środa, 30 listopada 2016

"Ja wiem, że dla niektórych osób książka to tylko przedmiot. Dla mnie jednak to czyjś świat, czyjeś emocje zamknięte pomiędzy tekturowymi okładkami. To rodzaj magii, czy pomostu, który przenosi nas w inny wymiar" - Wywiad z Anną Sakowicz, autorką książki "Niedomówienia"


Proza Anny Sakowicz od jej pierwszej książki mnie zauroczyła. Jednak to właśnie "Niedomówieniami" autorka totalnie i nieodwołalnie mnie w sobie rozkochała. Najlepszym wyróżnieniem było więc dla mnie objęcie patronatem medialnym tej powieści. Książki, która stanowi swoisty ukłon w stronę wszystkich bibliofilów i osób kochających literaturę. Zapraszam na rozmowę z autorką.Recenzja książki "Niedomówienia"- KLIK

fot. Karolina RambowskaAnna Sakowicz to absolwentka filologii polskiej, filozofii oraz edukacji filozoficznej na Uniwersytecie Szczecińskim, a także edytorstwa na Uniwersytecie im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autorka swoje teksty publikowała w prasie pedagogicznej, debiutowała zaś zbiorem humoresek pt. "Żółta tabletka". Mieszka obecnie na Kociewiu, uwielbia wędrówki po meandrach literatury, kolekcjonuje stare książki. Twój wzór na dobry kryminał - KONKURS!
Wydawnictwo Czwarta Strona z okazji prowadzonego przeze mnie spotkania autorskiego w Empiku - KLIK, ufundowało dla czytelników mojego bloga książkę Joanny Opiat-Bojarskiej pt. "Niebezpieczna gra", której recenzję przedstawiałam wam wczoraj - KLIK. Zapraszam do wzięcia udziału w iście kryminalnym konkursie.

wtorek, 29 listopada 2016

"Niebezpieczna gra" – Joanna Opiat-Bojarska


"Być może Łódź nie jest najpiękniejszym polskim miastem, ale ludzie, którzy tu mieszkają, posiadają coś, czego nie ma nikt inny. Uwielbiam ich. Są inteligentni, kreatywni i wyróżniają się nieszablonowym podejściem do życia".

Stolica mojego województwa przeżywa w ostatnim czasie istny renesans literacki stając się tłem do umieszczenia akcji kryminałów najpoczytniejszych polskich pisarek tego gatunku. W kontekście tym bardzo przyjemnie jest przemieszczać się codziennie ulicami Łodzi, którymi przechadzali się bohaterowie drugiej części cyklu z Aleksandrą Wilk. Niech się więc poznaniacy nie obrażają na autorkę, tylko korzystają z okazji, by poznać nieco lepiej miasto prząśniczek.

poniedziałek, 28 listopada 2016

Praca za czytanie książek?15 pracodawców, w tym największe krajowe i międzynarodowe firmy, postanowiło postawić kandydatom do pracy nietypowy warunek. W aktualnie prowadzonych przez nich rekrutacjach poszukiwane są osoby, które oprócz odpowiednich kwalifikacji, doświadczeni, czy znajomości języka obcego muszą wykazać się również czytaniem książek. W ten sposób pracowników szukają m.in. jeden z największych producentów słodyczy w Polsce, wielka internetowa platforma sprzedaży odzieży i wiodące koncerny medialne. Akcja odbywa się w ramach kampanii „Czytaj PL”, której organizatorami są Krakowskie Biuro Festiwalowe i platforma Woblink.com.

Empik w Łodzi zaprasza na ostatnie spotkania w tym roku!


Do łódzkiego Empiku zlokalizowanego w Manufakturze, na przełomie listopada i grudnia czytelnicy mogą jeszcze wybrać się na ciekawe spotkania. Oto one:

niedziela, 27 listopada 2016

Niedomówienia, czyli KONKURS!
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Szara Godzina mam dla was dwa egzemplarze najnowszej książki Anny Sakowicz pt. "Niedomówienia". Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

"Niedomówienia" już u mnie!
Uwielbiam motyw książki w książce, dlatego też tak bardzo wciągnęła mnie najnowsza powieść Anny Sakowicz pt. "Niedomówienia", która ku mojej radości została wydana pod moim patronatem medialnym. Jestem pewna, że jej lektura was również pochłonie, dlatego wieczorem ogłoszę konkurs, w którym będzie można wygrać aż dwa egzemplarze tej książki.

sobota, 26 listopada 2016

A może romans z trupem? Czyli o spotkaniu z Joanną Opiat-Bojarską, które prowadziłam!

20 listopada łódzki Empik gościł fantastycznego gościa, a mianowicie Joannę Opiat-Bojarską, która w iście błyskawicznym tempie przeciera sobie szlaki w naszym rodzimym świecie literatury kryminalnej. Miałam wielką przyjemność prowadzić to spotkanie, które obfitowało w wiele uśmiechu i pozytywnej energii. Zapraszam na relację!

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Eweliną Rubinstein w LesznieWszyscy mieszkańcy Leszna i okolic będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się w nachodzący wtorek z Eweliną Rubinstein, autorką książki "Jerozolima. Miasto Boga".

piątek, 25 listopada 2016

"Shadow" – Sylvain Reynard
"Piekło jest wtedy, gdy znasz swoje przeznaczenie i wiesz, że nie ma nic, co mogłabyś zrobić, żeby je zmienić".
Pierwszy tom Florenckiej trylogii został dość dobrze przyjęty przez polskich czytelników, w tym także przeze mnie. Myślę, że zadecydował o tym głównie jeden z elementów fabularnych, który odróżniał tę książkę od innych tego typu, jakie ukazują miłość wampira i człowieka. To bowiem kreacja głównej bohaterki, czyli wybrakowanej, niepełnosprawnej i mało atrakcyjnej kobiety wpłynęła na moje tak pozytywne odczucia. Biorąc do ręki drugi tom tej serii, miałam więc nadzieję na ogrom emocji i namiętności – nie liczyłam już na zaskoczenie, chciałam się zwyczajnie zrelaksować.

czwartek, 24 listopada 2016

"Nieuniknione" już u mnie!Parę dni temu przedstawiałam wam moją recenzję książki Amy A. Bartol pt. "Nieuniknione", którą czytałam przedpremierowo. Nareszcie dotarł do mnie mój egzemplarz finalny tej powieści, dlatego chciałabym abyście wiedzieli, że...

XXV Targi Książki Historycznej już od dzisiaj!
Z tej wiadomości z pewnością ucieszą się wszyscy miłośnicy książek historycznych. Właśnie dzisiaj zaczynają się bowiem XXV Targi Książki Historycznej.

środa, 23 listopada 2016

"Jerozolima. Miasto Boga" – Ewelina Rubinstein


Książka wydana pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"
"Nigdy nie pomyślałabym, że bez żadnych magicznych wynalazków, wehikułów czasu, można przenieść się do ubiegłowiecznych sztetli, znanych nam ze starych fotografii w podręcznikach do nauki historii".Każdy z nas wybierając się na wycieczkę samochodem zabiera ze sobą apteczkę pierwszej pomocy, która zawiera podstawowe środki, jakie będą służyć w razie jakiegokolwiek przypadku. Po lekturze książki "Jerozolima. Miasto Boga" od razu przyszło mi na myśl porównanie tej publikacji do takiej właśnie apteczki. Wyjeżdżając do Jerozolimy trzeba bowiem mieć taki niezwykle ciekawy przewodnik, który pozwoli uniknąć nam wielu problemów.

wtorek, 22 listopada 2016

poniedziałek, 21 listopada 2016

"Wtajemniczenie" – Tomasz Węcki


"Za duchami podążyli ludzie, wieczorni spacerowicze, spętani widmowymi sznurami jak marionetki w rękach kuglarzy".
Surrealistyczna wizja naszej rzeczywistości, jaką zafundował czytelnikom Tomasz Węcki przypomniała mi swoim klimatem kultową już amerykańską komedię filmową pt. "Pogromcy duchów", osadzoną w iście fantastycznym środowisku. Zgłębiając poszczególne strony tego cieniutkiego dzieła, wyobrażałam sobie bowiem wszystkie istoty, jakie wykreował autor. Zabrakło mi tylko w tym wszystkim znanego szerszemu gronu odbiorców samochodu Pogromców Duchów.

niedziela, 20 listopada 2016

VI Salon Ciekawej Książki, czyli garść zdjęć z łódzkiego, książkowego święta!W tym roku Salon Ciekawej Książki odwiedziłam w piątek. Muszę od razu przyznać przy tym, że po moim trzydniowym maratonie na Targach Książki w Krakowie, dość mocno odczułam lokalny wymiar naszej łódzkiej książkowej imprezy. Program Salonu w zasadzie nie wywołał mojego entuzjazmu, ale oczywiście nie mogłam przegapić okazji do zdobycia tanich książek. Zapraszam was na fotorelację z tego dnia.

Polub i wygraj - wyniki konkursu!Dwie książki Jolanty Marii Kalety pt. "RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy" nareszcie znajdą się w rękach nowych właścicieli. Zapraszam na wyniki konkursu.

sobota, 19 listopada 2016

"Przeczucia. Nieuniknione" – Amy A. Bartol
"Chcesz powiedzieć, że jestem żywym, chodzącym paradoksem?".


Wydawałoby się, że moda na czytanie romansów paranormalnych na świecie w dużej mierze osłabła. Od wielkiego szaleństwa, jaki wytworzyła premiera pierwszego tomu znanej na całym świecie, kultowej sagi "Zmierzch" minęło już bowiem ponad dziesięć lat. Lat, które z pewnością w dużym stopniu ukształtowały literacko pokolenie wchodzących w dorosłość czytelników. A jednak, jak pokazuje fenomen pierwszego tomu bardzo popularnej serii "Przeczucia", na świecie nadal chętnie czyta się książki o miłości pomiędzy człowiekiem a jakąś nadnaturalną istotą.

piątek, 18 listopada 2016

"Dziennik Bridget Jones. Dziecko" już niebawem w księgarniach!

21 listopada odbędzie się premiera, długo wyczekiwanej nowej książki Helen Fielding pod tytułem Dziennik Bridget Jones. Dziecko. Tym razem główna bohaterka będzie musiała zmierzyć się z nie lada problemem. Fakt, doczekała się upragnionej ciąży lecz pytanie kto jest ojcem już bardziej martwi. Fani Bridget nie powinni być zaskoczeni obrotem sprawy lecz nawet ich ta książki zaskoczy!

Bogurodzica – rękopis, czyli pokaz w Pałacu Rzeczypospolitej z cyklu Pierwsze/Najstarsze
Kolejny pokaz z organizowanego przez Bibliotekę Narodową cyklu Pierwsze/Najstarsze poświęcony jest Bogurodzicy. Pieśń ta, tradycyjnie uważana za nasz pierwszy hymn narodowy, otwiera jednocześnie historię polskiej literatury. To najstarszy zachowany w całości spójny tekst w języku polskim. Jednodniowemu pokazowi rękopisu, który odbędzie się w sobotę 19 listopada, towarzyszą dwa wykłady i krótki koncert. 

czwartek, 17 listopada 2016

Polub i wygraj książkę - KONKURS!
Dzięki uprzejmości Edyty Kowalskiej mam dla was dwa egzemplarze jej najnowszej książki pt "Ścieżki przeszłości". Aby je zdobyć wystarczą dwa kliknięcia!

"Ścieżki przeszłości" już u mnie!


Parę dni temu przedstawiałam wam recenzję książki Edyty Kowalskiej pt. "Ścieżki przeszłości", która została wydana pod moim patronatem medialnym. Autorka ufundowała dla was dwa egzemplarze tej powieści, ale zanim ogłoszę konkurs, chciałabym wam pokazać, jak cudownie jest posiadać to dzieło w swojej biblioteczce.

środa, 16 listopada 2016

"Ubek" – Bogdan Rymanowski


"Moje życie to studium upadku człowieka, a jego apogeum to funkcjonariusz Molka z roku 1990".

Spowiedź skruszonego esbeka, który pragnie przebaczenia ze strony swoich ofiar wywołała we mnie tak dużo ambiwalentnych uczuć, przez pryzmat których trudno stwierdzić, czy człowiek ten mówi prawdę, czy nadal kłamie i oszukuje. Myślę, że większość czytelników po lekturze tej książki będzie miało podobne myśli. Myśli dotyczące pobudek, jakimi kierował się główny bohater, wyznając swoje winy.

wtorek, 15 listopada 2016

Joanna Opiat-Bojarska w łódzkim Empiku, czyli będę prowadzić to spotkanie!

Z wielką radością chciałabym was zaprosić na spotkanie z Joanną Opiat-Bojarską, które będę miała przyjemność prowadzić już w tę niedzielę!


Podziel się książkami z innymi! Za obietnicę!Od 9 listopada z darmowych e-booków i audiobooków można skorzystać wszędzie, nawet w najmniejszej miejscowości czy po drugiej stronie globu. W odpowiedzi na liczne prośby organizatorzy akcji Czytaj PL udostępniają w sieci kody do ściągnięcia 12 e-bestsellerów i zachęcają do ich rozpowszechniania wszystkich internautów. W promowanie czytelnictwa może więc włączyć się każdy – wystarczy tylko, że złoży szczególną obietnicę.

poniedziałek, 14 listopada 2016

"Niedomówienia" – Anna Sakowicz

Książka wydana pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"


"(…) zapach książki to suma zapachu słów użytych przez autora".

Chciałabym mieszkać w pobliżu jakiejś drukarni, w której pracuje osoba kochająca do tego stopnia słowo pisane, że z każdej nowej partii wydrukowanych świeżo książek, wynosi jeden egzemplarz i zostawiając w określonym przez siebie miejscu, uszczęśliwia obcych ludzi. Znając moją karmę książkowego przyciągania, byłabym w tym miejscu częstym gościem. Rozmarzyłam się, wiem, ale przecież książki rozpalają wyobraźnię, niedomówienia także.

niedziela, 13 listopada 2016

Dlaczego czytamy powieści erotyczne? KONKURS!


Dzięki uprzejmości wydawnictwa Czarna Kawa mam dla was dwa egzemplarze książki "Na jej rozkazy". Zapraszam więc do udziału w prostym konkursie, przeznaczonym dla wszystkich miłośników powieści erotycznych!

"Na jej rozkazy" już u mnie!Powieść o lesbijskim BDSM napisana przez dwie kobiety będące prywatnie w szczęśliwym związku? Tak, to właśnie książka pt. "Na jej rozkazy", którą całkiem niedawno przedstawiałam wam w swojej recenzji - KLIK. Dzisiaj wieczorem ogłoszę konkurs, w którym będzie można wygrać dwa egzemplarze tego nietuzinkowego dzieła. Ale zanim to nastąpi, zobaczcie jak okazale prezentuje się książka.

sobota, 12 listopada 2016

"Ścieżki przeszłości" – Edyta Kowalska

Książka wydana pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"

"Czasem nam się wydaje, że życie nie ma sensu, straciło blask i jasność. I wtedy nagle gdzieś w oddali pojawia się nikły promyk światła. Pamiętaj, kiedy go zobaczysz, musisz iść do niego, żeby nie zgasł. Poczekaj jeszcze trochę, na pewno go zobaczysz"."Ścieżki życia" to powieść, która przeczytana przeze mnie kilka miesięcy temu, dzięki kreacji głównej bohaterki, stała mi się niezwykle bliska. Byłam więc bardzo ciekawa, czym autorka zaskoczy mnie w kontynuacji i czy nadal będę aż w takim stopniu zadowolona z lektury. Okazało się, że druga część to już coś zupełnie innego, ale podobnie jak przy pierwszym tomie, przepadłam przy tej książce na cały wieczór.

piątek, 11 listopada 2016

Są książki, jest cudnie, czyli gazetowe zdobycze książkowe!
Od dosyć dawna nie pokazywałam wam moich kioskowych zdobyczy, a trochę takowych uzbierało mi się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zawsze, gdy przychodzę do domu z takiego udanego polowania z nowym łupem, czuję się jak człowiek pierwotny powracający do jaskini. Tak, wiem, jestem uzależniona :)

"Morderstwo w pensjonacie" już niebawem pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach'!


Z wielką przyjemnością chciałabym wam przedstawić "Morderstwo w pensjonacie", czyli książkę Poli Andrus, która zostanie wydana pod moim patronatem medialnym już pod koniec listopada.

czwartek, 10 listopada 2016

"Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów" – Katarzyna Majgier"Każdy grzech w końcu wróci do tego, co trzeba… (…) – Bo na świecie wszystko pozostaje w równowadze".
Ta książka winna posłużyć jako lektura obowiązkowa na lekcjach historii, gdyż zamiast sztywnych i często nudnych podręcznikowych opisów, w ciekawy i prozatorski sposób, ukazuje pełen przekrój XIX-wiecznego, polskiego społeczeństwa. Pełnego różnorodności, rozwarstwienia społecznego i wielkich różnic światopoglądowych. To w pewnym stopniu lektura edukacyjna ubrana w formę epickiej powieści.

środa, 9 listopada 2016

Subiektywnie o książkach w obiektywie października!
Miniony październik to miesiąc wielkich emocji, głównie ze względu na Targi Książki w Krakowie, ale także spotkania autorskie, w jakich udało mi się uczestniczyć, zanim na targi pojechałam. W obiektywie targów zaprezentuje wam dopiero w listopadzie, a dzisiaj zapraszam na moje książkowe wspomnienia z chwil, jakie pokazywałam wam przez cały październik.

// Książkowa sukienka, która zrobiła furorę w Krakowie // Walizka pełna książek, czyli jadę na targi //

"Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu" Joanny Jax już niebawem w księgarniach!
Już niebawem, bo w jeszcze w tym miesiącu ukaże się najnowsza powieść Joanny Jax, będąca pierwszym tomem nowej sagi. Z wielką przyjemnością zostałam ambasadorką tej książki w związku z czym chciałabym wam dzisiaj przedstawić "Zemstę i przebaczenie. Narodziny gniewu".

wtorek, 8 listopada 2016

"Na jej rozkazy" - A. M. Chaudière, Angelina Caligo

Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach
"Widocznie niektóre przyzwyczajenia, takie jak posłuszeństwo czy lojalność, są nie do wyplenienia. Nawet jak człowiek chce się ich pozbyć, one nigdy nie opuszczają go na zawsze…".

Lesbijskie BDSM – tego w naszej polskiej literaturze erotycznej jeszcze nie było, a ja lubię takie literackie wyzwania. To jeszcze jednak nie wszystko, gdyż pikantnego posmaku całości dodaje fakt, że współautorkami książki są dwie kobiety, tworzące prywatnie szczęśliwy związek. Ta książka nie mogła się więc nie udać.

poniedziałek, 7 listopada 2016

Karolina Wilczyńska w łódzkim Empiku, czyli prowadziłam to spotkanie autorskie!


Wieczory autorskie to dla mnie przysłowiowa "bułka z masłem", gdyż niezliczoną ilość razy bywałam już na takich spotkaniach i w zasadzie nic nie może mnie zaskoczyć. A jednak! Zupełnie inne wrażenia przeżywa czytelnik siedzący na widowni i słuchający rozmowy, a zupełnie inne osoba, która moderuje takowe spotkanie. Tym razem, moja wizyta w Empiku miała zupełnie inny charakter, gdyż to właśnie ja debiutowałam w roli prowadzącej, a moim gościem była Karolina Wilczyńska, promująca czwarty tom serii "Stacja Jagodno", czyli "Serce z bibuły". Zapraszam was na relację z tego spotkania.

"Anatomia zbrodni", czyli kolekcja książek Tess Gerritsen już niebawem w kioskach!
Już 14 listopada w kioskach pojawi się nowa kolekcja książkowa, która mnie zainteresowała. Tym razem można zebrać powieści Tess Gerritsen.

niedziela, 6 listopada 2016

"Zabójca z sąsiedztwa" – Alex Marwood

"(…) anonimowość, którą tak sobie cenimy, to pewna droga do zapomnienia".Takie książki aż proszą się o to, by je zekranizować. Czytając strona po stronie dzieło Alex Marwood, czułam się niemal jak podczas seansu filmowego, w czasie którego serwuje się dobre i wciągające kino. Nie dziwię się więc, że prawa do ekranizacji tej książki zakupiła firma producencka Rabbit Bandini Productions, należąca do Jamesa Franco. To inwestycja, która niewątpliwie szybko się zwróci, z nawiązką.

sobota, 5 listopada 2016

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - niedziela!
Wcześnie rano pobudka, szybkie oraz pożywne śniadanie z kawą i na targi! Na ostatni dzień krakowskich targów książki miałam zaplanowany grafik praktycznie od rana do samego końca. I muszę wam powiedzieć, że plan ten zrealizowałam w pełni! Zapraszam na fotorelację z niedzieli.

12 książek, 16 miast, miliony czytelników – promocja czytelnictwa jakiej nie było, czyli Czytaj PL
Czytaj PL – największa na świecie akcja promująca czytelnictwo już wystartowała. Swoją skalą przebija pilotażowy projekt z zeszłego roku. Dzięki darmowym wypożyczalniom e-booków i audiobooków umieszczonym na 600 nośnikach w 16 miastach oraz szerokiemu wejściu w świat wirtualny Czytaj PL dotrze do milionów Polaków. Do czytelników trafi za darmo 12 tytułów autorstwa m.in. Stephena Kinga, Davida Lagercrantza i Jacka Dukaja.  

piątek, 4 listopada 2016

"Serce z bibuły" – Karolina Wilczyńska
"Zaplątana miłość" - KLIK
"Marzenia szyte na miarę" - KLIK
"Po nitce do szczęścia" - KLIK
"Co lepsze? Być prawdziwym kwiatem, rozwinąć się, roztoczyć wokół zapach – ten prawdziwy dowód życia – ryzykując zwiędnięcie, czy trwać w pięknie i spokoju, ale beznamiętnie, bezwonnie… Co lepsze?".Po przeczytaniu czterech części serii "Stacja Jagodno" mam nieodparte wrażenie, że w moim domu czegoś brakuje. Otóż w mojej kuchni nie ma łagodzącej wszystkie smutki konfitury z fiołków oraz stylowej, arystokratycznej zastawy, z której mogłabym pić swoją ulubioną, cynamonową herbatę. Brakuje mi także w mojej szafie własnoręcznie zrobionego szalika, a w pokoju dziennym, ślicznych kwiatów z bibuły, które wyglądają niemal jak żywe. Chyba czas najwyższy uzupełnić moją domową przestrzeń o te właśnie elementy.

czwartek, 3 listopada 2016

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - sobota!

Na zdjęciu poniżej widzicie tłum ludzi przed wejściem do hali, jaki napotkałam w sobotę po godzinie 11. A jednak to właśnie to, co działo się w środku hali jest nie do opisania - ścisk, gorąco, brak powietrza, kilometrowe kolejki i biedne dzieci, które niemal mdlały. Mogę się oczywiście cieszyć, że ludzie tak tłumnie przybywali na spotkanie z książką, jednak dlaczego to wszystko zostało tak źle zorganizowane? Osoby, które zajmują się logistyką targów powinny chyba pomyśleć o zmianie miejsca, gdyż zwyczajnie z roku na rok, gości przybywa.

Mnie na szczęście adrenalina towarzysząca tej imprezie pozwoliła działać i praktycznie udało mi się spotkać ze wszystkimi pisarzami z mojej magicznej listy.

Zbliża się VI edycja Salonu Ciekawej Książki w Łodzi!Tradycją stało się już, że w II połowie listopada (w roku bieżącym w dn. 18-20.11), w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi organizowane jest jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń wystawienniczych dedykowanych branży wydawniczej. Salon Ciekawej Książki to łódzkie święto literatury, podczas którego miłośnicy czytania mają możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i zakupu bestsellerów, często w promocyjnych cenach. 

środa, 2 listopada 2016

"Bez pamięci" – Martyna Kubacka
"Resztki szarych komórek, które zostały mi w mózgu, próbowały dać mi znać abym to przerwał, zanim kompletnie się zatracę, rzucę ją na łóżko i zorganizuję nam przedwczesną noc poślubną".Banalna, sztampowa, schematyczna, przewidywalna aż do bólu – mogłabym tak w skrócie napisać o tej książce. Mogłabym również napisać, że jej lektura zapewniła mi mile spędzony wieczór, że to doskonały przerywnik pomiędzy wymagającymi skupienia i refleksji, książkami, że to po prostu lektura dobra w swoim gatunku – lekkiej powieści romansowo-obyczajowej. Jedno nie wyklucza przecież drugiego.

wtorek, 1 listopada 2016

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - piątek!


Byłam, widziałam, przeżyłam i nadal nie mogę ochłonąć! Tylu emocji zwyczajnie nie da się opisać, dlatego abyście zobaczyli, co działo się na tegorocznych Targach Książki w Krakowie, podzieliłam swoją fotograficzną relację na trzy części - piątek, sobotę i niedzielę. Dzisiaj zapraszam was na piątkową porcję zdjęć, czyli najbardziej spokojnego dnia tegorocznych targów, w których uczestniczyłam.

W drodze do celu :)

Monika Jaruzelska w łódzkim Empiku5 listopada łódzki Empik będzie gościł kolejną osobę. Tym razem Łódź odwiedzi Monika Jaruzelska.