Przyjemna nauka języka obcego

Z pewnością wielu z was uczy się języków obcych. W dzisiejszych czasach, znajomość chociaż jednego języka to standard. I w związku z tym chciałam wam dzisiaj przedstawić nietuzinkowe wydawnictwo Colorful Media, zajmujące się wydawaniem w głównej mierze magazynów językowych, ale także serwisów internetowych poświęconych edukacji.

Colorful Media jest największym wydawcą czasopism językowych w naszym kraju, dla których grupą docelową są osoby uczące się języków. Wydawnictwo w swojej ofercie przedstawia sześć różnych magazynów. Spójrzcie:Business English Magazine


Magazyn przeznaczony dla osób uczących się języka angielskiego biznesowego. Zawarte w nim artykuły wprowadzają czytelnika w świat gospodarki oraz fachowego i ekonomicznego słownictwa. Dla ludzi skoncentrowanych w obszarze biznesowym tj. menedżerów, dyrektorów czy właścicieli firm to nieocenione źródło wiedzy językowej.


Więcej informacji – KLIK 

 English Matters

 
Dwumiesięcznik dla osób chcących uczyć się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Magazyn tworzony jest przez polsko-brytyjski zespół. Głównymi zaletami czasopisma są: interesujące teksty służące zarówno do samodzielnej nauki jak i pracy w grupie, słownictwo do każdego tekstu, aktualne i uniwersalne tematy dotyczące nauki, techniki, muzyki czy sportu.


Więcej informacji – KLIK 


 
Deutsch Aktuell

Dwumiesięcznik wydawany od 2003 r. dla osób chcących uczyć się języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Jego treść stanowią różnorodne artykuły, dotykające uniwersalnych i aktualnych tematów.
Więcej informacji – KLIK   


 


¿Español? Sí, gracias


Dwumiesięcznik tworzony przez hiszpańsko-polski zespół (większość materiałów powstaje w Hiszpanii). Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka hiszpańskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa.

Więcej informacji – KLIK  


Français Présent


Dwumiesięcznik tworzony przez francusko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka francuskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka francuskiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując Français Présent w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia.Więcej informacji – KLIK    
Остновка: Россия!

Kwartalnik ukazujący się od listopada 2011 r. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem.Więcej informacji – KLIK   


Warto wspomnieć, iż każdy z magazynów posiada osobną redakcję, dlatego też treść poszczególnych wydań różni się od siebie. Tłumaczone teksty nie powielają się, więc jeśli ktoś z was uczy się równolegle dwóch języków, na pewno nie napotka powtórzenia w postaci tego samego materiału.

Magazyny opłaca się zamawiać w prenumeracie, gdyż wówczas jest to najwygodniejszy i najtańszy sposób. Ja już czekam na swoje egzemplarze i was zachęcam do zajrzenia na stronę wydawnictwa. Magazyny można zakupić TUTAJ, w bardzo przystępnej cenie, która z pewnością nie wstrząśnie waszą kieszenią.20 komentarzy:

 1. Bardzo przydatna informacja, tym bardziej, że mnie na studiach uczona , ale fachowego ekonomicznego, czy prawniczego słownictwa nigdy. A przecież to jest istota porozumiewania się w pracy. Prawda?

  OdpowiedzUsuń
 2. "English matters" oraz "Business English" są mi znane od dłuższego czasu i ze swojej strony też mogę je polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. może się skusze, gdyż zaczynam się uczuć angielskiego - niemiecki odpuściłam sobie już :(

  OdpowiedzUsuń
 4. W najbliższej przyszłości nie zamierzam szlifować/uczyć się języka obcego, dlatego nie skuszę się na powyższe magazyny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Które wybrałaś? :) Ja English Matters i Deutsch Aktuell i zamierzam dzięki nim opanować te dwa języki biegle. Jak mi się spodobają to będę je systematycznie kupowała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tych magazynach. Najbardziej kuszą mnie "English Matters", "Français Présent" oraz "¿Español? Sí, gracias". Może któryś z nich zakupię z ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe magazyny :-) Na pewno niektóre z nich kupię, aby podszkolić języki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba zabrakłoby mi determinacji żeby w ten sposób się uczyć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również twierdzę, że to bardzo ciekawe :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiedziałam o istnieniu takich publikacji. Dobrze wiedziec, będę pamietać.

  OdpowiedzUsuń
 11. coś dla mnie, może w końcu nauczyłabym się porządnie jednego języka

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawe, jednak ja lepiej ucze sie po swojemu, ale to nie znaczy, ze nie poszukam jednego z tych czasopism :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam "English matters", kiedyś czytałam bardzo często.

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam te czasopisma. Regularnie kupuję ,,English Matters" oraz ,,Francais Present".

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety nie mam talentu językowego, więc i ta metoda raczej nie poskutkuje, ale może kiedyś spróbuję:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wielokrotnie widziałam podobne (a może i te) magazyny w sklepach, jednak jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do nich. Jeżeli chcę coś poczytać w danym języku, to wybieram książki albo teksty w internecie. Artykuły i tym podobne zawsze miałam w podręcznikach. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nominowałam Cię do zabawy "Nie niszcz książek - używaj zakładek". Szczegóły tutaj:
  http://zycie-miedzy-wierszami.blogspot.com/2013/08/nie-niszcz-ksiazek-uzywaj-zakadek.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Tylko "English Matters" mogłoby mnie zainteresować.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. mieszkam z DE ale zaawansowanego uczę się ciągle. dobrze o takim czymś wiedzieć:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger