"Po nitce do szczęścia" – Karolina Wilczyńska

"Po nitce do szczęścia" – Karolina WilczyńskaTom I - "Zaplątana miłość"
Tom II - "Marzenia szyte na miarę"


"Ale żeby się przekonać, to do tego końca trzeba dojść. Po nitce".Fabuła trzeciego tomu niezwykle pogodnej serii "Stacja Jagodno" skręciła zupełnie niespodziewanie w kierunku, którego nie sposób było przewidzieć po lekturze drugiej części. Rozwinięcie wątków perypetii życiowych drugoplanowych bohaterów z jednoczesnym ograniczeniem roli tych, którzy do tej pory wiedli prym, autentycznie mnie zdziwiło. Jedno równocześnie pozostało niezmienne – ciepły i sielski klimat prozy autorki.
Polub i wygraj - KONKURS!

Polub i wygraj - KONKURS!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Psychoskok, możecie wygrać dwa egzemplarze najnowszej książki Jolanty Marii Kalety pt. "RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy". Zapraszam do wzięcia udziału w prostym konkursie.
"RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy" z moją rekomendacją już u mnie!

"RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy" z moją rekomendacją już u mnie!
Jolanta Maria Kaleta to pisarka znajdująca się w mojej ścisłej czołówce autorów, których książki, mówiąc kolokwialnie, biorę w ciemno. Wyobraźcie więc sobie moje szczęście, gdy pisarka zaproponowała mi przedpremierowe przeczytanie jej nowej powieści, objęcie jej patronatem medialnym i napisanie kilkuzdaniowej rekomendacji na okładkę. Byłam w raju! A teraz jestem w nim znowu, gdyż egzemplarz książki właśnie do mnie dotarł!
Kochamy Hermionę bardziej niż Harry'ego Pottera! Oto sylwetka polskiego fana serii J.K. Rowling!

Kochamy Hermionę bardziej niż Harry'ego Pottera! Oto sylwetka polskiego fana serii J.K. Rowling!
22 października w księgarniach pojawił się „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” - ósmy tom serii J.K. Rowling, która przygodami trójki czarodziejów podbiła serca czytelników na całym świecie. Merlin.pl, we współpracy z serwisem harry-potter.net.pl przeprowadził własne badanie, aby sprawdzić co najbardziej kręci nas w Harrym Potterze - cyklu, w którym, jak się okazuje, najbardziej pokochaliśmy… Hermionę Granger.


"Marzenia szyte na miarę" – Karolina Wilczyńska

"Marzenia szyte na miarę" – Karolina Wilczyńska
Tom I - "Zaplątana miłość" - KLIK
"Musisz wiedzieć, czego chcesz. Co ci pasuje, co lubisz. I wtedy dopiero je tworzyć, uszyć najlepsze dla siebie. Wymarzyć sobie i potem te marzenia zrealizować. Swoje, nie czyjeś".

Po przeczytaniu dwóch części bestsellerowej serii "Stacja Jagodno" trudno mi uwierzyć, by ktoś nie poddał się urokowi klimatu, jaki stworzyła swoim piórem Karolina Wilczyńska. Drugi tom tego cyklu dosłownie połknęłam w jeden wieczór, przenosząc się dzięki autorce do białego domku, w którym da się rozwiązać każdy niemal problem.
Książki, książki, wszędzie książki, czyli o... książkach!

Książki, książki, wszędzie książki, czyli o... książkach!U mnie jak zawsze na bogato, czyli książki, książki i jeszcze raz książki! Dawno nie pokazywałam wam moich nowych zdobyczy, nadszedł więc odpowiedni czas na przegląd moich łowów z ostatnich kilku miesięcy. Prezent od Emilii Karlińskiej z bloga "Książkowa czarno_biała em", czyli książki, które znajdą u mnie nowy dom.

Anatol France - "Zbrodnia Sylwestra Bonnard"
Joanna Chmielewska - "Boczne drogi"
Michał Choromański - "Makumba"
John Drane - "Co New Age ma do powiedzenia Kościołowi?"
Emil Zegadłowicz - "Zmory"
"Zaplątana miłość" – Karolina Wilczyńska

"Zaplątana miłość" – Karolina Wilczyńska
"Bo każdy ma swoją drogę, swoje kamienie, o które się potyka i swój cel, do którego prędzej czy później dojdzie".Po przeczytaniu tej powieści moją pierwszą myślą było pragnienie zasmakowania konfitury z fiołków, w której cudowne właściwości zwyczajnie uwierzyłam. Po książce, z taką dość jednoznaczną okładką i tytułem, spodziewałam się schematycznej fabuły, a otrzymałam prawdziwie mądrą opowieść. Uwielbiam takie literackie zaskoczenia.
Zaproszenie na spotkanie autorskie, które będę prowadziła, czyli Karolina Wilczyńska w łódzkim Empiku!

Zaproszenie na spotkanie autorskie, które będę prowadziła, czyli Karolina Wilczyńska w łódzkim Empiku!Z wielką przyjemnością chciałabym was zaprosić do łódzkiego Empiku zlokalizowanego w Manufakturze na spotkanie z Karoliną Wilczyńską, która będzie promowała IV tom serii "Stacja Jagodno", czyli książkę "Serce z bibuły". Dla mnie będzie to zupełnie niecodzienny wieczór autorski, inny niż wszystkie dotychczas, gdyż będę miała zaszczyt prowadzić to spotkanie.
"Para zza ściany" - Shari Lapeña

"Para zza ściany" - Shari Lapeña

Recenzja przedpremierowa
Premiera - 24.10.2016 r.

"Prawda leży blisko. Zawsze jest blisko. Trzeba tylko ją zauważyć".
Po przeczytaniu tej książki obiecałam sobie, że nigdy, przenigdy nie dopuszczę do tego, by stracić z oczu choć na krótką chwilę swoje dziecko. Motyw przewodni tego thrillera bowiem dość mocno wpłynął na moją psychikę. Jestem pewna, że w przyszłości ktoś zekranizuje to dzieło i jeśli uda mu się zachować jego klimat, będzie to wielki, kasowy sukces.
Wypowiedziała wojnę Watykanowi. Tropi nazistów. Druga część jej książki pod moim patronatem medialnym już 1 grudnia!

Wypowiedziała wojnę Watykanowi. Tropi nazistów. Druga część jej książki pod moim patronatem medialnym już 1 grudnia!


Myślisz że znasz wszystkich najlepszych polskich autorów?
Że role królów i królowych, księżnych i błaznów literackiego świata są już obsadzone i nikt nie zmieni ustalonego ładu?
A co jeśli jest ktoś, kogo nie znasz? Ktoś kto ma wszystkie cechy autora bestsellerowych thrillerów. Kto wkrótce podbije serca Czytelników na całym świecie.
Ktoś kogo nie powinieneś porównywać teraz do Dana Browna, Jamesa Pattersona, Pauli Hawkins, Stephena Kinga.
Ktoś o wiele lepszy.
Ktoś kto wypowiedział wojnę Watykanowi.
Kto wyruszył w podróż śladami potomków Marii Magdaleny.
Kto tropi nazistów i nie boi się odkrywać mroków historii.


Pokaz Mszału Erazma Ciołka (Pierwsze/Najstarsze)

Pokaz Mszału Erazma Ciołka (Pierwsze/Najstarsze)
Kolejny pokaz z cyklu Pierwsze/Najstarsze to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć na własne oczy Mszał Erazma Ciołka – bezcenna, bogato zdobiona księga opuści na jeden dzień skarbiec Biblioteki Narodowej, a zamknięte na co dzień wnętrza Pałacu Rzeczypospolitej zostaną udostępnione zwiedzającym. 
"Niania w Londynie" - Melissa Nathan

"Niania w Londynie" - Melissa Nathan


"Małżeństwo oznaczało dzieci, które się uwielbia, i dobieranie pary skarpetek męża w zamian za wspomnienie słodkich bzdur, które kiedyś wygadywał i które, tak się wydaje, usłyszysz jeszcze pewnego dnia przed śmiercią".
Obiecałam sobie ostatnio, że zacznę czytać książki ze swojej listy planowanych lektur, która każdego dnia wydłuża się coraz bardziej. Miałam ochotę na ciekawą powieść, nie wymagającą zbytniego wysiłku intelektualnego, a taką właśnie wydawała mi się historia o tytułowej niani. Poza tym, nie będę ukrywać, że zachęciło mnie porównanie tej książki do znanego  bestsellera pt. "Diabeł ubiera się u Prady".
Kuba Sobański powraca - wyniki konkursu!

Kuba Sobański powraca - wyniki konkursu!

Kolejna część losów seryjnego mordercy Kuby Sobańskiego pt. "Spowiedź Diabła" będzie miała swoją premierę w pierwszym kwartale 2017 r. Z tej okazji przygotowałam dla was konkurs, w którym dość licznie wzięliście udział. Zapraszam na jego wyniki.
"Uzależniona" Druga część – Agata Duma

"Uzależniona" Druga część – Agata Duma"Ty wiesz, że czas nie uleczy twoich zmartwień 
A akceptacja siebie samego".

Myślę, że w dzisiejszych czasach zbyt mało młodych ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką moc może posiadać słowo. Jak wielką moc posiada poezja składająca się ze słów, które zawsze są zupełnie subiektywnym wyrazem własnej sfery emocjonalnej. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę dwudziestodwuletnia młoda poetka, która stoi na początku swojej lirycznej drogi.
O spotkaniu autorskim z Justyną Sobolewską

O spotkaniu autorskim z Justyną Sobolewską
Dobrze wiecie, że uwielbiam chodzić na spotkania autorskie z różnej maści pisarzami. W zasadzie, miesiąc bez żadnego takiego spotkania, uważam za stracony. Mieszkam blisko Łodzi, więc takie wydarzenia znajdują się na szczęście w zasięgu moich możliwości. Gdy więc dowiedziałam się o spotkaniu z Justyną Sobolewską, byłam przekonana, że rozmowa z kobietą, która napisała książkę o książkach, będzie niezwykle zajmująca. Niestety zbyt późna pora rozpoczęcia spotkania, wymusiła na mnie wcześniejsze wyjście.
"Talitha kum" – Łucja Maria Ślisz

"Talitha kum" – Łucja Maria Ślisz
"Zgoda na życie ma w sobie niesamowitą siłę, nie słucha ludzkich ocen".


Użyta w danej książce stylizacja językowa to bardzo ważna cecha prozy, która może zarówno polepszyć efekt, jaki dany twórca chce wywołać w czytelniku bądź też, wręcz przeciwnie - zniechęcić do lektury, powodując duże niezrozumienie. W przypadku tej książki, efekt wywołany stylizacją językową jest dwojaki.
O mojej wizycie w programie "Pasjonaci" Moniki Sawickiej!

O mojej wizycie w programie "Pasjonaci" Moniki Sawickiej!
Ludziom mającym w swoim życiu jakąś pasję, żyje się lepiej. Dla ludzi żyjących swoją pasją, każdy dzień jest nowym wyzwaniem. Wiem coś o tym, gdyż czytanie, kult książki i pisanie o tym wszystkim stało się moim stylem życia. Monika Sawicka, znana polska pisarka, zaprosiła mnie do swojego programu zatytułowanego "Pasjonaci", emitowanego w lokalnej łódzkiej telewizji. Zapraszam was do obejrzenia naszej rozmowy!
Rusza największy festiwal literacki w Polsce

Rusza największy festiwal literacki w PolsceKilkadziesiąt spotkań literackich, warsztatów i wystaw przyciągnie do Krakowa niespotykaną liczbę wielbicieli literatury z całego świata. Pisarze i czytelnicy spotkają się na 8. edycji Festiwalu Conrada. Jeden z najważniejszych europejskich festiwali literackich rusza już 24 października. 

Ekranizowana przez Warner Bros powieść Cecelii Ahern już w Polsce!

Ekranizowana przez Warner Bros powieść Cecelii Ahern już w Polsce!
Autorka bestsellerów „PS Kocham Cię” i „Love, Rosie” powraca z nową powieścią. „To jedna z najlepiej napisanych dystopijnych powieści naszych czasów” – napisał o książce brytyjski „Guardian”. Prawa do ekranizacji książki zakupił już Warner Bros, a za produkcję odpowiadają autorzy takich hitów jak „Forrest Gump” czy „Diabeł ubiera się u Prady”. Premiera „Skazy” Cecelii Ahern już 26 października.
"Książka o czytaniu" – Justyna Sobolewska

"Książka o czytaniu" – Justyna Sobolewska

"Tymczasem wśród czytelników mamy kochanków dworskich i namiętnych. Dworscy z największym zgorszeniem patrzą na zagięte rogi i – nie daj Boże! – notatki na marginesie. Namiętni zaś potrafią robić z książkami zakazane rzeczy: czytać w wannie albo w saunie, a nawet wyrywać kartki".


Czytanie, książki i szeroko pojęta literatura to mój styl życia - płaszczyzna, którą nigdy nie jestem do końca nasycona. Nie zdziwicie się więc pewnie, jeśli powiem wam, że gdy tylko dowiedziałam się o istnieniu tej książki, szybko ją zdobyłam i zaczęłam zgłębiać, pomimo innych piętrzących się stosów literatury wokół mnie. Jeden wieczór w zupełności mi wystarczył, by przeczytać ją od przysłowiowej deski do deski.
Subiektywnie o książkach w obiektywie września!

Subiektywnie o książkach w obiektywie września!
Jako osoba kochająca ciepło i temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza, niestety nie cieszę się, że dość ciepły wrzesień już za nami. Październik to bowiem dla mnie zapowiedź niskich temperatur, noszenia ciepłych swetrów i picia większej ilość rozgrzewającej, cynamonowej herbaty. Istnieje dla mnie tylko jeden plus tej pory roku - dłuższe wieczory, przy których można czytać, czytać i czytać. Zanim więc pochłonie mnie lektura, chciałabym wam przedstawić fotograficzne podsumowanie września, w którym było jak zawsze u mnie - książkowo i inspirująco!


// Mój egzemplarz "Dokumentów z Łeby" // Moja rekomendacja na okładce //
"Szumowiny" - Jørn Lier Horst

"Szumowiny" - Jørn Lier Horst
"Zawsze istniało jakieś logiczne wytłumaczenie. Jakiś wzorzec, wspólny mianownik, ciąg przyczynowo-skutkowy".Resocjalizacja już z samej definicji powinna "naprawiać" zdemoralizowanego człowieka, z szumowiny z powrotem czynić go pełnoprawnym obywatelem. Wiemy jednak, że w większości przypadków pobyt w więzieniu nie pomaga, a wręcz przeciwnie, szkodzi, jeszcze bardziej pogrążając w degrengoladzie, osadzonego. Problem ten został poruszony w kolejnej odsłonie serii o pracującym w Larviku – policjancie Williamie Wistingu.
"Dziedzictwo Orchana" - Aline Ohanesian

"Dziedzictwo Orchana" - Aline Ohanesian


"Czasami trzeba zachowywać się jak brzeg rzeki, poruszać zygzakami i obracać wraz z ziemią, opierać się falom i prądom. Trwać".


Eksterminacja Żydów w czasie II wojny światowej jest faktem, z którego w większym lub w mniejszym stopniu, zdaje sobie sprawę społeczność całego, naszego świata. Faktem, o którym uczą nas w szkołach i na wyższych uczelniach. A co wiemy o czystce etnicznej dokonanej na Ormianach przez Turków w 1915 r., która pochłonęła półtora miliona istnień ludzkich? Niewiele bądź wcale. Ta książka pozwala ten stan rzeczy zmienić.
"Droga do przebaczenia" już u mnie!

"Droga do przebaczenia" już u mnie!Uwielbiam odbierać takie przesyłki. Przesyłki zawierające ważne dla mnie książki, które szczególnie polecam. Katarzyna Łochowska, młoda i zdolna pisarka, niedawno wysłała do mnie właśnie dwie takie książki, z których jedna została wydana pod moim patronatem medialnym.
"Lampiony" – Katarzyna Bonda

"Lampiony" – Katarzyna Bonda
"Nie spotkałem jeszcze chuja z Łodzi. Cwaniaka, zakapiora – tak. Prezesa pijaka. Kilku jebaków też. Ale żadnego tchórza. Nie dygacza".

W 2015 r. przy okazji promocji "Okularnika", Katarzyna Bonda przyjechała do Łodzi i w sławnym już mercedesie rozdawała łodzianom swoją książkę na Placu Wolności. Tego samego dnia, na spotkaniu w łódzkim Empiku, padła propozycja umieszczenia właśnie w Łodzi akcji kolejnego tomu serii autorki. Byłam tam, słyszałam wszystko i stałam się świadkiem tworzenia tej historii. Rok później, do moich rąk trafiły "Lampiony", a ja cieszę się jak dziecko, trzymając tę książkę w ręku.
Tom IV "Skazańca" już u mnie!

Tom IV "Skazańca" już u mnie!

Moja biblioteczka dosłownie rośnie z dnia na dzień. Każdy nowy egzemplarz jest dla mnie bezcenny, jednak tylko nieliczne napawają mnie dumą. W ostatnim czasie dotarł do mnie czwarty tom rewelacyjnej serii o polskim skazańcu, autorstwa Krzysztofa Spadło. Egzemplarz dla mnie niezwykle ważny!
Moja "Książka do napisania"

Moja "Książka do napisania"Dokładnie miesiąc temu przedstawiałam wam ciekawy moim zdaniem pomysł na napisanie własnej książki, czyli "Książkę do napisania" - KLIK. Dzisiaj powracam z tym tematem, pokazać wam w jaki sposób wykorzystałam swoje puste strony.
"Wysokie progi. Opowieści z wyższych sfer" - Krystyna Wasilkowska-Frelichowska

"Wysokie progi. Opowieści z wyższych sfer" - Krystyna Wasilkowska-Frelichowska"Kilkumiesięczny pobyt w Nieszawie, intensywna kuracja sokiem z pokrzywy, doskonała woda źródlana i nawiązane przyjaźni z mieszkańcami miasta okazały się same w sobie uzdrawiające".Każde miasto, to większe czy też mniejsze, z pewnością chciałoby móc pochwalić się takim właśnie albumem. Albumem będącym swoistym portretem jego najznamienitszych mieszkańców, którzy znacząco wpłynęli na losy pozostałej społeczności. Ten zbiór to ciekawa podróż w czasie, uwzględniająca nieprzeciętne persony oraz lata, które możemy poznawać jedynie dzięki takim właśnie publikacjom.
To właśnie w Łodzi kupiła kryminał z Jamnikiem za 25 zł, czyli o spotkaniu z Katarzyną Bondą!

To właśnie w Łodzi kupiła kryminał z Jamnikiem za 25 zł, czyli o spotkaniu z Katarzyną Bondą!


Katarzyna Bonda - jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnej sceny pisarskiej w naszym kraju. Nietuzinkowa kobieta o mocnym charakterze, która akcję trzeciej część swojej tetralogii pt. "Lampiony" umieściła w Łodzi. 28 września, czyli w dniu premiery książki, autorka pojawiła się w łódzkim Empiku promować swoje najnowsze dzieło. Nie mogło mnie tam oczywiście zabraknąć!
"RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy" - Jolanta Maria Kaleta

"RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy" - Jolanta Maria Kaleta

Recenzja przedpremierowa
Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach"Ponoć w tych górach czyha śmierć o sowich oczach…".
Skomplikowana i pełna tajemnic, polska historia, chyba już zawsze będzie wpływać na życie kolejnych pokoleń naszych rodaków. Tezę tę potwierdza w swojej najnowszej książce Jolanta Maria Kaleta, pokazując jednocześnie, że niestety zbyt często to właśnie zło i kłamstwo triumfują nad dobrem i prawdą, zbierając obfite żniwa od tylu już lat. Po lekturze tej książki zaczęłam się zastanawiać, czy nasz kraj jest na pewno taki, jaki się z pozoru wydaje, czyli wolny, na którego nie wpływają żadne, obce siły. Mam co do tego sporo wątpliwości.
Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger