"American Daydream" – Justyna Gaworska

"American Daydream" – Justyna Gaworska

"W Stanach Zjednoczonych ludzie zostawiają napiwki prawie zawsze i prawie wszędzie".
Podziwiam i darzę wielkim szacunkiem ludzi, którzy mają marzenia i potrafią je spełniać. Nie dziwię się także temu, że często urzeczywistnieniem swoich pragnień chcą dzielić się z całym światem. Jedną z takich osób jest Justyna Gaworska, której trochę po cichu zazdroszczę. Kto by bowiem nie zazdrościł jej takich przeżyć w samej Ameryce – państwie, w którym dosłownie wszystko może się zdarzyć.
Bursztynowy anioł - konkurs!

Bursztynowy anioł - konkurs!


Widzicie tę piękną okładkę? Czytaliście moją recenzję tej powieści - KLIK? Macie ochotę ją przeczytać? Jeśli tak, zapraszam do udziału w konkursie - do wygrania aż dwa egzemplarze debiutu Anny Tabak!
"Sposób pisania pokazuje bardzo mój charakter, też jestem szybka, konkretna, chwilami oschła" - wywiad z Natalią Nowak-Lewandowską, autorką książki "Pozorność"

"Sposób pisania pokazuje bardzo mój charakter, też jestem szybka, konkretna, chwilami oschła" - wywiad z Natalią Nowak-Lewandowską, autorką książki "Pozorność"

Natalia Nowak-Lewandowska to jedna z niewielu debiutujących polskich pisarek, która z pełną pokorą podchodzi do krytycznych uwag dotyczących swojego pierwszego dzieła. A ja takich właśnie ludzi darzę ogromnym szacunkiem. Zapraszam was dzisiaj na rozmowę, w której nie unikamy trudnych i niewygodnych tematów - ba! autorka sama chciała o nich dyskutować!


Recenzja książki pt. "Pozorność" - KLIKNatalia Nowak-Lewandowska to miłośniczka psów, morza i ostrego rocka. Ekstrawertyczka, nie potrafiąca ukrywać swoich emocji, pasjonująca się analizowaniem uczuć i relacji społecznych. Kocha żyć w mieście, im większe i głośniejsze, tym lepiej. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła z przekory i tak już zostało. „Pozorność” to jej debiut prozatorski.


O tym, że czuję się książkowo dopieszczona!

O tym, że czuję się książkowo dopieszczona!

Uwielbiam takie niespodzianki! Zresztą kto ich nie lubi. Kilka dni temu kurier dostarczył mi cudowną przesyłkę, której w ogóle się nie spodziewałam. Prześliczne opakowanie i zupełnie nieznana mi zawartość. Jesteście ciekawi co znajduje się w środku? Zobaczcie.
"Do trzech razy śmierć" – Alek Rogoziński

"Do trzech razy śmierć" – Alek Rogoziński"Czy wszyscy pisarze są pierdolnięci?! (…) Zdecydowana większość, a pozostali po prostu się dobrze kamuflują".
Etos pisarza jako osoby niemal boskiej odpłynął w niebyt wraz z rozwojem internetu i wszelakich portali społecznościowych. Obserwuję to środowisko od ładnych już kilku lat i kolejne afery, jakie nim wstrząsają, tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że pisarz to też człowiek ze wszelkimi ułomnościami. Pomimo tego faktu, podziwiam Alka Rogozińskiego za to, że postanowił światek ten, do którego już przecież sam należy, pokazać w nieco prześmiewczym, karykaturalnym obrazie. 
"Spowiedź diabła" – Adrian Bednarek

"Spowiedź diabła" – Adrian Bednarek
PATRONAT MEDIALNY SUBIEKTYWNIE O KSIĄŻKACH


Recenzja przedpremierowa.
Premiera - 1 marca 2017 r.
"Nałóg, najprzyjemniejszy z grzechów, za każdym razem przybliżający swym fałszywym spełnieniem do piekła".
To rzadkość, by w konkretnym cyklu powieściowym każda, kolejna książka była lepsza od poprzedniej. To rzadkość, by każdy kolejny tom swoim zakończeniem zwiększał nienasycenie czytelnika, kumulując emocje i pozostawiając coraz więcej znaków zapytania. Tak, po skończeniu "Spowiedzi diabła" jestem nienasycona, chcę więcej i muszę to napisać  - proza autora mnie uwiodła. Uwielbiam takie czytelnicze uczty.
Jarosław Grzędowicz, Agnieszka Płoszaj w łódzkim Empiku

Jarosław Grzędowicz, Agnieszka Płoszaj w łódzkim EmpikuMistrz fantasy przerywa milczenie. Autor bestsellerowego cyklu „Pan Lodowego Ogrodu” po czterech latach przerwy pojawia się na rynku wydawniczym z nową powieścią „Hel 3” (Fabryka Słów). Jarosław Grzędowicz po raz kolejny zabiera czytelników na odległą galaktykę. Z okazji premiery spotka się z fanami 24 lutego w salonie Empik Manufaktura w Łodzi.


"Nie czas na zapomnienie" – Agnieszka Walczak-Chojecka

"Nie czas na zapomnienie" – Agnieszka Walczak-Chojecka
Recenzja przedpremierowa
Premiera - 22 lutego 2017 r.
"Nikt nie chce kłopotów, odmienności, wiary, która nie przystaje do ich własnej, obyczajów, które mogłyby namieszać w głowach. Kiedyś różnorodność zdawała się bogactwem, teraz jest przekleń­stwem”.
Cały czas ciężko mi uwierzyć, że straszliwa wojna na Bałkanach rozpoczęła się zaledwie dwadzieścia pięć lat temu. Ta bratobójcza walka stała się dla mnie symbolem tego, co w ludziach najgorsze, dlatego też zdawałam sobie sprawę z faktu, przed jakim trudnym zadaniem stoi autorka wydając kontynuację swojej Sagi Bałkańskiej. Na szczęście sprostała temu wyzwaniu w całości.
"Bursztynowy anioł" – Anna Tabak

"Bursztynowy anioł" – Anna Tabak

Recenzja przedpremierowa.
Premiera - 27 lutego 2017 r."Co można zrobić dla kogoś, kogo się kocha i zupełnie się to spieprzyło? Podarować mu to, do czego najmocniej tęskni, oczywiście".
Napisanie mądrej, poruszającej bardzo ważne tematy i zarazem lekkiej oraz śmiesznej powieści obyczajowej, nie jest wcale łatwym zadaniem. Zestawienie ze sobą odpowiednich proporcji emocji, jakie pisarz musi zawrzeć w fabule, by książka zarówno inspirowała, jak i stawała się zalążkiem do szerokiego spektrum refleksji to naprawdę ciężka praca. Myślę, że "Bursztynowy anioł" należy właśnie do tego typu książek – wzrusza  i bawi, a do tego każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
"W świetle prawa" – kolekcja bestsellerów Johna Grishama już w kioskach!

"W świetle prawa" – kolekcja bestsellerów Johna Grishama już w kioskach!

W dniu dzisiejszym na rynku ukazał się pierwszy tom kolekcji „W świetle prawa”, zbioru thrillerów prawniczych, autorstwa Johna Grishama. W skład kolekcji wchodzą największe bestsellery pisarza m.in.: „Raport Pelikana”, „Klient” i „Firma”, czytelnicy znajdą w niej także cykl powieści z Theodorem Boonem, genialnym i młodym prawnikiem, najmłodszym bohaterem, jakiego stworzył Grisham. Łącznie seria liczyć będzie 30 tomów, książki ukazywać się będą co dwa tygodnie w kioskach.
"Pozorność" – Natalia Nowak-Lewandowska

"Pozorność" – Natalia Nowak-Lewandowska
Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

"Pozorność stała się jej drugą naturą i pomagała w zmaganiu się z rzeczywistością".

Ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego kobieta będąca ofiarą przemocy domowej, nie umie i nie chce zawalczyć o siebie, stając się mimowolnym zakładnikiem własnej psychiki, zawsze odsyłam do książek, które ukazują mechanizm uzależnienia się ofiary od swojego oprawcy. Do takiego zbioru lektur będę mogła także zaliczyć "Pozorność", choć to debiut posiadający pewne niedociągnięcia warsztatowe.
"Bezsilni" - Kati Hiekkapelto

"Bezsilni" - Kati Hiekkapelto

Recenzja przedpremierowa.
Premiera - 1 marca 2017 r."Dławimy się własną bezsilnością, pochłaniamy wszystko, a potem to wypluwamy".
Każdy z nas poczuł kiedyś bezsilność. Bezsilność wobec instytucji państwowych, działań urzędników, czy też po prostu wobec nieuchronności losu. "Bezsilni" to także tytuł tej książki, który trafnie dobrany, jednym słowem wyraża wszystko to, co autorka chciała przekazać budując kryminał okraszony obfitym sosem społecznym.
"Urokliwy i porażający" – Michał Jackowski

"Urokliwy i porażający" – Michał Jackowski
"W tym domu nie czegoś takiego jak człowieczeństwo. Zamiast tego jest przemoc, strach i zło. W ogromnych ilościach".

Mam spory problem z tą książką. Nie jest ona bowiem w stu procentach horrorem ani w pełni dramatyczną powieścią psychologiczną. Jest za to połączeniem tych dwóch gatunków i w zasadzie trudno mi powiedzieć, czy więcej emocji wywołały we mnie niezwykle sugestywne opisy makabry, czy jednak dramaty wewnętrzne głównych bohaterów. Mogę jednak powiedzieć, że na pewno nie tego spodziewałam się po lekturze tego utworu.
"W moim przypadku wszystko jest możliwe, proza też" - wywiad z Elizą Segiet, autorką tomiku "Chmurność"

"W moim przypadku wszystko jest możliwe, proza też" - wywiad z Elizą Segiet, autorką tomiku "Chmurność"

Eliza Segiet należy do grona moich ulubionych współczesnych poetek. Jakiś czas temu przedstawiałam wam recenzję jej najnowszego tomiku pt. "Chmurność", a dzisiaj zapraszam was na rozmowę z poetką. 

Recenzje tomików Elizy Segiet -  KLIK.
Eliza Segiet to Tomaszowianka, absolwentka Wydziału Filozofii, oraz studiów podyplomowych Wiedzy o Kulturze i Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka ukończyła także Studium Literacko Artystyczne, oraz dwuletnie studium realizacji i eksploatacji telewizyjno - filmowej. Jest matką, żoną i córką. Autorka tomików poezji "Romans z sobą" "Myślne miraże", „Chmurność”, a także monodramu "Prześwity". Jej najświeższym dziełem jest utwór dramatyczny pt. "Tandem".


"Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą" - Amy Ahlers, Christine Arylo

"Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą" - Amy Ahlers, Christine AryloRecenzja przedpremierowa
Premiera - 15 lutego 2017 r.
"Tylko się nie przestrasz! Bo mamy naprawdę świetne wieści!".
 
Wszystko siedzi w naszej głowie – całe zadowolenie i wszelka krytyka dotycząca naszego życia. To jak jesteśmy postrzegane na zewnątrz, wynika stricte z tego, co siedzi w nas w środku. Trzeba więc pracować nad sobą o każdej porze dnia i nocy, pokonywać negatywną energię, która zbyt często nas dopada. Najpierw jednak trzeba zdać sobie sprawę z faktu jej istnienia.
Subiektywnie o książkach w obiektywie stycznia!

Subiektywnie o książkach w obiektywie stycznia!Zima za oknem oraz mrozy, których nie znoszę zdecydowanie sprzyjały mojej książkowej aktywności. Za mną wiele dobrych książek, spotkanie autorskie, które prowadziłam i mnóstwo emocji, jakie potrafią zapewnić jedynie dobrzy pisarze. Zapraszam was dzisiaj na moje fotograficzne podsumowanie stycznia.


// Kolekcja Tess Gerritsen się powiększa // Poczta książkowa // Czytamy wieczorową porą // Konkurs z książką Magdaleny Kordel //
"Przypadkowy zabójca" – Tomasz Mróz

"Przypadkowy zabójca" – Tomasz Mróz

"A jutro… jutro jest niewiadomą, choć niczego dobrego nie należy się spodziewać".

Po kolejnym dziele autora książki "Przejście A-8" spodziewałam się hybrydy gatunkowej, która charakteryzować się będzie głównie jednym elementem – czarnym humorem w absurdalnej otoczce. "Przypadkowy zabójca" to właśnie taka książka i nic, co pojawia się w jej fabule, nie pojawia się przypadkowo.
"Pierwszy raz usłyszałem – my tego nie wydamy", czyli o co udało mi się zapytać Alka Rogozińskiego w łódzkim Empiku

"Pierwszy raz usłyszałem – my tego nie wydamy", czyli o co udało mi się zapytać Alka Rogozińskiego w łódzkim EmpikuAlek Rogoziński, okrzyknięty księciem komedii kryminalnej pojawił się w łódzkim Empiku 2 lutego, by promować książkę pod wiele znaczącym tytułem "Do trzech razy śmierć". Miałam wielką przyjemność poprowadzić to spotkanie - najbardziej szalone i nieprzewidywalne w mojej jeszcze krótkiej karierze moderatorki spotkań.
Źródło - Empik

Radykalna redukcja stresu - Konkurs!

Radykalna redukcja stresu - Konkurs!


Dariusz Juzyszyn opracował swoją autorską metodę radykalnej redukcji stresu. W ostatnim czasie przybliżałam wam jej założenia w recenzji poradnika - KLIK, oraz w wywiadzie z autorem - KLIK. A dzisiaj mam dla was dwa egzemplarze tej publikacji. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
"Karuzela" – Agnieszka Lis

"Karuzela" – Agnieszka Lis
"Nie można sobie wziąć zwolnienia do życia, o nie (…)".


Niektóre powieści współczesnych polskich pisarek oprócz wymiaru typowo obyczajowego niosą ze sobą widoczną wartość dydaktyczną, często uświadamiającą i nawołującą do przeciwstawienia się bierności. Niewątpliwie do takich książek należy "Karuzela", po której lekturze każdy z nas winien zastanowić się nad tym, czy nie lekceważy objawów, jakie generuje nasze ciało. Zbyt często to właśnie bowiem robimy.
"Gniazdo żmij. Rzecz o laborantach z Karkonoszy" – Magdalena Woźniak

"Gniazdo żmij. Rzecz o laborantach z Karkonoszy" – Magdalena Woźniak
"Nazywano go diabłem ryfejskim albo Duchem Gór. Był złośliwy, a nawet niebezpieczny".
W XVII i XVIII wieku karkonoscy zielarze, zwani wówczas laborantami, dali się poznać całej Europie, stosując ziołolecznictwo jako naturalną i skuteczną metodę uzdrawiania z wielu chorób. Dzisiaj w dobie świetnie prosperującego całego świata farmaceutycznego, zauważyć można niestety dość nikłe zainteresowanie zielarstwem. Może gdyby powstawało więcej takich książek, jak ta – łączących fikcję fabularną z historią – czytelnicy chętniej stosowaliby licznie dostępne rośliny do leczenia wielu schorzeń, spędzając przy tym przyjemnie czas.
Kochanie na wiosnę robimy kolejne półki!

Kochanie na wiosnę robimy kolejne półki!

Pewnie powtórzę się po raz kolejny, ale muszę to napisać - prawo przyciągania działa. Im intensywniej myślę o książkach, czytaniu i literaturze, tym szczelniej wszystkie te trzy płaszczyzny mnie otaczają. Zresztą zobaczcie sami, jakie nowe zdobycze wzbogaciły w ostatnich tygodniach moją biblioteczkę.

Książki kupione w Biedronce za 9,99 zł. Nie mogłam się oprzeć :)

William J. Mann - "Barbara Streisand. Cudowna dziewczyna"
Randall Sullivan - "Nie(do)tykalny"
Tyle radości za jedyne 10 zł!

Tyle radości za jedyne 10 zł!Skakałam z wielkiej radości, gdy przyszła do mnie ta paczka. Paczka, za której przesyłkę zapłaciłam jedynie 10 zł, a za jej zawartość zupełnie nic. Wiecie, nawet nie wierzyłam, że rzeczywiście do mnie dojdzie. Któż bowiem chciałby oddać zupełnie za darmo takie cuda. A jednak, paczka dotarła, a w niej totalnie antykwaryczne numery "Świerszczyka" i "Płomyczka" - najstarsze sprzed 55 lat!
Ryszard Ćwirlej w łódzkim Empiku!

Ryszard Ćwirlej w łódzkim Empiku!


Twórca nowego gatunku literackiego – kryminału neomilicyjnego powraca. Ryszard Ćwirlej po raz kolejny potwierdza swój kunszt. „Tylko umarli wiedzą” (Wydawnictwo Czwarta Strona) to druga część serii o komisarzu Fischerze, który podbił serca fanów pełnokrwistej akcji. Autor spotka się z czytelnikami 9 lutego w salonie Empik Manufaktura w Łodzi.

"Szept wiatru" – Sylwia Trojanowska

"Szept wiatru" – Sylwia Trojanowska


"Życie jest najpiękniejszą z tajemnic, a na dodatek mamy pewność, że nigdy do końca tej tajemnicy nie odkryjemy".

Wiara w siebie, we własne siły i we własną wartość to coś, nad czym każdy z nas powinien pracować. Bez tego bowiem trudno pokonywać życiowe przeszkody, które zbyt często wynikają z naszego, własnego wnętrza. Akceptacja siebie to pierwszy krok do sukcesu i to własnie pośrednio stało się tematem poruszonym przez Sylwię Trojanowską w trzeciej części jej cyklu.
Bogowie tanga - konkurs z wydawnictwem Albatros!

Bogowie tanga - konkurs z wydawnictwem Albatros!


1 lutego swoją premierą w naszym kraju miała długo wyczekiwana książka Caroliny De Roberts pt. "Bogowie tanga". Z tej okazji wydawnictwo Albatros ufundowało dla czytelników mojego bloga jeden egzemplarz tej powieści. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
"Z pewnością poczujesz się lepiej, wiedząc, że to nie świat jest do okropny, że to nie ludzie są źli, a Twoje życie do niczego, tylko, że to Ty, akurat w tej chwili tak myślisz i tak oceniasz" - wywiad z Dariuszem Juzyszynem, autorem książki "Radykalna Redukcja Stresu™"

"Z pewnością poczujesz się lepiej, wiedząc, że to nie świat jest do okropny, że to nie ludzie są źli, a Twoje życie do niczego, tylko, że to Ty, akurat w tej chwili tak myślisz i tak oceniasz" - wywiad z Dariuszem Juzyszynem, autorem książki "Radykalna Redukcja Stresu™"


W dzisiejszych czasach stres towarzyszy nam na każdym kroku, w związku z tym warto więc wiedzieć, że istnieje sposób na jego redukcję. Chciałabym was dzisiaj zaprosić do przeczytania rozmowy z Dariuszem Juzyszynem, autorem książki "Radykalna Redukcja Stresu™", którą kilka dni temu wam przedstawiałam.Recenzja książki - KLIK.


Dariusz Juzyszyn to znany starszemu gronu czytelników sportowiec, który w młodości uprawiał boks, wioślarstwo i lekkoatletykę. Wielokrotny reprezentant Polski na międzynarodowych imprezach, jego rekord w lekkoatletyce przez dwadzieścia lat nie był przez nikogo pokonany. Były trener Kadry Narodowej Danii w rzutach, aktor, który zagrał w prawie czterdziestu filmach. Obecnie prowadzi szkolenia, jest zawodowym analitykiem biznesowym."W pułapce pamięci" – David Baldacci

"W pułapce pamięci" – David Baldacci


"Mój umysł zamieszkuje dziki lokator. I tak się składa, że tym lokatorem jestem ja sam".


Zemsta zbyt często staje się pokarmem dla duszy, jedynym celem i wartością, dla jakiej warto żyć. Zemsta, która prędzej czy później niszczy, prowadząc do nieuchronnego finału. O sile tego uczucia i jego destrukcyjnej mocy opowiada mało znany w Polsce amerykański pisarz, którego czas najwyższy odkryć.
Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger