"Ametysta. 7 wymiar" – Viktoria Armstrong

"Ametysta. 7 wymiar" – Viktoria Armstrong
"Być może tak miało być (...) Ale przetrwamy".


Literatura fantasy to gatunek po który sięgam stosunkowo rzadko w porównaniu z innymi rodzajami prozy. Jeśli jednak już zabieram się za taką książkę, to nastawiam się na uczestniczenie w spektaklu, w którym wyobraźnia autora kreuje świat niczym nieograniczonych możliwości. Świat, w którym wszystko jest możliwe. Do takiego właśnie miejsca zabrał mnie pierwszy tom, dobrze zapowiadającej się serii fantastycznej, będącym debiutem literackim.
Niezwykła moc zwykłych kobiet  - "PIERWSZA NA LIŚCIE" M. Witkiewicz

Niezwykła moc zwykłych kobiet - "PIERWSZA NA LIŚCIE" M. WitkiewiczWitkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem.
Janusz L. Wiśniewski


"Pierwsza na liście" jest powieścią o niezwykłej mocy zwykłych kobiet, które wystawione zostaną na najtrudniejszą z życiowych prób. Nowa książka Magdaleny Witkiewicz to historia kobiecej przyjaźni poruszająca ważny społeczny problem. Jedenasta powieść pisarki ukaże się 14 stycznia 2015 roku. Autorka znana jest z bestsellerowych, na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści. Jej książki sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy.

"W poszukiwaniu zapachu snów" – Iwona Menzel

"W poszukiwaniu zapachu snów" – Iwona Menzel
"Nie ma na co czekać. Jeżeli nie dziś, to niby kiedy? Jutro może być za późno".


Początek lat dziewięćdziesiątych był burzliwym okresem w dziejach Europy, podzielonej na nowoczesny Zachód i zacofany Wschód. Osobie wywodzącej się z Polski, a mieszkającej w Niemczech trudno było wówczas nie czuć wewnętrznego rozdarcia pomiędzy tymi dwoma, tak różnymi światami. Taka konfrontacja była bowiem nieunikniona, o czym przekonuje nas bohaterka książki "W poszukiwaniu zapachu snów", będącej zbiorem historii z życia emigrantki końca XX wieku.
Już niebawem "Śnieg przykryje śnieg" Leviego Henriksena!

Już niebawem "Śnieg przykryje śnieg" Leviego Henriksena!

Śnieg przykryje śnieg” Leviego Henriksena to osadzony w surowej norweskiej scenerii thriller psychologiczny. Uhonorowana Norwegian Booksellers Prize powieść stanowi mieszankę skandynawskiej melancholii, kryminalnej historii i łobuzerskiego humoru. To historia ludzi, którzy poszukują życiowego kompasu by wrócić z marginesu na właściwe tory. Polska premiera książki jednego z najpoczytniejszych norweskich pisarzy już 14 stycznia 2015 roku.

"Sudan. Czas bezdechu" – Konrad Piskała

"Sudan. Czas bezdechu" – Konrad Piskała


"Seksem zabija się biedę i głód. Jedyne, czego tu jest w bród, to rozkosze ciała. Nocą Czarna Afryka nie śpi. Afryka się pieprzy".Sudan to państwo położone na kontynencie afrykańskim, graniczące z Egiptem, którego historia, kultura i podział religijny były mi dotąd zupełnie nieznane. Moje mgliste pojęcie o specyfice tej krainy stało się doskonałym pretekstem do tego, by sięgnąć po książkę, która stanowić będzie wspaniały wstęp do poznania Sudańczyków i otaczającej ich rzeczywistości. Publikacja Konrada Piskały sprawdziła się w roli pierwszego przewodnika niemal doskonale.
Dziękuję Święty Mikołaju!

Dziękuję Święty Mikołaju!Zgadnijcie, co może mi sprawić największą radość? Wiem, to nie jest zbyt trudne pytanie - oczywiście książki!

Tuż przed świętami, listonosz przyniósł mi paczkę, która sprawiła mi wiele radości. Radości, którą chciałabym Wam pokazać.


"Ostatni dzień lata" – Joyce Maynard

"Ostatni dzień lata" – Joyce Maynard

"Gdy w grę zaczyna wchodzić seks, ludzie tracą wszelki rozsądek. Robią rzeczy, których w innym razie nigdy by nie zrobili".Wydawałoby się, że nasze życie toczy się utartym torem, przerywanym od czasu do czasu różnorodnymi przypadkami. Jadąc bowiem któregoś dnia do marketu, nie spodziewacie się, że ta wyprawa może odmienić Wasze życie już na zawsze. Czy to przypadek, czy przeznaczenie – każdy ma prawo mieć swoje własne zdanie na ten temat. Jedno jest jednak pewne – czasami wystarczy jedna chwila, by wszystko się zmieniło. Powieść "Ostatni dzień lata", znana pod wcześniejszym tytułem jako "Długi wrześniowy weekend" udowadnia to stwierdzenie.
Bogatego książkowego Mikołaja!

Bogatego książkowego Mikołaja!


Drodzy Czytelnicy, 

z okazji Świąt Bożego Narodzenia dołączam się do wszelkich dobrych życzeń, jakie dzisiaj usłyszycie od najbliższych Wam osób, oraz
życzę Wam przede wszystkim wielu inspirujących lektur pod choinką!A tutaj, specjalnie dla Was garść życzeń od zaprzyjaźnionych ze mną wydawnictw i portali :)

"Pamiętnik diabła" – Adrian Bednarek

"Pamiętnik diabła" – Adrian Bednarek


"Zanim umrę, będę mógł w odróżnieniu od większości ludzi powiedzieć, że robiłem dokładnie to, czego chciałem najbardziej, nie bacząc na nic".Po paru dniach od lektury pamiętnika "prawdziwego" diabła, nadal nie mogę się otrząsnąć. Tak mocny realizm w ukazaniu portretu psychologicznego człowieka, posiadającego dobrze ukrytą mroczną stronę, pozwala mi sądzić, że autor jest albo naprawdę rzadko spotykanym, wielkim pasjonatem umysłów morderców, albo to z jego psychiką jest coś nie tak. W pewnym momencie zaczęłam się nawet zastanawiać, czy pewne wątki fabularne tej książki nie zostały wzięte z prawdziwego życia. Tak, to była przerażająca proza.
"Trzeba sięgać po nowe środki, które po raz kolejny sprawią, że czytelnik zacznie czuć się w swoim fotelu niepewnie i nie do końca będzie umiał poczucie tej niepewności racjonalnie wytłumaczyć" - wywiad z Krzysztofem Swobodą

"Trzeba sięgać po nowe środki, które po raz kolejny sprawią, że czytelnik zacznie czuć się w swoim fotelu niepewnie i nie do końca będzie umiał poczucie tej niepewności racjonalnie wytłumaczyć" - wywiad z Krzysztofem Swobodą

Najlepszym aspektem mojej czytelniczej pasji jest odkrywanie młodych debiutantów, których proza może w najbliższej przyszłości zachwycić rzesze czytelników. Całkiem niedawno, udało mi się odkryć taką właśnie perełkę, pod postacią Krzysztofa Swobody. Autora, który bardzo dobrze czuje się w kreowaniu klimatu grozy, jak i nieco psychodelicznej fabuły. Zapraszam Was dzisiaj na rozmowę z dobrze zapowiadającym się młodym pisarzem.


Recenzja książki "Hotel Vitam Aeternam" - KLIK
Recenzja książki "Iwa" - KLIK
Krzysztof Swoboda to trzydziestoletni obserwator, który w kraju, gdzie lato trwa zazwyczaj niecałe dwa miesiące - stara się przedstawić czytelnikom szarą rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ze szczyptą ironii i potrzebnego poczucia humoru. Autor ukończył dziennikarstwo, do niedawna był także blogerem segmentu IT. Jest mężem i sympatykiem literatury science-fiction. Lubi pisać o czym tylko się da. 


Monitorowanie cen książek, czyli Okazjoner

Monitorowanie cen książek, czyli Okazjoner
W internecie pojawił się ciekawy moim zdaniem dodatek do przeglądarki, który pozwala monitorować ceny produktów, w tym to, co mnie najbardziej interesuje, czyli ceny książek. Jak nałogowa ksiąkoholiczka, muszę Wam pokazać to narzędzie.


"W pogoni za życiem" - Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

"W pogoni za życiem" - Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

Śmierć, czyli koniec naszego życia, lub jak twierdzą niektórzy - kolejny etap naszej egzystencji, to nieunikniona kolej rzeczy, której echa towarzyszą nam już od urodzenia. Czy zatem trzeba rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Tłumaczyć czym jest nasze życie i co czeka każdego z nas, bez względu na stan majątkowy i pozycję społeczną? Myślę, że tak, bowiem przyzwyczajenie się do myśli o tym co nieuniknione, jest koniecznością. 

W takiej, dość trudnej rozmowie z własnym dzieckiem, podczas tłumaczenia małemu człowiekowi przed którym jeszcze całe życie, czym jest śmierć, proponuję Wam skorzystać z książki, która powstała głównie w tym właśnie celu. Książki, której autorzy ujęli temat śmierci w bardzo niekonwencjonalny sposób.

"Przebudzenie" – Stephen King

"Przebudzenie" – Stephen King

"Religia to teologiczny odpowiednik klasycznego przekrętu ubezpieczeniowego, polegającego na tym, że rok po roku wnosisz składki, po czym, kiedy chcesz ze swojej sumiennie opłacanej polisy skorzystać, dowiadujesz się, że firma, która brała od ciebie pieniądze, tak naprawdę nie istnieje".Najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera tego roku, na długo przed pojawieniem się książki na półkach - zajmowała moje myśli. Nie mogłam się bowiem doczekać, kolejnego przebłysku tak niewiarygodnej wyobraźni króla horroru, która od wielu lat mnie fascynuje i przeraża jednocześnie. I powiem Wam jedno – kolejny raz Stephen King swoją wizją rozłożył mnie na łopatki. Nadal włos jeży mi się na głowie, gdy pomyślę o zakończeniu jego najnowszej powieści.
Jak za 65,95 zł otrzymać 21 książek, czyli moc portalu Graty z chaty!

Jak za 65,95 zł otrzymać 21 książek, czyli moc portalu Graty z chaty!


Moja skrupulatność i przede wszystkim obsesja posiadania coraz większej ilości książek, stale przynosi pożądane efekty. Oprócz polowania na różnego rodzaju okazje w kioskach, codziennie zaglądam na polecany Wam już nie raz portal – Graty z chaty.

W okresie ostatnich kilku tygodni, udało mi się zdobyć naprawdę sporo, bo aż 21 używanych książek (często praktycznie nowych), za które nie zapłaciłam nawet grosza. Tak, to nie pomyłka, bowiem za same książki nic nie zapłaciłam, musiałam jedynie pokryć koszty ich wysyłki.

Robiąc wczoraj porządki w nowych zdobyczach, nie mogłam przestać się uśmiechać. Otrzymać za darmo takie skarby, to bowiem bezcenne przeżycie. Uwaga, chwalę się!


Startuje edycja świąteczna pogotowia kulinarnego Michela Morana!

Startuje edycja świąteczna pogotowia kulinarnego Michela Morana!

Już od 17 grudnia na profilu na Facebooku „Doradca Smaku” rusza „Świąteczne Pogotowie kulinarne Michela Morana”. Internauci będą mogli podzielić się tym, co mają w swojej lodówce, zamieszczając wpis na tablicy lub publikując zdjęcie. Już po kilku chwilach dostaną odpowiedź jak z podanych składników stworzyć świąteczne danie godne kulinarnego mistrza."Stulecie" - Herbjørg Wassmo

"Stulecie" - Herbjørg Wassmo


"Czy tam, gdzie chodzi o człowieka, istnieje coś takiego, jak cała prawda?".Ta ponad pięćset stronicowa książka, przeniosła mnie w surowe klimaty Norwegii, w której poznałam trzy, a w zasadzie cztery losy kobiet, które połączyło wspólne dziedzictwo. Ta saga rodzinna, składająca się z wątków autobiograficznych, jak i fabularyzowanej warstwy, to świetny przykład na to, że można umiejętnie połączyć fikcję z autentycznymi wydarzeniami, tworząc dzieło w zasadzie uniwersalne.
"Książka jest chyba ostatnim tworem, który niczego nie reklamuje" - Wywiad z Bożeną Kraczkowską

"Książka jest chyba ostatnim tworem, który niczego nie reklamuje" - Wywiad z Bożeną Kraczkowską

Po lekturze wspaniałej bajki dla dzieci, autorstwa Bożeny Kraczkowskiej, zastanawiałam się, jakby wyglądał nasz świat, gdyby pewnego dnia Święty Mikołaj postanowił wziąć sobie urlop. Wraz z tymi przemyśleniami, przyszły kolejne, dzięki czemu dzisiaj mogę Wam przedstawić moją rozmowę z autorką "Purpurowego gniazda". Zapraszam.


Recenzja książki - KLIKBożena Kraczkowska to urodzona w Świdniku, poetka, pisarka, fotografik i dziennikarz. Wydała tomik poezji pt. "Da się żyć", realizowała autorskie wystawy fotograficzne w Polsce i za granicą, wydała także autorską płytę CD pt. "Wystarczy mnie lubić". Obecnie autorka mieszka i pracuje w Olsztynie, jest wielbicielką bluesa. "Purpurowe gniazdo" to jeden z tomów zaplanowanej trzyczęściowej serii, w której pozostałe pt. "Turkusowe wiśnie" oraz "Tajemnica studni babci Augusty" zostaną niebawem wydane.


Książka, która ma moc!

Książka, która ma moc!

5 grudnia ruszyła na dobre ogólnopolska akcja charytatywna Zwierzaki pocieszaki mająca na celu pomoc podopiecznym Fundacji „Kawałek Nieba”, czyli dzieciom chorym, dotkniętych chorobą i w trudnej sytuacji życiowej z całego kraju, poprzez sprzedaż stworzonej specjalnie dla fundacji książeczki. Zwierzaki pocieszaki to zbiór dziesięciu bajek napisanych przez mamy blogerki z całego kraju.

"Mroczne serce Hollywood" –  Douglas Thompson

"Mroczne serce Hollywood" – Douglas Thompson
"Hollywood było – i jest – ojczyzną oraz zapleczem politycznym jednego przemysłu, gdzie bezpiecznie spotykają się siły, które kontrolują nasze życie: pieniądze, polityka i zbrodnia".


Przed rozpoczęciem lektury tej książki, widoczny kontrast stanowiły dla mnie dwa słowa użyte w jej tytule, czyli "mroczne" i "Hollywood". Jak to? Hollywood jest przecież kojarzone ze światłem gwiazd, blaskiem fleszy, lecz na pewno nie z mrokiem. Po lekturze tej publikacji już wiem jednak, że osławiona Fabryka Snów już od samego początku posiadała swoją strefę mroku.
Udane polowanie, czyli moje gazetowe zdobycze książkowe

Udane polowanie, czyli moje gazetowe zdobycze książkowe
Na początku każdego tygodnia, punkty prasowe stanowią dla mnie miejsce, które muszę obowiązkowo odwiedzić, by znaleźć gazetową zdobycz książkową. Ostatnie kilka tygodni okazało się dla mnie naprawdę dobrym okresem, gdyż udało mi się zdobyć aż sześć książek w bardzo przystępnych cenach.


Na początek przedstawiam Wam moją najświeższą zdobycz, której nie mogłam po prostu nie kupić. Autobiografia Arnolda Schwarzeneggera w twardej oprawie, która w księgarniach kosztuje ponad 40 zł. Jeśli jeszcze nie macie tej książki, zachęcam Was do jej kupienia, jeśli nie dla siebie, to na prezent dla kogoś. Nie przegapcie takiej okazji!


Arnold Schwarzenegger i Peter Petre - "Pamięć absolutna" za 11,99 zł

Nowości Wydawnictwa Psychoskok

Nowości Wydawnictwa Psychoskok

Konińskie Wydawnictwo Psychoskok przedstawia nadchodzące premiery książek, tym razem również dla najmłodszych. Wszystkie prezentowane tytuły mogą być fantastycznym prezentem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

"Pocałunek śmierci" – J. T. Ellison

"Pocałunek śmierci" – J. T. Ellison"Tylko jedno mogę zrobić. Walczyć".Grudniowe, pochmurne dni to dla mnie najlepszy okres w całym roku, który nastraja mnie do sięgnięcia po koc, ciepłą herbatę i wciągający thriller, zawierający elementy kryminału. Jeśli książka spełnia moje oczekiwania, jestem w stanie przeczytać taką powieść w jeden, długi wieczór łączący się z nocą. Do takiej grupy niewątpliwie zalicza się proza J. T. Ellison, bowiem jej książka po raz kolejny mnie nie zawiodła. Warto było tej powieści oddać godziny przeznaczone na sen.
"Prowincja pełna szeptów" – Katarzyna Enerlich

"Prowincja pełna szeptów" – Katarzyna Enerlich


"Najważniejsza w życiu jest prostota. W niej tkwi całe sedno. W prostocie znajdziemy i radość życia, i radość jedzenia".


Przy rozpoczęciu czytania każdego, kolejnego tomu cyklu o polskiej prowincji autorstwa Katarzyny Enerlich, staram się wcześniej odkryć, co tym razem będzie motywem przewodnim dalszych losów Ludmiły. Jasną wskazówką jest zawsze dla mnie drugi człon tytułu, gdyż każda, kolejna część to prowincja pełna czegoś... Tym razem, pełna szeptów i wiecie co? Nie udało mi się przejrzeć zamysłu autorki. Nie spodziewałam się bowiem, że jej najnowsze dzieło dotyczyć będzie w dużej mierze szeptuch.
English Matters - Only Men

English Matters - Only Men

Wraz z najnowszym wydaniem English Matters, otrzymałam również wydanie specjalne tego magazynu przeznaczone wyłącznie dla... mężczyzn. Cóż, lubię wyzwania, więc dzisiaj postaram się wejść w rolę faceta i przedstawią Wam treść tego numeru, chociaż nie jest łatwo, to muszę przyznać. Zresztą tytuł tego wydania - ONLY MEN mówi wszystko :)


"Iwa" - Krzysztof Swoboda

"Iwa" - Krzysztof Swoboda
"Śmierć, śmierć, śmierć. Zimny trup. Trup nie przeszkadza na drodze do szczęścia".


Znacie dość popularną myśl francuskiego kardynała Richelieu, która brzmi: "Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"? Zdanie to, doskonale opisuje w wielkim skrócie myśl przewodnią najnowszej powieści Krzysztofa Swobody, w której autor z wielkim rozmachem pokazał jak nadal niezgłębiona jest ludzka psychika. Ostrzegam, po lekturze tej książki, zaczniecie bacznie obserwować swoich przyjaciół i znajomych. Niebezpieczeństwo bowiem czai się na każdym kroku.
Wyniki Poziomkowego Konkursu

Wyniki Poziomkowego KonkursuPewnie niektórzy się już niecierpliwili, oczekując wyników poziomkowego konkursu. Muszę Wam powiedzieć, że był to jeden z trudniejszych konkursów, jakie organizowałam. Wasze odpowiedzi były bowiem tak zróżnicowane, że miałam duży problem z wybraniem tylko dwóch, które winny otrzymać nagrody. O pomoc poprosiłam więc Panią Agnieszkę Walczak-Chojecką, autorkę powieści "Gdy zakwitną poziomki", dzięki której konkurs się odbył.

Kto więc zostanie właścicielem tej wspaniałej powieści dla kobiet?

1 000 000 wyświetleń! Dziękuję!


O swojej pasji czytelniczej nie piszę tylko dla siebie, lecz głównie dla Was. I nikt mnie nie przekona, że prowadząc bloga książkowego, nie zagląda się w statystyki. Ja zaglądam :)

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, liczba odsłon mojej strony przekroczyła magiczną granicę miliona wyświetleń. Nawet nie wiecie, jak się cieszę. Od rana polowałam na uchwycenie tego momentu i... prawie mi się udało :)

"Dzisiaj bycie trendy, to bycie oczytanym, to mieć własne książki, we własnym pokoju" - Wywiad z Eweliną Rubinstein

"Dzisiaj bycie trendy, to bycie oczytanym, to mieć własne książki, we własnym pokoju" - Wywiad z Eweliną Rubinstein


Debiuty literackie, pełne tajemniczego klimatu i swoistego niedopowiedzenia, wzbudzają w czytelnikach przeróżne uczucia, nie dając o sobie zapomnieć. Niewątpliwie do takich właśnie książek należy dzieło Eweliny Rubinstein pt. "Nina, prawdziwa historia". Lektura pierwszej książki debiutującej autorki pozostawiła mnie w kilkoma pytaniami, na które chciałabym znać odpowiedź. Dlatego też, dzisiaj zapraszam Was na rozmowę z Eweliną Rubinstein.Link do recenzji - KLIKEwelina Rubinstein to dziennikarka i prawniczka urodzona w Zgorzelcu. Jest absolwentką studiów prawniczych w Warszawie. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała współpracując m. in. ze studenckim miesięcznikiem "Obsesja", "Warszawskim a b c", czy "Akademickim Radiem Kampus". Obecnie związana jest z lokalnym dwutygodnikiem "Głos Wolsztyński". Autorka jest także członkiem Otwartej Rzeczpospolitej - Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii.  


"Więź" – Lynne McTaggart

"Więź" – Lynne McTaggart

"To, co uważamy za swoją niezmienną i wyjątkową osobowość, jest w gruncie rzeczy związkiem – naszą Więzią ze światem".


W dzisiejszym świecie indywidualność jednostki jest wartością niezwykle pożądaną i dobrem najwyższym, do którego dąży większość ludzi. A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, że być może wszyscy jesteśmy w jakiś sposób połączeni niewidzialną więzią, która czasami daje o sobie znać? O istnieniu właśnie takiego stanu rzeczy próbuje przekonać swoich czytelników Lynne McTaggart. I jestem jej skłonna uwierzyć, pomimo dość trudno przystępnej formy książki, którą mi zaserwowała.
IV Salon Ciekawej Książki w Łodzi, czyli refleksje własne

IV Salon Ciekawej Książki w Łodzi, czyli refleksje własne

Kilka dni temu pokazywałam Wam, kogo udało mi się spotkać na łódzkich targach. I nie da się ukryć, że spotkania z autorami okazały się mocną stroną IV Salonu Ciekawej Książki w Łodzi. Dzisiaj zaś, zapraszam Was na moje refleksje dotyczące organizacji imprezy.

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zwane Białą Fabryką z pięknymi wnętrzami, stało się po raz drugi miejscem organizacji Salonu Ciekawej Książki. I była to bardzo trafiona decyzja, gdyż z czterech edycji, moim zdaniem to właśnie miejsce winno stać się wizytówką jedynej, takiej łódzkiej imprezy.


Przedstawiam Wam córkę, Córkę Wokulskiego!

Przedstawiam Wam córkę, Córkę Wokulskiego!

Czy wśród Was znajdzie się ktoś, kto nie czytał kultowej powieści Bolesława Prusa pt. "Lalka". Jeśli tak, to czym prędzej musicie nadrobić zaległości. Dla pozostałych czytelników mam natomiast ciekawą propozycję - kontynuację "Lalki" napisaną przez Romana Praszyńskiego.


"Purpurowe gniazdo" – Bożena Kraczkowska

"Purpurowe gniazdo" – Bożena Kraczkowska


"Każdy z nas jest takim małym purpurowym gniazdem, bo w każdym z nas toczy się uwięzione życie. Sztuka polega na tym, aby to życie uwolnić."Święty Mikołaj przez cały okrągły rok przygotowuje się do tej jednej, wyjątkowej grudniowej nocy, by obdarować dzieci na całym świecie wymarzonymi prezentami. I tak mija mu rok za rokiem, bez chwili wytchnienia. Nie zdziwcie się więc, że pewnego dnia uroczy staruszek z dużą, jasną brodą, postanawia wziąć urlop – przecież każdy ma prawo odpocząć. Święty Mikołaj na urlopie? Tak, z tego mogą wyniknąć tylko i wyłącznie kłopoty.
IV Salon Ciekawej Książki w Łodzi, czyli kogo spotkałam

IV Salon Ciekawej Książki w Łodzi, czyli kogo spotkałam


Trzydzieści osiem stopni gorączki, bolące gardło, kaszel i katar - tak w skrócie prezentowała się kondycja mojego organizmu podczas trwania IV Salonu Ciekawej Książki w Łodzi. Nie mogłam jednak ominąć takiej imprezy, której co prawda nie da się porównać do poziomu Krakowskich, Warszawskich czy chociażby Wrocławskich Targów - jednak organizowana jest w moim regionie, i co ważne posiada zadatki na przyszłość.

Nie mam dzisiaj dla Was typowej relacji z imprezy, gdyż tekst ten nadal klaruje się w mojej głowie. A refleksji mam sporo. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, kogo udało mi się spotkać podczas trzech dni trwania targów. Pod względem bytności pisarzy, to najlepsza edycja ze wszystkich czterech dotychczasowych. Ostrzegam! W tle dużo, dużo fotek :)


Ekranizacja kolejnej bestsellerowej powieść Cecelii Ahern. Premiera "Love, Rosie" już 5 grudnia!

Ekranizacja kolejnej bestsellerowej powieść Cecelii Ahern. Premiera "Love, Rosie" już 5 grudnia!

Po kultowym „PS Kocham Cię” przyszła kolej na ekranizację kolejnej książki popularnej irlandzkiej pisarki. Niebawem na ekrany wejdzie film na podstawie powieści znanej w Polsce i i wielu innych krajach pod tytułem „Na końcu tęczy”, w USA zaś rozpowszechnianej jako „Love, Rosie”. Czy historia niezwykłej przyjaźni Rosie i Alexa powtórzy sukces pierwszego głośnego bestsellera Cecelii Ahern?


"Dla siebie znalezioną ścieżką" – Małgorzata Lutowska

"Dla siebie znalezioną ścieżką" – Małgorzata Lutowska"Wydaje nam się, że nasz świat i czas są tak przepastne, że nie mają końca. A przecież Ziemia to mały stolik, dostaliśmy się tu z niebytu na krótką chwilę, skupieni wokół światła małej lampki naszego słońca".
Do tej pory, typowy przewodnik turystyczny, czyli publikacja wydana w formie książkowej, kojarzył mi się nieodłącznie z listą wypunktowanych ciekawych miejsc, zabytków czy szlaków, jakie warto zobaczyć i zwiedzić. Tymczasem, okazuje się, że można w bardzo interesujący sposób pożonglować formą i połączyć ze sobą prozę z funkcją, jaką pełni takowa publikacja. W wyniku takiej właśnie zabawy formą, powstał zbeletryzowany przewodnik turystyczny po Dolnym Śląsku, w którym zarówno pomysł na taką książkę jak i jego wykonanie, stoją na równie wysokim poziomie.
Mikołajkowe dekorowanie ciastek z autorami "Małej wielkiej uczty"

Mikołajkowe dekorowanie ciastek z autorami "Małej wielkiej uczty"

Tysiące Polaków korzystają z  ich przepisów. Projekt kotlet.tv Pauliny i Michała Stępniów, który realizują łącząc pasję z pracą, stał się jednym z najpopularniejszych blogów kulinarnych w Polsce, zaś 5 listopada na rynku pojawiła się ich książka „Mała wielka uczta”. Już 3 grudnia autorzy zapraszają do wspólnego mikołajkowego  dekorowania ciastek, które obędzie się w salonie Empik Arkadia w Warszawie o godz. 18.00.


"Kolor jej serca" – Barbara Mutch

"Kolor jej serca" – Barbara Mutch


"(...) dom i miłość są dane każdemu z nas jedynie na chwilę. Musimy o nie dbać, dopóki do nas należą, i pielęgnować wspomnienia o nich, gdy ich już zabraknie".Wychowanie człowieka w duchu segregacji rasowej, oraz w niczym nieograniczonym poczuciu obowiązku wobec swojego "Pana" i "Pani", którym się służy – może przybrać skrajną formę poddaństwa, szokującego współczesnego czytelnika. "Kolor jej serca" to książka, która pokazuje w pełnej krasie obraz takiego właśnie wypaczonego poczucia obowiązku. Obowiązku, będącego zgubnym skutkiem polityki apartheidu.
Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger