Największy blef

 

"The Biggest Bluff" to książka autorstwa Marii Konnikovej, która opisuje osobiste doświadczenia autorki związane z grą w pokera i samymi graczami. Książka z pewnością spodoba się tym, którzy już czytali NIE MYŚL ZA DUŻO! i inne książki z zakresu podejmowania decyzji i psychologii.


Na początku swojej kariery pokerowej Maria zwróciła się do Erika Seidla, członka Poker Hall of Fame, który w ciągu swojej kariery wygrał dziesiątki milionów dolarów. W rezultacie stał się jej mentorem i zaczął uczyć ją podstaw gry w karty.

Decydującym czynnikiem było to, że Konnikova nie nastawiała się na zarabianie pieniędzy. Chciała zgłębić ludzką naturę i nauczyć się panować nad swoimi emocjami. W życiu często prześladowały ją osobiste porażki i sytuacje, które wymagały od niej innego zachowania, a nauka gry w pokera i blefu mogła być bardzo pomocna w przyszłości.

Podczas szkolenia okazało się, że Maria jest zdolną uczennicą, co zaskoczyło Seidla. Nauczyła się odczytywać emocje swoich przeciwników i radzić sobie w stresujących sytuacjach.

Z czasem zaczęła zachowywać się poprawnie przy stole pokerowym i wygrywać. Mniej więcej rok po rozpoczęciu szkolenia Konnikova kilkakrotnie wygrała duże sumy w turniejach pokerowych, gromadząc dzięki temu kilkaset tysięcy dolarów.

Co więcej, w pewnym momencie udało jej się zdobyć tytuł mistrzowski, co w końcu zwróciło uwagę opinii publicznej. Maria pozyskała sponsora, a największe stacje telewizyjne zaczęły przeprowadzać z nią wywiady i śledzić jej dalsze poczynania.

Oczywiście, Konnikova była już wtedy znaną osobistością. Jednak tak szybkie wejście na szczyt turniejów pokerowych zaskoczyło nie tylko profesjonalnych graczy, ale także tych, którzy nie znali się na hazardzie.

W rezultacie Maria dostała to, czego chciała - zdobyła bezcenne doświadczenie i napisała absolutny bestseller. Jednym z odkryć pisarki było to, że w pokerze można wygrać, mając dowolne karty. Najważniejsze to panować nad sobą i umieć czytać innych.

Po przeczytaniu tej książki mało prawdopodobne jest, że od razu odniesiesz sukces w grach hazardowych, dlatego nie należy spieszyć się z wejściem w świat hazardu i ryzyka. Lepiej jest spróbować znaleźć kasyno z bonusem za rejestrację bez depozytu, aby doskonalić swoje umiejętności gry. Po tym, uzbrojeni w książkę, poczujecie się pewniej przy stole pokerowym.

"Największy blef" otrzymał wiele pozytywnych recenzji. New York Times nazwał ją "fascynującą", ponieważ fabuła książki nie jest tak naprawdę poświęcona nauce gry w pokera, ale próbie zapanowania nad własnym umysłem i stworzenia nowych filozoficznych idei, które pozwolą ci dążyć do sukcesu.

9 komentarzy:

 1. Czekam na więcej o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe Wiolu :-) . Słyszałem o takim połączeniu gatunkowym :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca recenzja, ale tym razem odpuszczę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba nie dla mnie:)
  https://okularnicawkapciach.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Spodobała mi się recenzja i jestem ciekawy książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa recenzja, ale pozycja jednak nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesujące zagadnienie :) Każdy chciałby wygrywać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że książka na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger