"Pąk szkarłatnej róży" – Tadeusz Sałek

"Pąk szkarłatnej róży" – Tadeusz Sałek

"Ta dziewczyna da wam dzisiaj wszystko. Spełni każde wasze życzenie. Dzisiaj ona jest tu tylko dla was!".


Któż by pomyślał, że pod tak pięknym tytułem, kryje się tak drastyczna treść, która do dzisiaj wzbudza we mnie dreszcze na całym ciele. Gdybym przed lekturą tej książki, wiedziała czego mogę się po niej spodziewać, chyba nie zaryzykowałabym jej przeczytania. Zapytacie dlaczego? Otóż, pokazany poprzez dosadne opisy ogrom barbarzyństwa i czynów do jakich zdolny jest człowiek - przeraził mnie do szpiku kości.
"Sześć córek" - Małgorzata Szyszko-Kondej

"Sześć córek" - Małgorzata Szyszko-Kondej


"(...) książkę z bajki to jest ciacho, ale jak go nie ma, to dobrze mieć i kucharza, który to ciacho piecze albo nawet ciecia, który zbiera po nim okruszki".


Rodzicielstwo to rola przeznaczona nie dla każdego. Nie każdy bowiem został stworzony do tego, by zasługiwać na miano matki czy ojca. Niektórzy po prostu się do tego nie nadają, co nie oznacza, że nie mają dzieci. Zastanówcie się przez chwilę, co byście zrobili, gdyby pewnego dnia okazało się, że macie rodzeństwo – sporą ilość nieznanego Wam rodzeństwa? A Wasz ojciec na łożu śmierci spłatał Wam niezłego figla? Z odpowiedzią na moje pytanie poczekajcie do leniwej niedzieli, gdy będziecie mogli przeczytać książkę Małgorzaty Szyszko-Kondej. Emocje i zabawa gwarantowane.
Wygraj "Turkusowe szale"

Wygraj "Turkusowe szale"
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bellona mam dla Was dwa nowiutkie, pachnące jeszcze świeżością, egzemplarze najnowszej książki Remigiusza Mroza pt. "Turkusowe szale". Zapraszam na prosty konkurs :)


"Turkusowe szale" już u mnie!

"Turkusowe szale" już u mnie!Kocham takie chwile, gdy po powrocie do domu czeka na mnie paczka. Tym razem jednak nie otrzymałam zwykłej paczki, lecz przesyłkę z trzema egzemplarzami najnowszej książki Remigiusza Mroza pt. "Turkusowe szale", która została wydana między innymi pod moim patronatem. Dlaczego otrzymałam aż trzy książki? Dwie z nich przeznaczone są dla Was, moich czytelników :)


"Ostatnia Pani na Millandzie" - Barbara Buczek

"Ostatnia Pani na Millandzie" - Barbara Buczek


"Jest czas zbierania i czas rozrzucania kamieni, 
Jest czas budowania i burzenia tego, co zostało zbudowane,
Jest czas...".


Koleje życia powojennych emigrantów nigdy nie nazwałabym identycznymi, a jednak wszystkie prowadzą do jednego wniosku – każde pokolenie ma swój własny czas i tylko od nas zależy, czy pozostawimy coś po sobie dla potomnych. Za każdym razem, czytając historie ludzi, który po II wojnie światowej wyemigrowali do innego kraju, mamy możliwość dokonać korekty naszych poglądów na temat emigracyjnego życia. "Ostatnia Pani na Millandzie" przedstawia właśnie taką historię. Historię kobiety, która wbrew wszelkim przeciwnościom próbowała żyć na obczyźnie, żyć godnie.
"Mam dość tkliwych opowiastek, historii o biednych, zapracowanych, nieszczęśliwych kobietach" - Wywiad z Igą Adams

"Mam dość tkliwych opowiastek, historii o biednych, zapracowanych, nieszczęśliwych kobietach" - Wywiad z Igą AdamsLektura powieści pt. "Smak miłości", przedstawiająca pewne zjawiska społeczno-obyczajowe w krzywym zwierciadle, wywołała na mojej twarzy wiele uśmiechu. Z tego też względu, chciałabym Was dzisiaj zaprosić na rozmowę z autorką tej książki - Igą Adams.


Recenzja książki - KLIK
Iga Adams to pseudonim literacki kobiety "wulkan", o wiecznie rozczochranych złocisto-brązowych włosach. Autorka jest staroświecka, uwielbia sztukę, dużo czyta, ale nie nazwałaby siebie molem książkowym. Ceni literaturę przełomu XIX i XX wieku. Mieszka w Warszawie, na Śląsku, w Paryżu lub w Meksyku, nazywa siebie "niepokorną duszą".


7 książek za 13 zł, czyli ja i moje szaleństwo

7 książek za 13 zł, czyli ja i moje szaleństwoKsiążki są w naszym kraju zbyt drogie, dlatego też ludziom szkoda wydać kilkanaście złotych na to dobro kultury, a czytelnictwo spada w zastraszającym tempie. A ja Wam powiem, że to nie do końca tak. Jeśli ktoś bardzo, bardzo chce czytać, i do tego pragnie także kolekcjonować książki (tak jak ja) to może tanim kosztem, praktycznie za darmo, pozyskać upragnione tytuły. 

Powiecie - no tak, są wyprzedaże, sklepy z tanią książką i różnorakie okazje. Oczywiście, zgadzam się. Jest jednak również pewna strona, dzięki której od ponad czterech lat systematycznie powiększam swój księgozbiór o używane książki, a często praktycznie nowe. 

Portal, o którym już pisałam nie raz na swoim blogu. I dzisiaj znowu napiszę, gdyż jestem po prostu szczęśliwa. Otrzymać bowiem siedem, prawie nowych książek, wyłącznie za pokrycie kosztów wysyłki paczki? Tak, jest to możliwe - na portalu Graty z chaty!

"Szczerze oddana" – Pekka Hiltunen

"Szczerze oddana" – Pekka Hiltunen

"Skąd się bierze skrajne zło tkwiące w takim człowieku? Czy tak został wychowany, czy coś go do tego... pchnęło?".Organy państwowe odpowiadające za poszukiwanie winnych i wymierzanie sprawiedliwości czasami zawodzą, tym samym powodując rozczarowanie u obywateli. Czy w takim przypadku, ludzie mają prawo znaleźć samodzielnie winnych i na własną rękę wymierzyć im karę, adekwatną do popełnionego czynu? Część czytelników zaprzeczy tej tezie, a część z pewnością przytaknie. To bowiem pytanie, które zawsze wywoływać będzie polemikę. Autor książki "Szczerze oddana" z premedytacją oparł fabułę swojego dzieła na tym właśnie kontrowersyjnym temacie, skłaniając tym samym czytelników do głębokich przemyśleń natury etycznej.

Poznajcie ERIDO.PL

Poznajcie ERIDO.PL
Moi Drodzy, chciałabym Was z największą przyjemnością poinformować o otwarciu nowej księgarni e-bookowej ERIDO.PL, która swoje internetowe podwoje otworzy przed Wami już w ten wtorek, 26 sierpnia, o godzinie 18.00."Miłość bez scenariusza" - Tina Reber

"Miłość bez scenariusza" - Tina Reber"Dla mnie „sławny„ oznaczało to samo co „niedostępny„".Czytając plotki z życia wszelkiej maści celebrytów, będących często sławnymi aktorami, widzimy wyłącznie jedną stronę medalu – bogactwo, uwielbienie fanów i blask sławy. I trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, że większość z nas chciałaby mieć takie właśnie życie. Po lekturze książki Tiny Reber, wasz punkt widzenia może jednak diametralnie się zmienić, gdyż istnieje również ciemna strony sławy w postaci braku życia osobistego i niedostępnej anonimowości – tak powszechnej dla zwykłych śmiertelników.
Kołobrzeskie zdobycze książkowe

Kołobrzeskie zdobycze książkowe
Ostatni tydzień spędziłam nad morzem, a dokładniej w Kołobrzegu. Pogoda niestety była bardzo kapryśna, więc wolny czas obok leżenia na plaży i łapania promieni słonecznych, wykorzystałam na wędrówki po mieście. A jak wiadomo, mój niezawodny wzrok już w pierwszym dniu przyjazdu wypatrzył namiot z tanią książką, a później nawet dwa Matrasy. A gdy cel został już upatrzony, nic nie mogło mnie powstrzymać przed zakupem kilku, no dobrze - dziesięciu książek. Nie mogłam się powstrzymać i sadzę, że to wina jodu, który uderzył mi do głowy :)


Pierwszy stos, to zdobycze upolowane w namiocie z tanią książką.


Gandhi w brzuchu wieloryba

Gandhi w brzuchu wieloryba
Nakładem wydawnictwa Fronda właśnie ukazał się zbiór szkiców, esejów, felietonów, recenzji, reportaży Georga Orwella zawierający także słynną po dziś dzień i kontrowersyjną Listę z nazwiskami potencjalnych agentów Stalina i “towarzyszy podróży” działających w Wielkiej Brytanii. Przekładu tekstów znajdujących się w książce Gandhi w brzuchu wieloryba dokonał Bartłomiej Zborski - tłumacz blisko 40 książek w tym 10 dzieł George'a Orwella.


George’a Orwella w jego burzliwym, niełatwym życiu nie zawiódł, jak miało się okazać, wyjątkowy instynkt. Instynkt człowieka konsekwentnie dążącego do prawdy, której nie chował pod korcem, nie zamiatał pod dywan, lecz ujawniał ją i mówił o niej pełnym głosem. (fragment wstępu)"Grace. Księżna Monako" – Joanna Spencer

"Grace. Księżna Monako" – Joanna Spencer


"Wszyscy mężczyźni marzą o tym, by spędzić noc z Marilyn Monroe, ale życie z Grace Kelly".


Po raz pierwszy o historii Grace Kelly dowiedziałam się nie z książki, lecz od znajomej, która zafascynowana tą postacią, postanowiła jej imieniem nazwać swój salon fryzjerski. Dziwiło mnie wówczas takie uwielbienie dla tej osoby, nie potrafiłam tego do końca pojąć. Po lekturze biografii Grace, która zbiegła się z kinową produkcją, ukazującą życie księżnej Monako, jestem już w stanie zrozumieć zachwyt i szacunek mas. Grace Kelly pokazała bowiem, że życie może być bajką, jednak nie każda bajka posiada szczęśliwe zakończenie.

Co nowego w kioskach?

Co nowego w kioskach?
Nie byłabym sobą, gdybym nie trzymała ręki na pulsie w temacie gazetowych dodatków książkowych. Ostatnie dwa tygodnie były dość obfite, gdyż udało mi się upolować aż cztery tytuły, po bardzo atrakcyjnych cenach. 

Do tej pory zastanawiam się dlaczego, cena książki z "Panią Domu" wzrosła z 9,99 zł na 11,99 zł? Czyżby osoby odpowiedzialne za ustalanie ceny, czytając moje posty, stwierdziły, że mając taka klientkę jak ja, czyli szaloną książkoholiczkę, której popyt na książki jest nieokiełznany - stwierdziły, że wzrost ceny mnie nie zniechęci? Jeśli tak, to mieli rację :)

Zobaczcie co udało mi się upolować:


Anna Klara Majewska - "Rok na Majorce" z Vivą, za 9,99 zł
MG proponuje Życie Charlotte Bronte

MG proponuje Życie Charlotte Bronte
Dla wszystkich miłośników twórczości Charlotte Brontë, mam wspaniałą wiadomość!


To dzieło pod każdym względem takie właśnie, jakie jedna Wielka Kobieta powinna poświęcić drugiej i winno ono na zawsze dołączyć, i dołączy, do grona najważniejszych biografii – powiedział po lekturze książki pastor Patrick Brontë."Zupa z gwoździa" – Anna Onichimowska

"Zupa z gwoździa" – Anna Onichimowska"Warzę zupę z gwoździa, moje popisowe danie".


Pamiętacie tę straszną datę 21 grudnia 2012 r., kiedy to według kalendarza Majów miał nastąpić koniec świata? Niektórym z nas, z pewnością nasuwały się wówczas przeróżne myśli, a część może nawet uwierzyła, że świat czeka prawdziwa Apokalipsa. Motyw ten wykorzystała w swojej najnowszej książce Anna Onichimowska, wplatając w jej fabułę elementy komizmu i absurdu, co zapowiada już na wstępie dość kuriozalny tytuł. Słyszeliście bowiem kiedyś o zupie z gwoździa? Przepis na nią znajdziecie w tej książce.
"W mojej głowie rodzą się nowe kawałki tekstów, nowe pomysły i historie, które nie dają się poukładać. Biegają mi po głowie i nie chcą się słuchać" - Wywiad z Michałem Krupą

"W mojej głowie rodzą się nowe kawałki tekstów, nowe pomysły i historie, które nie dają się poukładać. Biegają mi po głowie i nie chcą się słuchać" - Wywiad z Michałem KrupąCzy jeden autor, może napisać dwie kompletnie różniące się od siebie książki? Różniące się tematyką, będące swoistymi skrajnościami? Otóż może, i nawet znam takiego pisarza. Zapraszam na wywiad z Michałem Krupą, autorem dwóch książek: "Cześć, mam na imię Michał" oraz "Łosoś norwesko-chiński"."Cześć, mam na imię Michał" - recenzja KLIK
"Łosoś norwesko-chiński" - recenzja KLIK
Michał Krupa to pisarz młodego pokolenia, a do tego szaleniec. Jest pacyfistą z wyboru, a barbarzyńcą z przekonań. Obecnie pracuje nad trzytomowym cyklem powieści, w którym pierwsza część została zatytułowana "Maślana-czas pokoju". W internecie możecie znaleźć jego stronę autorską."W niewoli seksu" – K. S. Rutkowski

"W niewoli seksu" – K. S. Rutkowski

"Będąc w niewoli seksu, najczęściej samemu daje się dupy".Po tytule tego dzieła spodziewałabym się prozy nastawionej wyłącznie na seks – erotyka, który będzie szokować i wzbudzać różnorodne odczucia. Zapytacie dlaczego? Otóż użyte w tytule słowa kluczowe "niewola" i "seks" zapowiadały taką właśnie lekturę. Tymczasem, otrzymałam coś zupełnie innego – portrety mężczyzn, którzy nie potrafili przeciwstawić się cielesnym żądzom. Seks bowiem daje przyjemność, ale może równie stać się źródłem wielkich kłopotów.
Wyniki konkursu ze "Smakiem miłości"

Wyniki konkursu ze "Smakiem miłości"
Konkurs dotyczący najlepszego Waszym zdaniem miejsca na wakacyjną, pełna smaków miłość dobiegł końca, i za wszystkie, kreatywne odpowiedzi bardzo dziękuję. Nagrodą w konkursie była powieść Igi Adams pt. "Smak miłości".


Już niebawem "Jaskiniowiec"!

Już niebawem "Jaskiniowiec"!
Już 10 września, nakładem Wydawnictwa Smak Słowa, na księgarskich półkach pojawi się książka pt. "Jaskiniowiec". Nie ukrywam, że powieść ta niezmiernie mnie zainteresowała, dlatego chciałabym ją Wam pokazać.


English Spoken Today

English Spoken TodayObecnie, utrwalanie języka angielskiego stało się dla mnie łatwiejsze, dzięki magazynom "English Matters", które przychodzą do mnie co dwa miesiące. Muszę jednak przyznać, że wolałabym, by redakcja wydawała ten magazyn językowy raz w miesiącu, wówczas bowiem jeszcze częściej łączyłabym naukę z rozrywką. Póki co magazyn jest dwumiesięcznikiem, jednak co jakiś czas pojawiają się wydania specjalne, które czytam z niekłamaną przyjemnością.

Dzisiaj zapraszam Was na przegląd świeżutkiego jeszcze wydania specjalnego "English Matters", którego tytuł: "English spoken today" zapowiada dość istotną dla nas kwestię - posługiwania się współczesnym językiem angielskim na co dzień. Numer zawiera 11 artykułów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Kubuś Fatalista, czyli klasyki ciąg dalszy

Kubuś Fatalista, czyli klasyki ciąg dalszy
Zaproponowana przez MG seria literatury klasycznej cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem, dlatego też wydawnictwo zdecydowało się przygotować kolejne tytuły. 

Już w sierpniu (25.08) Kubuś Fatalista i jego pan Denisa Diderota.


"Nie mam odbiorców, bo mój tomik się nie sprzedaje..." - wywiad z Michałem Przyborowskim

"Nie mam odbiorców, bo mój tomik się nie sprzedaje..." - wywiad z Michałem Przyborowskim
 
Lekcje języka polskiego, skutecznie obrzydziły mi poezję na bardzo długi czas. Na szczęście, po tylu latach kompletnego braku obcowania z tym gatunkiem literackim, przełamałam się i czytanie współczesnych wierszy, przynosi mi coraz większą radość. Może również i Wy, po przeczytaniu mojej rozmowy z debiutującym poetą pomyślicie, że może jednak warto swoje uprzedzenia porzucić daleko za siebie i zajrzeć do poezji. Zapraszam na rozmowę z Michałem Przyborowskim, autorem tomiku pt. "Zapomniałem".
Recenzja tomiku - KLIK

Michał Przyborowski to urodzony 1988 r. w Warszawie, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. Jak sam siebie określa: "Geograf, poeta, antyesteta i kpiarz...prozaik i prozak może niebawem". Tomik "Zapomniałem" to jego debiut.


Już jutro! "Turkusowe szale" objęte moim patronatem medialnym

Już jutro! "Turkusowe szale" objęte moim patronatem medialnym


Moi Drodzy, z wielką przyjemnością chciałabym Wam ogłosić, że objęłam patronatem medialnym najnowszą książkę znakomitego pisarza - Remigiusza Mroza, którego większość czytelników kojarzy z serii "Parabellum".


Przedstawiam Wam książkę "Turkusowe szale", która już jutro będzie miała swoją premierę.


"Smak miłości" – Iga Adams

"Smak miłości" – Iga Adams
"Ot i moje życie. Mężczyźni nie dzwonią do moich drzwi? Ależ dzwonią! Pukają, a bardziej niecierpliwi nawet w nie kopią...".


Jaką historię może przedstawiać książka, o swojsko brzmiącym tytule "Smak miłości"? Banalne pytanie i banalna odpowiedź – oczywiście historię o miłości. O uczuciu, które często przybiera formę słodko-gorzką, zabarwioną różnorakimi odcieniami. W taki sam sposób będziecie odbierać lekturę tego dzieła, wzbudzi w Was bowiem różnorodną paletę uczuć – od konsternacji do niepohamowanego śmiechu. A wszystko przez ukazanie otaczającego nas świata w krzywym zwierciadle.
"Lista oprawców" – Tadeusz Płużański

"Lista oprawców" – Tadeusz Płużański"Dawne komunistyczne układy, ludzie tamtego systemu i struktury, funkcjonują dalej, mając często przemożny wpływ na życie publiczne".


Czy zauważyliście w ostatnim czasie, w szczególności przy okazji świętowania 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zwiększone zainteresowanie historią przez młodych ludzi? To znak, że kolejne pokolenia interesują się naszymi dziejowymi zawirowaniami, poznając zagmatwane losy przodków. Dla wszystkich, takich właśnie osób - głodnych historycznej wiedzy, mam publikację, którą po prostu warto znać. Warto bowiem wiedzieć, kim byli stalinowscy oprawcy, którzy przyczynili się do wymordowania prawdziwych, polskich patriotów w okresie PRL-u.

"Troje" – Sarah Lotz

"Troje" – Sarah Lotz"Niewielu jest czytelników, którym na dźwięk słów Czarny Czwartek po grzebiecie nie przebiegnie dreszcz strachu".
Pewnego dnia, wraz z innymi listami, odebrałam na poczcie czarną kopertę. Jej zawartość zdziwiła mnie, identycznie jak sam fakt jej wysłania. W środku bowiem, znalazłam pierwszy rozdział książki, nawiązującej do czterech katastrof lotniczych nazwanych "Czarnym Czwartkiem" - o której zostałam zobowiązana nikomu nic nie mówić, aż do dnia premiery wydawniczej. Zaintrygowana, zajrzałam do internetu, a tam napotkałam zupełny brak informacji na ten temat tego dnia. Wyobrażacie sobie moje zdziwienie i konsternację? Po lekturze książki, mogę śmiało powiedzieć, że skala jej promocji była naprawdę duża, jak na nasze krajowe standardy, a wydawnictwo wiedziało co robi - to bowiem trafiona inwestycja. 

Gdy dostajesz czarną kopertę...

Gdy dostajesz czarną kopertę...
Pewnego dnia, odbierając na poczcie nagromadzone przez cały tydzień książki, otrzymałam całkiem niespodziewanie czarną kopertę. A w niej pierwszy rozdział książki, nawiązującej do czterech katastrof lotniczych nazwanych "Czarnym Czwartkiem". Jednocześnie, zostałam również zobowiązana nie udostępniać o niej informacji, aż do dnia premiery wydawniczej.

Wyobrażacie sobie moje zdumienie i konsternację? Gdy tylko dotarłam do domu, zaczęłam posiłkować się wujkiem Google, by znaleźć jakieś informacje na temat "Czarnego Czwartku" - pomimo faktu, że nigdy nie słyszałam o takim dniu.

"Echa pamięci" – Katherine Webb

"Echa pamięci" – Katherine Webb
"Miłość wypełnia, a później opuszcza serca ludzi... serca innych ludzi. Jak przypływ i odpływ".Ta książka nadal "siedzi" w mojej głowie. Jej bohaterowie jawią mi się niczym rzeczywiste postacie, które istniały naprawdę. Kocham takie literackie uczty, dzięki którym całą swoją osobą czuję, że czytanie to najlepsze, czego mogłam nauczyć się w życiu. Ostrzegam, ta recenzja całkowicie i nieodwołalnie wychwala dzieło, które w pełni na to zasługuje. Nie żałuję bowiem żadnej, nocnej godziny, jaką poświęciłam na przeczytanie tej książki, a którą mogłabym przecież przeznaczyć na smaczne spanie. W zasadzie to nie musicie czytać dalej tego tekstu, szkoda waszego czasu – lepiej biegnijcie kupić "Echa pamięci" i zatopcie się we wspaniałą treść tej książki. 

Skarby w mojej biblioteczce

Skarby w mojej biblioteczceW mojej biblioteczce, wśród setek książek zalegających uginające się już półki, znajdziecie tytuły, które mają dla mnie wartość bezcenną. Zapytacie dlaczego? Otóż, oprócz pisemnej dedykacji autora, zawierają bowiem coś jeszcze…
Dzisiaj chciałabym Wam pokazać dwie powieści, które w ostatnim czasie do mnie dotarły, a które już przedstawiałam Wam na mojej stronie. Powieści te, to dwie książki Marty Grzebuły pt. "Oszukana" i "Poznać prawdę", zawierające na początkowych stronach podziękowania autorki w stosunku do mojej osoby. 

"Oszukana"


"Paląc trawę na rykowisku" – Agnieszka Urbanowska

"Paląc trawę na rykowisku" – Agnieszka Urbanowska"Bo z drugiej strony jest w Polakach coś, co mnie fascynuje. Ta Kiepska, katolicka, wąsata Polska. Co to i do kościoła pójdzie, i żonę zbije, i upije się. Ci panowie spod budek z piwem, z Podlasia, Podkarpacia, z PiS-u, Samoobrony".Zderzenie dwóch, całkiem odmiennych stosunków do życia, w tym do historii, patriotyzmu i ojczyzny - zawsze stanowić będzie zderzenie bolesne. Bolesne, o tyle bardziej, gdy tragiczne wydarzenie w dziejach całego narodu, podkreślać będzie wielki rozdźwięk światopoglądowy. Takim wydarzeniem właśnie, była bezsprzecznie katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, która z pewnością wpłynęła na różne sfery naszego życia – niezależnie, czy tego chcieliśmy, czy też nie. Wpływ ten widać w przekazach medialnych, oraz w książce o dziwnie brzmiącym tytule "Paląc trawę na rykowisku".
Wrocławskie zdobycze książkowe

Wrocławskie zdobycze książkowe
Będąc we Wrocławiu, nie mogłam się oczywiście oprzeć zakupom książkowym. I uwierzcie mi, okazji do zakupu tanich i interesujących mnie tytułów, było naprawdę dużo. Książkoholiczka nie mogła więc oprzeć się takim pokusom - musiałam adoptować kolejne dzieła. Zobaczcie :)"Ważne młyny" - Michał Wroński

"Ważne młyny" - Michał Wroński"Nazywamy, bo boimy się nicości. Więc nawet nicość nazywamy. Musimy nazwać, żeby zaistnieć w świecie dźwięku, obrazu, dotyku, smaku i równowagi".W dedykacji, jaką Michał Wroński umieścił na moim egzemplarzu swojej książki widnieją słowa: "Może spotkamy się kiedyś w Ważnych Młynach?". Po lekturze tego zbioru, mam ochotę odpowiedzieć autorowi: "Panie Michale, kiedy?". Poznać tak interesującego artystę byłoby bowiem dla mnie zaszczytem. Zapraszam na wędrówkę po Ważnych Młynach, po obrzeżach waszych umysłów - ta podróż jest bezcenna.
Moja recenzja w magazynie "FANBOOK"

Moja recenzja w magazynie "FANBOOK"Muszę się Wam trochę pochwalić, aby podbudować swoje ego ;)  Po mojej ostatniej porażce w naborze na Oficjalnego Recenzenta, jednego z największych, czytelniczych portali - byłam delikatnie rzecz mówiąc zdemotywowana. Dlatego też piątkowa wiadomość od redakcji magazynu "FANBOOK", trochę podniosła mnie na duchu.


Wyniki konkursu z książką Niespodzianką

Wyniki konkursu z książką Niespodzianką
Konkurs z książką Niespodzianką dobiegł końca. Sądziłam, że odgadnięcie tytułu książki, której fragment przedstawiłam w ogłoszeniu, będzie o wiele trudniejsze. Jednak już pierwsza odpowiedź była trafna, i wszystkie kolejne również. Konkurs więc nie był wcale taki trudny. Książką Niespodzianką był utwór Alana Bieleckiego pt. "Rówieśnik komputera" i właśnie to dzieło jest nagrodą w konkursie."Dwanaście” - M. Grossman

"Dwanaście” - M. Grossman
"W sumie każda relacja mężczyzny z kobietą nosi większe lub mniejsze znamiona prostytucji".


Wiedziałam bardzo dobrze, na co się decyduje, zabierając za lekturę książki, której okładka przypomina fotografię rodem z pisma pornograficznego. Wiedziałam, że będzie to najprawdopodobniej historia godząca w powszechnie występującą moralność mas. Nie sądziłam jednak, że będzie na mnie czekać jej tak nieprzewidywalne zakończenie, które zupełnie mnie zaskoczy. Zapraszam na spowiedź człowieka, który poszukiwał miłości, a odnalazł coś zupełnie innego.

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger