Jeffrey Long, Paul Perry – "Co cię czeka po śmierci? Naukowe dowody na istnienie życia po życiu"
"Kiedy ci ludzie dzielą się z nami swoimi wspomnieniami i doświadczeniami, zaczynam wierzyć, że część tajemnicy życia pozagrobowego w jakiś tajemniczy, niewyjaśniony sposób staje się udziałem nas wszystkich."
Do tej pory wszystkie moje lektury dotyczące hipotezy życia po śmierci były relacjami osób, które bezpośrednio spotkały się z takim zjawiskiem bądź była to literatura stricte beletrystyczna. Wiedziałam więc, że naukowe dowody życia po śmierci przedstawione przez naukowca, mogą być swoistą trampoliną do uwierzenia, iż życie pozagrobowe istnieje. Krótko mówiąc, byłam niesamowicie ciekawa, co w tym temacie ma do powiedzenia człowiek oficjalnej nauki.

Dr Jeffrey Long jest radiacyjnym onkologiem. Autor uważany jest za światowego eksperta, a jego prace naukowe publikowane są w "Newsweeku" czy "The Wall Street Journal". Long w 1998 r. założył Fundację Badań nad Doświadczeniem Bliskim Śmierci, dzięki której zbiera dane dotyczące tego zjawiska. Współautor książki, Paul Perry to znany na całym świecie producent filmowy, który tworzy innowacyjne filmy, dotyczące kontrowersyjnych tematów. Paul Perry w swoim dorobku może pochwalić się współpracą z dr Raymondem Moodym, którego pewnie większość z was zna z książki "Życie po życiu". Obaj panowie postanowili naukowo dowieść, że życie pozagrobowe niezaprzeczalnie istnieje.

Jeffrey Long stworzył w internecie stronę, na której zamieścił ankietę dotyczącą doświadczeń bliskich śmierci. Kwestionariusz ten wypełniały tysiące ludzi na całym świecie, ludzie o różnych wyznaniach, wychowujący się w różnych kulturach, ludzie z wielu warstw społecznych. Przez ponad dziesięć lat badań, udało się zebrać pokaźne dane, które naukowo potwierdzają, że śmierć fizyczna nie jest końcem naszego życia. Autorzy w swojej rozprawie przedstawiają dziewięć dowodów na życie pozagrobowe takie jak doświadczenie poza ciałem, idealne odtwarzanie, ogólnoświatowa tendencja czy niewidomy wzrok i wiele więcej. Każdy dowód ujęty jest rzetelnie w statystyki oraz relacje osób, które danego zjawisko doświadczyły. Nie ma tutaj znaczenia z jakiej częśći świata dana osoba pochodzi, zarówno ludzie mieszkający na Zachodzie jak i ci ze Wschodu, mają takie same przeżycia. Badanie jednoznacznie potwierdziły, iż zarówno ateista jak i gorliwy wyznawca religii, przeżywał dokładnie to samo. Cała książka to wyniki rzetelnych i gruntownych badań naukowców nad doświadczeniami bliskimi śmierci. Od was jedynie zależy czy uwierzycie…

"Co cię czeka po śmierci? Naukowe dowody na istnienie życia po życiu" jest tytułem całkowicie innym, niż te z którymi miałam do tej pory do czynienia, nawiązującymi do tematyki życia po życiu. Z czego to wynika? Temat ten bowiem został potraktowany wyłącznie naukowo, w książce znajdziecie mnóstwo statystyk, wyliczeń i komentarzy skupiających przemyślenia Jeffreya Longa. Wiele argumentów przemawiających za niemożnością życia po życiu takich jak widzenie ukochanych zmarłych czy niewielki wpływ uwarunkowań kulturowych zostało naukowo obalonych. Dzięki temu nasuwa się refleksja: "A co jeśli rzeczywiście życie po śmierci istnieje?" Najbardziej szokujący był dla mnie fakt doświadczenia bliskiego śmierci przez osoby niewidome od urodzenia. Nie da się tego zjawiska racjonalnie wyjaśnić. Osoby te nie mogły przecież widzieć co dzieje się na sali operacyjnej oraz jak wyglądały zmarli już członkowie z ich rodziny. Naukowe dowody przedstawione przez autorów nie wymagają tłumaczenia nieznanych nam zwrotów czy pojęć. Język książki dostosowany jest do przeciętnego czytelnika, bez udziwnionej terminologii. Nie bójcie się więc słowa "naukowe".

Myślę, że książka "Co cię czeka po śmierci? Naukowe dowody na istnienie życia po życiu" jest doskonałym uzupełnieniem innych, nie naukowych lektur dotyczących tej tematyki. Polecam czytać ją wolno, z przystankami, gdyż wtedy łatwiej jest przyswoić sobie wielość informacji w niej zawartych. Nie znajdziecie w niej żadnych mitów i subiektywnych poglądów, tylko nauka miała tutaj prawo głosu. Dlatego też z pełną odpowiedzialnością polecam.


Jeffrey Long

Paul Perry


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii

15 komentarzy:

 1. zawsze "kręciły" mnie takie tematy, także jak tylko ta książka wpadnie mi w ręce, to chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. książka zapowiada się ciekawie, lubię taką temnatyke :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie od takich tematów jeżą się włosy, wolę nie zagłębiać się w tą tematykę

  OdpowiedzUsuń
 4. Zeznania osób będacych blisko śmierci są podobne. Co innego jednak być blisko rzeki, a co innego - po tamtej stronie. Póki co, z tamtej strony Styksu jeszcze nikt nie wrócił.
  Marek

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem że jak byłam młodsza, to tego typu książki bardzo mnie interesowały ... teraz już nie, więc tym razem lektura nie dla mnie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Boję się myśleć o śmierci - to największa niewiadoma. Wierzę jednak, że coś nas czeka, nie niebo, nie piekło, ale coś, czego jeszcze nie umiem nazwać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo dawno temu czytałam "Zycie po życiu", byłam pod dużym wrażeniem, myślę, że ta książka tez może być ciekawa, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka wydaję się ciekawa. Zawsze interesowało mnie co jest po drugiej stronie.
  Obserwujemy? Ja to już zrobiłam, czekam na twój ruch.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam i książka naprawdę obrazuje nieco inne podejście niż znałam dotychczas, ale podobała mi się.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mnie intryguje taka tematyka. Od śmierci mojej babci często się zastanawiam, czy istnieje jakieś życie pozagrobowe itp. , dlatego koniecznie rozejrzę się za tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie to wygląda, ale raczej się z nią nie zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kwestie życia po życiu chyba nigdy nie zostaną wyjaśnione, mnie raczej zastanawia, jak obserwacje dotyczące doświadczeń po śmierci klinicznej, maja się do zagadnień wiary.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo chętnie przeczytałabym coś, co naukowo wytłumaczy te zagadnienia. Zastanawiam się, czy argumenty autora książki przemówią do mnie tak samo jak do Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie lubię książek typowo naukowych .

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger