Zaczytani w SilesiiMuszę Wam opowiedzieć o ciekawej akcji, którą warto promować. Zobaczcie:
Masz w domu za dużo książek? Podziel się nimi! W Silesia City Center rusza wielka zbiórka lektur szkolnych, powieści, romansów, kryminałów, albumów i innych czytadeł. Zasilą one zbiory niewielkich bibliotek w województwie śląskim, które borykają się z brakami w księgozbiorze. Natomiast przez specjalne bajkomaty rozstawione w całej Silesii prowadzona będzie zbiórka bajek i kolorowanek. Trafią one do małych pacjentów śląskich i zagłębiowskich szpitali dziecięcych. Zbiórka jest częścią akcji „Zaczytani w Silesii” - pierwszej na Śląsku kampanii społecznego dzielenia się lekturą… w centrum handlowym.Podaj dalej powieść, romans, komiks
Książka nie może spać na regale. Jeśli jej już nie potrzebujesz, podaj ją dalej - namawiają organizatorzy akcji „Zaczytani w Silesii”. Już 25 sierpnia rusza pierwsza w regionie społeczna akcja dzielenia się lekturą w centrum handlowym i zasilania bibliotek. Ma ona namówić nas do czytania książek w nietypowych miejsca oraz skłonić podzielenia się swoim księgozbiorem. Jej organizatorem jest Silesia City Center - największe centrum handlowe na Śląsku.

To właśnie tam aż do 7 września można przynosić zalegające w domach romansidła, lektury szkolne, powieści o wampirach, kryminały, albumy czy komiksy. Ważne, aby książki były uszanowane i interesujące. Oddając je bibliotece będziemy mogli wymienić książkę na specjalny śląski kubek do tyju. Na tym jednak nie koniec.Będą czytać w centrum handlowym
Każda przyniesiona książka trafiać będzie w Silesii do strefy „Zaczytanych sof”, która powstanie na Placu Tropikalnym. Tam przez 2 tygodnie, każdy, kto odwiedzi centrum będzie mógł ją poczytać, rozsiadając się na kanapie. W specjalnej strefie relaksu i lektury wypełnionej książkami organizowane będą także spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, a także pisarski Hyde Park. Po zakończonej akcji wszystkie zebrane książki zostaną skatalogowane i wysłane do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach, jednej z wielu potrzebujących placówek tego typu w woj. śląskim.


Książki dla chorych dzieci
Akcji towarzyszyć będzie także zbiórka bajek, kolorowanek, baśni i opowiadań dla najmłodszych. Książki będzie można wrzucać do specjalnych skrzyń - bajkomatów, rozstawionych na Placu Tropikalnym. Ważne, aby były to nowe książki lub bardzo uszanowane. Zebrane bajki trafią już we wrześniu do małych pacjentów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

- Tą akcją chcemy namówić, zwłaszcza młodych mieszkańców regionu, do sięgnięcia po lekturę, nawet w tak nietypowym miejscu jak galeria handlowa. Co więcej, chcemy namówić do dzielenia się książką. Jeśli więc mamy w domu książki, do których już nie wracamy, przekażmy je innym. Do akcji namawiamy zarówno osoby prywatne, ale także księgarnie i wydawnictwa - namawia Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center.Projekt „Zaczytani w Silesii” potrwa od 25 sierpnia do 7 września. Patronat nad akcją sprawują: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Śląska, Polska Izba Książki, Uniwersytet Śląski.
Zaczytani w Silesii
25 sierpnia - 7 września
Silesia City Center, Plac Tropikalny


Co sądzicie o takie akcji?

13 komentarzy:

 1. Co sądzę o tej akcji? Nareszcie coś "książkowego" dzieje się tak blisko mnie:) Odwiedzę z pewnością:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja :D I, według mnie, bardo przydatna :) Szkoda, że u mnie w okolicy nie ma takiej akcji.

  http://ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze tam, gdzie nie mieszkam, są fajne książkowe akcje. Zresztą Śląsk jest taki rozczytany, a na północy, u nas, mało czytają. Eh.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja, tylko szkoda, że nie jestem ze Śląska ;d

  OdpowiedzUsuń
 5. No, w końcu fajna akcja blisko mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesująca inicjatywa, ale trochę za daleko ode mnie. Znalazłabym jakieś niepotrzebne książki dla dzieci...

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna akcja:) Gdybym mogła na pewno wzięłabym udział :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna akcja. Można przekazać książki na szczytny cel.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna akcja, szkoda, że tak daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja mam rzut beretem od domu i chyba się tam pojawię:)) Jestem bardzo ciekawa tych autorskich spotkań z pisarzami:))

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna akcja, naprawdę! :) Szkoda, że tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna akcja. Jak widzę, jak na razie największą popularnością cieszą się ,,Gwiezdne wojny" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger