Karol Leopold Cetlin – "Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie"
„Wiem jedno, na pewno masz sny. Mam je ja, Ty, a także Twój pies.”Po przeczytaniu pierwszej recenzji tej książki wiedziałam, że muszę ją mieć. Odkąd pamiętam sny stanowiły dla mnie swoistą zagadkę, a ich interpretacja za każdym razem była owiana nutką tajemnicy. Tematyka świadomego snu do tej pory była mi całkowicie obca. Jest to moja pierwsza książka traktująca o tym zagadnieniu, którą zgłębiam.

Autor poradnika Karol Leopold Cetlin to jak sam siebie określa „badacz i nauczyciel”. Od wielu lat interesuje się tematyką parapsychologii: m. in. podróżami astralnymi, prawem przyciągania czy medytacją. Prowadzi własną działalność gospodarczą, bardziej przyziemną niż podróże astralne. Jak sam twierdzi to: „trochę dziwne połączenie”. W internecie możecie znaleźć jego autorską stronę internetową poświęconą dziedzinie świadomego snu i nie tylko - Druga strona. Na końcu książki również znajdziecie obszerną wzmiankę o autorze.

Książka „Świadomy sen…” jak wcześniej wspomniałam jest poradnikiem. Poradnik ów krok po kroku wprowadza czytelnika w tematykę Lucid Dreaming czyli świadomego snu. Teraz już wiem, że świadomy sen to sen przy którym mam świadomość, że śnię. Skomplikowane? Nic mylnego. Stosując się do rad autora, każdy może odczuć na własnej skórze cóż to oznacza. Cały poradnik podzielony jest na cztery kroki, w tym dwadzieścia cztery rozdziały i kilka bonusów od autora.

Z poradnika możecie się dowiedzieć interesujących rzeczy. Czym są sny? Jak przeprowadzać testy rzeczywistości? Jak wykorzystać autosugestię w świadomym śnie? Poznacie również metody, które mogą pomóc wam osiągnąć stan świadomego snu, kontrolować go oraz urozmaicać według uznania. Ciekawym dodatkiem jest sześć bonusów na końcu książki dotyczących przykładowo: seksu, podróży astralnej czy prawa przyciągania w kontekście świadomego snu.

Na moją szczególną uwagę przy pierwszym kontakcie z poradnikiem zwróciła śliczna szata graficzna. Każdy rozdział zaczyna się ciekawym cytatem pisanym ozdobną czcionką. Numery stron również opakowane są w ciekawy znak graficzny, a pierwsza litera każdego rozdziału to swoiste dzieło sztuki. Nie da się zaprzeczyć, że czytanie książki przy takiej oprawie jest o wiele przyjemniejsze.

Wiedza zawarta na kartach poradnika, to jak mi się wydaje, wiedza w pigułce dla takich nowicjuszy jak ja. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których przed lekturą nie miałam pojęcia. Pewne zjawiska jak na przykład wibracje czy zapamiętywanie snów przydarzały mi się od czasu do czasu. Teraz wiem już co się z nimi wiąże i jak połączyć je ze świadomym śnieniem. Plusem tej publikacji jest na pewno możność wybrania sobie tematycznie rozdziałów, które nas konkretnie interesują. Nie musicie czytać wszystkiego od razu. Wskazane jest natomiast powracanie do konkretnych zagadnień, aby je sobie utrwalić i zapamiętać.

Nie czytałam dotąd żadnych książek na ten temat, więc nie mam żadnej skali porównawczej. Metody opisane w poradniku Karola Cetlina zaczęłam już wprowadzać praktycznie w życie. Póki co nie ma jeszcze żadnych pozytywnych efektów ale wiem, że może to potrwać dłuższy okres. Jestem więc wytrwała. I cierpliwa.

„Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie” to poradnik zarówno dla nowicjuszy jak i czytelników znających zagadnienie świadomego śnienia. W szczególności nowicjusze mogą rozeznać się w tym temacie, a później sięgnąć po obszerniejsze dzieła aby poszerzyć swoją wiedzę.

Przeciętnie w ciągu całego swojego życia przesypiamy 24 lata, warto więc świadomie śnić, aby czas snu pozwolił nam kształtować nasze życie w rzeczywistości. Polecam.


Karol Leopold Cetlin


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii
10 komentarzy:

 1. Kiedyś trochę czytałam w Internecie na temat świadomego snu i nawet raz udało mi się takowy mieć. Z chęcią zapoznałabym się z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie też interesują takie zagadnienia i ksiązka już zceka na półce na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poradników nie lubię, a choć temat ciekawy, to chyba zabrakłoby mi cierpliwości, żeby stosować się do porad i czekać na efekty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świadomy sen to interesujący temat, ale jakoś nie jestem przekonana co do autora tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio sama o tym czytałam o świadomym śnie na wikipedii :) pozycja wydaje mi się szalenie ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wolę nie wiedzieć ile życia przesypiam i staram się spać maksymalnie 7h, aby nie tracić czasu. Ale wiem, że sen jest potrzebny. Ale z tej książki nie skorzystam, o ile chciałabym się dowiedzieć czegoś o śnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka stworzona idelanie dla mnie! Od obejrzenia "Incepcji" zaczęłam amatorsko czytać o snach oraz ogólnie się tym dziwnym dla mnie zjawiskiem interesować! Wczesniej o niej nie słyszalam, ale teraz wiem, że znajdzie się na liście MUST HAVE. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie popularny i ciekawy temat. Może poproszę o tę książkę wydawnictwo :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam już kilka recenzji tej książki i nieustannie kojarzy mi się ona z "Potęgą podświadomości"... Ciekawy temat, ale jeszcze się zastanowię:)

  OdpowiedzUsuń
 10. 24 lata! To szmat czasu, książka jako poradnik na pewno fantastyczna, intrygująca aż świerzbią łapki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger