"English Matters" nr 45/2014W punktach prasowych możecie już dostać najnowszy numer magazynu językowego "English Matters". Lektura czasopisma już za mną, więc mogę Wam nieco przybliżyć jego tematykę i najciekawsze moim zdaniem artykuły.Trzynaście artykułów, pogrupowanych w siedem działów. Zapraszam na krótką podróż po magazynie.

This &That

Tradycyjnie, dział ten zawiera krótkie teksty, tym razem tylko dwa. Pierwszy to gratka dla moli książkowych, przedstawiający listę książkowych bestsellerów "New York Timesa". Ciekawi mnie, kiedy książki te trafią na nasz rynek wydawniczy? Drugi, bardzo krótki artykuł ukazuje przesądy dotyczące pechowych liczb, takich jak 666 czy 4.  Przyznam, że to bardzo ciekawe informacje, o których wcześniej nie słyszałam.


znane osobistości, tematyka społeczna 
Działa zawierający trzy artykuły. W "Going Green" dowiecie się, jak zdobyć wymarzoną przez wielu Zieloną Kartę. Przydatne informacje dotyczące tego tematu w swoistej pigułce informacyjnej. W drugim artykule pt. "Happy Sweet Sixteen" przekonacie się, że nie wszyscy obchodzą hucznie osiemnaste urodziny. W Wielkiej Brytanii to bowiem szesnastka jest tym wielkim dniem świętowania, a artykuł przedstawia sposoby na jej obchodzenie. Ostatni tekst poświęcony został Nelsonowi Mandeli.

kultura i tradycja państw anglojęzycznych i nie tylko 

Tutaj również możecie spodziewać się trzech artykułów. "How to Survive... a British Dinner Party" to tekst idealny dla osób wybierających się do UK, przedstawiający co wypada, a co nie podczas angielskiego spotkania przy stole. To bardzo praktyczny artykuł. Kolejny tekst adresowany jest do miłośników współczesnej poezji.  W "Growing Pains" natomiast przywita was wzbudzające dreszcze na całym ciele zdjęcie. To artykuł przedstawiający rytuały, jakie wprowadzają młodych ludzi w dorosłość na całym świecie. Przyznam, że to jeden z ciekawszych tematów, jakie porusza redakcja w tym numerze.

Language

Jeden artykuł, ukazujący w przystępny sposób zalety znanego na całym świecie serwisu You Tube. O wielu jego funkcjonalnościach nie miałam pojęcia.. a dzięki temu tekstowi jestem bogatsza w taką, cenną wiedzę.

Science

To jeden z moich najbardziej ulubionych działów. W artykule "Eye-tracking - to Look Means to See" zostanie Wam przedstawiony skomplikowany mechanizm naszego wzroku. Dowiecie się również czegoś nowego o okulografach. Zachęcam, dla wszystkich moli książkowych.

ciekawe miejsca na świecie
To dział, który zawsze zabiera mnie w ciekawe miejsca na naszym świecie. W najnowszym numerze, redakcja prezentuje czytelnikom dwa artykuły. Pierwszy, "The Heartbeat od Ireland" zabierze Was ze sobą na wycieczkę po Irlandii. Drugi tekst, to tłumaczenie piosenki U2 pt. "Beatiful Day".

rozrywka, hobby, pomysły na spędzenie wolnego czasu 
Jeden artykuł, tym razem w formie opowiadania. 46-letni Nathan Victor ulega wypadkowi w swoim ogrodzie. Zapytacie co dalej? Opowiadanie możecie zakończyć sami, wydawnictwo bowiem organizuje w tym celu konkurs. Zachęcam do wzięcia udziału :)Dla przypomnienia tylko napiszę, że przy każdym artykule zawsze załączony zostaje słownik, wyjaśniający najtrudniejsze słowa. Poza tym, sześć artykułów z najnowszego numeru, możecie również odsłuchać w wersji audio, dzięki załączonym do nich kodom. Dodatkowo, wszyscy czytelnicy mogą pobrać ze strony wydawnictwa specjalny dodatek pt. "Politeness in English".
Zachęcam do sięgnięcia po najnowszy numer "English Matters".  Nauka i rozrywka w jednym.


Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media
http://kiosk.colorfulmedia.pl/

14 komentarzy:

 1. Ze względu na listę "Timesa" może się skuszę

  OdpowiedzUsuń
 2. odpada - nigdy nie uczyłam się angielskiego. Niemiecka wersja to coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam angielski, jtr się rozglądnę za nowym numerem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooooo....chętnie zajrzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię ich rosyjskie czasopisma, zawsze znajdzie się jakiś ciekawy artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa artykułu o You Tube :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kupiłam ten numer, ale jeszcze nie czytałam. Może być ciekawy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam tego czasopisma ale kupie sobie z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytuje żadnych czasopism, ani polskich, ani tym bardziej zagranicznych i jak na razie nie zamierzam robić wyjątku w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
 11. a ja lubię English Metters, czyta się dobrze i można pod szlifować angielski, dla osób które mają z nim problemy jest świetny,
  z chęcią przeczytałabym o Mandeli
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Miałabym chęć na to czasopismo :) Może kiedyś uda mi się je zaprenumerować :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger