Lynne McTaggart –"Eksperyment intencjonalny. Waga Twoich myśli"


"Każdy postęp w nauce jest w jakiś sposób nieco heretycki. Każde ważne nowe odkrycie częściowo, jeśli nie całkowicie, poniekąd neguje dominujące w danym momencie poglądy."
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy wasza myśl może posiadać moc sprawczą? Ja wielokrotnie, w szczególności, gdy moje przewidywania w postaci myśli sprawdzały się w konkretnych sytuacjach. Czy to zjawisko, które dotyka ludzi na całym świecie, jest wynikiem przypadku? Czy może oddziaływanie myśli na otaczającą nas rzeczywistość ma podłoże naukowe, dające się racjonalnie wyjaśnić? Wraz z autorką zapraszam was w nieodkryte obszary ludzkiego umysłu dotyczące intencji.

Lynne McTaggart to amerykańska dziennikarka, wydawca, wykładowca i autorka sześciu książek. Ta niezwykle ceniona w swoim środowisku autorka, prowadzi na całym świecie warsztaty i telekonferencje dotyczące zdrowia i duchowości. McTaggart mieszka obecnie w Londynie wraz z mężem i dwiema córkami. "Eksperyment intencjonalny. Waga Twoich myśli" to światowy bestseller, przetłumaczony na trzydzieści języków. Nawiązania do tej publikacji znajdziecie również w powieści Dana Browna pt. "Zaginiony symbol".

Książka podzielona jest na cztery części. Pierwsza, zawiera argumenty przemawiające za traktowaniem intencjonalności jako nauki. Część druga, skupia się na odpowiednich uwarunkowaniach naszej intencyjności, takich jak czas i miejsce. Trzecia, skupia się na mocy myśli, w tym modlitwy czy efektu voodoo. Ostatnia zawiera porady dotyczące ćwiczeń intencjonalnych. Posłowie natomiast zawiera efekty pierwszych, globalnych eksperymentów intencjonalnych, jakie współtworzyła autorka.

Tezą jaką forsuje McTaggart dotyczy prawdopodobieństwa oddziaływania myśli na otaczającą nas rzeczywistość. W myśl tej teorii, cały wszechświat połączony jest niezliczoną ilością pól energetycznych, a każda myśl tworzy energię, oddziałującą na materię. Potwierdzenie tej rewolucyjnej tezy, oznaczałoby przełom w świadomości milionów ludzi. Oznaczałoby, że ludzkie intencje mogą kształtować nasze życie. Celem przybliżenia tego tematu, autorka w dość przystępny sposób ukazuje czytelnikom pionierskie badania nad ludzką myślą. Cała książka wręcz naszpikowana jest wieloma odkryciami w dziedzinie nauki kwantowej i noetyki. Trzeba zaznaczyć, iż autorka posługuje się dość zrozumiałym językiem, jednakże nieuniknione są spotkania z naukową terminologią i wielością przypisów. Warto więc czytać publikację powoli, skupiając się na jej obszernej treści. 

Ciekawym fragmentem, który może was szczególnie zainteresować jest z pewnością informacja o treningach mentalnych dzisiejszych sportowców. Okazuje się bowiem, iż oprócz treningów fizycznych, najlepsi sportowcy, przechodzą również treningi myśli. Na uwagę zasługuje również metoda biofeedbacku, stosowana przez lekarzy przy przewlekłych chorobach czy spontaniczne remisje czyli cudowne uzdrowienia.

"Raz skonstruowana myśl istnieje wiecznie."

Książki "Eksperyment intencjonalny. Waga Twoich myśli" nie zaliczyłabym do zbioru poradników, raczej publikacja ta wpisuje się w nurt literatury popularnonaukowej. Rozdział dotyczący stricte porad na temat ćwiczeń intencjonalnych jest stosunkowo niewielki w porównaniu do wiedzy naukowej, jaką przekazuje czytelnikom autorka. Warto wiedzieć, że przygoda z odkrywaniem wpływu myśli na nasze życie nie kończy się wraz z przeczytaniem ostatniej strony książki. Lynne McTaggart bowiem zachęca do wzięcia udziału w globalnym eksperymencie intencjonalnym, który dzięki stronie internetowej umożliwia ludziom na całym świecie sprawdzenie siły swojej myśli.  Dla wielkich sceptyków, to znakomita forma zweryfikowania swoich przekonań. 

Wielość naukowych badań, na jakie powołuje się autorka w swojej książce, skłania do głębokich przemyśleń i weryfikacji sceptycznych przekonań. Teoria intencjonalności myśli tłumaczy bowiem tajemnicę wielu niewyjaśnionych dotychczas zjawisk, jak chociażby uzdrowienia. Warto zapoznać się z ta książką, gdyż nie znajdziecie w niej pseudonaukowego bełkotu. W dobie XXI wieku, w którym nauka kwantowa rozwija się w zastraszającym tempie, co chwilę jesteśmy zaskakiwani nowymi, przełomowymi odkryciami, jak chociażby niedawna wiadomość o kwantowej teleportacji. Jestem przekonana, że podczas lektury "Eksperymentu intencjonalnego" wielokrotnie poczujecie zdziwienie i niedowierzanie. Odtąd będziecie baczniejszą uwagę zwracali na wasze myśli. 

"Każdy z nas jest potencjalnym Frankensteinem obdarzonym niezwykłą mocą do oddziaływania na  świat wokół nas."Lynne McTaggartZa możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii
 

23 komentarze:

 1. Nie lubię czytać poradników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio zrobiłam się bardzo wybredna, jeśli chodzi o dobór odpowiednich książek do czytania. Po prostu moje zasoby finansowe są bardzo uszczuplone i wolę z 10 razy pomyśleć, czy daną książkę kupować, czy też nie, dlatego w przypadku powyższej publikacji jednak spasuje, gdyż szukam czegoś zupełnie innego tematycznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moc sprawcza myśli swego czasu mnie bardzo interesowała, teraz już troszkę mniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo podobna książka do "Sekretu", o którym piszę u siebie.. Przyznam szczerze, że jestem chyba sceptycznie nastawiona do tego typu pozycji, aczkolwiek zaczęłam się nad tym głębiej zastanawiać po przeczytaniu "Sekretu" i obejrzeniu filmu o tym samym tytule.. Rozbraja mnie argumentacja i przykłady, którymi posługują się specjaliści z różnych dziedzin, więc może faktycznie coś jest w tym sprawczym myśleniu..

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie ta książka jakoś nie zaciekawia więc nie będę się za nią rozglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja odwrotnie. Chciałabym tą książkę przeczytać.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie oraz dodaje do obserwowanych blogów.
  Effa 95
  http://coinartistique.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Normalnie nie spojrzałabym na tę książkę, ale Twoja recenzja rozbudziła moją ciekawość, poza tym uwielbiam pozycje, które odkrywają tajemnice ludzkiej psychyki. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo intrygująca tematyka. Może być z tego świetny poradnik, będę o nim pamiętać - tak na wszelki wypadek :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Recenzje oczywiście pisane są wcześniej, gdyż po paru dniach zawsze jeszcze je szlifuję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. heej :) Pisałaś u mnie http://amazing-and-crazy-fashion.blogspot.com/2013/08/19-b-kompleks.html#comment-form że preferujesz książki obyczajowe umiejscowione w czasach PRL-u, więc to coś dla Ciebie, także jakbyś chciała to mogę Ci sprzedać tE książkę i to w sumie w jakiejś nie dużej cenie, bo mi się jakoś bardzo nie spodobała i w sumie nie jest mi potrzebna :) Więc jakby co to pisz do mnie na e-maila weronika_0208@tlen.pl :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno ciekawa książka, ale raczej nie mój temat. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka psychologiczna i zapewne ciekawa.
  Jednak raczej się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja polubiłam książki z tego wydawnictwa :)i jestem zdania, że zawsze jest jakieś ziarenko prawdy w tym naukowych rozważaniach i metodach :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie przepadam za poradnikami. Choć z pewnością warto byłoby zmienić nastawienie:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Autorka poruszyła ciekawe zagadnienie. Wiele razy zastanawiałem się nad tym, jak myśl może wpływać na to co robimy. Powstały na ten temat dziesiątki poradników ale nie ukrywam, że i ten chętnie bym przejrzał i ten.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niesamowita książka, która ciągle jest w nurcie mało zauważalnym. Myśl jest najpotężniejszą bronią i ludzie ciągle jej nie wykorzystują.

  OdpowiedzUsuń
 17. Podobno kłamstwo wypowiedziane sto razy staje się prawdą, więc pewnie i myśl ma swoją siłę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo lubię tę autorkę. Jej książki do łatwych nie należą, ale są naprawdę znakomite.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie przepadam za poradnikami więc i po ten raczej nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak znajdę chwilę, to może po nią sięgnę, by przekonać się sama, czy rzeczywiście wprawi mnie w niedowierzanie i zaskoczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. i znów Cię podziwiam, zazdroszcząc cierpliwości do publikacji poradnikowych, popularnonaukowych. serio, serio!

  OdpowiedzUsuń
 22. Myśli mające moc sprawczą- może i jest w tym ziarenko prawdy, ale chyba bardziej jestem sceptyczna w tym względzie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam,
  Moja Babcia bardzo chce przeczytać książkę Lynne McTaggart "Pole". Przejrzałem chyba wszystkie księgarnie internetowe i w żadnej nie mogę kupić tej książki. Jeśli ktoś chciałby odsprzedać jeden egzemplarz , bardzo proszę o kontakt: radas7@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger