ENGLISH Matters WYDANIE SPECJALNE NR 8/2013

 


Najnowsze wydanie magazynu ENGLISH Matters nr 8/2013 już w sprzedaży. Zgodnie z tytułem widocznym na okładce, numer specjalny poświęcony został tradycji i zwyczajom Wielkiej Brytanii. Zapraszam.Wydanie specjalne magazynu podzielone jest na tematycznie zróżnicowane artykuły oscylujące wokół tematu okładkowego.

"A Gut-Busting Year" to dość obszerny artykuł ukazujący kalendarium poszczególnych imprez jakie obchodzone są w Wielkiej Brytanii w poszczególnych miesiącach. Jeśli nie słyszeliście o "Swan Upping" czy "The Chelsea Flower Show" zachęcam do przeczytania.

Kolejny artykuł pt. "Notes of Discord in the British National Anthem" nawiązuje do hymnu Anglii. Jeśli jesteście ciekawi jak powstawał hymn i jakich zmian doświadczał na przestrzeni lat to lektura dla was.

Jeśli lubicie uczuć się języka angielskiego słuchając i analizując teksty piosenek, kolejny artykuł was zachwyci. "I will Survive" to piosenka Glorii Gaynor, którą macie szansę przeanalizować słowo po słowie. Myślę, że to jedna z lepszych metod nauki języków obcych.

"Royal Etiquette" to coś dla miłośników dworów królewskich i etykiety dworskiej. Artykuł przedstawia zasady etykiety na angielskim dworze. Co więcej, tekst zawiera również krótki quiz z waszej wiedzy.


Wybieracie się na studia do Wielkiej Brytanii? Jeśli myślicie o takiej możliwości to kolejny artykuł "Crossing the Oxbridge" jest dla was. Tekst zawiera wiele przydatnych informacji i ciekawostek dotyczących Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Interesującym artykułem jest również "Scotland - an Independent Perspective" ukazujący Brytyjczyków, którzy porzucili stereotyp typowego Anglika.

Kolejny tekst przedstawia miasto nad Tamizą, czyli znany wszystkim Londyn. Na uwagę zasługują tutaj piękne zdjęcia."Notting Hill Carnival" jak sama nazwa wskazuje ukazuje jeden z największych eventów w Europie. Aż chce się tam być!

Ostatni artykuł to ciekawe informacje o lokalnych sportowych wydarzeniach w Wielkiej Brytanii. To kopalnia wiedzy na ten temat dla miłośników takich imprez.

Tradycyjnie, obok artykułów znajdziecie słowniczki, które ułatwiają lekturę tekstów oraz macie możliwość odsłuchania niektórych tekstów na stronie wydawnictwa Colorful Media. Pozostaje mi was zachęcić do przeczytania numeru specjalnego. Połączenia nauki z relaksem gwarantowane.Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

19 komentarzy:

 1. Muszę skorzystać kiedyś z tego czasopisma jak będę mieć trochę czasu;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie uczę się angielskiego, ale wiem, komu mogę polecić powyższy magazyn.

  OdpowiedzUsuń
 3. okładka jest świetna! co do samego pisma to polecę je kilku osobą, ale sama korzystam raczej z angielskich książek, bajek, filmów i seriali i tak go szlifuję;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardziej skupiam się na niemieckim, ale wydawnictwo jest wspaniałe i doskonale wie jak trafić do czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślałam ostatnio nad prenumeratą English Matters, ale kurczę czasu mi ostatnio strasznie brakuje, a nie chciałabym żeby numery tak sobie bezsensownie leżały nieczytane. Muszę najpierw jakoś lepiej sobie zorganizować dobę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie dzięki bloggerskiej społeczności zastanawiam się nad prenumeratą tego magazynu o ile jest taka możliwość. Szlifowanie języka poprzez gazetę oraz artykuły, moim zdaniem jest genialnym pomysłem. Koniecznie muszę go wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobają mi się te czasopisma, ja akurat mam rosyjskie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy temat. Nigdy nie kupowałam tego magazynu, ale może na ten numer się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawe wydawnictwo, szczególnie dla osób chcących podszkolić język.

  OdpowiedzUsuń
 10. szczerze to nie znam tego czasopisma. ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa tematyka, choć czasopismo już raczej nie dla, bo kilka lat temu skończyłam anglistykę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio polubiłam ten magazyn, choć niektóre artykuły są dla mnie jeszcze za trudne mimo tych słowniczków.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam tego magazynu, ale pewnie by mi się przydał w doskonaleniu języka :)

  OdpowiedzUsuń
 14. To świetny sposób na podszkolenie języka. Czasem kupuję tego typu magazyny, a ten numer wydaje się ciekawy. Może się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nie zwracałam uwagi na pisma obcojęzyczne, ale powtórka z angielskiego jak najbardziej jest mi potrzebna. Im dalej od matury, tym człowiek bardziej głupi jak nie używa. A widzę, że numer bardzo ciekawy ze względu na moje turystyczne zainteresowanie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger