Nowości Zysk i S-ka

W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się ciekawe nowości. Zobaczcie:


Mój przyjaciel Meaulnes
Alain Fournier
Premiera: 08.09.2014
 cena det.: 39,90 zł
 
Arcydzieło literatury francuskiej!
Francja, tuż przed I wojną światową. Do szkoły Sainte-Agathe przybywa nowy uczeń – Augustin Meaulnes. Żądny  przygód, impulsywny chłopak nie chce poddać się dyscyplinie. Szybko staje się swoistym przywódcą, zyskując  podziw i uznanie kolegów. Pewnego dnia ucieka ze szkoły i przypadkowo trafia do wioski, w której poznaje piękną  Yvonne de Galais. To spotkanie staje się początkiem wielkiej namiętności, która opęta nie tylko Augustina, ale  także jego najlepszego przyjaciela, Françoisa. Czy słowo „kocham” zniszczy tą więź?  Czarująca opowieść o miłości trudnej i pięknej niosącej ze sobą dylematy i wyzwania. O miłości w sercach pełnych  młodzieńczego żaru, który zagłusza głos rozumu i każe pędzić w świat emocji.

Kobiety
Stanisława Kuszelewska-Rayska
Premiera: 08.09.2014 
cena det.: 37,90 zł
 
W książce Kobiety Kuszelewskiej prosta kobiecina prowincjonalna,  „mamuleczka”, udziela reprymendy nie dosyć ostrożnemu wysokiemu dygnitarzowi  konspiracji. „Podziemny oficer odruchowo sprężył się na baczność”. I my tak  robimy, zamykając przeczytaną książkę.

Nadciągająca Burza
KATE ELLIOTT
Premiera: 08.09.2014 
cena det.: 49,90 zł
 
Król Henryk został owładnięty obsesją przywrócenia potęgi starożytnego cesarstwa, w wyniku czego jego poddani  żyją w nędzy, kraj zaś jest łatwym celem ataku. Kiedy ziemskie i nadprzyrodzone siły robią wszystko, by zniweczyć  plany Henryka, zaczyna się spełniać bliźniacze przeznaczenie Alaina i Liath. To właśnie oni znają sekret, dzięki któremu można jeszcze ocalić królestwo Henryka, ale nawet to nie pomoże, jeśli na ziemię powrócą Przeklęci...  Czas wielkiego kataklizmu jest już bardzo bliski. Wiele wieków temu wygnano Aoi za pomocą niezwykle potężnego  zaklęcia, a teraz ich kraina ma powrócić na dawne miejsce, co sprawi, że nastąpi straszliwa katastrofa. A choć Liath  odnalazła wreszcie drogę powrotną na ziemię, dziewczyna wie, że stanie się nieuniknione. Pozostało niewiele  czasu, by zapobiec zniszczeniu ludzkości. Ku swemu przerażeniu Liath odkrywa, że w czasie jej krótkiego pobytu  w magicznej krainie na ziemi upłynęły aż cztery lata...


Książę Psów
KATE ELLIOTT
Premiera: 08.09.2014
cena det.: 49,90 zł
 
Henryk, król Wendaru, podróżuje z dworem przez swe królestwo, walcząc ze zbuntowaną szlachtą. Podczas walk o  odbicie Gentu spod okupacji okrutnych Eików więźniowie przeznaczenia - Sanglant, Liath, Alain i Piąty Syn - toczą  własne bitwy przeciw niemal niezwyciężonym wrogom. Sanglant więziony przez Eików, walczy, aby zachowac  resztki świadomości. Liath opłakuje rzekomo zmarłego Sanglanta i stara się rozwikłać tajemnice swej przeszłości.  Alain pragnie życia w pokoju, a trafia w środek wojny z Eikami. Piąty Syn, pogardzany potomek wodza Eików, wraca  do kraju swych ziomków, by na żądanie ojca zebrać armię. Jednak czas pokaże, kto z nich zwycięży i jaką przyjdzie  im zapłacić cenę...

Głaz Gorejący
KATE ELLIOTT
Premiera: 08.09.2014
cena det.: 49,90 zł
 
Nadchodzi krytyczny moment dla rozdartych wojną królestw Wendaru i Varre. Ludzie, uważający Liath za swoją,  proponują jej i Sanglantowi schronienie oraz możliwość poznania starożytnych sztuk. Tych dwoje, których miłość  uczyniła wyrzutkami, uciekło z obozu króla Henryka tylko po to, by się przekonać, iż nigdzie nie ma dla nich  naprawdę bezpiecznego miejsca. Ich uczucie i życie znajdują się w niebezpieczeństwie, odkąd pod presją wymogów  polityki, rodziny i zakazanej wiedzy stanęli wobec konieczności wyboru ścieżki, którą będą podążać. Obdarzona od  urodzenia, znajdującą się poza kontrolą i zrozumieniem, niebezpieczną mocą, Liath rozdarta jest pomiędzy miłością  do Sanglanta i dziecka, którego się spodziewają, a wołaniem magii mogącej otworzyć drogę do królestwa Aoi,  Zaginionych. Podczas gdy Liath zmaga się z kuszącym zaklęciem magii, wywodząca się z Aoi matka Sanglanta  powraca na ten świat, by odszukać syna, którego porzuciła, kiedy był niemowlęciem...
  
Rio Anaconda
Wojciech Cejrowski
Premiera: 08.09.2014
cena det.: 45,00 zł

Wojciech Cejrowski – ekscentryk z fantazją i niezwykłym poczuciem humoru. Podróżnik, fotograf. Autor cyklu  filmów dokumentalnych „Boso przez świat”. Z wykształcenia antropolog kultury. Od 25 lat organizuje wyprawy  w najdziksze zakątki kuli ziemskiej. Przyjęty do Royal Geographical Society (Królewskie Towarzystwo  Geograficzne) w Londynie oraz do Explorers Club w Nowym Jorku. Mieszka na rancho w Arizonie. Tam pisze  swoje książki.

„Jestem wydawcą od wielu lat, przeczytałem tysiące maszynopisów. Ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Río  Anaconda to opowieść przygodowo-podróżnicza. Trzyma w napięciu jak kryminał, a jednocześnie rozśmiesza do  łez. I zapewniam Was: w trakcie lektury będziecie się śmiać na głos! A przy okazji jest to historia prawdziwa. Nie  trzeba lubić Autora, żeby polubić tę książkę, bo czy się komu Cejrowski podoba, czy nie, trzeba przyznać, że  opowiada bardzo ciekawie. Fantastyczne dialogi! Doskonałe zdjęcia! A wady? Jeżeli są, szukajcie ich sami, ja nie  znalazłem. No, może poza jedną: po czterystu stronach opowieść się kończy”. Tadeusz Zysk, wydawca


 Zainteresował Was jakiś tytuł?


29 komentarzy:

 1. "Kobiety" mam już za sobą i już mogę zdradzić, że polecam! A recenzja w przyszłym tygodniu na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kobiety to książka którą muszę przeczytać. Wszystko przez mój mały feministyczny nos;)
  Pozdrawiam!
  pokolenie-zaczytanych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciężko "Rio Anaconda" nazwać nowością :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Być może ciekawe pozycje, ale raczej nie dla mnie :( Może "Głaz Gorejący" z wyjątkiem tej pozycji. Zaciekawił mnie opis :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pierwszy rzut oka nie widzę nic za bardzo dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza książka najbardziej mnie zaciekawiła!

  OdpowiedzUsuń
 7. mnie niestety nic nie zainteresowało...

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nic nie widzę dla siebie ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Mój przyjaciel Meaulnes" zaintrygował mnie swoim opisem, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się po niego sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 'Rio...' czeka na półce już do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dwie pierwsze pozycje to coś w sam raz dla mnie:) "Rio Anacondę" czytałam w starym wydaniu i podobała mi się ogromnie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej ciekawią mnie "Kobiety", coś czuję, że to będzie/jest bardzo dobra książka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwa pierwsze tytuły - w przypadku tego 1. nawet od okładki oczu nie mogę oderwać.

  OdpowiedzUsuń
 14. ja nic ciekawego dla siebie nie znalazłam :) nie tym razem, choć najciekawiej wyglądają "Kobiety" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Kobiety są dość szumnie zapowiadane. Ciekawią mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Aa, mam Rio Anacondę i Kobiety ;) w trakcie czytania!

  OdpowiedzUsuń
 17. Zaintrygowala mnie pierwszy tytuł. Wszystkie książki osadzone historyczne w czasie zdobywają moja uwagę :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mój przyjaciel Meaulnes - piękna okładka! I na dodatek akcja dzieje się w czasach, które uwielbiam. Może to być jednak książka bardziej dla nastolatków...Ale może się skuszę, bo fabuła naprawdę wydaje się ciekawa :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Najbardziej interesuje mnie ta pierwsza pozycja *,*

  OdpowiedzUsuń
 20. Póki co narazie nic mnie nie zachęca, ale poczekam na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Dwie pierwsze, ale ta pierwsza książka... jaka wspaniała okładka!

  OdpowiedzUsuń
 22. ,,Mój przyjaciel Meaulnes" zapowiada się wspaniale! Interesują mnie czasy, w których rozgrywa się akcja tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 23. Szczególnie pierwszy tytuł zapowiada się intrygująco.

  OdpowiedzUsuń
 24. "Mój przyjaciel Meaulnes" posiada naprawdę genialną okładkę w twardej oprawie! Jestem zauroczona:))

  OdpowiedzUsuń
 25. Pierwszy tytuł rzucił mi się tylko w oczy i zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Najbardziej zainteresowały mnie pierwsza i druga książka.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger