wtorek, 31 maja 2016

"Bez przebaczenia", "Bez sumienia", "Następne pokolenie" (cykl Szpiedzy) - Aleksander Makowski


"Od zawsze światem rządzą pieniądze, a ściślej mówiąc, ludzie, którzy je mają. Nie dysponują, ale mają".

Do tej pory wydawało mi się, że wiem całkiem sporo o tajnikach pracy obcych wywiadów – czy to z filmów szpiegowskich, czy to z książek, czy też z różnych reportaży ukazujących zawiłości tej profesji oraz tajemnice, jakich w tym zawodzie pełno. Cykl "Szpiedzy" uzmysłowił mi dobitnie, jaką kukiełką w rękach najpotężniejszych tego świata jest zwykły człowiek, oraz potwierdził kilka intrygujących mnie od wielu lat teorii spiskowych. To była niezapomniana lektura.

poniedziałek, 30 maja 2016

Agata Przybyłek w łódzkim Empiku
21 maja 2016 r. w łódzkim Empiku w Manufakturze, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof pojawiła się Agata Przybyłek, czyli młoda, 22-letnia i zarazem utalentowana pisarka, autorka trzech już opublikowanych powieści. Miałam przyjemność poznać Agatę na żywo, która do tej pory znała mnie jedynie w wirtualnej rzeczywistości.

"Niebo w kruszonce" już w księgarniach!
Już dzisiaj ma swoją premierę najnowsza książka autorstwa Monika A. Oleksa pod bardzo smacznie brzmiącym tytułem, czyli "Niebo w kruszonce".

niedziela, 29 maja 2016

"Pamiętnik lesbijki" - Eryk Edwardsson


"Przyjaźń, Miłość i Nienawiść – trzy niecierpiące się siostry, które niczym Erynie mszczą się na tobie, jeśli zechcesz zdradzić jedną z inną spośród nich".
Żyjemy w XXI wieku, w którym codziennie jesteśmy świadkami wielu zmian. Coś, co jeszcze wczoraj było przekraczaniem pewnych granic, jutro może stać się naszą codziennością. Podobnie bywa z książkami. Ta, o której chciałabym wam opowiedzieć, mogła być utworem obrazoburczym i prowokującym dziesięć lat temu, czyli wtedy, gdy mniej więcej powstawała. Dzisiaj, po niespełna dekadzie, wszystko uległo diametralnej zmianie, dlatego też bardziej prowokującym wydaje się wątek lesbijski w serialu "Na wspólnej" niż książka Eryka Edwardssona, co nie oznacza, że straciła na aktualności. 

Już od jutra książki w Biedronce po 4,99 zł!
Znacie zapewne sławne, biedronkowe kosze z książkami? Mam dla was świetną wiadomość, od jutra zaczyna się w Biedronce kiermasz książek, co oznacza, że istnieje szansa na znalezienie ciekawych tytułów za grosze.

sobota, 28 maja 2016

Na Kanapie Literackiej u Moniki Sawickiej!Jest, jest, jest! Doczekałam się! Nareszcie, każdy z was może obejrzeć moją wizytę w studio telewizji Ret Sat, gdzie na zaproszenie Moniki Sawickiej, pojawiłam się w jej programie publicystycznym - "Kanapa Literacka".

"Siedem listów z Paryża" już niebawem w księgarniach!

„To prawdziwa historia” pisze w pierwszych zdaniach swojej książki Samantha Vérant. Autorka po dwudziestu latach odnalazła mężczyznę, z którym jako dziewiętnastolatka spędziła jeden dzień w Paryżu. Dziś jest szczęśliwą żoną, a swoją niezwykłą historię opisała w powieści „Siedem listów z  Paryża”. W księgarniach już od 8 czerwca.

piątek, 27 maja 2016

Na głowie stanęło - KONKURS

Wydawnictwo Psychoskok ufundowało dla was, czytelników mojego bloga, dwa egzemplarze najnowszej książki Michała Krupy pt. "Na głowie stanęło". Zapraszam więc do wzięcia udziału w konkursie.

"Na głowie stanęło" już u mnie!


Michał Krupa z książki na książkę, rozwija swój warsztat i ten kto czytał prozę autora od samego początku, z pewnością taki widoczny progres zauważy. Najnowsza powieść autora pt. "Na głowie stanęło", objęta moim patronatem medialnym, dotarła do mnie w formie papierowej. Przesyłka zawierała aż trzy egzemplarze książki, co oznacza, iż dwa przeznaczone są dla was - czytelników mojego bloga.

czwartek, 26 maja 2016

"Cześć, co słychać?" – Magdalena Witkiewicz
"Najbardziej smakuje to, czego nie możemy mieć".

Motyle w brzuchu – któż z nas ich nie miał w swoim życiu? Pierwsza miłość, pierwsze uniesienia, namiętność i to uczucie, które pozostaje w nas na zawsze, głęboko w podświadomości. Któż z nas, mając ustabilizowane życie, nie chce przeżyć tych uczuć, tych namiętności, jeszcze raz? Każdy, tylko nie każdy potrafi się do tego przyznać. 

środa, 25 maja 2016

O tym, jak poznałam Krystynę Mirek w łódzkim Empiku!
21 maja 2016 r. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, organizowanego przez Empik, w łódzkiej Manufakturze pojawiła się Krystyna Mirek - autorka kilkunastu książek, które polskie czytelniczki po prostu kochają. Nie mogło mnie zabraknąć na tym spotkaniu.

Twoje Fantasmagorie - wyniki konkursu!
Wasze fantasmagorie były... przerażające w większości wypadków. Czytając wasze odpowiedzi, miałam bowiem prawdziwe dreszcze. Zapraszam na wyniki konkursu z książką Julii Miłosz.


wtorek, 24 maja 2016

"Piętno von Becków" - Joanna Jax

Patronat medialny Subiektywnie o książkach


"I pomyśleć, że wielka miłość dwojga ludzi, którzy spotkali się pewnego deszczowego dnia pociągnie za sobą całe pasmo ludzkich tragedii".
Przeszłość nieodmiennie wpływa na teraźniejszość. I myli się ten, kto powie, że historia naszych przodków, dla naszego życia nie ma żadnego znaczenia. Często bowiem właśnie to, co wydarzyło się dawno temu, kreuje pośrednio to, co dzieje się teraz. Widać to w pełnej krasie na przykładzie historii całych narodów, ale także na przykładzie jednostki. Widać to również w napisanej z rozmachem, kontynuacji sagi rodzinnej autorstwa Joanny Jax, przy lekturze której dosłownie przepadłam już po przeczytaniu pierwszej strony.

poniedziałek, 23 maja 2016

Już jest! "Piętno von Becków" Joanny Jax pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"!

Z wielką radością chciałabym was powiadomić, iż najnowsza książka Joanny Jax, czyli kontynuacja bestsellerowego "Dziedzictwa von Becków", zawitała już w księgarniach i została objęta moim patronatem medialnym. Poznajcie "Piętno von Becków"!

"Czarci krąg" już w księgarniach!W księgarniach pojawiła się właśnie nowa książka Iwony Banach pt. "Czarci krąg". Jej okładka jest dość nietuzinkowa.


niedziela, 22 maja 2016

"Dziewczyna, którą nigdy nie byłam" – Caitlin Moran


"Lata dziewięćdziesiąte to nie jest dobra pora na bycie biednym i niesławnym".
Caitlin Moran w jednym z wywiadów dość prosto uzasadniła swoją swobodę pisania o masturbacji, a mianowicie – skoro tak otwarcie mówimy o wojnach i innych okropnościach, dlaczego tematem tabu ma stać się coś tak przyjemnego, jak onanizm? Prosty argument, z którym w zasadzie trudno w jakikolwiek sposób polemizować. I taka właśnie jest cała książka autorki, czyli zero obłudy, fałszu i tematów tabu, tylko samo życie - nawet to, które szczelnie ukrywamy pod zasłoną milczenia.

sobota, 21 maja 2016

"Śmiertelna rozgrywka" – Jan Mostowik

"Każdy z nas odgrywa taką samą rolę w życiu, jak figury na planszy. Jedni są pionkami, innymi gońcami, skoczkami… Tylko nieliczni mają pozycję hetmana".


Konflikt zbrojny mający miejsce w latach 90. XX wieku pomiędzy separatystami czeczeńskimi i rosyjskimi wojskami pochłonął życie wielu ofiar. Nie jest dla nas żadną tajemnicą fakt, iż za każdą wojną kryją się patriotyczne hasła, ale także i chyba przede wszystkim, czyjeś interesy. Nie ma się więc czemu dziwić, że wojna i jej specyfika stają się doskonałym tłem do fabuły powieści sensacyjnej.

piątek, 20 maja 2016

Antykwariat internetowy Tezeusz, czyli w poszukiwaniu idealnego prezentu dla mamy!Dzień naszych ukochanych mam zbliża się wielkimi krokami. Naszym rodzicielkom należy się wszystko to, co najlepsze i z pewnością każdy z was myśli już intensywnie o tym, co podarować mamie, by wyrazić swoją bezgraniczną miłość i wdzięczność. Moja mama praktycznie przez cały czas dba o to, by mój księgozbiór się na bieżąco rozrastał, dlatego też w tym roku postanowiłam się jej zwyczajnie odwdzięczyć.


"Miłość i kłamstwa" Cecelii Ahern już w księgarniach!

18 maja miała swoją premierę najnowsza powieść Cecelii Ahern pt. "Miłość i kłamstwa". Od czasu swojego debiutu "Love, Rosie" autorka króluje na listach bestsellerów na całym świecie. Jej książki publikowane są w 46 krajach, zdobywają liczne nagrody, a dwie z nich doczekały się kinowych ekranizacji. 

Majowe premiery wydawnictwa Psychoskok


Majowe słonko coraz mocniej przygrzewa. Piękna pogoda, słońce, zapach budzącej się do życia przyrody... Istnieje mnóstwo okazji, dla których warto sięgnąć po ciekawą książkę. Zwłaszcza teraz! Zapraszam na krótki przegląd nowości wydawnictwa Psychoskok.

czwartek, 19 maja 2016

"Na głowie stanęło" – Michał KrupaPatronat medialny Subiektywnie o książkach
Recenzja przedpremierowa

"Nie chcę wracać do tego, co było wcześniej".Nuda, monotonia, przewidywalność i marazm – niektórzy cenią sobie takie stałe we własnym życiu, które nie powodują żadnych zawirowań, wyzwalających stresy i nerwy. Czy jednak trwanie w ściśle przewidywalnym transie, w którym każdy dzień jest taki sam, a rutyna staje się celem samym w sobie, nie obniża wartości takiej egzystencji? Na takie pytanie odpowiada sobie bohater najnowszej historii stworzonej piórem Michała Krupy. Bohater, którego już samo imię "Ryszard" wzbudza na mojej twarzy uśmiech.

Literatura + Moda = JUST YOUR STORY


Co łączy bestseller literacki "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" z polską marką odzieżową Just Your Story? Mogłoby się wydawać, że niewiele, bo co ma moda do literatury (albo literatura do mody). Okazuje się, że można te dwie dziedziny naturalnie ze sobą połączyć, a właściwie to, inspirując się jedną z nich, stworzyć zupełnie nową jakość. Tak zrobiły Ewa Krajewska i Agata Linek. Pełne pasji i energii, zachwycone książką Jessiki Knoll "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie", postanowiły od zera zbudować markę modową. Rezultatem są nie tylko niezwykłe ubrania, ale również COŚ więcej. 

Wydawnictwo MUZA i AKURAT na 7. Warszawskich Targach Książki
Katarzyna Bonda, Ilona Łepkowska, Paweł Zagumny, Andrzej Polan i Katarzyna Tusk to tylko niektórzy goście Wydawnictwa Muza i Wydawnictwa Akurat na Warszawskich Targach Książki. Wydawnictwa zapraszają na stoisko 31/D5 na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach od 19 do 22 maja.

środa, 18 maja 2016

Twoja wyprawa po klucz - KONKURS!
Dzięki uprzejmości Małgorzaty Borkowskiej, mam do rozdania dla czytelników mojego bloga, dwie książki pt. "Wyprawa po klucz". Zapraszam na konkurs!

"Wyprawa po klucz" Małgorzaty Borkowskiej już u mnie!

Książka "Wyprawa po klucz" wydana pod moim patronatem medialnym, właśnie dotarła wprost do mojej biblioteczki w formie papierowej, czyli takiej jaką kocham. Cieszę się, że Małgorzacie Borkowskiej udało się wydać swoje dzieło oraz, że moja osoba miała w tym swój malutki udział. 

wtorek, 17 maja 2016

"Zostawić Daringham Hall" – Kathryn Taylor
Recenzja przedpremierowa - premiera książki 18 maja 2016 r."Wszystko albo nic".
Miłość potrafi podobno pokonać wszelkie przeszkody – przynajmniej tak ukazują różne książkowe historie, powstałe najczęściej w niczym nieograniczonej wyobraźni pisarzy. A my, czytelnicy lubimy takie opowieści, w których wszystko dobrze się kończy, a nasi ulubieni bohaterowie odnajdują swoje szczęście. Dokładnie takiego scenariusza spodziewałam się po ostatnim, kończącym trylogię "Daringham Hall", tomie. Nie zawiodłam się, jak ja uwielbiam takie zakończenia!

poniedziałek, 16 maja 2016

"Na głowie stanęło" Michała Krupy już niebawem pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"!Z wielką przyjemnością chciałabym wam ogłosić, iż najnowsza powieść Michała Krupy pt. "Na głowie stanęło" zostanie wydana pod moim patronatem medialnym. Premiera książki już 1 czerwca 2016 r.

Pedro Almodóvar i Oni - wyniki konkursu!
Wiem, jak ciężko jest wybrać tylko jednego bohatera z tak obszernej twórczości filmowej hiszpańskiego reżysera. Wyboru trzeba jednak dokonać. Zapraszam na wyniki konkursu.

niedziela, 15 maja 2016

"Kocim okiem"- Nina Drej"Każdy ma swoje niebo, psy, koty, ludzie".
Jestem właścicielką kota i codziennie zastanawiam się nad tym, cóż tam ciekawego ten mój kocur sobie myśli, gdy daję mu jeść, gdy go głaszczę bądź, gdy niespodziewanie drapnie mnie swoim pazurem. Częściową odpowiedzią na wiele moich pytań okazała się książka, która w sposób jednoznaczny nakreśliła mi osobowość kota, czyli zwierzaka, który ma wielkie wymagania i potrzeby, a my ludzie po prostu musimy je zaspokajać i spełniać. To obraz, z którym nie do końca bym się zgodziła.

sobota, 14 maja 2016

7 powodów, dla których warto brać udział w konkursach!


W ostatnim czasie szczęście uśmiechało się do mnie wiele razy. Myślenie życzeniowe więc działa, a ja powiększam swoją kolekcję książek dosłownie każdego dnia. Najlepsze w tym wszystkim jest to, iż przynosi mi to mnóstwo szczęścia i o to właśnie przecież chodzi :) Zobaczcie, jakie książkowe nagrody udało mi się zdobyć w blogowych konkursach.


Tim Tharp - "Cudowne tu i teraz"
Wygrana na blogu - "Po książkach mam kaca"

MG proponuje - "Maleńka Dorrit" oraz "Córki niczyje"
Wydawnictwo MG proponuje wszystkim czytelnikom dwa tytuły - "Maleńką Dorrit" Charlesa Dickensa oraz "Córki niczyje" Wilkie Collins.

piątek, 13 maja 2016

"Na karuzeli" – Teresa Monika Rudzka"I zmiany. Jak w kołowrotku. Jak na karuzeli".
W życiu każdego z nas nie może zabraknąć zabawy na karuzeli, to bowiem istotny element naszego dzieciństwa. Karuzeli kręcącej się w kółko, gdzie trudno określić początek i koniec, a gdzie kolejny ruch wynika z poprzedniego. Każdy z nas, rodząc się wsiada na taką właśnie karuzelę,  na której zalicza wzloty i upadki. Metaforyczny tytuł najnowszej książki Teresy Moniki Rudzkiej dokładnie odzwierciedla to, co pisarka przygotowała dla swoich czytelników, czyli istny kołowrotek ludzkich losów, które nieprzemiennie trwają i na siebie wpływają.

czwartek, 12 maja 2016

"Dwadzieścia siedem snów" Marty A. Trzeciak już niebawem pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"!

Z wielką przyjemnością chciałabym wam zdradzić, iż najnowsza książka Marty Alicji Trzeciak pt. "Dwadzieścia siedem snów" została objęta moim patronatem medialnym. 

#czytajdalej – pierwsza taka premiera na świecie!Po raz pierwszy premiera literacka odbędzie się nie w księgarni, lecz w przestrzeni całego miasta. W środę (11 maja) niemal 500 kolejnych stron najnowszej powieści Jaume Cabrégo pojawiło się na billboardach w metrze, plakatach, kawiarnianych kubkach, sklepowych witrynach, podłogach bibliotek, magnesach na latarniach oraz na chodnikach. Aby przeczytać całą książkę, trzeba odbyć wycieczkę po kilkuset miejscach w Warszawie. Takiej premiery do tej pory nie było na świecie. To zwiastun pierwszej edycji Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury.

środa, 11 maja 2016

"W sieci" – Tara Sivec

"Szykuje się niezły ubaw".
Dwa poprzednie tomy gorącej trylogii "Igrając z ogniem" skutecznie zapewniły mi mile spędzony czas w towarzystwie wielkich namiętności, niebezpieczeństw oraz ludzkich słabości. Trzecia i zarazem ostatnia część tego cyklu, zgodnie z moim przewidywaniem nie odstaje od tego, co autorka zaserwowała czytelnikom już wcześniej. Znowu się bowiem działo i po raz kolejny zostałam porwana w wir wartkiej akcji, od której nie sposób uciec.

wtorek, 10 maja 2016

"Nie czas na miłość" Agnieszki Walczak-Chojeckiej już niebawem w księgarniach!Już niebawem premiera najnowszej powieści Agnieszki Walczak-Chojeckiej pt. "Nie czas na miłość"Pierwszy tom Sagi bałkańskiej ukaże się 8 czerwca nakładem wydawnictwa Filia. Miło mi poinformować, iż na okładce tej świetnej książki znajdziecie moją rekomendację.

"Pamiętniki Stanisława Augusta i ich bohaterowie" - odkryj świat XVIII-wiecznej arystokracji. Premiera książki w Łazienkach Królewskich


13 maja o godzinie 18.00 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z badaczami zajmującymi się epoką stanisławowską oraz twórcami najnowszego zbioru esejów „Pamiętniki Stanisława Augusta i ich bohaterowie”, będącego rozwinięciem i uzupełnieniem pierwszej polskiej krytycznej edycji pamiętników króla. Obie książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Łazienek Królewskich.

poniedziałek, 9 maja 2016

"Gdyby nie Ty…" – Tara Sivec


"Łatwo wymazać z pamięci ból i rozczarowanie, gdy staje przed tobą jedyny człowiek, za którym tęskniłaś".


Nie jestem zaskoczona, bowiem drugi tom trylogii "Igrając z ogniem" dostarczył mi dosłownie takich samych wrażeń, jak część pierwsza. Igranie z uczuciami, nieposkromione żądze, miłość i erotyka – tego nie zabrakło przy lekturze tej książki.

niedziela, 8 maja 2016

Subiektywnie o książkach w obiektywie kwietnia!

Kwiecień podobnie jak każdy mój miesiąc był oczywiście bardzo zaczytany. Okres ten wyróżnił się jednak także tym, iż w ciągu jego trwania dotarło do mnie mnóstwo nowych książek, dzięki czemu moja biblioteczka pęka dosłownie w szwach. A ja jestem szczęśliwa! Zapraszam was dzisiaj na comiesięczny pokaz fotograficzny mojego książkowego życia, czyli "W obiektywie".

// Uwielbiam koty, te książkowe również // Dedykacja autorki //

A gdzie ona nie była!, czyli zaproszenie na spotkanie z Elżbietą Dzikowską
Życie Elżbiety Dzikowskiej jest podróżą. Znana twórczyni programu „Pieprz i wanilia” wydała nową książkę „Tam, gdzie byłam 2” (wyd. Bernardinum). O niezwykłych przygodach doświadczonych w Wenezueli, Kolumbii, Ekwadorze i Boliwii opowie już 13 maja na autorskim spotkaniu w salonie Empik Galeria Bałtycka.

sobota, 7 maja 2016

"Piękne kłamstwo" – Tara Sivec"W ostatecznym rozrachunku taka miłość tylko człowieka niszczyła. Pogrążała w rozpaczy i odbierała chęć do życia".Od czasu do czasu potrzebuję takiej właśnie książki. Książki, którą mogę poczytać w trakcie gotowania, książki, którą mogę odłożyć w każdym momencie i wrócić do niej w każdej chwili, bez uszczerbku dla delektowania się jej treścią. Książkę, przy której nie muszę zbytnio wysilać swoich szarych komórek, a która winna dawać wyłącznie rozrywkę i chwilę wytchnienia od codzienności. I pewnie za jakiś czas nie będę wam nawet w stanie opowiedzieć o czym dokładnie była. Cóż, taki urok literatury popularnej.

piątek, 6 maja 2016

Spotkanie z książką "Ciiichooo... miłość się rodzi" na Warszawskich Targach Książki

W imieniu Iwony Paulewicz, chciałabym was zaprosić na spotkanie z autorką podczas Warszawskich Targów Książki.


Apostrof - nowy festiwal literatury!


Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury ogłosił swoją pierwszą edycję oraz pierwsze gwiazdy. Wybitni, ale też popularni pisarze – Jaume Cabré, Lars Saabye Christensen i Paullina Simons – już w maju pojawią się w Polsce. Apostrof to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą.


czwartek, 5 maja 2016

"Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko" – Leon Knabit OSB, Łukasz Wojtusik, Adam Golec


"Każdego z nas pewnie inaczej śmierć złapie".
Nie rozmawiamy o śmierci, staramy się o niej nie myśleć, nie ma jej w naszym życiu na co dzień. Spychamy myśli o końcu naszego istnienia głęboko w podświadomość, by móc wstawać każdego dnia, by móc trwać. Paradoksalnie, w opozycji do tego, w mediach śmierć obecna jest w każdym momencie, stając się zawsze newsem numer jeden. Może więc zamiast oglądać kolejne serwisy informacyjne z podaną liczbą ofiar, lepiej przeczytać książkę o śmierci, która wniesie coś do naszego, doczesnego życia.

środa, 4 maja 2016

Bolek i Lolek - przyjaciele z dzieciństwa w Empiku!


Przygody tej dwójki nicponi z lat 60. wygrywają z internetem, trójwymiarową techniką i studyjnymi efektami. Fenomen Bolka i Lolka polega na tym, że nieprzerwanie od ponad pół wieku bawią kolejne pokolenia. Dlatego w najnowszej kolekcji Empiku znajdziemy gadżety dla małych i dużych.

Bezlitosny świat finansowego imperium, czyli "Master" nowa powieść Olgierda Świerzewskiego już 18 maja w księgarniach!
Zero skrupułów, zero empatii, zero moralności. „Master”, nowa książka Olgierda Świerzewskiego, to napisana z ogromnym rozmachem powieść o bezwzględnych zasadach korporacyjnej rywalizacji, o ludziach, którzy sięgną po każdy możliwy środek, aby zbliżyć się do szczytu i zdobyć władzę. Premiera książki 18 maja.

wtorek, 3 maja 2016

Gadżet książkoholika, czyli o tym, kiedy niezbędny jest koc!
Jestem bardzo ciepłolubną osobą i nic na to nie poradzę. 20 stopni Celsjusza to dla mnie prawie mróz więc gdy temperatura dobija do trzydziestu, zaczyna mi być dopiero ciepło. Praktycznie zawsze mam zimne ręce i zimne stopy, a krew w moich żyłach płynie niestety dość wolno. Dlaczego jednak o tym piszę? Bardzo często w luźnych wpisach nawiązujących do gadżetów każdego mola książkowego, pisze się o kubkach, zakładkach, lampkach, półkach, obwolutach czy też torbach na książki. Nigdzie jednak nie spotkałam się z chociażby wzmianką o czymś, co chyba każdemu ksiązkoholikowi płci żeńskiej jest niezbędne przy chłodniejszych wieczorach, takich jak dzisiaj. Czy wyobrażacie sobie bowiem jesienny, zimowy czy nawet wiosenny wieczór z książką i kubkiem waszego ulubionego kakao, herbaty czy też kawy, bez koca? 

Anna Jurksztowicz od kuchni

Ikona polskiej piosenki pojawi się w Gdańsku w zaskakującej, kulinarnej odsłonie. Jej najnowsza książka „IQuchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić” (wyd. Edipresse Książki) to zbiór osobistych przepisów i porad przyprawionych humorem artystki. Anna Jurksztowicz spotka się z czytelnikami już 6 maja w salonie Empik Galeria Bałtycka.


poniedziałek, 2 maja 2016

Co słychać u Magdaleny Witkiewicz, czyli o łódzkim spotkaniu z pisarką!


Magdalena Witkiewicz w ubiegły czwartek odwiedziła Łódź i w Empiku zlokalizowanym w Manufakturze, spotkała się ze swoimi czytelnikami, aby porozmawiać na temat swojej najnowszej książki, czyli "Cześć, co słychać?". Udało mi się dotrzeć na to spotkanie i jak zawsze po opowieściach Magdy, zostałam naładowana wielką dawką pozytywnej energii.

Nowości wydawnictwa Psychoskok
W wydawnictwie Psychoskok pojawiły się dwie, interesujące nowości. Zobaczcie.