English Matters nr 46 - maj/czerwiec 2014
Dwa miesiące minęły bardzo szybko, a w najlepszych punktach prasowych możemy już dostać najnowszy numer English Matters. Numer, w którym okładka jest jak dotąd najmniej interesującą ze wszystkich, które miałam przyjemność mieć w ręku. Muszę jednak przyznać, że treść artykułów w numerze w zupełności rekompensuje to pierwsze, złe wrażenie.

Zapraszam na krótki przegląd 46 numeru magazynu językowego "English Matters", zawierającego 14 artykułów, pogrupowanych w siedem głównych działów.
This & That

Zazwyczaj w tym dziale, redakcja serwuje czytelnikom krótkie teksty i nie inaczej jest tym razem, gdyż otrzymujemy dwa artykuły. Pierwszy przedstawia quizy, jakie możemy spotkać w angielskich pubach, drugi natomiast (poprzez między innymi fenomenalne zdjęcia) ukazuje dziwne zwierzęta. Wiedzieliście, że istnieje palczak madagaskarski? Ja już to wiem :)

People & Lifestyle

W dziale tym na czytelników czekają aż cztery artykuły: dotykający tematu rywalizacji we współczesnym świecie, przedstawiający znaną większości skrzypaczkę Vanessę Mae, pokazujący historię najstarszego zawodu świata, czyli prostytucji, oraz artykuł obnażający prawdę o popularnych programach typu reality show.


Bezsprzecznie, moją największą uwagę przykuł artykuł o prostytucji, z którego dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, nie mówiąc już o nowych słówkach. Polecam.

Culture

To chyba najciekawszy dział w tym numerze, w którym wszystkie trzy artykuły pochłonęły moją uwagę. Na początek redakcja dostarcza nam wiedzy na temat świadczeń socjalnych w Wielkiej Brytanii. Tytuł tego tekstu "For whose Benefit?" nawiązuje również do obecnego w ostatnim czasie, medialnego szumu dotyczącego pobierania zasiłków przez naszych rodaków.

Drugi artykuł pt. "The Norse Myths"  to gratka dla wielbicieli mitologii Wikingów. Jeśli chcecie się dowiedzieć, w co wierzył ten lud - na pewno wiele wyniesiecie z tego artykułu.

Ostatni w tym dziale tekst to mini-biografia mało mi znanej królowej Elżbiety I.

Language

Tutaj tradycyjnie dawka wiedzy dla osób kochających niuanse językowe. Tym razem, omawiany temat dotyczy praktycznego używania wyrazów dźwiękonaśladowczych, które wzmocnią przekaz naszej wypowiedzi. AARGH! To nie jest wcale takie trudne!

Science

To również tylko jeden artykuł, ale za to jaki! Oglądaliście z wypiekami na twarzy filmowy hit "Jurassic Park"? Na pewno większość z Was zna to arcydzieło kinematografii. Omawiany artykuł dotyka stricte tematu eksperymentów genetycznych, dzięki którym, być może w przyszłości uda się odzyskać pewne, dawno wymarłe gatunki zwierząt. To niezwykle fascynujące!


Travel

Jeden z moich ulubionych działów. Tym razem otrzymałam sporą dawkę wiedzy na temat zasad zachowania się podczas lotu samolotem.  Zasad, o których często nie wiemy, lub o których zwyczajnie zapominamy. Co można, a czego nie powinno się robić w samolocie - tego dowiecie się z tego artykułu.

Leisure

Na koniec pozostaje nam rozrywka. Pierwszy artykuł dotyka tematu gastronomii molekularnej - do tej pory nie wiedziałam, że coś takiego w ogóle istnieje. Chcecie stworzyć miodowy kawior - nic prostszego - zapraszam do przejrzenia przepisu, który umieszczono w artykule.

Temat kończący aktualny numer, to temat jak najbardziej na czasie, czyli piłka nożna w Brazylii. Akurat nie interesuje się tym sportem, ale dla miłośników futbolu to z pewnością trafiony tekst. :)


Najnowszy numer English Matters po raz kolejny mnie nie zawiódł i zapewnił mnóstwo wrażeń i nowej wiedzy. Zachęcam Was do zajrzenia, jest w czym wybierać!Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media
http://www.colorfulmedia.pl/

17 komentarzy:

 1. Mam ten numer, ale jeszcze nie przeczytałam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Artykuły wymienione na okładce zapowiadają się bardzo ciekawie. Mundial trwa już w najlepsze (nareszcie!), a muzyka Vanessy Mae jest niesamowita.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obawiam się, że jest on dla mnie za łatwy, chociaż jest na pewno bardzo ciekawy. Niestety :( Mimo tego jeśli ktoś będzie miał, przeczytam na pewno :)
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę sobie kupić tę gazetę, dawno już nie czytałam, a widzę że pojawiają się ciekawe artykuły ;)
  http://wenus-lifestyle.pl/2014/06/piwna-plukanka-do-wlosow/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym dostawać ten magazyn, jest po prostu świetny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią bym go przeczytała, gdyż artykuły wyglądają bardzo interesująco! Może kiedyś ten magazyn trafi i w moje ręce, kto wie... Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam już u siebie ten magazyn bardzo lubię te gazety, wiele ciekawych artykułów, dzikęi którym mogę jeszcze lepiej nauczyć się angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. mnie osobiście nie są potrzebne takie czasopisma, ale zawsze podsuwam tego typu posty rodzinie;))

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię ten magazyn! :D
  Szczególnie English matters!
  Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałam wczoraj w ręku, ale chyba poprzedni numer. Ciekawa sprawa naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie kupuje żadnych magazynów, ani polskich, ani tym bardziej obcojęzycznych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Raczej nie czytam prasy językowej, ale ciekawostki, jakie można tu znaleźć są, jak sama nazwa mówi - ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Od czasu do czasu dobrze przejrzeć kolorowe czasopisma, szczególnie jeśli są w nim ciekawe artykuły, interesująca wydaje się ta część naukowa o dinozaurach.

  OdpowiedzUsuń
 14. Rosyjskie lubię, angielskich nie rozumiem:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja właśnie skończyłam czytać ten numer. Jest w nim sporo ciekawych informacji. Polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety nie kupuję magazynów i mimo iż artykuły są ciekawe, to jednak spasuję :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja właśnie postanowiłam w końcu kupować to czasopismo. Artykuły są bardzo ciekawe i naprawdę można się wiele nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger