Lifestyle książkowy z Dresslink, czyli o lampce, dzięki której żadne ciemności nie są mi już groźne!

Lifestyle książkowy z Dresslink, czyli o lampce, dzięki której żadne ciemności nie są mi już groźne!

Jako nałogowy mól książkowy, uwielbiam czytać nocą. Mój mąż wówczas grzecznie sobie śpi, pieski chrapią, a kot Felicjan zwiedza przyległe posesje. Do takiego czytania potrzebuję jednak dobrej lampki, gdyż nie mogę narażać moich oczu na jakiekolwiek szkodliwe oddziaływanie słabego oświetlenia. Całkiem niedawno pokazywałam wam stylową lampkę w kształcie wieży Eiffla, którą wypatrzyłam na stronie sklepu Dresslink. Nareszcie do mnie dotarła, więc musicie ją zobaczyć w całej okazałości.
44 powody do radości!

44 powody do radości!

Mój mąż powiedział, że zaczyna odkładać na rozbudowę naszego domu. Moja przyjaciółka powiedziała, że czuję się u mnie jak w bibliotece, a siostra jest ciekawa, czy ściany wytrzymają tak duże, książkowe obłożenie. Tak, moi drodzy - życie uzależnionego od gromadzenia książek mola książkowego nie jest łatwe. Ale jak tu nie powiększać swoich zbiorów, jeśli co jakiś czas dostaję zupełnie niespodziewanie wielkie paczki, z wiadomo czym. Zgadniecie, kto jest nadawcą tej mega wypasionej paczki na zdjęciu? - tak, to znowu Martyna i Paulina prowadzące blog podróżniczy Sisters92.
"Ostatnia noc w Tremore Beach" – Mikel Santiago

"Ostatnia noc w Tremore Beach" – Mikel Santiago

"Ostatnie kawałki układanki trafiły na miejsce. Zaczynała się właśnie…ostatnia noc w Tremore Beach".


Irytują mnie, stosowane porównania rozpoczynających swoją pisarską drogę autorów do ikon konkretnego gatunku, bowiem często gwarantują one po prostu rozczarowanie i gorycz. W przypadku tej książki skusiłam się jednak na jej lekturę, pomimo faktu, że jej autora okrzyknięto "hiszpańskim Stephenem Kingiem". Coś zwyczajnie ciągnęło mnie do tego tytułu i na pewno wpływ na ten stan rzeczy miała rewelacyjnie oddająca klimat powieści, okładka. Cóż, do doskonałości króla horroru tutaj daleko, ale jak mniemam dopiero wszystko przed autorem.
"W niektórych współczesnych książeczkach dla dzieci brakuje morału, a także zaczyna się zacierać granica między dobrem, a złem" - wywiad z Bartłomiejem Grabowskim, autorem książki "Dzieje Piastów Polskich"

"W niektórych współczesnych książeczkach dla dzieci brakuje morału, a także zaczyna się zacierać granica między dobrem, a złem" - wywiad z Bartłomiejem Grabowskim, autorem książki "Dzieje Piastów Polskich"W pojawiającym się co jakiś czas cyklu wywiadów z autorami, chciałabym wam dzisiaj przedstawić mojego blogowego kolegę, który oprócz tego, że dużo czyta i pisze recenzje, tworzy także własne książki. Całkiem niedawno miałam przyjemność przeczytać jedną z nich, czyli "Dzieje Piastów Polskich. Opowiedziane w bajkach dla dzieci i młodzieży", nie mogłam więc odmówić sobie przyjemności zadania kilku pytań jej autorowi - Bartłomieju Grabowskiemu.
Recenzja zbioru - KLIK


Bartłomiej Grabowski urodził się w 1982 r., pochodzi z Grudziądza, obecnie zaś mieszka w Kruszwicy. Ukończył historię, wos i informatykę na UKW, studium psychologiczno-socjologiczne SKK, jest członkiem Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego. Recenzent, historyk i dziennikarz, który czyta w zasadzie wszystko. Autor bloga "Sekrety literatury".Spotkanie z Richardem Porterem – twórcą scenariuszy programu Top Gear

Spotkanie z Richardem Porterem – twórcą scenariuszy programu Top Gear


„Cześć. Mam na imię Richard i przez 13 lat, 22 sezony i 175 odcinków byłem scenarzystą programu, który zrządzeniem losu stał się najlepszym motoryzacyjnym show na świecie” – tak zaczyna się książka Top Gear od środka Richarda Portera, scenarzysty Top Gear, jednego z najbliższych współpracowników Clarksona, Hammonda i Maya, który spotka się z polskimi fanami programu 2 marca o godz. 18:00 w warszawskim Empiku w centrum handlowym Arkadia (Link do wydarzenia: bit.ly/RichardPorterEmpik).

"Prawdziwy koszmar" – Ewa Łokuciejewska

"Prawdziwy koszmar" – Ewa Łokuciejewska


Patronat medialny Subiektywnie o książkach"Przeżyć i nie zwariować. Do reszty".
Ilu z nas, często w zwykłych żartach stwierdza, że ma depresję – bo za nami zły dzień, bo ktoś nas zasmucił czy też po prostu chcemy mieć pretekst, by odpuścić sobie pewne obowiązki. Nie zdajemy sobie wówczas sprawy z tego, że depresja to bardzo poważna choroba, która powoduje wielkie spustoszenie w psychice człowieka. Temat ten dość mrocznie przybliża książka Ewy Łokuciejewskiej, która ukazuje koszmar tego stanu nie tylko poprzez nazwę utworu.
"Podróże po Polsce, Niemczech i Czechach. Podróżuj z Sisters92" - Martyna i Paulina Kwiatkowskie

"Podróże po Polsce, Niemczech i Czechach. Podróżuj z Sisters92" - Martyna i Paulina Kwiatkowskie

51 restauracji, 79 miejsc, do których warto pojechać oraz 2 ciekawe punkty noclegowe na 142 stronach niezwykłego przewodnika po Polsce, Niemczech i Czechach. Czegoś takiego jeszcze nie było! I nikt nie musi płacić za to nawet złotówki, wystarczy bowiem  kliknąć i pobrać ebook, by będąc w danym mieście, dotrzeć do miejsc, jakie warto zobaczyć. Długo wyczekiwana przeze mnie książka pt. "Podróże po Polsce, Niemczech i Czechach. Podróżuj z Sisters92" od dzisiaj jest już dostępna!
"Samulka" – Kinga Facon

"Samulka" – Kinga Facon


Recenzja przedpremierowa
"Niesamowite. Niesamowite, że pewne rzeczy się nie zmieniają. Jedni ludzie odchodzą, drudzy wariują, życie traci sens, świat jest coraz bardziej obrzydliwy, a tort orzechowy… jest wspaniały. Niezmiennie wspaniały".


Na zmieniające się ciśnienie w ciągu dnia polecam wam kawoterapię z elementami ciastoterapii, na leniwe popołudnie – dogoterapię spacerową, na zimny wieczór – kominkoterapię, a na trudne rozmowy – słowikoterapię ostatniej szansy. A jeśli chcecie mieć to wszystko w jednym pakiecie, musicie przeczytać "Samulkę" – książkę, która odbiegła dość daleko od znanych mi schematów.
Złamane pióro - Wyniki konkursu!

Złamane pióro - Wyniki konkursu!Po raz kolejny wasza kreatywność przerosła moje oczekiwania. Tak trudno było mi wybrać jedynie dwie, najlepsze odpowiedzi, dlatego też dzięki autorce nagrody książkowej, mogę obdzielić "Złamanym piórem" aż trzy osoby! Zapraszam na wyniki konkursu!
"Bywa, że różnimy się światopoglądowo, politycznie, ale spotykamy się na podobnym poziomie wrażliwości, literackiego smaku, pojmowania człowieczeństwa. Ja w ogóle wiele czytelnikom zawdzięczam" - wywiad z Elżbietą Isakiewicz, autorką książki "Lekkie halki czarownic i inne mikroopowieści"

"Bywa, że różnimy się światopoglądowo, politycznie, ale spotykamy się na podobnym poziomie wrażliwości, literackiego smaku, pojmowania człowieczeństwa. Ja w ogóle wiele czytelnikom zawdzięczam" - wywiad z Elżbietą Isakiewicz, autorką książki "Lekkie halki czarownic i inne mikroopowieści"

Jak dobrze, że czytelnicy w dzisiejszych czasach mają możliwość bezpośredniego i stałego kontaktu z pisarzem. To dzięki temu właśnie wiele myśli, refleksji i obserwacji rzeczywistości nie ulegnie zatracaniu - czytelnicy bowiem wymagają uwiecznienia na papierze tego, co dobre i wartościowe. Przekonała się o tym bohaterka mojego dzisiejszego wywiadu, która zamieszczając swoje miniatury literackie na facebookowej stronie, za namową czytelników, wydała je w tradycyjnej formie. Zapraszam na wywiad z Elżbietą Isakiewicz, autorką zbioru "Lekkie halki czarownic i inne mikroopowieści"Recenzja książki - KLIK


Elżbieta Isakiewicz to dziennikarka, reporterka, pisarska i publicystka, która była współzałożycielką "Gazety Polskiej" za kadencji Piotra Wierzbickiego, a w której pełniła funkcję zastępczyni redaktora naczelnego i felietonistki. Współpracowała z koncernem "Agora SA", "Newsweek Polska" czy z "Tygodnikiem Powszechnym". Jest autorką wielu książek i reportaży, za które otrzymywała liczne nagrody

O paczce, pełnej... wiecie czego!

O paczce, pełnej... wiecie czego!Podróże kształcą i dostarczają wiele radości. Wiedzą o tym doskonale Paulina i Martyna prowadzące blog podróżniczy Sisters92, które co jakiś czas dzielą się ze mną swoim szczęściem, czyli wysyłają do mnie paczki z książkami. Całkiem niedawno przywędrowała do mnie jedna z takich wielkich paczek (nie nadążam ich liczyć), muszę więc się z wami podzielić swoją radością!
Czas pożegnań...

Czas pożegnań...
Bieżący tydzień niestety kończy się napływającymi złymi wiadomościami ze świata literackiego. W ostatnich dniach odeszły od nas bowiem dwie osobistości, które na zawsze zapisały się w pamięci historii literatury - Harper Lee oraz Umberto Eco.

Źródło zdjęcia - KLIK
Życie jest piękne - nowa seria bestsellerowych powieści dla kobiet w kioskach!

Życie jest piękne - nowa seria bestsellerowych powieści dla kobiet w kioskach!W kioskach pojawiła się właśnie nowa seria książek. Rozsmakuj się w podróżach i kochaj do utraty tchu! Seria Życie jest piękne! to kolekcja powieści dla kobiet o miłości i podróżach, która przenosi czytelniczki pod słońce Toskanii, Grecji albo Prowansji. Bohaterki książek, znudzone swoim dotychczasowym życiem, ruszają w podróż, która odmieni ich los.


Bestsellery Empiku 2015, czyli byłam, widziałam i przeżyłam!

Bestsellery Empiku 2015, czyli byłam, widziałam i przeżyłam!Katarzyna Bonda, Paula Hawkins, Nela Mała Reporterka – to autorki najchętniej czytanych książek w 2015 roku. Pewnie znacie już największe bestsellery Empiku w różnych kategoriach, bowiem od paru dni wszędzie napotykam się na tę informację. Jak jednak wygląda ta branżowa impreza od środka? Tego dowiecie się tylko u mnie - blogerki książkowej, która osobiście stawiła się w Warszawie aby zasmakować wielkiego świata. Zapraszam na zupełnie subiektywną relację z tego wydarzenia.

Waga - KONKURS

Waga - KONKURS


Dzięki uprzejmości wydawnictwa Videograf, mam dla was trzy egzemplarze najnowszej powieści Bartłomieja Basiury pt. "Waga". Zapraszam na konkurs.

Wybór jest tylko złudzeniem, czyli "Waga" Bartłomieja Basiury!

Wybór jest tylko złudzeniem, czyli "Waga" Bartłomieja Basiury!

W poniedziałek zaprezentowałam wam recenzję najnowszej powieści Bartłomieja Basiury pt. "Waga". Możecie ją znaleźć pod tym linkiem - KLIK. Książka ta została wydana pod moim patronatem medialnym, dlatego też dzisiaj o 20 ogłoszę konkurs, w którym będziecie mogli wygrać aż trzy egzemplarze tej powieści, ufundowane przez wydawnictwo Videograf. Zanim jednak poznacie zasady konkursu, zobaczcie jak prezentuje się ta książka.
"Bóg nie ma ptaszka" – K. S. Rutkowski

"Bóg nie ma ptaszka" – K. S. Rutkowski
"Być może wcale nie było takich sił. Ani raju, piekła, tych spraw. Może Elvis wciąż żył, a Bóg istniał i nie miał ptaszka. Może UFO przylatywało, porywało ludzi i kosmici wkładali im w tyłki wzierniki".

Wszędzie, niemal na każdym kroku słyszymy o kobiecej prozie, o kobiecej literaturze. Niektórzy nie zgadzają się z takim podziałem, inni zaś wręcz przeciwnie - uważają takie szufladkowanie za normalny stan rzeczy. Rzadko jednak słyszymy o prozie męskiej - tej wydawałoby się mocnej i dosadnej. Myślę, że taki stan rzeczy ulegnie niebawem zmianie, a swój wkład w taki rozwój będzie miał niewątpliwie K. S. Rutkowski – przedstawiciel tego właśnie nurtu.
"Waga" – Bartłomiej Basiura

"Waga" – Bartłomiej Basiura


Patronat medialny Subiektywnie o książkach

"Wagi mają jeden mankament… jak wszystko na tym świecie, czasem się psują. Tylko naiwny powierzyłby swoje życie czemuś wadliwemu".
Waga w wielu kulturach symbolizuje uczciwy osąd, równość, równowagę i oczywiście sprawiedliwość. Można jednak także spotkać nieco inne znaczenie tego przedmiotu, a mianowicie symbol życia oraz śmierci. Bartłomiej Basiura z pełną premedytacją sięgnął po wieloznaczność tego właśnie słowa i jego zakorzenionej w kulturze historii, dzięki czemu jednym wyrazem podsumował to, co najważniejsze w jego najnowszej książce. Sprawiedliwość posiada bowiem czasami, podobnie jak posąg Temidy, zasłonięte oczy, a jej waga przechyla się raz na jedną, a raz na drugą stronę.
Najnowszy Fanbook i moja recenzja!

Najnowszy Fanbook i moja recenzja!
Dość długo kazała na siebie czekać czytelnikom redakcja "Fanbooka" na nowy numer. Przyznam szczerze, że już straciłam cierpliwość i nadzieję na to, iż nowy numer pojawi się w kioskach, skoro ostatnie wydanie tego dwumiesięcznika ukazało się na przełomie czerwca oraz lipca 2015 r. i od tego czasu, nastała cisza. Gdy więc na facebooku pojawiła się informacja, że nowy numer jest dostępny, pobiegłam do kiosku. Jak się okazało, "Fanbook" zagościł na półkach z prasą w zupełnie nowej odsłonie.

Najpopularniejsze książki 2015 poznamy już 16 lutego

Najpopularniejsze książki 2015 poznamy już 16 lutego
Już 16 lutego zostaną nagrodzone najpopularniejsze książki minionego roku. Ranking najlepszych publikacji 2015 przygotowano na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób. Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, transmitowanej na antenie TVP 2 oraz TVP Rozrywka. 


"Lekkie halki czarownic i inne mikropowieści" – Elżbieta Isakiewicz

"Lekkie halki czarownic i inne mikropowieści" – Elżbieta Isakiewicz

"Mit, baśń jest życiem. Życie jest mitem".


Życie to jedna, wielka inspiracja. Trzeba jednak pamiętać, że każda minuta naszej egzystencji, każda godzina zwyczajnego dnia, przynosi ze sobą ulotność, którą często trudno uchwycić. Jestem pewna, że każdy z nas mógłby uwiecznić słowem pisanym wiele migawek z własnego życia, by pobudzać kolejne pokolenia do szerokiej refleksji. Nie dziwi mnie więc fakt, że fani Elżbiety Isakiewicz, czytający jej stronę zapragnęli, by to co ulotne, znalazło się na papierowych kartach książki. To była niezwykle trafiona decyzja.
O udanym polowaniu, czyli zdobycze z portalu Graty z chaty!

O udanym polowaniu, czyli zdobycze z portalu Graty z chaty!Każdego dnia poluję. Każdego dnia przeglądam nowe ogłoszenia, a gdy przychodzi upragniona informacja o rezerwacji, skaczę ze szczęścia. Dzisiaj więc chciałabym pochwalić się wam zdobyczami, które radują moje serce. Wszelkie kwoty podane przy książkach to jedynie koszty ich wysyłki do mnie, bowiem na portalu Graty z chaty wszystko otrzymuje się zupełnie za darmo.
"Mimo wszystko"  - Monika Sawicka

"Mimo wszystko" - Monika Sawicka"Babcia mi zawsze powtarzała, że mężczyzna powinien swoją kobietę na rękach nosić".


Wolność w związku dwojga ludzi to rzecz istotna, bez której trudno o udaną i trwałą relację. Nie można bowiem mieć kogoś na własność przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, wysysając z niego siły witalne niczym wampir energetyczny. Czy w związku z tym potrafilibyście przez dziesięć dni nie kontaktować się ze swoją drugą połówką? Po lekturze książki "Mimo wszystko", zaczęłam się nad tym pytaniem głęboko zastanawiać.
Galeria Łódzka „Z miłości do książki”

Galeria Łódzka „Z miłości do książki”Tegoroczne Walentynki w Galerii Łódzkiej to nie lada gratka dla zakochanych … w książkach! Wielka wymiana książek, spotkania autorskie oraz spektakl dla najmłodszych, to zaledwie niektóre z zaplanowanych atrakcji. Nareszcie ktoś pomyślał o miłośnikach czytania w naszym mieście!
"Ani żadnej rzeczy" – S. M. Borowiecky

"Ani żadnej rzeczy" – S. M. Borowiecky
"Zbieżność dziwnych przypadków, towarzyszących ukrzyżowaniu Jezusa, nie jest przypadkowa".


Wszelkie niejasności odnoszące się do dość tajemniczej historii Kościoła wzbudzają wiele kontrowersji i zdrowe zainteresowanie ludzi na całym świecie. W dobie powszechnego dostępu do informacji, nie dziwi więc fakt, że chrześcijanie zadają coraz więcej pytań dotyczących niewyjaśnionych i spornych obszarów będących podstawą ich religii. A pytań tych mnoży się naprawdę sporo, o czym przekonuje książka, w której pomysłu na fabułę mógłby pozazdrościć sam Dan Brown.
Dresslink Wishlist, czyli o czym marzy lifestylowa blogerka książkowa

Dresslink Wishlist, czyli o czym marzy lifestylowa blogerka książkowaStereotyp typowego mola książkowego płci pięknej, czyli zaniedbanej, niemodnie ubranej miłośniczki czytania odchodzi na szczęście do przysłowiowego "lamusa". Obserwując od dłuższego czasu kobiety czytające książki w tramwajach, autobusach, na uczelniach czy też rasowe blogerki książkowe, widzę modnie ubrane, pełne kolorów osoby, które lubią się wyróżniać. Czytanie i miłość do książek bowiem według mnie powoli przekształca się w swoisty styl życia. Zapraszam więc dzisiaj wszystkich na pierwszy wpis z cyklu lifestyle książkowy, czyli o czym marzy rasowa blogerka książkowa, aby zaliczyć udany dzień.

Czytam dużo książek, dużo ich także kupuję i czasami dla zwykłej przyjemności robię sobie typowo łowiecki dzień, czyli pokonuję ulice miasta, by zdobyć nowe tytuły. A czasami ciekawe książki można znaleźć w naprawdę dziwnych miejscach np. u sąsiada teścia, który pozbywa się wielkiej kolekcji swojej mamy, czy na ulicy. A skoro dużo czytam to potrzebuję dobrego oświetlenia. A jeśli jeszcze oświetlenie to staje się podpórką na książki, jestem zachwycona. Taką właśnie lampkę z podwójną funkcją znalazłam na stronie sklepu Dresslink - KLIK. Jak wam się podoba taki gadżet, idealny dla każdej osoby kochającej dużo czytać?


Źródło zdjęcia - KLIK
"Awaria małżeńska" – Magdalena Witkiewicz, Natasza Socha

"Awaria małżeńska" – Magdalena Witkiewicz, Natasza Socha
"(…) ludzie perfekcyjni tylko na pierwszy rzut oka wydają się być partnerami, o których marzymy. Tyle że z czasem ich doskonałość staje się największą wadą".Być perfekcyjną mamą, żoną, kochanką, pracownicą i wszystkim naraz. Ile kobiet we współczesnym społeczeństwie narzuciło sobie takie właśnie role? Myślę, że mnóstwo. Ile kobiet będzie narzekać, że mąż nie umył naczyń, gdy tak naprawdę nie dano mu tej czynności wykonać. Kobieta bowiem zawsze wie lepiej, jak sprostać domowym obowiązkom, by było idealnie. Czyżby?
Podwójny Święty Mikołaj, czyli niespodziewany prezent od podróżniczych sióstr!

Podwójny Święty Mikołaj, czyli niespodziewany prezent od podróżniczych sióstr!Przez dwadzieścia dziewięć lat swojego życia żyłam w nieświadomości. Wmawiano mi bowiem, że Święty Mikołaj jest tylko jeden i mieszka sobie gdzieś tam w śnieżnej Laponii. Tymczasem, jak pokazały minione niedawno święta, Mikołajów może być dwóch, i to mieszkających w Polsce. Paulina i Martyna prowadzące blog podróżniczy - Sisters92 niespodziewanie wysłały mi na same święta paczkę z książkami. Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że dziewczyny są po prostu nieprzewidywalne i tak było również w tym przypadku. Paczka dotarła do mnie dzień przed Wigilią.

"Emma i ja" – Elizabeth Flock

"Emma i ja" – Elizabeth Flock"Emma i ja jesteśmy jak Śnieżyczka i Różyczka i chyba dlatego to jest nasza ulubiona bajka".

Nie mogę zrozumieć i nigdy nie zrozumiem dlaczego dorośli krzywdzą zupełnie niewinne dzieci. Za każdym razem, gdy czytam książkę, w której motywem przewodnim jest właśnie taka przemoc, czy to będąca wytworem bujnej wyobraźni autora, czy oparta na faktach, czuję wielką niemoc i smutek. Dokładnie takie uczucia targają mną po lekturze książki "Emma i ja".
Wspomnienie z przyszłości - wyniki konkursu!

Wspomnienie z przyszłości - wyniki konkursu!


Przyszłość od wieków fascynuje całą ludzkość. A jakie jej wizje fascynują was? Zapraszam na wyniki konkursu, w którym mogliście wygrać trzy egzemplarze książki Rafała Lewandowskiego pt. "Dziedzic", będącą ostatnim tomem "Niemej Trylogii".

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger