Wyniki konkursu ze "Smakiem miłości"
Konkurs dotyczący najlepszego Waszym zdaniem miejsca na wakacyjną, pełna smaków miłość dobiegł końca, i za wszystkie, kreatywne odpowiedzi bardzo dziękuję. Nagrodą w konkursie była powieść Igi Adams pt. "Smak miłości".
Wraz z autorką wybrałyśmy jedną, najlepszą naszym zdaniem odpowiedź, choć uwierzcie mi - nie było łatwo. Któż więc stanie się posiadaczem świetnej powieści?

polina4@tlen.pl

A oto odpowiedź zwyciężczyni:

Prawdziwa miłość nie wybiera i równą łaską obdarza cudowne plenery, jak i przystanki tramwajowe czy nawet dział z karmami zwierzęcymi w supermarkecie, to truizm. Są jednak miejsca, które rozpalają zbiorową wyobraźnię, wytwarzają specyficzną aurę, jakby zawiesinę w powietrzu, która skłania (albo wręcz zmusza) do poświęcenia jeszcze większej uwagi ukochanej osobie. Albo nawiązania romansu, który jest nieuchronny. Nie będę oryginalna - wybiorę miasto ikonę miłości - Paryż. Ale niekoniecznie oznacza to zaręczyny na osławionej wieży czy splot rąk w stateczku na Sekwanie. Paryż to powolne przechadzki bulwarami, smak kasztanów, cudowne maleńkie księgarenki czy antykwariaty skłaniające do wspólnych bibliofilskich odkryć. To pełne życia i erotyzmu obrazy w Luwrze, które sprawiają, że jesteśmy sam na sam mimo otaczających nas tłumów. To wreszcie kulinarne odkrycia i maleńkie kawiarenki, w których można przypominać sceny z "Do utraty tchu" Godarda i cytować Colette. I z radością odkrywać ten błysk w oku świadczący, że ukochany też je pamięta!

GRATULUJĘ!

Dziękuję wszystkim pozostałym uczestnikom za tak fantastyczne odpowiedzi :) Niebawem kolejny konkurs, także zapraszam!


20 komentarzy:

 1. Życzę miłej lektury zwyciężczyni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dziwię się, że ta odpowiedź wygrała :) No, i gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dziwi mnie wybór zwycięzcy :) gratuluję 🎊

  OdpowiedzUsuń
 4. Dołączam się do gratulacji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo! Ogromnie się cieszę! "Smak miłości" przeczytam z wielką przyjemnością! Dziękuję też za bardzo miłe komentarze :)
  Pozdrawiam ciepło
  Paulina

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger