"Komunikacje" – Piotr Barański

"Komunikacje" – Piotr Barański"Coraz częściej potrzebujemy profili,
Żeby się zobaczyć
en face".Gdybyśmy dojrzałemu człowiekowi, żyjącemu pięćdziesiąt lat temu, pokazali współczesny świat ze wszelkimi komunikatorami i portalami społecznościowymi takimi, jak facebook, twitter, skype i wszechobecnym internetem, powiedziałby z pewnością, że funkcjonujemy w epoce komunikacyjnego dobrobytu. Dziś bowiem, jak nigdy dotąd posiadamy nieograniczone możliwości komunikowania się z ludźmi z całego świata. A jednak, jak w swoim najnowszym tomiku ukazuje Piotr Barański, w dobie tego dobrobytu zatraciliśmy paradoksalnie naturalną zdolność do rozmowy, do komunikacji z drugim człowiekiem.
"Nie ma pisania bez konfrontacji z czytelnikami", czyli o co zapytałam Annę Sakowicz na spotkaniu w Empiku

"Nie ma pisania bez konfrontacji z czytelnikami", czyli o co zapytałam Annę Sakowicz na spotkaniu w Empiku


"To się da!" to jedno z ulubionych powiedzonek Kociewiaków. Zwrot ten także jest tytułem jednej z książek Anny Sakowicz, wchodzącej w skład Kociewskiej Trylogii. I jak widać, rzeczywiście, wszystko się da, gdyż Anna Sakowicz w końcu odwiedziła Łódź. Miałam przyjemność porozmawiać z autorką w łódzkim Empiku.
Fot. Empik

"Która jego jest" – S. M. Borowiecky

"Która jego jest" – S. M. BorowieckyKsiążka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

"Ciągle nie mogę zrozumieć, jak ludzie mogą wierzyć w Ewangelię, która ewidentnie podważa sens istnienia Kościoła hierarchicznego".
Czekałam na premierę tej książki z wielką niecierpliwością. Dlaczego? Otóż otwarte zakończenie pierwszej części, czyli "Ani żadnej rzeczy" oraz cała płaszczyzna przywoływanych przez autorkę mało znanych faktów z naszej historii, skutecznie rozbudziła moją wyobraźnię. Po lekturze kontynuacji pt. "Która jego jest" mogę powiedzieć jedno – jest nadal kontrowersyjnie i co za tym idzie, także intrygująco.
"Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę" – Krzysztof Koziołek

"Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę" – Krzysztof Koziołek
"Spreparowanie listów w sprawie Lema i Forda to też wasza sprawka?".

Podczas lektury niektórych powieści oscylujących w temacie sensacji i kryminału, czuję się niemal jak w kinie, na dobrym filmie akcji. Do takich książek należy powieść Krzysztofa Koziołka, która stanowi doskonały materiał na scenariusz do dobrego filmu, w którym można także znaleźć wątek fantastyczny.
"Lubię pisać o emocjach i lubię się zastanawiać nad tym, jak emocje mogą namieszać", czyli o czym rozmawiałam z Katarzyną Misiołek w Empiku

"Lubię pisać o emocjach i lubię się zastanawiać nad tym, jak emocje mogą namieszać", czyli o czym rozmawiałam z Katarzyną Misiołek w Empiku


Janusz L. Wiśniewski napisał, że proza Katarzyny Misiołek "obezwładnia emocje czytelników". A ja dopowiem jeszcze do tego, że cała osobowość autorki również obezwładnia. Miałam okazję przekonać się o tym, podczas naszego spotkania w łódzkim Empiku, które promowało najnowszą powieść Kasi pt. "Ironia losu".
Mój przyjaciel pies - konkurs!

Mój przyjaciel pies - konkurs!
Janusz Korczak powiedział kiedyś, że: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Ktoś sparafrazował to powiedzenie, przenosząc je na psy: "Kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat". Sentencja ta stała się tytułem pierwszej książki Jędrzeja Fijałkowskiego - KLIK, oraz w nieco zmienionej formie, także drugiej - KLIK. A ja dzisiaj zapraszam was do wzięcia udziału w konkursie, w którym możecie wygrać dwa egzemplarze drugiej części perypetii doga Emila i jego właściciela.
"Za zamkniętymi drzwiami" – B. A. Paris

"Za zamkniętymi drzwiami" – B. A. Paris
"Moje życie stało się idealne półtora roku temu (...)".


Ta książka to gotowy scenariusz na kinowy mega hit dzięki nasilającemu się, psychodelicznemu nastrojowi, makabrycznej tajemnicy, wąskiemu gronu bohaterów i zakończeniu wprawiającemu w osłupienie. Nie dziwię się temu, że to bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym. Od tej książki bowiem po prostu nie można się oderwać.
Spowiedź diabła, czyli konkurs!

Spowiedź diabła, czyli konkurs!

Wydawnictwo Novae Res ufundowało dla was najnowszy, trzeci tom serii o Kubie Sobańskim pt. "Spowiedź diabła", a ja dorzucam do tej puli także "Proces diabła" autora, czyli drugą część cyklu o Kubie Sobańskim. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
"Spowiedź diabła" już w mojej biblioteczce!

"Spowiedź diabła" już w mojej biblioteczce!


Czy zastanawialiście się kiedyś, o czym myśli seryjny morderca? Jak planuje swoje zbrodnie? Dlaczego uważa się za lepszego od innych - od tłumów, które go otaczają? Adrian Bednarek swoim cyklem powieściowym o Rzeźniku Niewiniątek, skutecznie otwiera nam wszystkim furtkę do opętanego żądzą zabijania, umysłu. Trzecia część tej serii pojawiła się niedawno w księgarniach, a jej egzemplarz zagościł już w mojej biblioteczce.
"Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść" - Jarosław Prusiński

"Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść" - Jarosław Prusiński"O historii, która się dla was wydarzyła. O przodkach, którzy za was ginęli. Tych nie chcecie pamiętać, pachołki. Będziecie pamiętać zdrajców i im będziecie stawiać pomniki".
Odkąd pamiętam, niesprecyzowane bliżej siły ciągnęły mnie do poddawania w wątpliwość wielu informacji przekazywanych nam przez oficjalną naukę o naszej przeszłości. Do tej pory jednak skupiałam się głównie na historii starożytnych cywilizacji. Cieszę się więc bardzo, że pewnego dnia los postawił na mojej drodze Jarosława Prusińskiego i jego wyniki wielomiesięcznych badań ubrane w powieść prozatorską, które przeciwstawiają się oficjalnemu nurtowi, jaki znamy z lekcji historii w szkołach.
Tajemnica pokoju nr 7..., czyli co się wydarzyło w hotelu Sofitel Victoria?

Tajemnica pokoju nr 7..., czyli co się wydarzyło w hotelu Sofitel Victoria?


W siedzibie hotelu Sofitel Victoria w Warszawie ktoś popełnił morderstwo, zostawiają po sobie jedynie książkę. Na zlecenie policji kryminalnej utworzono specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, która wspólnymi siłami miała za zadanie rozwikłać zagadkę tej zbrodni. Jako specjalistka od gromadzenia hurtowych ilości książek, zostałam zaproszona do tego grona. Cel był tylko jeden - podążać tropem mordercy i odkryć tajemnicę pokoju nr 7.
"Może trzeba rozszerzyć naszą świadomość, naszą umiejętność pojmowania Innych" – wywiad z Jędrzejem Fijałkowskim, autorem książki "Emil 2, czyli kiedy nieszczęśliwe są psy - nieszczęśliwy jest cały świat"

"Może trzeba rozszerzyć naszą świadomość, naszą umiejętność pojmowania Innych" – wywiad z Jędrzejem Fijałkowskim, autorem książki "Emil 2, czyli kiedy nieszczęśliwe są psy - nieszczęśliwy jest cały świat"

Dog Emil, który patrzy na nas będąc już za Tęczowym Mostem, zawładnął moim sercem i myślami. Nie mogłam więc sobie odmówić przyjemności rozmowy z osobą, która uwieczniła jego losy na kartach dwóch książek. Zapraszam was dzisiaj na rozmowę z Jędrzejem Fijałkowskim.Recenzje książek:
„Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat” – KLIK
„Emil 2, czyli kiedy nieszczęśliwe są psy - nieszczęśliwy jest cały świat” - KLIK
Fanpage autora - KLIKJędrzej Fijałkowski to absolwent studiów dziennikarskich z wieloletnią praktyką w tej branży. Autor pisze i redaguje teksty, jest copywriterem, współpracował z wieloma polskimi czasopismami takimi jak „Polityka”, „Tygodnik Demokratyczny”„Express Wieczorny-Kulisy”. Związany na co dzień z dwoma czołowymi pismami ezoterycznymi: „Czwarty Wymiar” i „Nieznany Świat.

Pozorność - wyniki konkursu!

Pozorność - wyniki konkursu!


Jak pokazaliście w swoich odpowiedziach - pozorność na różnych płaszczyznach otacza nas w każdym aspekcie życia. Zapraszam na wyniki konkursu z książką Natalii Nowak-Lewandowskiej.
Miasto w moim sercu, czyli konkurs!

Miasto w moim sercu, czyli konkurs!

Wraz z Joanną Stovrag, która ufundowała piękne zakładki oraz wydawnictwem Replika, które ufundowało książki, mamy dla was wspaniałą niespodziankę. Macie szansę wygrać aż trzy egzemplarze przepięknej i przede wszystkim prawdziwej historii o miłości, czyli "Chwili na miłość".
"Chwila na miłość" już w mojej biblioteczce!

"Chwila na miłość" już w mojej biblioteczce!

Życie pisze najlepsze scenariusze, często dramatyczne i pełne wzruszeń. Jednym z takich właśnie przykładów jest prawdziwa historia miłości Joanny i Seja, którą autorka ku mojemu zadowoleniu, postanowiła odświeżyć poprzez drugie wydanie. Dzięki temu, kolejni czytelnicy otrzymają szansę poznania tej nietuzinkowej historii. Egzemplarz "Chwili na miłość" pojawił się już w mojej biblioteczce i zajmuje w niej specjalne miejsce, jako książka objęta moim patronatem medialnym wraz z moją rekomendacją na okładce.
"Pryncypium" – Melissa Darwood

"Pryncypium" – Melissa Darwood


"Nomen, Ipsum, Lokum. Oto czym jesteśmy (…) Ważne jest, by cała trójca żyła ze sobą w zgodzie, wówczas nic lepszego nie może nas spotkać".Po skończonej lekturze książki Melissy Darwood, cały czas zastanawiam się nad tym, co bardziej determinuje moją osobowość – Lokum, czyli impulsy ciała, Ipsum, czyli to, co przekazuje mi moja psychika, czy może jednak Nomen – ukryte znaczenie imienia, jakie noszę. W oparciu bowiem o takie właśnie składowe naszej egzystencji, autorka stworzyła w swojej głowie wciągającą miłosną historię. A ja dałam się jej uwieść.
"Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem" - Susan Herbert

"Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem" - Susan Herbert


Jesteśmy wraz z mężem właścicielami czterech psów, jednak to właśnie nasz kot Felicjan, niepodzielnie rządzi w naszym domu od wielu już lat. Jestem kociarą i tak jak w przypadku każdego kota - moje indywidualistyczne podejście do życia każe mi kroczyć własnymi ścieżkami. Nie mogłam więc przejść obojętnie nad albumem, w którym pełno kotów właśnie - w nieco niespotykanym wymiarze.
RESET - konkurs!

RESET - konkurs!


Przedstawiałam wam dzisiaj wydanie najnowszej książki Bartłomieja Basiury. A teraz zgodnie z moją obietnicą zapraszam was do wzięcia udziału w konkursie, w którym możecie wygrać dwa egzemplarze tej powieści.
"Reset" już w mojej biblioteczce!

"Reset" już w mojej biblioteczce!


Bartłomiej Basiura to pisarz młodego pokolenia, którego książki pochłaniam w zastraszającym tempie. Najnowsza książka autora pt. "Reset", będąca jednocześnie drugą częścią trylogii, zadomowiła się już na dobre w mojej biblioteczce. Powieść powędrowała na specjalną półkę z książkami zawierającymi moją rekomendację na okładce.
"Reset" – Bartłomiej Basiura

"Reset" – Bartłomiej BasiuraKsiążka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach


"Właśnie taki jest urok gry bez zasad. Nie wszystko musi mieć sens...".Biorąc do ręki drugą część jakiegokolwiek cyklu powieściowego, zawsze towarzyszy mi obawa, że kontynuacja nie spełni moich czytelniczych oczekiwań, jakie zrodziły się przy okazji zgłębiania pierwszego, rewelacyjnego tomu. Podobne odczucia towarzyszyły mi podczas lektury "Resetu", na szczęście zostały zduszone niemal w samym zarodku. Bartłomiej Basiura tym samym dołączył do czołówki polskich pisarzy płci męskiej, którym wróżę rychłą karierę w naszym literackim światku.
"Kuba Sobański żyje swoim życiem. Co do tego nie mam wątpliwości, ale tak jest praktycznie ze wszystkimi postaciami, które tworzę" - wywiad z Adrianem Bednarkiem, autorem książki "Spowiedź Diabła"

"Kuba Sobański żyje swoim życiem. Co do tego nie mam wątpliwości, ale tak jest praktycznie ze wszystkimi postaciami, które tworzę" - wywiad z Adrianem Bednarkiem, autorem książki "Spowiedź Diabła"


Adrian Bednarek stworzył tak realistyczną postać psychopatycznego mordercy, że czasami zastanawiam się, ile autora w Kubie Sobańskim, a ile Kuby Sobańskiego w samym autorze :) Zapraszam was dzisiaj na rozmowę z Adrianem, który postanowił zdradzić mi kilka tajemnic dotyczących swojej literackiej pasji.


Recenzja "Spowiedzi Diabła" - KLIK.Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu i właścicielem firmy handlowej. Autor zadebiutował dobrze przyjętą przez czytelników książką pt. "Pamiętnik diabła" (2014 r.), by następnie wydać kontynuację cyklu pt. "Proces diabła" (2015 r.). "Spowiedź diabła" to trzeci tom tej serii.


Ruszyła VI edycja konkursu LITERACKI DEBIUT ROKU!

Ruszyła VI edycja konkursu LITERACKI DEBIUT ROKU!


19 lutego rozpoczął się nabór tekstów do VI edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.
"Emil 2, czyli kiedy nieszczęśliwe są psy – nieszczęśliwy jest cały świat" – Jędrzej Fijałkowski

"Emil 2, czyli kiedy nieszczęśliwe są psy – nieszczęśliwy jest cały świat" – Jędrzej Fijałkowski"Cieszmy się tą gonitwą, ruchem, możliwością nam daną, zachłystujmy bliskością osiąganego celu. Ale króliczka nie łapmy".


Wierny, bezinteresowny, kochający tak po prostu, prawdziwy przyjaciel człowieka, czyli pies. Emil - dog niemiecki, zwany królem psów skradł moje serce w pierwszej części wzruszającej historii o perypetiach budowania trwałych relacji pomiędzy zwierzęciem, a człowiekiem. I o ile przy pierwszym tomie nie płakałam, to przy tej książce nie mogłam się przed tym powstrzymać. 
O tym, że kolekcja "W świetle prawa" się powiększa, czyli "Klient" już w mojej biblioteczce!

O tym, że kolekcja "W świetle prawa" się powiększa, czyli "Klient" już w mojej biblioteczce!


Kolekcje książkowe to dla mnie doskonała okazja do zebrania całej serii powieści moich ulubionych pisarzy. Ich zbieranie wybieram jednak starannie, by na mojej półce znalazły się te, które warto kupować. Niewątpliwie do takich właśnie kolekcji należy seria książek Johna Grishama pt. "W świetle prawa". Jej drugi tom właśnie dołączył do mojej biblioteczki.

Subiektywnie o książkach w obiektywie lutego!

Subiektywnie o książkach w obiektywie lutego!

Luty - krótki, zimny i mroźny miesiąc, podczas którego najchętniej zakopałabym się z moimi książkami pod ciepłym kocem. Mąż dostarczałby mi potrzebną do życia kawę, a ja zajęłabym się tym, co kocham najbardziej, czyli czytaniem! Na szczęście oprócz zwyczajnej prozy życia, nawet tak krótki miesiąc dostarczył mi wielu, wielu emocji. Zapraszam na moje subiektywne, książkowe życie w obiektywie lutego!

// Niezapomniane spotkanie z Alkiem Rogozińskim // Prowadzenie spotkania z autorem to nie lada wyczyn //

"Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat" – Jędrzej Fijałkowski

"Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat" – Jędrzej Fijałkowski"Wciąż nie ma dobrej literatury dla dogów. Teraz nareszcie już jest… Przecież czytacie".

Przez całe moje dotychczasowe życie psy były i są nadal obecne, nadając kolorytu zwykłej, szarej codzienności, najpierw w domu rodzinnym, a teraz w moim własnym. Jesteśmy wraz z mężem szczęśliwymi, podkreślam, szczęśliwymi, właścicielami czterech psów. I to nie mikroskopijnych Yorków, lecz dużych, ważących więcej ode mnie, dwóch suczek i dwóch piesków rasy Cane Corso Italiano. Różnie bywa, ale z pewnością zgadzam się z tytułem tej książki -  kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat.
Znamy pierwszych gości festiwalu Apostrof!

Znamy pierwszych gości festiwalu Apostrof!


Druga edycja Apostrofu będzie obfitować w liczne spotkania z uznanymi zagranicznymi i polskimi pisarzami. Między 15 a 21 maja na organizowany przez Empik Międzynarodowy Festiwal Literatury przyjadą między innymi David Lagercrantz, Charlotte Link, Maja Lunde i Katja Kettu. Przez cały tydzień o książkach będziemy rozmawiać w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie. Kuratorem drugiej edycji festiwalu został Szczepan Twardoch.
Sekretna receptura - Konkurs!

Sekretna receptura - Konkurs!Całkiem niedawno przedstawiałam wam książkę Magdaleny Woźniak pt. "Gniazdo żmij. Rzecz o laborantach z Karkonoszy". Dzisiaj natomiast chciałabym was zaprosić do wzięcia udziału w konkursie, w którym możecie wygrać tę właśnie książkę.
"Siedem grzechów głuchych" – Kaja Kowalewska

"Siedem grzechów głuchych" – Kaja Kowalewska

Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

"Wszyscy kolekcjonują grzechy".Pycha, chciwość, nieczystość, zawiść, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo, czyli siedem grzechów głównych, które według nauki Kościoła Katolickiego stają się podłożem innych występków, obecnych w naszym życiu. Użycie tego motywu w powieści, której fabuła znajduje się na pograniczu rzeczywistości i realizmu magicznego oraz nadanie jej tytułu o nieco zmodyfikowanej wymowie, zapowiadało dobrą prozę. Prozę, która summa summarum zupełnie przerosła moje czytelnicze oczekiwania.
"Intuicja" - Amy A. Bartol

"Intuicja" - Amy A. Bartol
Recenzja przedpremierowa
Premiera - 8.03.2017 r."Złudzenie. To oznacza fałszywe przekonanie lub mylne wyobrażenie. To coś innego od zaprzeczenia, które polega na tym, że nie chcemy przyjąć do wiadomości nieprzyjemnego faktu lub istnienia czegoś, co nam nie odpowiada".
Miłość, czy to pomiędzy ludźmi, czy też innymi stworzeniami zawsze stanowić będzie inspirację do tworzenia coraz to kolejnych książek. A kolejni czytelnicy będą z zapartym tchem śledzić odwieczną walkę o własne szczęście. Im więcej przeciwności losu i im więcej przeszkód, tym bardziej kibicujemy szczęśliwemu finałowi. Tak już po prostu jest.
"Książki są ważne, ale ważniejsi są ludzie!" - wywiad z Joanną Stovrag, autorką książki "Chwila na miłość"

"Książki są ważne, ale ważniejsi są ludzie!" - wywiad z Joanną Stovrag, autorką książki "Chwila na miłość"


Życie pisze najlepsze scenariusze, które warto przelewać na papier, by poznali je inni. Przekonuje o tym Joanna Stovrag, która swoją autobiograficzną książką pt. "Chwila na miłość", poruszyła mnóstwo czytelników w naszym kraju. Zapraszam na rozmowę z autorką.Joanna Stovrag to rodowita krakowianka, absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, tłumaczka i lektorka języków chorwackiego, bośniackiego i serbskiego. Miłośniczka podróży po Bałkanach, która zamiast obiadu woli zjeść słodką baklavę. Współautorka przewodnika turystycznego "Chorwacja" oraz "Słownika pisarzy świata". "Zemsta i przebaczenie. Otchłań nienawiści" – Joanna Jax

"Zemsta i przebaczenie. Otchłań nienawiści" – Joanna Jax

"(…) jedyną rzeczą, jaką jesteśmy sobie winni, to uczynić nasze życie szczęśliwym".


Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak bardzo się cieszę, że kolejny tom sagi Joanny Jax został wydany tak szybko, czyli zaledwie trzy miesiące po premierze pierwszego tomu. Książka pt. "Narodziny gniewu" zdecydowanie rozbudziła mój czytelniczy głód na więcej, a "Otchłań nienawiści" pozwoliła mi jeszcze bardziej zżyć się z bohaterami tej serii. Nie mogło być inaczej.
Pozorność - konkurs!

Pozorność - konkurs!


Natalia Nowak-Lewandowska napisała książkę poruszającą trudny temat i która z pewnością nie należy do łatwych i przyjemnych. Jako patron medialny tej powieści mam dla was jej dwa egzemplarze, ufundowane przez wydawnictwo Replika. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
"Pozorność" już w mojej biblioteczce!

"Pozorność" już w mojej biblioteczce!

W niedzielę przedstawiałam wam niezwykle szczerą rozmowę z debiutującą dopiero na naszym rodzimym rynku pisarką - Natalią Nowak-Lewandowską. A dzisiaj z racji mojego nie dającego się wyleczyć książkoholizmu, chciałabym wam pokazać jak wizualnie przedstawia się wydanie "Pozorności" - książki, której mój blog patronuje medialnie.
Tanie czytanie z Rabble!

Tanie czytanie z Rabble!


Wiecie, że w temacie tanich i ciekawych zakupów książkowych jestem niekwestionowaną łowczynią. Cóż, lata praktyki wyrabiają potrzebną formę, a dobrych okazji w zasadzie nigdy nie brakuje. Na jednej ze stron, w zasadzie mojej ulubionej, księgarni internetowej, tanie zakupy książkowe robię przynajmniej raz w miesiącu, no może dwa. To prawie jak polowanie – kto pierwszy doda do koszyka dany tytuł i go kupi, ten wygrywa. O jaką stronę chodzi? Znacie na pewno księgarnię Matras? Dzisiaj chciałbym wam pokazać z wielką dumą, co w ostatnim czasie udało mi się upolować na jej stronie.
"Zamknięta trumna" – Sophie Hannah

"Zamknięta trumna" – Sophie Hannah


"Bo przecież bez faktów każdy mógłby wmawiać każdemu wszystko i żadna historia nie byłaby prawdziwsza od innych".Herkules Poirot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fikcyjnych detektywów, który pojawił się w ponad trzydziestu książkach Agaty Christie. Jego śmierć opisana w ostatniej powieści z tej serii, zakończyła pewną epokę w literaturze kryminalnej. Jak zdołaliśmy się jednak w ostatnim czasie przekonać, nie wszyscy pogodzili się z uśmierceniem Poirota.
Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger