"Na Pragę nie wrócę" – Elżbieta Wichrowska

"Na Pragę nie wrócę" – Elżbieta Wichrowska


"Czasem, niezwykle rzadko, na naszej drodze pojawiają się ludzie, zdarzenia, takie zdania czy słowa, które zmieniają nasze życie, są niczym nowe światło – prawdziwe, nieodbite".


Decydując się na przeczytanie książki Elżbiety Wichrowskiej, kompletnie nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać. Uczucie ciekawości i swoistego niedosytu towarzyszące mi podczas jej lektury, nie opuściło mnie do ostatniej strony. Do tej pory, moje ambiwalentne odczucia dotyczące tego dzieła stanowią dla mnie zagadkę, gdyż było w tej powieści coś, mnie jednocześnie przyciągało i odpychało, swoista dwukierunkowość emocji.
Co ciekawego znajdziecie w kioskach, czyli gazetowe zdobycze książkowe

Co ciekawego znajdziecie w kioskach, czyli gazetowe zdobycze książkowe
Moje gazetowe zdobycze książkowe, chyba niebawem przyjmą formę cyklu, gdyż średnio co dwa tygodnie pokazuje Wam nowe nabytki – owoce moich kioskowych poszukiwań. A ponieważ upał i mordercze temperatury nie są mi wcale groźne, mam dzisiaj dla Was nową porcję zdobyczy.Przy okazji chciałabym również złożyć krótkie oświadczenie:

"Od dzisiaj przestaje przygarniać książki. Zaczynam je adoptować" :)Tytuły, które za chwilę zobaczycie nie powinny przecież stać samotnie na półkach. U mnie znajdą odpowiednie dla nich miejsce. 


A o to książki, które udało mi się upolować w dwóch ostatnich tygodniach:


Julia Llewellyn - "Podróż bezślubna" za 9,99 zł (Cena okładkowa to 33 zł)

Jarosław Iwaszkiewicz  - reaktywacja!

Jarosław Iwaszkiewicz - reaktywacja!
Chciałabym Was zainteresować nowością wydawniczą, która pojawiła się na rynku.


Do księgarń weszła niedawno nowa książka pod redakcją Anny Król "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia". To pierwsza książka o Iwaszkiewiczu napisana z perspektywy młodego pokolenia literaturoznawców, którzy "rozpracowują" wielkiego Iwaszkiewicza. W książce znajdują się także wyjątkowe wywiady z bliskimi autora oraz niepublikowane nigdy wcześniej korespondencje.


"Zapach truskawek. Rodzinne opowieści" – Anna Włodarczyk

"Zapach truskawek. Rodzinne opowieści" – Anna Włodarczyk

"Jedni segregują swe wspomnienia za pomocą piosenek, które słyszeli w danym miejscu, inni wracają do przeszłości pod wpływem zapachów, a jeszcze inni cofają się w czasie dzięki smakom".


Chyba polubię gotowanie, a czas spędzony w kuchni na eksperymentowaniu różnorakich potraw, nie będzie dla mnie czasem straconym. A wszystko to przez książki, które co jakiś czas oswajają mnie z myślą, że gotowanie może być inspirujące. Najpierw cykl o Prowincji autorstwa Katarzyny Enerlich, a następnie książka Katarzyny Archimowicz pt. "Miłość w Burzanach". Od dzisiaj do tak szanownego grona dołącza również dzieło Anny Włodarczyk – kobiety, której książka po prostu smakuje.
W antykwariacie u Szarlatana

W antykwariacie u Szarlatana
Wszyscy, którzy regularnie odwiedzają mojego bloga wiedzą, że mam jedno, wielkie marzenie - założyć swój własny antykwariat i zakopać się wśród książek do końca życia. Zanim jednak może marzenie stanie się rzeczywistością, staram się poszukiwać inspiracji i motywacji do działania. Będąc we Wrocławiu nie mogłam więc nie zajrzeć do znanego antykwariatu, którego właścicielem jest autor książki, którą przeczytałam w tamtym roku. Książki, która opisuje historię walki z chorobą, a która mnie zafascynowała, do tego stopnia, że obiecałam sobie, iż kiedyś odwiedzę autora i jego antykwariat. Udało się :)

Stanisław Karolewski nazywany Szarlatanem to antykwariusz, historyk sztuki, fotograf, literat i bibliofil.  Autor już w wieku siedmiu lat opublikował poezję w "Szkolnym Ekspresie", a w 2009 r. wydano jego debiut "W piaskownicy światów. Epos wrocławski". W 2007 r. lekarze wykryli w jego jądrze nowotwór złośliwy. Pomimo wielu przeszkód, autorowi udało się pokonać chorobę. Więcej na ten temat możecie przeczytać w jego książce pt. "Pokonałem raka. 9 sposobów, dzięki którym wyzdrowiałem" - recenzja KLIK.

Pisarz w 2006 r. stworzył we Wrocławiu bardzo klimatyczne miejsce – antykwariat "Szarlatan", którego wnętrze mnie zachwyciło. Zobaczcie kilka zdjęć, jakie udało mi się wykonać będąc w tym niezwykłym miejscu."Od moroszki po morwę" – Ireneusz Gębski

"Od moroszki po morwę" – Ireneusz Gębski"Ja niczego nie odkrywam, nic nie zdobywam, ale jestem ciekawy świata i ludzi".Ireneusz Gębski określa siebie, jako amatora podróży zagranicznych. To dosyć trafne stwierdzenie, które niewątpliwie potwierdza najnowsza książka autora. Książka, słusznie zaliczana do literatury podróżniczej, będąca jednak swoistą formą sprawozdania z podróży, aniżeli z odkrywania nieznanych dotąd kultur. Autor stał się bowiem w pewien sposób kronikarzem własnych podróży, skrzętnie notując wszelkie detale dnia codziennego na obcej sobie ziemi.
Spotkanie z Grahamem Mastertonem we Wrocławiu

Spotkanie z Grahamem Mastertonem we Wrocławiu
Odkąd pamiętam, zaczytywałam się w książkach grozy dwóch pisarzy - Stephena Kinga i Grahama Mastertona. Później do tego grona dołączył jeszcze Dean Koontz, i tak powstała najlepsza trójka autorów grozy w moim, osobistym rankingu. Wielokrotnie marzyłam o tym, by móc zobaczyć na żywo tych właśnie pisarzy - mistrzów w swoim fachu. Zobaczyć, posłuchać i otrzymać pisemną dedykację na egzemplarzu książki, która stanowiłaby cenny okaz w mojej biblioteczce.

Dzisiaj mogę Wam powiedzieć, że jedno z tych marzeń udało mi się spełnić. Poznałam Grahama Mastertona, posłuchałam jego prozy i mam jego dedykację w książce. Nadal nie mogę w to uwierzyć, a oglądając zdjęcia ze spotkania - za każdym razem odżywają we mnie emocje. Zobaczcie więc ułamek tego, co widziałam i czułam we Wrocławiu. Zobaczcie, jak spełniło się moje marzenie :)

Wyniki konkursu z Ałbeną Grabowską

Wyniki konkursu z Ałbeną Grabowską
Konkurs z Ałbeną Grabowską dobiegł końca i nareszcie będę mogła oddać komuś, leżący na mojej półce egzemplarz najnowszej książki autorki pt. "Lot nisko nad ziemią". Co ważne, z pisemną dedykacją pisarki!

"Zagubiony klejnot" – Scott Mariani

"Zagubiony klejnot" – Scott Mariani
"Faktycznie wszyscy grzeszymy, ale większość z nas nie czeka z pokutą do momentu, gdy śmierć już puka do drzwi".Mieliście kiedyś takie przeświadczenie podczas czytania zajmującej lektury, że uczestniczycie w akcji książki, niczym w filmie fabularnym? Wiem, to rzadkie uczucie, ale za to jakie niepowtarzalne. Dokładnie tak właśnie czułam się, czytając ponad czterysta stron książki pt. "Zagubiony klejnot". Nie dziwię się więc, że seria ta to ponad milion sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii – autor bowiem w pełni zasłużył na taki sukces.
"Świat i jego interpretacje stoją otworem i mogę zobaczyć coś, czego bym nigdy nie odkrył, będąc tylko w jednym kręgu kulturowym" - Wywiad z Maćkiem Roszkowskim

"Świat i jego interpretacje stoją otworem i mogę zobaczyć coś, czego bym nigdy nie odkrył, będąc tylko w jednym kręgu kulturowym" - Wywiad z Maćkiem RoszkowskimPodróże rozwijają i pozwalają spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Nie wszyscy mają w sobie tyle odwagi, by spakować plecak i wyruszyć do zupełnie odmiennego miejsca na Ziemi. Wszyscy jednak mogą przeczytać książkę, która pokazuje, iż prawdziwy podróżnik to taka osoba, która oprócz podróży typowo fizycznej, podróżuje również wewnątrz siebie. Zapraszam na rozmowę z Maćkiem Roszkowskim, autorem książki "Pisane słońcem".

 Recenzja  książki - KLIK
Maciek Roszkowski to urodzony w 1983 r. podróżnik, który dwa lata wędrował wzdłuż i wszerz po Azji. Już od dziecka, przemierzał nasz świat palcem po mapie w atlasie geograficznym. Będąc studentem, po raz pierwszy wyruszył poza Europę, poznawać inne kultury. Autor podróżuje dość niestandardowo, by poznać nie tylko świat, ale i samego siebie.


"Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego" – Maciej Wielobób

"Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego" – Maciej Wielobób


"Joga jest nauką i jak każda nauka ma swój specyficzny język".


Jeśli poznajecie jogę wyłącznie w praktyce, nie zagłębiając się w jej aspekt filozoficzny – z pewnością nie jest to książka dla Was. Trudno bowiem osobie, która praktykuje jogę wyłącznie w celach relaksacyjnych, zrozumieć istotę Jogasutr Patańdźalego, czyli najważniejszych traktatów w jodze klasycznej. Publikacja dotykająca tego tematu nie była więc dla mnie łatwą lekturą i na pewno nie raz jeszcze do niej powrócę.
"Kurhanek Maryli" – Ewa Bauer

"Kurhanek Maryli" – Ewa Bauer
 
"To, czy będziemy zadowoleni z naszego bytu, w dużej mierze zależy od nas, od decyzji, jakie podejmujemy (...)".Wokół nas pełno szczęśliwych małżeństw, w których wszystko pozornie układa się prawie idealnie. Atrakcyjna i zadbana żona, dobrze zarabiający mąż i nieliczne, codzienne, nieznaczące troski – taki obraz kształtuje się w naszej głowie, gdy poznajemy takich właśnie ludzi. Nikt z nas jednak nie pomyśli o tym, że w domowym zaciszu może odbywać się codzienna tragedia, zwana szantażem emocjonalnym, potrafiąca uczynić z życia prawdziwe piekło. "Kurhanek Maryli" zaprasza nas do takiego właśnie domu – będącego swoistym przedsionkiem piekła.
Kolejna półka potrzebna od zaraz!

Kolejna półka potrzebna od zaraz!Nazbierało mi się trochę książek, które kupowałam w różnych miejscach. Otarłam się oczywiście o Biedronkę i jej książki za 9,90, tanią książkę, czy po prostu różnego rodzaju wyprzedaże. Nadszedł czas, aby je Wam pokazać i odłożyć na półkę. Zobaczcie, moje zdobycze książkowe, dzięki którym życie staje się o wiele bardziej kolorowe :)


English Matters nr 47/2014

English Matters nr 47/2014Wakacje w trakcie, a więc to odpowiednia chwila by zajrzeć do najnowszego numeru English Matters. Numeru iście wakacyjnego. Zapraszam na krótki przegląd.


Wakacyjny numer składa się z ośmiu, głównych działów. Kolorowa okładka z żywymi barwami zapowiada równie kolorową treść. I jak się przekonałam, słusznie.


Kawowe inspiracje

Kawowe inspiracjeLubicie wiśnie? Ja uwielbiam, dlatego musiałam skusić się na połączenie bezcennego dla mnie napoju, czyli kawy ze smakiem wiśni. Kawa rozpuszczalna wiśniowa dotarła do mnie w strunowym opakowaniu, dzięki czemu można zaoszczędzić na przesyłce. Po otworzeniu opakowania poczułam delikatny zapach wiśni, który zapowiadał ucztę dla mojego podniebienia.


Mój wzrok przyciąga jedno...

Mój wzrok przyciąga jedno...Od dziecka miałam problem z oczami, więc okulary stanowiły część mojej codziennej egzystencji. Od dawna twierdziłam również, że mój wzrok pod wpływem setek przeczytanych książek i siedzenia przed komputerem - stale się pogarsza, co powoduje moje niedowidzenie z dalszej odległości. Ostatnio jednak zdarzył się cud - moje słabe dotąd oczy, radzą sobie bardzo dobrze z dłuższej odległości w jednym konkretnym przypadku. Tym przypadkiem jest KSIĄŻKA.

Namierzam cel, jakim jest salon prasowy i poluję na swoją ofiarę - dodatek do gazety. Moje oczy sprawiają się idealnie, o czym świadczy kolejna porcja łupów gazetowych. Nie mogłam się oprzeć, w takiej cenie żal było nie brać tych książek...


Julia Llewellyn - "Gdybym była Tobą" za 8,99 zł (cena okładkowa to 38 zł)

"Emily wraca do domu" – Sherryl Woods

"Emily wraca do domu" – Sherryl Woods


"Unikanie ryzyka może być wygodne, lecz czy na tym polega prawdziwe życie?".Bywają takie dni, gdy nie mamy ochoty na wyczerpującą prozę, która będzie skłaniała nas do szerokich przemyśleń egzystencjalnych, wyzwalając przyspieszoną pracę umysłu. Na takie właśnie dni, mam dla Was lekturę – lekką i niezobowiązującą, taką po której z pewnością uśmiech zagości na waszej twarzy. Czasami potrzebujemy takich powieści, po prostu.

Wakacyjna, pełna smaków miłość - KONKURS!

Wakacyjna, pełna smaków miłość - KONKURS!
Wczoraj, miała swoją premierę książka Igi Adams pt. "Smak miłości", a ja nie bez powodu przedstawiałam ją Wam na blogu. Mój egzemplarz powieści już niebawem będzie u mnie, a wasze liczne, entuzjastyczne komentarze odnośnie chęci przeczytania książki, nie pozostały bez echa. Autorka postanowiła bowiem ufundować dla Was jeden - świeżutki, pachnący farbą drukarską egzemplarz powieści. 

Chętni? Zapraszam na konkurs :)

"Prezydencki gambit" - Fred Madison

"Prezydencki gambit" - Fred Madison


"Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać".Gambit to zagranie szachowe, w którym jeden z graczy poświęca pionek, by uzyskać lepszą pozycję na szachownicy. Określenie to można również przełożyć na życie, w którym czasami aby coś zyskać, najpierw należy nieco stracić. Czasami jednak, takie otwarcie szachowe może odnosić się do wartości najwyższej, czyli życia drugiego człowieka. 

"Pochłaniacz" – Katarzyna Bonda

"Pochłaniacz" – Katarzyna Bonda


"Zło nie istnieje. To tylko pojemny worek, do którego można wrzucić tabu – wszystko, co ciemne, niedotykalne i niezrozumiałe".Głośno zrobiło się o tej książce, jeszcze przed jej premierą. Jeden z poczytnych polskich pisarzy – Zygmunt Miłoszewski stwierdził nawet, że Katarzyna Bonda to "królowa polskiego kryminału". Cóż, do tej pory jedyną królową polskiego kryminału była dla mnie Joanna Chmielewska i myślę, że jej pozycja jest nadal niezagrożona. Nie oznacza to oczywiście, że kryminał Bondy jest kiepski – jest bowiem nawet całkiem niezły.

"Łosoś norwesko-chiński" – Michał Krupa

"Łosoś norwesko-chiński" – Michał Krupa
"Co było i jest dla mnie ważne. Czym jest ta stała niezmienna wytyczająca moje życie?".Czytając pierwszą, autobiograficzną książkę Michała Krupy, poruszającą problem uzależnienia od hazardu - udało mi się zaszufladkować prozę tego młodego autora do tematyki poważnej i problematycznej. Tym większe więc było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jego najnowsze dzieło pt. "Łosoś norwesko-chiński" to pełnokrwista komedia absurdu. Moje zaciekawienie rosło z prędkością światła  - musiałam po prostu przeczytać tę książkę.
"Literatura powinna wykraczać poza otaczającą nas rzeczywistość. Dopiero wtedy możemy mówić o świadomym tworzeniu" - Wywiad z Marcinem Brzostowskim

"Literatura powinna wykraczać poza otaczającą nas rzeczywistość. Dopiero wtedy możemy mówić o świadomym tworzeniu" - Wywiad z Marcinem Brzostowskim

Zastanawialiście się kiedyś, co ma do przekazania nam, ludziom - bomba lotnicza wyposażona w namiastkę inteligencji? Pewnie nie, gdyż to absurdalna i dość surrealistyczna wizja. Jest jednak wśród nas człowiek, który tak pomyślał i nawet napisał o tym książkę. Książkę, której fabuła wykracza poza znane nam schematy myślowe. Zapraszam Was dzisiaj na rozmowę z Marcinem Brzostowskim.
Marcin Brzostowski to urodzony w 1969 r. autor kilku powieści, zbioru miniatur, ale również poeta. Jest laureatem konkursu "Ad Absurdum" zorganizowanego przez wydawnictwo Indigo. W 2013 r. zdobył II miejsce w konkursie na opowiadanie, zorganizowanym przez portal kochamksiazki.pl. Autor obecnie wydaje swoje dzieła w formie elektronicznej twierdząc, iż właśnie taki sposób wydawania literatury będzie w przyszłości wiódł prym na rynku książek.


"Zapomniałem" - Michał Przyborowski

"Zapomniałem" - Michał Przyborowski
"w tej szopce
tylko gówno jest prawdziwe"Czerwony kolor okładki tego tomiku poezji od razu skojarzył mi się z gorącymi emocjami, skrajnymi uczuciami i swoistą agresją. Dopełnieniem tychże uczuć, było zamieszczenie (również na okładce) obrazu nagiego mężczyzny. W trakcie lektury okazało się, że moje przeczucie było dosyć trafne, gdyż poezja zamieszczona w tym tomiku jest niebywale krzykliwa i z pewnością skierowana do wąskiego grona amatorów poezji.
Znowu nie mogłam się oprzeć :)

Znowu nie mogłam się oprzeć :)Wiecie co zrobić, gdy z początkiem tygodnia nie chce się Wam jechać do pracy, a Wasz nastrój jest delikatnie rzecz mówiąc zły? Mam radę. Wysiądźcie z samego rana przy dobrym saloniku prasowym i zobaczcie, jakie dodatki książkowe do gazet tym razem czekają na spragnionych lektury czytelników. Wczoraj, właśnie tak postąpiłam, i wychodząc z kiosku o siódmej rano z trzema zdobyczami, znowu poczułam radość i chęć do życia. Wiem, jestem chora – nie palę, nie piję, ale za to kocham książki... mogłoby być w sumie znacznie gorzej.

Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym nie przestawiła Wam swoich gazetowych zdobyczy. Zobaczcie :)


Urszula Sipińska - "Gdybym była aniołem"

"Miłość w Burzanach" – Katarzyna Archimowicz

"Miłość w Burzanach" – Katarzyna Archimowicz"Tak to już w życiu bywa, że gdy dwojgu ludziom zależy na czymś innym, to choćby nie wiem jak bardzo chcieli, czasem wspólnego wózka razem nie pociągną. Bo i jak tu ciągnąć, kiedy dyszel jeden, a kierunki dwa?".Chyba nigdy nie znudzą mi się nasze, polskie powieści obyczajowe z wątkiem prowincji w tle. Sztampowa fabuła i bajkowe, łatwe do przewidzenia zakończenie zupełnie nie odstraszają mnie od tego typu literatury. Literatury, skierowanej głównie do kobiet, pragnących niczym niewymuszonej, intelektualnej rozrywki. "Miłość w Burzanach" idealnie wpisuje się w ten nurt, z którym podczas lektury popłynęłam bardzo daleko, do tytułowych Burzan.
"Doświadczenia poza ciałem. Nowatorskie techniki podróży astralnych" – Graham Nicholls

"Doświadczenia poza ciałem. Nowatorskie techniki podróży astralnych" – Graham Nicholls


"Tajemnice nauki ujawniają, że jesteśmy ściśle powiązani z wszechświatem oraz światem dookoła nas, a nasza wewnętrzna świadomość może doświadczać świata poza ciałem lub bez użycia naszych zmysłów".OBE, czyli doświadczenia poza ciałem to jeden z moich ulubionych tematów ezoterycznych. Ludzie, którzy zajmują się badaniem tego zjawiska twierdzą, że nawet 5% naszej ziemskiej populacji doświadczyło podróży astralnych. Nie zaliczam się jeszcze do tego grona, ale po lekturze książki Grahama Nichollsa – wiem nad czym muszę systematycznie pracować, by kiedyś udało mi się wyjść z własnego ciała i przejść na wyższy poziom postrzegania rzeczywistości.

 "Podróże poezją" - Izabela Monika Bill

"Podróże poezją" - Izabela Monika Bill


"W zakamarkach kawiarni
parzą się pocałunki".
Z każdym kolejnym, przeczytanym tomikiem wierszy polskiego autora, umacniam się w przeświadczeniu, że warto raz na jakiś czas odpocząć od czytanej tomami prozy i zagłębić się całkowicie inny przekaz myślowy. Tym bardziej, gdy mam możliwość poznać coś całkowicie innego, a mianowicie poezję komunikacyjno-motoryzacyjną - jak nazywa ją sama autorka. Zapraszam na podróże poezją po Wrocławiu.

"Pisane słońcem" – Maciek Roszkowski

"Pisane słońcem" – Maciek Roszkowski
"Miewam czasem takie momenty w życiu, kiedy czuję się tak nieważnym i nieznaczącym istnieniem, że świat wokół pochłania mnie bez reszty. Zatracam siebie w tym, co jest, w tym, co mnie otacza".


Prawdziwy podróżnik to dla mnie osoba, która oprócz pobytu, typowo fizycznego w określonym miejscu na naszym globie, odbywa również podróż w głąb siebie – we własną duszę. Nic bowiem tak nie rozwija człowieka, jak podróże pozwalające zebrać różnorakie doświadczenia przydatne w dalszym życiu. Maciek Roszkowski jest przykładem takiego właśnie podróżnika, ukazującego czytelnikowi przede wszystkim ewolucję własnego wnętrza pod wpływem miejsc, jakie zwiedził.


Łowy książkoholika, czyli jak znowu nie mogłam się powstrzymać

Łowy książkoholika, czyli jak znowu nie mogłam się powstrzymać
Mój największy nałóg, czyli książkoholizm ma się całkiem dobrze, a nawet bardzo dobrze. Nadal nie potrafię opanować się od kupowania książek, które w większości nieprzeczytane zalegają na moich półkach. Cóż poradzić, leków na tą chorobę nie ma - więc choruję cały czas i jest cudnie :)
 
Zobaczcie, co ostatnio udało mi się upolować.


Konkurs z książką NIESPODZIANKĄ!

Konkurs z książką NIESPODZIANKĄ!

Chciałabym Was zaprosić do dość trudnego, ale zarazem ciekawego konkursu. 

Poniżej zobaczycie fragment jednej z powieści, jaką recenzowałam na swojej stronie. Waszym zadaniem będzie odgadnięcie tytułu tej książki. Nagrodą w konkursie jest cytowana powieść."88 lat" – Jerzy Witold Solecki

"88 lat" – Jerzy Witold Solecki
"Nie jest rzeczą słuszną przemilczanie choćby najbardziej przykrych epizodów historii, a wiemy, że takich przemilczeń z czasów dawniejszych, międzywojennych i najnowszych są krocie".Czytając wszelakie wspomnienia ludzi, którzy przeżyli jeden z najgorszych okresów w naszej polskiej historii, czyli II wojnę światową i późniejsze lata komunistycznego reżimu – za każdym razem dokładam jedną cegiełkę do mojego obrazu tamtych, tak trudnych lat naszej historii. Cieszy mnie więc fakt, że ludzie ci nadal żyją i co ważne, pragną przekazać potomnym swoje interpretacje historii. Bez znaczenia, jakie te interpretacje by były.
"Myślę, że każdy z nas ociera się na co dzień o absurd bądź groteskę" - Wywiad z Tomaszem Szlijanem

"Myślę, że każdy z nas ociera się na co dzień o absurd bądź groteskę" - Wywiad z Tomaszem SzlijanemHumor i satyra to środki literackie, które zastosowane przez pisarza w umiejętny sposób – potrafią ośmieszyć w pełnej krasie, liczne absurdy naszego życia. Tomasz Szlijan - gość mojej dzisiejszej rozmowy z pewnością wie, jak stosować te środki. Zapraszam na interesujący wywiad.

Tomasz Szlijan to urodzony w 1978 roku pisarz z zamiłowania. Autor obecnie mieszka w Niemczech, gdzie również pracuje zawodowo. "Dlaczego" to jego debiut, wydany w 2013 r. W tym samym roku opublikował również powieść pt. "Rollercoaster". Autor w swojej twórczości używa humoru i satyry, by ukazać przywary ludzi przez pryzmat krzywego zwierciadła.

Recenzja książki pt. "Dlaczego" - KLIK
Recenzja książki pt. "Rollercoaster" - KLIK 

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger