Wyniki konkursu "W poszukiwaniu zapachu antykwariatu"!

Wyniki konkursu "W poszukiwaniu zapachu antykwariatu"!Spodziewałam się, że Wasze odpowiedzi na moje pytanie dotyczące zapachu antykwariatu będą kreatywne i trudno będzie mi wybrać tylko jedną, tę najbardziej zachwycającą. Jednak, rzeczywistość przerosła moje oczekiwania, było bowiem jeszcze trudniej niż sądziłam...

"Meczet Notre Dame. Rok 2048" – Elena Czudinowa

"Meczet Notre Dame. Rok 2048" – Elena Czudinowa"Dla islamu nie ma nic tańszego od ludzi".
Niedawna zbrodnia w redakcji satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" we Francji pokazała całemu światu, jakie zagrożenie stanowi rozprzestrzeniający się po Europie islam. Tragedia ta akurat zbiegła się z moją lekturą książki Eleny Czudinowej, traktującej o Europie przyszłości, opanowanej przez religię muzułmanów. Nie przypominam sobie, by w ostatnich latach któraś niepoprawnie politycznie książka wywarła na mnie aż takie duże wrażenie. Napisana w 2004 r. pokazuje bowiem to, co aktualnie się już dzieje.
Wycieczka po królestwie moich książek - część 3 - Kolekcje

Wycieczka po królestwie moich książek - część 3 - Kolekcje


Nawet sobie nie wyobrażacie jak cieszę się, że pokaz mojego księgozbioru wzbudził w Was tyle pozytywnych uczuć. Wiem, że na moich półkach panuje  mały chaos, ale wynika to z faktu, iż po prostu nie mam czasu wziąć się za porządek. A książek każdego dnia przybywa, o czym na bieżąco Was informuję.

Dzisiaj pokażę Wam serie książkowe, które zbieram, a także kolekcje dzieł autorów, których sobie cenię. Zapraszam do oglądania :)


"Ukryty" – Cathy Glass

"Ukryty" – Cathy Glass
"Karaluchy pod poduchy, a szczypawki na zabawki".


Do dzisiaj nie potrafię zapomnieć o uczuciach, jakie kilka lat temu targały mną przy okazji czytania książki Cathy Glass pt. "Najsmutniejsze dziecko". Sięgając po dość długim czasie po kolejne dzieło tej pisarki, byłam więc pewna, że znowu nie będzie to łatwa lektura. I nie pomyliłam się, gdyż "Ukryty" to książka, która po raz kolejny obnaża to, co w nas, ludziach najgorsze. Bez żadnej taryfy ulgowej.
Witajcie w królestwie moich książek - część 2

Witajcie w królestwie moich książek - część 2

Biorąc pod uwagę ilość Waszych komentarzy pod pierwszą częścią wycieczki po moim księgozbiorze, mogę wysnuć wniosek, że moja biblioteczka Was naprawdę zainteresowała. Zapraszam więc na oglądanie moich kolejnych, czterech regałów szczęścia :)


Regał nr 5 - literatura zagraniczna
Witajcie w królestwie moich książek - część 1

Witajcie w królestwie moich książek - część 1

Wiem, wiem, zwlekałam ale w końcu znalazłam wolny czas, którego od dawna mi brakuje, aby udokumentować swoje bibliofilskie zbiory i pokazać je Wam w całym wymiarze. Wiem, że Wasze wiadomości i prośby o zdjęcia od dawna czekały, jednak uwierzcie mi, że musiałam najpierw zrobić mały porządek na swoich półkach, które dosłownie pękają w szwach.

Wycieczkę po moim księgozbiorze postanowiłam podzielić na dwa odrębne wpisy, gdyż oglądanie tylu zdjęć za jednym zamachem, mogłoby Was delikatnie mówiąc zmęczyć :)

Organizacyjnie tylko wspomnę, że obecnie w domu, który dzielę z narzeczonym znajduje się osiem dużych regałów na książki. Każdy regał posiada pięć półek. I niestety od kilku miesięcy moje książki już nie mieszczą się na nich, więc część kolekcji ułożyłam rzędami obok siebie. Nowe półki bowiem są w trakcie tworzenia, a ja już nie chciałam dłużej zwlekać z pokazaniem Wam mojej biblioteczki.

Obecnie swoje książki dzielę na literaturę polską i zagraniczną, oraz na książki przeczytane i nieprzeczytane. Nie dziwcie się więc, że znajdziecie książki tego samego pisarza w dwóch różnych miejscach.


Zaparzcie więc sobie dobrej kawy lub herbaty. Zapraszam w podróż po moim księgozbiorze!


"Rysiek" – Jan Skaradziński

"Rysiek" – Jan Skaradziński
"Był wielkim artystą. Jest wielkim artystą. Bo tacy jak on nigdy nie umierają"."Whisky", "Czerwony jak cegła", "List do M" czy "Sen o Victorii" to tylko niektóre, kultowe już kawałki zespołu "Dżem", które na zawsze naznaczone zostały geniuszem Ryszarda Riedla. Mówić o znajomości polskiej współczesnej muzyki i nie znać osoby Ryśka, to jak być Anglikiem i nie wiedzieć kim była grupa "The Beatles". Jego życie to już bowiem historia, o której warto pamiętać, i warto czytać.
"Łosoś a la Africa" – Michał Krupa

"Łosoś a la Africa" – Michał Krupa
"Jest jednak coś, co wiąże nas, Polaków na całym świecie i tym czymś jest właśnie bimber!".


"Łosoś norwesko-chiński" Michała Krupy, czyli przerysowana i groteskowa powieść, przy której trudno było zachować powagę, zapewniła mi mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy. Ciekawa więc byłam, co w kontynuacji losów Macieja Prusa i pozostałych bohaterów zaprezentuje autor. Michał Krupa w drugiej części swojego cyklu przyjął podobną konwencję do części pierwszej, o czym świadczyć może niezwykle podobna okładka książki.

Król jest tylko jeden, ale w księgarniach go niestety brak!

Król jest tylko jeden, ale w księgarniach go niestety brak!Początek roku jest dla mnie zawsze dobrym okresem do wzbogacenia własnej biblioteczki o książki, na które zazwyczaj brakuje mi pieniędzy. Dzięki mojemu pracodawcy, mogę bowiem przeznaczyć 200 zł na działalność kulturalno-oświatową, w której to mieszczą się na szczęście książkowe zakupy. I dzięki temu właśnie Wiola zaczyna szaleć :)


Siła serca - najbardziej oczekiwana premiera 2015 roku!

Siła serca - najbardziej oczekiwana premiera 2015 roku!Już 26 stycznia w księgarniach pojawi się interesująca książka, na którą niecierpliwie czekam!

Czego oczekujesz od życia? Co jest Twoim celem? Jakie jest Twoje nastawienie wobec wartości takich jak zdrowie i relacje międzyludzkie? Jakie są Twoje ukryte talenty i możliwości? Czym są dla Ciebie pieniądze? Jeśli któreś z tych pytań wzbudziło Twoje zainteresowanie, chciałabym polecić Ci książkę "Siła serca".


"Z Olkusza do Hollywood" - Leszek Kałuża

"Z Olkusza do Hollywood" - Leszek Kałuża

"Wiele rozmyślałem o filmach rysunkowych, o tym, jak powstają? (…) Byłem tym wszystkim niezwykle zafascynowany i coś wewnątrz szeptało mi: "ty też to potrafisz". Natychmiast zdecydowałem, że w przyszłości będę produkował filmy rysunkowe!".


Któż z Was nie zna takich kultowych już bajek, jak "Flinstonowie", "Jetsonowie", czy "Miś Jogi"? Niewątpliwie jednak, tylko garstka wie o tym, iż przy tych legendach przemysłu animowanego, produkowanego przez Hanna-Barbera Studio pracował nasz rodak, który śmiało może powiedzieć o spełnieniu się w jego przypadku słynnego amerykańskiego snu. Po lekturze autobiograficznej książki Leszka Kałuży dziwię się, że dotąd nie słyszałam o tym Polaku, bowiem ludzie z takimi osiągnięciami, winni być w naszej ojczyźnie rozpoznawalni, by inspirować kolejne pokolenia.
Wiem o Tobie wszystko. Wstrząsająca historia stalkera i jego ofiary

Wiem o Tobie wszystko. Wstrząsająca historia stalkera i jego ofiary"To jesteś ty. Oczywiście, że ty. To zawsze jesteś ty" – tak rozpoczyna się opowieść Clarissy, kobiety pozornie niewyróżniającej się z tłumu, dla Rafe'a jednak wyjątkowej, upragnionej, śmiertelnie przez niego ukochanej. Relacja tych dwojga ma niewinny początek, szybko jednak przeradza się w niebezpieczną grę kata i ofiary. Bestsellerowy thriller psychologiczny Claire Kendal to wnikliwy portret stalkera i prześladowanej przez niego kobiety. To historia, która może przydarzyć się każdemu. Premiera 11 lutego.

 "Panna Nikt" - Tomek Tryzna

"Panna Nikt" - Tomek Tryzna

"Nie wolno dać mi się ogłupić tymi wszystkimi morałami, bo wymyślili je silni dla słabych, żeby im służyli. Muszę być silna i mądra. I niekiedy ustąpić, ale ustąpić tylko po to, żeby tym mocniej po chwili uderzyć. Nie patrzeć na nic, nie oglądać się do tyłu, tylko uderzyć ze wszystkich sił. I walczyć, dopóki nie przyjdą robaki".

Podczas czytania po kilkuletniej przerwie niektórych książek, nasze wrażenia mogą się diametralnie różnić od tych, jakich doznawaliśmy za pierwszym razem. Ponowne wgłębianie się w fabułę dzieła może nas bowiem ostatecznie drugi raz zachwycić, bądź też po prostu rozczarować. W przypadku "Panny Nikt" nie mam najmniejszej wątpliwości, że rozczarowanie to ostatnie uczucie, jakie żywiłabym do tego dzieła.
"Jeden Bóg" – Katarzyna Mlek

"Jeden Bóg" – Katarzyna Mlek"Czy wolno bawić się w stwórcę? Czy wolno manipulować genami ręcznie? W końcu ewolucja zajęła naturze miliony lat".


Zastanawiacie się czasami, czy produkty żywnościowe, które codziennie kupujecie nie są produktami genetycznie modyfikowanymi? Po lekturze najnowszej książki Katarzyny Mlek nie będę musiała Wam zadawać tego pytania, bowiem wizja niedalekiej przyszłości, jaką zaserwowała autorka swoim czytelnikom, jest porażająca i na pewno skłoni Was do uważniejszego obserwowania trendu GMO. Poznajcie "Genesis", przyszłościowy substytut Boga.
 "Lalka" w odświeżonym wydaniu!

"Lalka" w odświeżonym wydaniu!

Wydawnictwo MG wydaje książkę, na którą od dłuższego czasu czekałam!

"Lalka" Bolesława Prusa to utwór wyjątkowy, od momentu ukazania się na łamach „Kuriera Codziennego” budzący kontrowersje, ale też podziw. Zawikłana, pełna niedopowiedzeń historia źle ulokowanych uczuć, straconych złudzeń i zaprzepaszczonych możliwości. 


Jedyna w swoim rodzaju konfrontacja romantycznego i pozytywistycznego idealizmu z realizmem."Zachłanni" – Magdalena Żelazowska

"Zachłanni" – Magdalena Żelazowska


"Czy nie tym właśnie dla siebie wszyscy jesteśmy? Narzędziami do osiągnięcia szczęścia i życiowego sukcesu?".Współcześni trzydziestolatkowie, którzy wyjeżdżają z rodzinnych miejscowości do stolicy, aby spełniać swoje marzenia to już cała grupa społeczna. Pokolenie naznaczone równocześnie rozczarowaniami, jak i sukcesami. Jestem ciekawa, czy czytaliście jakąś książkę o współczesnych "słoikach"? Jeśli nie, przeczytajcie "Zachłannych" i poznajcie perypetie życiowe przybywających do Warszawy młodych ludzi. Poznajcie ich walkę o przetrwanie w dżungli wielkiego miasta.
Jak Kasia stała się moim prywatnym Świętym Mikołajem!

Jak Kasia stała się moim prywatnym Świętym Mikołajem!


Moja czytelnicza pasja i marzenie o własnym antykwariacie, które owocują tonami zbieranych stale książek, z pewnością niektórych śmieszy i dziwi. Są jednak tacy, wśród nas czytelników, którzy kochają książki podobnie jak ja, i podobnie również prowadzą bloga książkowego. 

Jedną z takich osób jest Kasia Roszczenko z bloga "Z książką w dłoni" - KLIK, której stronę regularnie odwiedzam. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy jakiś czas temu, Kasia wysłała mi wiadomość, przez którą niemalże spadłam z krzesła. Kasia bowiem wysłała mi długą listę książek z jej własnych zbiorów, z której mogłam wybrać te tytuły, które chciałam mieć w swojej biblioteczce! I jak to ja, zawsze zachłanna na zdobycze książkowe, wybrałam prawie wszystkie :)


"Legendy polskie" - Mariola Jarocka

"Legendy polskie" - Mariola Jarocka

"Baśnie, podania, legendy... Towarzyszą nam od wieków. Znamy je i chętnie po nie sięgamy".


Cytat powyżej w zasadzie powiedział już wszystko, co chciałam zawrzeć we wstępie swojej wypowiedzi. Któż z nas bowiem nie zna baśni i legend, jakie w dzieciństwie rozpalały naszą wyobraźnię? Czytanie chociażby znanych i lubianych "Klechd domowych" było wówczas niewątpliwie świetną rozrywką. Cieszyć więc może fakt, że polskie legendy nie ulegają zapomnieniu, i wręcz odwrotnie – ukazują się w odświeżonym wydaniu. I to w wydaniu, które każdy bibliofil chciałby mieć na swojej półce.
"Kiedy widzę młode osoby, prowadzące blogi czytelnicze, recenzenckie, literackie, serce mi rośnie i dumna jestem z Was" - wywiad z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak

"Kiedy widzę młode osoby, prowadzące blogi czytelnicze, recenzenckie, literackie, serce mi rośnie i dumna jestem z Was" - wywiad z Elżbietą Śnieżkowską-BielakW ostatnim czasie przedstawiałam Wam książkę "Smak błękitnego nieba", która pojawiła się na naszym rynku wydawniczym w nowej odsłonie, i od razu skradła Waszą uwagę swoją klimatyczną okładką. Dzisiaj, chciałabym abyście poznali bliżej autorkę tej powieści – Elżbietę Śnieżkowską-Bielak, która chętnie odpowiedziała na moje pytania.

Recenzja książki "Smak błękitnego nieba" - KLIK
Recenzja książki "Domik-przyjaciel Dominika" - KLIKElżbieta Śnieżkowska-Bielak zaczęła pisać już jako dziewięcioletnia dziewczynka. Jest członkinią Dolnośląskiego Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Twórczość autorki jest bardzo zróżnicowana: trzy wydane powieści, dwa zbiory opowiadań, osiem tomików poezji, jak również aż osiemnaście książek dla dzieci i siedem publikacji o charakterze religijnym. Autorka jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego, cały czas pracuje twórczo.

"Australia”"- Barbara Dmochowska

"Australia”"- Barbara Dmochowska
"No worries!".Od pierwszego momentu spotkania z książką Barbary Dmochowskiej, zaintrygowała mnie jej okładka. Zastanowiło mnie bowiem, dlaczego na okładce książki o Australii, zamieszczono zdjęcie starego, wysłużonego samochodu z widoczną krwią na zderzaku. Rozwiązanie tej zagadki otrzymałam w trakcie lektury i myślę, że pomysł na taką właśnie grafikę nie był trafiony, bowiem może niektórych czytelników oburzyć i zniesmaczyć.
"Skłamałam. Maria Magdalena” - Jolanta Miśkiewicz

"Skłamałam. Maria Magdalena” - Jolanta Miśkiewicz
"Bo Bóg wyrabiał ciasto na mężczyznę,
szatan się zakradł i włożył w nie palec,
dlatego zamiast ciacha pysznego
zrobił się Bogu zakalec".


Zbiór różnorodnych form lirycznych, jaki podarowała mi Jolanta Miśkiewicz, został podczas jego lektury wzbogacony przeze mnie żółtymi karteczkami, jakimi zaznaczałam sobie interesujące moim zdaniem fragmenty. W ten oto sposób cały tomik prezentował się nadzwyczaj okazale, bowiem na każdej stronie znalazłam coś ciekawego, godnego polecenia. Po przewróceniu ostatniej strony tego zbioru wiem, że będę wracać do tekstów Jolanty Miśkiewicz bardzo często.
Zimowy festiwal książek w Biedronce i moje zdobycze

Zimowy festiwal książek w Biedronce i moje zdobycze


Niestety nie udało mi się upolować książki Deana Koontza na biedronkowych półkach. Zaliczyłam trzy sklepy i w żadnym nie było tytułu tego autora, nad czym oczywiście ubolewam. Jak to u mnie bywa, musiałam sobie tę porażkę jakoś wynagrodzić. I chyba domyślacie się jak? :)
"Pierwsza na liście" – Magdalena Witkiewicz

"Pierwsza na liście" – Magdalena WitkiewiczRecenzja przedpremierowa
Premiera książki - 14 styczeń 2015 r.


"- Dlaczego ja? (...)
- Dlaczego? Bo byłaś pierwsza na liście".Lek na deszcz za oknem i smutniejsze dni – tak o swoich książkach pisze Magdalena Witkiewicz. I trudno po lekturze jej najnowszej powieści z tym stwierdzeniem się nie zgodzić. Jeśli macie gorszy dzień, potrzebujecie chwili wytchnienia, bądź po prostu cały świat wydaje się Wam być zły – sięgnijcie koniecznie po "Pierwszą na liście". Książka ta bowiem gwarantuje odnowienie waszej wiary w ludzi.
Jeden sms, który zmieni wszystko!

Jeden sms, który zmieni wszystko!


Miałam Wam dzisiaj przedstawić swoje biedronkowe zdobycze, ale to może poczekać, bowiem po obejrzeniu wczorajszego odcinka "Sprawy dla reportera", nie mogę przestać myśleć o Asi – trzydziestoczteroletniej poetce, dla której ciało stało się więzieniem. Książkoholicy, każdy z Was może pomóc Asi wydać książkę!

Rok 2015 w Wydawnictwie MUZA

Rok 2015 w Wydawnictwie MUZA


Kryminał Katarzyny Bondy, zbiór opowiadań Murakamiego, powieść Pierre'a Lemaitre'a, kolejna książka Eshkola Nevo, wywiad rzeka z Leonardem Pietraszakiem, a także nowe tytuły w serii Spectrum oraz Muzeum Książki Dziecięcej Poleca – tak zapowiada się rok 2015 w wydawnictwie MUZA SA.


"Śnieg przykryje śnieg" – Levi Henriksen

"Śnieg przykryje śnieg" – Levi Henriksen


Recenzja przedpremierowa
Premiera książki - 14 styczeń 2015 r."Człowiekowi nigdy nie udaje się odpokutować swoich grzechów, człowiek staje się swoimi grzechami i niesie je ze sobą, z każdym krokiem zbliżając się do sosnowej skrzyni".
Jestem dopiero na początku swojej czytelniczej podróży po norweskiej literaturze, dlatego też po książce - opatrzonej dość dziwnym tytułem "Śnieg przykryje śnieg" - nie wiedziałam kompletnie czego się spodziewać. I w taki właśnie, dość niekonwencjonalny sposób podeszłam do tej lektury - bez konkretnych oczekiwań. I chyba obrałam dobrą strategię.
Zimowy festiwal książek w Biedronce!

Zimowy festiwal książek w Biedronce!Nauczona czytelniczym doświadczeniem i posiadająca iście bookhunterski węch, zajrzałam na stronę Biedronki. A tam, coś wspaniałego! Fantastyczne tytuły książek za 9,99 zł. I wygląda na to, że tym razem będą do zdobycia pełne wydania!


"Smak błękitnego nieba" – Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

"Smak błękitnego nieba" – Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
"A nasza historia? Nie opowiem Ci Mamo w jednym moim liście całej nowej historii Polski, ale sprawiedliwie nie jest".


Lata osiemdziesiąte w Polsce to czas wielkich tragedii, ale także czas wielkich zmian, które na dłuższy okres ukształtowały funkcjonowanie naszego kraju w Europie. Zmian, spowodowanych działalnością mas, ale i każdej, pojedynczej jednostki ludzkiej. Nie można bowiem zapominać, że to właśnie dzięki zaangażowaniu każdego, działającego na swoim podwórku Polaka – możemy dzisiaj mieszkać w wolnym kraju, będąc obywatelami zjednoczonej Europy. "Smak błękitnego nieba" to powieść będąca swoistym świadectwem bohaterstwa tamtych dni – bohaterstwa zwykłego człowieka, dla którego nigdy potomni nie postawią pomnika. To chyba najlepsza lekcja współczesnej historii, jaką można otrzymać.
"Wyspy Naftalinowe" – Aneta Skarżyński

"Wyspy Naftalinowe" – Aneta Skarżyński

"Co za durne nazwisko. Kutas, a to ci dopiero! Doktor Kutasiński, cha, cha! Kotasy i kutasy muszą poczekać, bo przede mną ważniejszy problem do rozwiązania – matematyczny".
Socjalistyczna rzeczywistość, pełna absurdów i specyficznego klimatu to jeden z motywów poruszanych w literaturze, po który sięgam często i chętnie. Nie dziwcie się więc, że książka ukazująca lata osiemdziesiąte, widziane oczami nadpobudliwej ośmiolatki, wzbudziła moje głębokie zaciekawienie. "Wyspy Naftalinowe" okazały się strzałem w dziesiątkę.
English Matters - Only Women

English Matters - Only Women
W ubiegłym miesiącu, przedstawiałam Wam wydanie specjalne magazynu English Matters - Only Men. Dzisiaj, mam dla Was drugą odsłonę wydania specjalnego, skierowanego wyłącznie do kobiet. Tak, to zdecydowanie wydanie, którego jestem idealnym odbiorcą. A okładka magazynu jest po prostu zjawiskowa!

Poznajcie Annę Winner i jej książki!

Poznajcie Annę Winner i jej książki!


Polscy pisarze, którzy mieszkają na stałe poza granicami naszego kraju, mają niestety utrudniony kontakt z czytelnikami swoich książek, i co się z tym nieodłącznie wiąże - mniejsze możliwości promocji swojej twórczości. Jedną z takich właśnie autorek jest Anna Winner, która w ostatnim czasie przesłała mi prawie wszystkie swoje dotychczas wydane dzieła (bez debiutanckiej książki), bym mogła je przeczytać i pokazać szerszemu gronu czytelników.

Książki już do mnie dotarły, więc zanim opublikuję pierwszą recenzję, chciałabym Wam pokazać o czym pisze Anna Winner.


"Autostopem przez życie" – Przemysław Skokowski

"Autostopem przez życie" – Przemysław Skokowski


"Wpływ na to, kim jestem i w jakim stopniu się zmieniam, mają ludzie, których spotykam na swojej drodze".Czytanie o pasjach i zamiłowaniach innych ludzi, stanowi dla mnie czasami swoistą lekcję wyzbywania się narosłych podczas życia uprzedzeń. Dotąd uważałam bowiem, iż podróżowanie autostopem w obecnych czasach to wyłącznie dobrowolne i świadome narażanie życia, czyli niebezpieczne zajęcie dla osób, które po prostu postradały zmysły. Po lekturze książki Przemysława Skokowskiego jestem pewna, że nigdy nie będę podróżować autostopem, ale zdałam sobie również sprawę z tego, że dotąd w mojej wyobraźni istniał całkowicie fałszywy obraz tej specyficznej pasji.
"Wiem, że wielu czytelników pozytywnie odebrało postać człowieka, który z zimną krwią dokonał serii brutalnych morderstw, co nie ukrywam bardzo mnie cieszy" - Wywiad z Adrianem Bednarkiem

"Wiem, że wielu czytelników pozytywnie odebrało postać człowieka, który z zimną krwią dokonał serii brutalnych morderstw, co nie ukrywam bardzo mnie cieszy" - Wywiad z Adrianem Bednarkiem


Poczuliście kiedyś podczas lektury zajmującej książki, że główny bohater urasta w Waszych oczach do rangi kogoś, kto istnieje naprawdę? Jeśli nie, a chcielibyście to poczuć, proponuję Wam dwa kroki do osiągnięcia tego celu. Przeczytajcie wywiad z Adrianem Bednarkiem, który dzisiaj dla Was przygotowałam, a następnie sięgnijcie po jego debiutancką powieść.

Recenzja książki - KLIK

Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu i właścicielem firmy handlowej. "Pamiętnik diabła" to jego debiut literacki.


"Minione życia" – Wojciech Baran

"Minione życia" – Wojciech Baran

"(...) to, co zostawiamy za sobą, a czego nie kończymy, te wszystkie wielkie, a niekiedy też błahe sprawy zawsze do nas powracają w taki czy inny sposób... ale powracają".Odwieczne marzenie ludzkości o wiecznym życiu chyba nigdy nie przestanie pełnić roli przewodniego motywu wielu dzieł literackich. To bowiem niedoścignione pragnienie, do którego spełnienia ludzie cały czas dążą. Nie dziwię się więc, że wszelacy pisarze posiłkują się tym tematem, w celu ukazania tej największej słabości człowieka. W przypadku "Minionych żyć" to jednak warstwa metafizyczna wiedzie prym, ukazując rozważania o tym, co tajemnicze i niedostępne zmysłom.
Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger