Nowości Zysk i s-ka
W Wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zobaczcie:


Niezwykły Benedyktyn

Premiera: 15.09.2014
cena det.: 29,90 zł
 
Trzy opowieści stanowiące prequel właściwego cyklu o przygodach brata Cadfaela i przedstawiające niezwykłe  okoliczności wyrzeczenia się przez niego dawnego życia rycerza i krzyżowca i wstąpienia do zakonu.   
Światłość na drodze do Woodstock
Kiedy w roku 1120 król Henryk wraca z Normandii do Anglii, rycerz Cadfael towarzyszy wielmoży Rogerowi, który  procesuje się z opactwem benedyktynów w Shrewsbury. Na opata zastawiono jednak zasadzkę i tylko Cadfael  może go z niej uratować...
Cena światła
Kiedy pewien wiekowy wielmoża podarowuje opactwu srebrne świeczniki, które już piewszej nocy znikają z  ołtarza, Cadfael ku własnemu zdumieniu znajduje je we własnej pracowni... Tylko on może rozwikłać tę
skomplikowaną w zamysłach kradzież...
Naoczny świadek
Skarbnik opactwa zbierający czynsze od dzierżawców zostaje napadnięty i obrabowany. Cadfael z pomocą
naocznego świadka, żebraka, zastawia zasadzkę, w którą wpada niewinny na pozór urzędnik... 


Uwolnić się z depresji
Jesse H. Wright, Laura W. McCray

Premiera: 15.09.2014
cena det.: 49,90 zł
 
Można uwolnić się z depresji i obrać kurs na zdrowie !
Jeśli od lat żyjesz z depresją, z pewnością często zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego tak trudno jest poczuć się  lepiej?”. Możliwe, że dzielnie kroczysz ścieżką jednej wybranej metody leczenia. A może bezskutecznie próbowałeś różnych sposobów walki z chorobą, ale objawy depresji nieustannie nawracają, pojawiając się
w najmniej spodziewanym momencie.  Podstawowym celem niniejszej książki jest stworzenie efektywnego i praktycznego planu pokonania choroby.  Przedstawione w niej rodzaje leczenia oraz sposoby ich zastosowania pomagają w stworzeniu kompleksowej  strategii pokonywania depresji, bazującej na opisanych szczegółowo sześciu ścieżkach powrotu do zdrowia.  Korzyści wynikające z ich stosowania zostały udokumentowane w znacznej liczbie badań klinicznych, a każda
ścieżka jest oparta na innym sposobie rozumienia i pokonywania depresji.
  

Intelektualiści
Paul Johnson

Premiera: 15.09.2014
 cena det.: 49,90 zł
 
Ta prowokująca książka przedstawia sylwetki najbardziej znanych intelektualistów, moralistów, pisarzy
aspirujących do roli nauczycieli ludzkości. Autor próbuje rozstrzygnąć, czy mieli do takiego pouczania prawo, tropi,  jak daleko sięgał ich szacunek dla prawdy, jaki był ich stosunek do pieniądza, jak traktowali swoje żony i dzieci, czy  byli wierni w przyjaźni oraz czy zasady głoszone publicznie stosowali w życiu prywatnym. Śmiało i błyskotliwie  ukazuje portrety m.in. Rousseau, Shelleya, Marksa, Ibsena, Tołstoja, Hemingwaya, Russella, Brechta, Sartre'a.


A lasy wiecznie śpiewają DODRUK
Trygve Gulbranssen

Premiera: 18.11.2013
 cena det.: 45,00 zł
 
Walka z naturą...
Walka o miłość...
Walka o szacunek...
Na Północy trzeba umieć żyć!
W skutej lodem dziewiętnastowiecznej Norwegii ludzie mają twarde i dumne serca. Niełatwe życie regulowane jest  przez rytm przyrody i wielowiekową tradycję szanowaną ponad wszystko. Czy ktoś stamtąd może pokochać  miłością gorącą i szczerą, której nie złamią wichry losu?
Stary chłopski ród Björndal od lat słynie z męstwa i uporu, budząc strach i respekt pozostałych mieszkańców  równiny. Zdobyte przez rodzinę bogactwo przyniosło władzę, ale sprowadziło też ludzką zawiść i zagrożenia, którym musi ona sprostać.
Nieodpuszczone grzechy z przeszłości nie dają spokoju. W tym surowym świecie członkowie rodziny muszą odnaleźć drogę do szczęścia i odkupienia nie tylko własnych win, ale także ich przodków.
Kultowa powieść skandynawska, która na długo zostaje w sercu! Przetłumaczona na trzydzieści języków,
sfilmowana, sprzedana w ponad dwunastu milionach egzemplarzy.  Mariusz Bechta
Pogrom czy odwet
Akcja zbrojna Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w Parczewie 5 lutego 1946 r.


format 165x235 mm
oprawa miękka ze skrzydełkami
cena 49 zł 
 
Książka Mariusza Bechty to wyczerpujące, wnikliwe, pełne niuansów studium najazdu niepodległościowych partyzantów z antykomunistycznej organizacji Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” na podlaski Parczew 5 lutego 1946 roku. Akcja ta, choć miała stosunkowo łagodny przebieg, wywołała panikę i wymusiła opuszczenie miasta przez niemal całą ludność żydowską. Autor dogłębnie opisał złożone tło operacji, osadzając ją w szerokim i skomplikowanym kontekście społecznym, ekonomicznym, politycznym, militarnym i kulturowym. Zdaniem Mariusza Bechty celem najazdu było ukaranie ludności żydowskiej za kolaborację z komunistami. Parczewscy Żydzi wprawdzie w większości komunistami nie byli, wielu z nich potrafiło jednak zręcznie wyzyskać system sowieckiej okupacji do zdominowania życia miasta i okolic, faworyzując swoją grupę etniczno-religijną lub współpracując z okupacyjnym reżimem.
Wydarzenia w Parczewie ukazują ważny aspekt stosunków polsko-żydowskich po Zagładzie w mikroskali. Opracowanie to jest zachętą do odważnej debaty nad kontrowersyjnymi tematami w naszej historii oraz przykładem tego, jak rozmaite są interpretacje zjawisk kolaboracji, dostosowania i oporu.

Gdyby polska historiografia miała tak rzetelnych i odważnych historyków jak Mariusz Bechta, byłbym spokojny o nasze wewnętrzne boje o pamięć i politykę historyczną broniącą dobrego imienia Polaków. Polska historia potrzebuje właśnie takich mikrostudiów. Opanowanie Parczewa przez bolszewików w lipcu 1944 roku, tworzenie aparatu przemocy z bandy kryminalistów i analfabetów, a potem okrutne zbrodnie na polskich patriotach ukazane w kontekście dziejowym, pozwalają w szerszej skali zrozumieć mechanizmy powtórnego najazdu Sowietów na Polskę i dzieje powojennego antykomunistycznego podziemia. Od tej pory odbicie Parczewa z rąk komunistów przez partyzantów Zrzeszenia WiN na początku 1946 roku będzie dla mnie symbolem powstania Polaków przeciwko narzuconej przez Moskwę władzy. Chwała por. Leonowi Taraszkiewiczowi ps. „Jastrząb” i jego podkomendnym! A Mariuszowi Bechcie szacunek za przywrócenie im dobrego imienia!
dr hab. Sławomir Cenckiewicz

Mariusz Bechta – historyk, wydawca, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Pracownik naukowy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Zajmuje się historią polityczną Polski w XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości historycznej Podlasia. Autor monografii: Rewolucja, mit, bandytyzm. Komuniści na Podlasiu w latach 1939-1944 (Biała Podlaska 2000), ...między Bolszewią a Niemcami. Konspiracja polityczna i wojskowa Polskiego Obozu Narodowego na Podlasiu w latach 1939-1952 (Warszawa 2008, 2009). Redaktor naczelny „Templum Novum”.
Skusicie się na jakiś tytuł?


22 komentarze:

 1. Hm.. Szczerze mówiąc to wątpię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko, ja już doszłam do punktu, w którym zaczynam się bać nowości...;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nic dla mnie :) chociaż przyznam, że trochę mnie ciągnie do ostatniego, ale podejrzewam, że może być to dość sztywna lektura, dlatego z tych pozycji sobie odpuszczam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnia ciekawi, ale jest bardzo droga... ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. nic tylko wyciągać kasę z portfelów;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A lasy wiecznie śpiewają - to może być tytuł dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja chyba też tym razem nie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Parczew leży niedaleko mojej miejscowości, więc ta ostatnia pozycja bardzo mnie zaciekawiła:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym kiedyś przeczytać "A lasy...";) Już sam tytuł mnie intryguje:)

  OdpowiedzUsuń
 10. A lasy wiecznie śpiewają. Ta książka chyba najbardziej by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś nic mnie nie przekonało :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Intelektualiści" to jest to, na co mam ogromną ochotę. Zdecydowanie kupię, ale dopiero wtedy, gdy trochę cena spadnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli już miałabym wybierać to druga książka jakoś mogłaby mnie zaciekawić ale szczerze mówiąc nic specjalnego.
  Pozdrawiam!;)
  pokolenie-zaczytanych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie jest to tematyka którą lubię czytać. :) Choć przyznam, że zaciekawiła mnie troszkę pozycja "A lasy wiecznie śpiewają". :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś tak średnio mi one podchodzą, chyba się nie skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nic tu dla mnie, chociaż przedostania mnie najbardziej kusi z tych propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mnie oczywiście skandynawska propozycja najbardziej zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 18. O intelektualistach mogłabym poczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger