Zapraszam na spotkanie z Paulą Er

Zapraszam na spotkanie z Paulą Er

 

Już w najbliższą środę będę miała wielką przyjemność porozmawiać online z Paulą Er. Z autorką spotkamy się przy okazji premiery jej najnowszej książki pt. "Wysłuchaj mnie", którą Subiektywnie o książkach objęło swoim patronatem medialnym.


"Z poczuciem humoru, które może nawet czasami trąca o sarkazm, łatwiej żyć". Katarzyna Kielecka o swojej powieści "Zapach cytrusów"

"Z poczuciem humoru, które może nawet czasami trąca o sarkazm, łatwiej żyć". Katarzyna Kielecka o swojej powieści "Zapach cytrusów"

 

Można lubić cytrusy i książki. A takie połączenie gwarantuje pełną paletę przeżyć, o czym opowiada Katarzyna Kielecka przy okazji premiery swojej książki pt. "Zapach cytrusów". Zapraszam do przeczytania naszej rozmowy.


Recenzja książki "Zapach cytrusów" - KLIK
Katarzyna Kielecka to mieszkanka Łodzi, pedagog specjalny i pracownik banku. Autorka od lat tworzy drobne formy literackie: wiersze, opowiadania, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Jest mamą dwójki dorastających muzyków. Zadebiutowała w 2019 r. powieścią pt. "Sedno życia".

"Boże! Co za nieznośna diablica". Fragment książki "Panna bez majątku"

"Boże! Co za nieznośna diablica". Fragment książki "Panna bez majątku"


Małgorzata Strzelecka to oczytana, ciekawa świata i nieco zakompleksiona młoda szlachcianka. W jej mniemaniu los pozbawił ją urody, a brat utracjusz – majątku. Nie ma męża, a co gorsza – chęci, by takowego znaleźć. Dziewczyna trafia do majątku stryja, by tam spędzić spokojne lato, umilając tym samym czas ciotce. Monotonne dni nabierają rumieńców, kiedy pewnej nocy Małgorzata spotyka nad jeziorem przystojnego i… całkiem nagiego barona Ksawerego Wigurę. Dodatkowo w okolicy dzieją się niewytłumaczalne zjawiska, a wszystkie tropy prowadzą do kradzieży celtyckich manuskryptów. Czy uda się odkryć okoliczności dziwnych zdarzeń? Czy baron Ksawery okaże się równie interesujący co odważny, a Małgorzata ulegnie jego urokowi?


Szara wrona – Wojciech Szmidt

Szara wrona – Wojciech Szmidt

 


"(…) szara wrona. Takiej prawie się tu nie spotyka".


Z czym kojarzy się wam tytułowa wrona, nieważne, czy czarna, czy szara? Jej symbolika nieodłącznie związana jest ze śmiercią i nieszczęściem. I tego właśnie nie zabraknie w książce Wojciecha Szmidta, w której oprócz tego jest także Wrocław, pewna nieoczywista gra, tajemnicza chemiczna substancja oraz ku mojemu zadowoleniu, pewien łódzki wątek. A wszystko to połączone cienką linią życia i śmierci.

"Spoglądam na swoją przeszłość jak na emocjonujący film". Fragment książki "Kuriozum życia"

"Spoglądam na swoją przeszłość jak na emocjonujący film". Fragment książki "Kuriozum życia"

 

Prostytutka, więźniarka, kobieta pobita, zgwałcona, upokorzona, oszukana, stale poszukująca rodzinnego ciepła, bezdomna, głodująca, zagubiona, samotna… ale i inteligentna businesswoman, opływająca w luksusy, ambitna, konsekwentnie dążąca do celu, nie tracąca nadziei, silna, niezłomna, niepokorna, kochająca i kochana, bezgranicznie oddana własnym dzieciom. Jej historia to gra przeciwieństw, miażdżących upadków i niewiarygodnych wzlotów, dzięki którym znalazła się w miejscu, w którym obecnie jest.


Warszawskie Targi Książki 2021 w piątek

Warszawskie Targi Książki 2021 w piątek

 

Tak długo na to czekałam. Ja i moja książkowa sukienka! Półtora roku bez targów skutecznie wypościło wszystkich moli książkowych lubiących specyficzny klimat tej imprezy. I pomimo faktu, że wersja plenerowa w czasach pandemii to nie to samo, z wielką radością powitałam Warszawskie Targi Książki. Na tym książkowym evencie najważniejsi są bowiem ludzie. Ludzie i książki 😁 Zobaczcie kogo udało mi się spotkać w piątek.


Skradziona kołysanka – Anna Stryjewska

Skradziona kołysanka – Anna Stryjewska

 


Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

Recenzja przedpremierowa


"Jak czasami przekorny bywa los. To, co wydaje się zdradliwe, okazuje się zbawieniem".


Ciężko wyrazić słowami to, jakie spustoszenie w mojej głowie wywołała ta opowieść. I właśnie to najbardziej kocham w dobrej literaturze, czyli emocje sięgające zenitu, możliwość utożsamienia się z losami bohaterów i myśli nie odchodzące długo po przeczytanej lekturze. Ostrzegam od razu wszystkie matki, w pakiecie ze "Skradzioną kołysanką" zaopatrzcie się w zapas chusteczek, aby mieć czym ocierać napływające do oczu łzy, dużo łez.

Kuriozum życia niebawem w księgarniach

Kuriozum życia niebawem w księgarniach

 

Cztery tomy i ponad dwa tysiące zapełnionych drukiem stron. W takich liczbach prezentuje się finalnie jedna z być może najbardziej kontrowersyjnych, bezkompromisowych książek pt. "Kuriozum życia". Ta szokująca biografia wydana w 4 tomach to historia niczym z amerykańskiego filmu łączącą w sobie książkę obyczajową, kryminal, thriller, erotykę i sensację. Polska premiera 📖biografii Adel Vivien Rasell 📖 już 24 września!

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger