Tess Whitehurst - "Magiczny dom. Praktyczne wskazówki, jak oczyścić mieszkanie i odnaleźć harmonię"

"Wszystko się ze sobą łączy. Każdy element fizycznego świata jest przepełniony niewidzialną siłą życiową i jedyną w swoim rodzaju magiczną energią".


Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś! Zgadzacie się z tym stwierdzeniem? Macie czasami przeświadczenie, że wasze mieszkanie potrzebuje oczyszczenia i reanimacji? Interesujecie się chociaż w małym stopniu ezoteryką? Jeśli na dwa ostatnie pytania odpowiedzieliście twierdząco, to zapraszam do lektury książki "Magiczny dom. Praktyczne wskazówki, jak oczyścić mieszkanie i odnaleźć harmonię".

Tess Whitehurst to doradca intuicyjny, konsultantka feng shui oraz mówczyni. Autorka prowadzi warsztaty, a jej książki sprzedają się w wielotysięcznych nakładach. Jest witarianką i joginką kundalini, działa również na rzecz ochrony środowiska. Obecnie mieszka w Venice, w Kalifornii z chłopakiem i swoimi kotami.

Poradnik podzielony jest na jedenaście rozdziałów, w których Tess Whitehurst ukazuje czytelnikowi jak oczyścić przestrzeń mieszkania oraz jak znaleźć w nim harmonijne miejsca. Dowiecie się również jaką moc mają kamienie szlachetne, rośliny oraz zwierzęta w naszym domu. Nie zabraknie również rozdziału poświęconego wróżkom i innym pomocnym istotom.

Autorka w swojej publikacji skupia się na dwóch płaszczyznach, zarówno tej materialnej jak i duchowej, przy czym obie te warstwy są ze sobą nieodłącznie związane. Warto więc w tym aspekcie podkreślić, iż czytelnicy którzy nie interesują się ezoteryką, w książce nie znajdą wielu przydatnych informacji bowiem trzy czwarte jej treści to właściwie odniesienia do magii i pojęć tematycznie z nią związanych. Pewne rozdziały dotyczące m. in. wróżek czy aniołów należy potraktować jako swoistą ciekawostkę z przymrużeniem oka.

Poradnik porusza bardzo zróżnicowaną tematykę. Od wyrzucania rzeczy z mieszkania, z którymi nie mamy dobrych skojarzeń do zapraszania istot nadprzyrodzonych, takich jak wróżki czy inne istoty. Szerokie spektrum prezentowanych treści jak widać może zainteresować różnych odbiorców książki. Autorka w każdym rozdziale prezentuje szereg własnych porad, zobrazowanych bardzo praktycznymi przykładami. Niestety większość z nich dla przeciętnego Kowalskiego będzie nieosiągalna. Zapytacie dlaczego? Otóż mało kto może sobie pozwolić na wyrzucenie mebla, które kojarzy się nam z czymś niezbyt miłym. Nie każdego będzie również stać na kupno składników, o których pisze autorka celem różnorodnych magicznych rytuałów. I ostatnia kwestia dotykająca problematyki stricte mieszkaniowej, czyli mały odsetek Polaków posiadających przestronne mieszkania. Dla większości z nas bowiem posiadanie jakiegokolwiek własnego lokum to szczyt marzeń. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kwestie, energetyczne porządki, o których pisze konsultantka feng shui mogą stanowić nie lada wyzwanie dla przeciętnego polskiego czytelnika.

W "Magicznym domu" znajdziecie wiele ciekawostek dotyczących magii własnego lokum. Dowiecie się jak stworzyć magiczne płyny do podłogi czyli naturalne detergenty czyszczące, wpływające na aurę waszego mieszkania. Do interesujących fragmentów należą również porady dotyczące usuwania fizycznych toksyn oraz współżycia ze zwierzętami, w tym z kotami. Dobrym zabiegiem było również umieszczenie w poradniku dodatku w postaci oddziaływania kolorów na naszą osobowość.

Po przeczytaniu książki "Magiczny dom. Praktyczne wskazówki, jak oczyścić mieszkanie i odnaleźć harmonię" można stwierdzić, że niektóre praktyczne rady zaprezentowane przez autorkę warte są ich wdrożenia. Nie ze wszystkimi wskazówkami się zgadzam, a już na pewno nie zamierzam pozbywać się swoich książek. Jednakże jeśli ktoś z was interesuje się ezoteryką, to z pewnością w książce znajdzie coś dla siebie. Niektóre porady warto bowiem zastosować, by poczuć magię własnego domu.Tess Whitehurst


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii
http://studioastro.pl/


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jutro :)

25 komentarzy:

 1. Też nie wyobrażam sobie wyrzucać mebli, z którymi mam złe skojarzenia, ale sądzę, że mogłabym w tej książce znaleźć coś dla siebie i domostwa, które zamieszkuję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sobie mogę darować, bo mój pokój jest już idealny :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dopiero będę się wprowadzać za rok do nowego domu, więc na razie nie jest mi potrzebny powyższy poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak takie oczyszczanie aury mieszkania przyda się też przed świętami.
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie chciałabym nic zmienić w swoim domu, dlatego książkę sobie odpuszczę. Choć nie, przydałby się większy regał na książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety tym razem to książka nie dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wierzę w takie czary mary, półki z poradnikami omijam szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, żadnej ezoteryki i czarnej magii w moim domostwie

  OdpowiedzUsuń
 9. W sumie to chętnie przeczytałabym ten poradnik, bo wydaje się być niezwykle interesujący. Póki co niestety nie mam własnego domu, a wynajmowane mieszkanie wraz z współlokatorami, więc moje zmiany w wystroju sprowadzają się jedynie do mojego pokoju dzielonego z narzeczonym :D I właśnie czułam, że pokój potrzebuje "reanimacji" (jak napisałaś :D) i zmieniłam prawie wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa książka. Od czasu do czasu warto się zapoznać z takimi poradnikami:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam o niej wcześniej, ale może kiedyś się skuszę;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nie przepadam za poradnikami, do przekartkowania to może jeszcze, ale z wdrażaniem w życie porad to już niekoniecznie;)

  OdpowiedzUsuń
 13. fajny post:D
  http://rozaliafashion.blogspot.com/2013/12/gold-gold.html

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam tę książkę, jest bardzo interesująca, chociaż wcale nie odkrywcza, ponieważ zasady życiowego ładu są niezmienne.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy poradnik. Nie zaszkodzi do niego zajrzeć, przed kupnem domu:)
  Pozdrawiam,
  Myśli skrzętnie ukryte...

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie przepadam za poradnikami, więc tym razem książka nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Grunt żeby nie było kurzu i ogólnie był porządek, chociaż moja córeczka uważa, że w domu musi być bałagan bo dzieci lubią bałagan. Poradnik ciekawy, poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Chętnie bym się zapoznała z tą pozycją, bo lubię takie tematy:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Książka nie w moim typie, ale mimo to wydaje mi się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie będę tą książką raczej zainteresowana (;

  Pozdrawiam, Anath

  OdpowiedzUsuń
 21. Pół na pól, część zagadnień chętnie bym przeczytała, część pominęła, szukać specjalnie nie będę, jeśli nadarzy się okazja to przeczytam :P

  OdpowiedzUsuń
 22. Książka pomaga wprowadzić magię do naszych czterech ścian. Nawet zwykłe sprzątanie może mieć swój urok. Chińczycy mają swoje feng shui i według niego urządzają swój dom a my możemy skorzystać z naszych europejskich źródeł. Wiele osób w Polsce jest cseptycznych do takiego tematu, ale warto wiedzieć jak energetycznie oczyścić swoją przestrzeń. Takie sprzątanie jest nawet ważniejsze od tradycyjnego.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger