Claire Seifert – "Magia wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia"
„Zobacz tę książkę jako to, czym ona jest: źródłem inspiracji, nie żadną Biblią!”Jako mała dziewczynka zawsze marzyłam o tym aby zostać wróżką. Chciałam umieć wyczarowywać różne cuda jak wróżki. Jednak obok tych dobrych wróżek w bajkach, często występowały również złe wiedźmy z wielkim nosem i miotłą. Czytając „Magię wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia” przekonacie się, że wasze mniemanie o okropnych wiedźmach, baby-jagach jest błędne. Dzisiejsza wiedźma bowiem to ktoś, kogo możecie minąć na ulicy, nie wiedząc o tym, że posiada tajemną moc przekazywaną od pokoleń.

Autorka poradnika Claire Seifert jest stosunkowo młodą osobą, bowiem urodziła się w 1981 r. na wsi, w nieistniejącym już NRD. Jej rodzina od pokoleń kultywowała ludowe tradycje związane z magią, historią czy religią. Studiowała socjologię, a przygodę z pisarstwem rozpoczęła od małego magazynu przeznaczonego dla czarownic. W swoim ojczystym kraju wydała już siedem książek, w Polsce niestety „Magia wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia” to dopiero jej pierwszy opublikowany poradnik.

Autorka przekazuje czytelnikom porady dotyczące stricte wykorzystania w naszym codziennym życiu białej magii. Cała książka składa się z dziewięciu rozdziałów. W każdym z nich znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji dotyczących wielu aspektów życia i wpływu na nie białej magii. Dowiecie się na temat magicznej nauki o barwach, kosmetycznej magii, działań kamieni szlachetnych, olejków aromatycznych i aromaterapii. Chcecie wiedzieć jak budować szczęście w mieszkaniu oraz na czym polega sztuka komunikacji z różnymi istotami zamieszkującymi naszą planetę? A może interesują was czary miłosne i magia erotyczna? To również zawiera poradnik. Nie zabraknie też metod wróżbiarstwa czyli tarot, wahadełko czy kryształowa kula.

Czy wiedzieliście, że istnieją różne rodzaje kąpieli od kobiecej do słonecznej? Każda z nich działa kojąco na inne obszary. Czy zdarzyło wam się spotkać osobę, która wysysa z was całą energię? To wampir energetyczny. Chcecie pozbyć się niechcianego wielbiciela? Autorka ma dla was rozwiązanie.

Pierwsze co zwraca uwagę czytelnika to świetnie dopasowana kolorystycznie okładka oraz ozdobne czcionki. Tytuł każdego rozdziału opisany jest śliczną czcionką, a wszędzie widoczne są motywy kwiatowe, zarówno na dole jak i w innych miejscach stron. Miło jest przewracać kartki przy takiej oprawie graficznej. Estetyka więc moim zdaniem jest na piątkę z plusem.

Z książki dowiedziałam się naprawdę wielu ciekawych rzeczy. Najbardziej zainteresowały mnie porady dotyczące magii zapachów czyli kadzidła, świece i zapachy różnych roślin. Autorka również dużą uwagę zwracała na wybór kosmetyków, których używamy w codziennej pielęgnacji. Ujęła mnie tym, iż w swojej książce próbuje uświadomić czytelnika, że może stosować naturalne kosmetyki czyli takie, które nie były testowane na zwierzętach, wystawiając je przy tym na ogromne cierpienie. Zdanie o kotach do których żołądka wstrzykuje się kawę celem doświadczeń było dla mnie wstrząsające. Uświadomienie sobie, że wszystko zależy od naszego indywidualnego wyboru jest bardzo ważne. Szkoda tylko, że naturalne kosmetyki są w naszym kraju tak bardzo drogie i nie każdego jest na nie stać.

Czytając „Magię wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia” miałam wrażenie, że czytam porady zostawione mi przez przyjaciółkę. Lekki język, proste i dosadne sformułowania pozwalają skupić się na rzeczach istotnych. Jest to książka, do której będę często wracać, gdyż różnorodna tematyka dotycząca białej magii przydaje się w różnych sytuacjach i na różnych etapach życia. To swoiste kompendium wiedzy dotyczące magii, wróżbiarstwa i ludowych wierzeń.

Czy to poradnik wyłącznie dla kobiet? Absolutnie nie. Jak przekonuje autorka, mężczyzna również może używać zaklęć i magii. Polecam więc wszystkim, pasjonująca lektura do której będziecie często wracać.


Claire Seifert


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii


Zachęcam do udziału w konkursie, którego termin upływa już jutro :)

12 komentarzy:

 1. Myślę, że moja Matulka będzie zachwycona tą pozycją - odkąd pamiętam lubowała się w zielarstwie i alternatywnych metodach leczenia. Sama chętnie przeczytam - wiedźmy/czarownice interesują mnie z racji płci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że Cię zainteresowałem :)

  Magię wiedźm może polecę koleżance, ona się tym nieco interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spodziewałabym się, że w takiej książce znajdę porady dotyczące życia codziennego. Po poradniki raczej nie sięgam, ale już kolejny wydaje mi się niezwykle ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. książkę miałam okazję czytać i pozytywnie ją wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka również mi się bardzo podobała. ;) A oprawa graficzne rzeczywiście wspaniała!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam tę książkę,kilka ciekawych informacji zapamiętałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale zainteresował mnie w Twojej recenzji ten fragment o odkrywaniu zapachów i odpowiednim dobieraniu kosmetyków. Nie jestem maniakiem na tym punkcie, ale uważam, że warto się na tym nieco znać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam ją już jakiś czas temu, ale miło wspominam. Może i nie dowiedziałam się z niej za dużo, ale fajniutk

  OdpowiedzUsuń
 9. Hym... Nie wiem co mi się stało, ale wygląda na to, że polubię poradniki! Zwłaszcza, że takie "magiczne" wtrącenia brzmią bardzo interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka średnio mi się podobała, ale na plus jest to, że rytuały w niej są proste i nawet z niektórych bym skorzystała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger