czwartek, 31 grudnia 2015

"Prawdziwy koszmar" już niebawem pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!Z przyjemnością chciałabym Was poinformować, iż mój blog objął patronatem medialnym książkę Ewy Łokuciejewskiej pt. "Prawdziwy koszmar". Premiera tego dzieła już 15 stycznia 2016 r.

Spotkanie autorskie z Iwoną Paulewicz


Rozpoczynając nowy rok, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z autorką książki pt. "Ciiichooo... miłość się rodzi" - Iwoną Paulewicz.

środa, 30 grudnia 2015

"Szeol" – Magdalena Markiewicz

Książka objęta patronatem medialnym Subiektywnie o książkach"Dokończyć zadanie i  odnieść kolejny sukces – taki przyświecał jej cel".

Miejsce, do którego przybywają ludzie po swojej śmierci. Miejsce, w którym próżno szukać radości i jakiejkolwiek otuchy. Miejsce to można nazwać jednym słowem – Szeol. Hebrajskim słowem, które symbolizuje to, co najgorsze, czyli wieczną mękę i cierpienie. Książka o takim tytule nie mogła więc być łatwa i przyjemna.

wtorek, 29 grudnia 2015

"Ale tak jak nie każdy powinien pisać powieści, tak nie każdy powinien prowadzić bloga o książkach" - wywiad z Rafałem Lewandowskim, autorem "Niemej Trylogii"

Po raz pierwszy, podczas przeprowadzenia wywiadu z mojego cyklu rozmów z pisarzami, dowiaduje się, że autor nie zamierza już niczego nowego nigdy napisać. To niecodzienna sytuacja, której w ogóle się nie spodziewałam. Zapraszam na rozmowę z Rafałem Lewandowskim, autorem "Niemej Trylogii" - musicie to przeczytać.Recenzje trzech tomów "Niemej Trylogii" - KLIK
Rafał Lewandowski to urodzony w 1990 r. w Bełchatowie młody pisarz, który zadebiutował wydaną w 2010 r. powieścią pt. "Efekt Motyla". Po niej wydał kolejne cztery książki: "Koncert Słów", "Nieodwzajemnione Uczucie", "Bonus" oraz "Zbrodnia w BTW", a także "Niemą Trylogię". Autor prowadzi witrynę "Artystyczny Bełchatów", która jak sama nazwa wskazuje, przedstawia artystyczne dokonania ludzi z Bełchatowa. 

Nowości wydawnicze Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zapraszam na przegląd.


poniedziałek, 28 grudnia 2015

"Tequila z Cortazarem. Kochałem wielkich tego świata" - Dariusz Wilczak

O swoich miłościach, zdradach i przyjaźniach z największymi tego świata opowiada Marek Keller w rozmowie z Dariuszem Wilczakiem.
"Patrzę na tych ludzi z dystansu, mimo że łączyła, a z niektórymi nadal mnie łączy przyjaźń".
Lubię wywiady rzeki, gdyż w odróżnieniu od tradycyjnych, biograficznych publikacji, pozwalają o wiele szerzej spojrzeć na postacie będące ich bohaterami. W przypadku jednak tego wywiadu mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż tychże bohaterów jest więcej – nie tylko Marek Keller, ale także Julio Cortazar, Gabriel Garcia Marquez, Krystyna Mazurówna czy chociażby Jerzy Andrzejewski. I nawet jeśli ktoś nie ceni i nie rozumie postawy życiowej Marka Kellera warto, dla samych anegdot zawartych w tej publikacji, do niej zajrzeć.

niedziela, 27 grudnia 2015

"Język polski jest jak czarodziejskie zaklęcie, nic nie istnieje bez przypadku, możemy tylko rozkochiwać się w jego formach coraz bardziej" - Wywiad z Tomaszem Kowalczykiem

Uwielbienie bądź nienawiść - takie uczucia wyzwala twórczość Tomasza Kowalczyka wraz z jego nietuzinkową osobowością. Przy okazji premiery jego najnowszego tomiku poezji pt. "Sekret twoich oczu" postanowiłam zadać autorowi kilka pytań. Zapraszam na naszą rozmowę.


Recenzja tomiku poezji - KLIKTomasz Kowalczyk, rocznik 1990 to poeta, pisarz i wielbiciel sztuki. Do tej pory ten młody twórca wydał zbiór wierszy pt. "Kontrasty", poemat trzynastozgłoskowy pt. "Stworzenie świata" oraz powieść poetycką pt. "Maszynopis z Kawonu". W internecie można znaleźć jego stronę autorską.


Znalezione pod choinką książkoholika!


W tym roku nie wysłałam do Świętego Mikołaja obszernego listu z litanią książkowych życzeń. Nie wysłałam, bowiem jak wiecie na niedobór książek narzekać nie mogę, a czasami muszę także mieć się w co ubrać, czym umalować i mieć do czego nalewać kawę czy herbatę. Mikołaj jednak o mnie nie zapomniał i pod choinką znalazłam także to, co kocham najbardziej, czyli książki, a także idealny kubek na długie wieczory z lekturą.

sobota, 26 grudnia 2015

"Plotka" - Beth Gutcheon


"Plotkowanie to rozmowa między rodzicami chrzestnymi dziecka, między dwojgiem ludzi, którym leży na sercu dobro osoby, o której mówią. To tworzenie więzi".
Plotka, czyli niesprawdzona pogłoska, która może w konsekwencji narazić człowieka na utratę wizerunku i dobrego imienia. Czego więc byście się spodziewali po książce, której tytuł brzmi dość jednoznacznie, czyli właśnie "Plotka"? Oczywiście, fabuły opartej na plotce, która rozprzestrzenia się z prędkością światła, stając się pożywką dla ludzi. Na pewno jednak nie spodziewalibyście, że w książce o takim wymownym tytule, motyw plotki stanowić będzie wątek jedynie marginalny.

piątek, 25 grudnia 2015

Twój zakątek wszechświata - KONKURS!


Poprzez mój pryzmat, poznaliście już nieco tomik poezji Tomasza Kowalczyka. Dzięki uprzejmości poety mam dla Was dwa egzemplarze jego zbioru wierszy. Zapraszam na konkurs.

"Sekret twoich oczu" już u mnie!

W środę prezentowałam Wam recenzję tomiku niszowej poezji Tomasza Kowalczyka. Dzisiaj natomiast chciałabym Wam zaprezentować ten tomik w pełnej okazałości, bowiem wieczorem ogłoszę konkurs, w którym będziecie mieli szansę wygrać aż dwa egzemplarze tego zbioru wierszy.

czwartek, 24 grudnia 2015

środa, 23 grudnia 2015

"Sekret twoich oczu" – Tomasz Kowalczyk
Książka objęta patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

"Ktoś widział, jak kogoś, ktoś kiedyś przytulał,
Znam rzeczy, o które niebiosa się proszą".Poezja w naszych czasach to niszowy obszar literatury, odsunięty na margines czytelniczego zainteresowania. W nurt ten idealnie wpisuje się liryka Tomasza Kowalczyka, którą czytać i polecać będą jedynie nieliczni. Tej poezji, tak różnej od znanych nam wierszy, nie można czytać jedynie w myślach, kontemplując każde słowo. Te strofy należy niewątpliwie czytać na głos, głośno i wyraźnie tak, by usłyszeć brzmienia słów, ich melodyjność i zabarwienie. Tak, moi drodzy, te elementy da się usłyszeć, a ten młody poeta postarał się to udowodnić.

wtorek, 22 grudnia 2015

Szybki, facebookowy konkurs z "Procesem diabła" Adriana Bednarka


Czy jest wśród Was ktoś, kto pragnie poznać dalsze losy Kuby Sobańskiego, znanego seryjnego mordercy? Jeśli tak, to zapraszam na błyskawiczny, facebookowy konkurs na moim fanpage.Czytam "Szeol". Wy też musicie!


Czytam sobie właśnie książkę Magdaleny Markiewicz, którą postanowiłam wziąć pod swoje patronackie skrzydła. I już teraz wiem, że była to jedna z najlepszych decyzji jaką mogłam podjąć. Zanim jednak przedstawię Wam swoje przemyślenia odnośnie tego debiutu, zanim porozmawiam z autorką, zanim ogłoszę konkurs, chciałabym Wam pokazać świeżutkie jeszcze migawki ze spotkań autorskich Magdaleny Markiewicz ze swoimi czytelnikami.
Magdalena Markiewicz ze swoim "dzieckiem".


poniedziałek, 21 grudnia 2015

"Według mnie pisanie kryminałów w większym stopniu polega na planowaniu wydarzeń, na łączeniu faktów, na zaskakiwaniu Czytelnika" - wywiad z Thomasem Arnoldem

O tym pisarzu będzie jeszcze głośno. Zanim więc zacznie być oblegany przez rzesze ludzi pragnących zrobić z nim wywiad, postanowiłam zadać mu kilka pytań. Za jakiś czas pewnie kolejka będzie tak długa, że nie dam rady w niej wystać. Zapraszam na wywiad z Thomasem Arnoldem.Thomas Arnold to pseudonim literacki Arnolda R. Płaczka, rocznik 1985, urodzonego w Rybniku. Autor skończył farmację na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i pracuje w swoim zawodzie. W 2013 r. wydał thriller medyczny pt. "Anestezja", a następnie wydał dobrze przyjęty thriller pt. "33 dni prawdy". Pisarz obecnie mieszka w Rydułtowach – małej miejscowości na Śląsku, a kiedy nie pisze, sam chętnie czyta książki sensacyjne, przygodowe, kryminały oraz thrillery.

Gdybym został/a prezydentem to… - Wyniki konkursu!


Ależ byłam ciekawa Waszych pomysłów na promowanie czytelnictwa w naszym kraju. Zapraszam na wyniki konkursu, w którym przez chwilę mogliście stać się prezydentem Polski.

niedziela, 20 grudnia 2015

"Dziedzic" – Rafał Lewandowski


Książka objęta patronatem medialnym Subiektywnie o książkach
"(…) czasem zbyt daleko się szuka".
Jak sami pewnie wiecie – życie potrafi być niezwykle zaskakujące. Pewne stałe obecne w naszej codzienności mogą bowiem w każdym momencie okazać się nietrwałymi elementami, swoistą ułudą, na której budowaliśmy nasz świat. Wydaje się nam bowiem, że dość dobrze znamy ludzi z naszego otoczenia, a zaufanie jakim kogoś obdarzyliśmy jest w pełni uzasadnione. A jednak, jak przekonuje się bohater ostatniego tomu "Niemej Trylogii" czasami to właśnie ułuda buduje nasze życie, a cały nasz misternie poukładany świat może się zawalić niczym domek z kart.

Kieszonkowe szaleństwo od jutra w Biedronce!Wiedziałam, wiedziałam! Biedronka musiała przed samymi świętami uraczyć książkoholików jakąś ciekawą promocją. I jest! Od jutra możecie znaleźć w niej bowiem książki w wydaniu kieszonkowym po 7,99 zł.


sobota, 19 grudnia 2015

W poszukiwaniu idealnej podpórki do podtrzymywania książek
Święta zbliżają się wielkimi krokami. W księgarniach kuszą już książkolików wszelkiej maści promocje na zakupy książkowe, na blogach zestawienia idealnych prezentów pod choinkę, oczywiście również książkowych. Ja jednak nie zarzucę Was dzisiaj swoimi pomysłami na książkowy prezent. Przygotowałam dla Was coś innego.

Podczas świątecznych porządków, a konkretnie podczas odkurzania moich podpórek do podtrzymywania książek wpadł mi do głowy pewien pomysł - przecież taka podpórka to znakomity prezent dla każdego miłośnika czytania. Przewertowałam więc internet i odnalazłam dwa modele, które bardzo, ale to bardzo przypadły mi do gustu, bowiem różnią się całkowicie od wszystkich pozostałych, jakie można znaleźć w sieci. Ale zanim je Wam przedstawię, zobaczcie jakie podpórki posiadam obecnie w swoich zbiorach.

O tym, że nie mogę narzekać na brak szczęścia!Los, fortuna, koło życia - nie ważne jak zdefiniuję tę siłę - szczęście się do mnie uśmiechało wielokrotnie w ciągu kilkunastu ostatnich tygodni. Udało mi się bowiem wygrać kilka konkursów, dostać wspaniałe buki i nie tylko. A książek jak wiecie, nigdy dla mnie za dużo. Musicie to zobaczyć!Nagroda za recenzję miesiąca na portalu Interia360.

Gayle Forman - "Byłam tu"

piątek, 18 grudnia 2015

"Blok" – Rafał Lewandowski
"Czasem najtrudniej jest biernie przyglądać się, jak najważniejsze dla nas sprawy sypią się zupełnie bez naszego udziału".
Zastanówcie się przez chwilę, czy gdybyście otrzymali szansę zajrzenia w swoją przeszłość oraz przyszłość, skorzystalibyście z niej? Większość z nas o tym myśli, jednak przeżycie pewnych chwil po raz drugi oraz poznanie losu jaki na nas czeka, niekoniecznie każdego by uszczęśliwiło. Podróże w czasie i w przestrzeni to bowiem ryzykowne przedsięwzięcie, które może zarówno dodać skrzydeł, jak i je zwyczajnie podciąć.

czwartek, 17 grudnia 2015

Niema Trylogia już u mnie - w pakiecie!
Rafał Lewandowski, niemalże mój krajan bo mieszkający w Bełchatowie, napisał i wydał trylogię, której pierwszy tom pt. "Niemy" jakiś czas temu Wam prezentowałam. Dwie kolejne części całkiem niedawno do mnie dotarły, w tym trzecia pt. "Dziedzic" objęta moim patronatem medialnym. Dotarły w rewelacyjnym opakowaniu, które chciałabym Wam pokazać.

Świąteczno-noworoczna oferta wydawnictwa Psychoskok
Wydawnictwo Psychoskok przygotowało dla swoich czytelników świąteczno-noworoczną ofertę. Zapraszam na przegląd.

Kolejna dawka ciekawych nowinek dla Czytelników, tym razem witamy Was świątecznie i przedstawiamy nasze kolejne tym razem już ostatnie w tym roku) nowości i zapowiedzi. Nie będzie brakowało sensacji, komedii, ale także i czegoś dla tych którzy wolą książki oparte na faktach. Także dla najmłodszych Czytelników mamy niespodziankę – kolejna książeczka pełna kolorowych ilustracji (tak jak lubicie).

Zanim jednak przejrzycie naszą ofertę świąteczno-noworoczną w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok chcielibyśmy życzyć Państwu zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń, by przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność. Do siego roku!!!


środa, 16 grudnia 2015

"Ocalić Daringham Hall" – Kathryn Taylor

Recenzja przedpremierowa. Planowana premiera książki - 13 stycznia 2016 r."Wszystko się ułoży, wszyscy muszą się tylko dostosować do nowej sytuacji".

Miesiące oczekiwania na drugi tom, tygodnie wyobrażania sobie dalszych losów bohaterów i ich burzliwego romansu. I ten dzień, gdy dowiaduję się, iż druga część nareszcie jest w zasięgu mojej ręki. Co więc robię? Czytam, czytam, czytam i po raz kolejny wciągają mnie perypetie rodziny Camdenów, rodu pełnego sekretów i tajemnic, zamieszkującego rezydencję Daringham Hall.

wtorek, 15 grudnia 2015

Najsłynniejsze obrazy świata, czyli teczka inspiracjiObrazy, sztuka - nie, to na pewno nie zainteresuje dziecka, któremu nie takie przecież rzeczy w głowie. A gdyby tak spróbować zachęcić młodego człowieka do zgłębienia tematu sztuki w sposób kreatywny? Stworzyć teczkę inspiracji, która na każdym kroku rozwija dziecięcą wyobraźnię? Każdy sposób jest dobry, a ten nawet bardzo dobry.

Ostatnie nowości od Frondy w tym roku!Wydawnictwo Fronda kusi ostatnimi nowościami w tym roku.

poniedziałek, 14 grudnia 2015

"Powróz" – Tomasz Białkowski
"Mówią, że to na szczęście. Powróz wisielca".W powieści Tomasza Białkowskiego powróz, czyli gruby, skręcony sznur, zwany również postronkiem, staje się symbolem czystego zła. Zła, które pomimo swojego wieloletniego uśpienia, otoczonego swoistą zmową milczenia, zostaje w końcu odkryte. Przeszłość bowiem nie może zostać zapomniana, a sprawiedliwość musi zostać wymierzona w winnych zbrodni.

niedziela, 13 grudnia 2015

Przy książkach, z książkami, wśród książek, czyli o książkach!


Celowo, tak dość dziwacznie zatytułowałam dzisiejszy wpis bowiem jak większość z Was wie, moje życie kręci się właśnie przy książkach, z książkami i wśród książek. Tym bardziej, gdy dociera do mnie wielka paczka z nowymi zdobyczami. Przy poprzedniej prezentacji tego typu uprzedzałam Was, że dealerzy książkowi nie śpią. Tym razem wielką, ale to wielką radość postanowiła sprawić mi Kasia z bloga Z książką w dłoni.

Wielka paczka tuż przed jej otwarciem i poznaniem zawartości.

Wyczekiwany prezent - wyniki konkursu!

Bardzo się cieszę, że dwa egzemplarze książki Marcina Brzostowskiego opuszczą moje domowe pielesze i zagoszczę u kogoś z Was. Tę książkę trzeba bowiem po prostu czytać i śmiać się przy jej lekturze. Zapraszam na wyniki konkursu.

sobota, 12 grudnia 2015

"Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota!" - Małgorzata Biegańska-Hendryk

"Każdy kot jest inny – niby truizm, a jednak rzecz bardzo istotna".Podobno ludzie dzielą się na dwa typy: tych, którzy kochają koty i na tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że je kochają. Ja zdecydowanie od zawsze zaliczam się do tej pierwszej grupy, próbując jednocześnie zrozumieć pewne zachowania mojego zwierzaka, jakie często napawają mnie swoistym zdziwieniem. Po lekturze tej publikacji zdałam sobie sprawę, że jeszcze sporo wiedzy do zdobycia przede mną. Wiedzy, która niestety nie będzie miała zastosowania w przypadku wszystkich kotów, gdyż każdy jest inny. 

piątek, 11 grudnia 2015

Książki, gorąca czekolada i Gosia BibliofilkaMinęło dobre kilkanaście miesięcy od naszego ostatniego spotkania. Spotkania z Gosią, od której paczki z książkami pokazuję Wam od czasu do czasu. Gosia przyjechała do mojego rodzinnego miasta z Gliwic i w końcu mogłyśmy swobodnie pogadać - rzecz jasna, przede wszystkim o książkach. Chciałabym Wam pokazać kilka migawek z tego inspirującego spotkania.

Nowości wydawnicze Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zapraszam na przegląd tytułów.

Edward Wójciak w matrasie!


Chciałabym Was zaprosić na spotkanie z Edwardem Wójciakiem, autorem książki "Wypchane bociany".

czwartek, 10 grudnia 2015

"Wytwórnia smakowitych lodów Vivien" - Abby Clements"Specjalność dnia: pralinkowa przyjemność".


Cynamonowe, waniliowe, gruszkowe z sosem karmelowym, czekoladowe czy truskawkowe. Jakie smaki lodów lubicie najbardziej? W zasadzie pytanie to nie jest konieczne, bowiem przy lekturze książki Abby Clements, którą zdobi prześliczna okładka utrzymana w klimacie retro, będziecie po prostu mieli cały czas ochotę na różnorakie doznania smakowe. Tę książkę powinni rozdawać nad naszym polskim morzem, wówczas bowiem na pewno sprzedaż lodów w tym okresie znacząco by wzrosła.

Najlepsza recenzja listopada na portalu Interia360!Z wielką przyjemnością chciałabym się Wam pochwalić kolejną wygraną na portalu Interia360.


środa, 9 grudnia 2015

"Płaszczyzna metafizyczna jest zwykłym technicznym zabiegiem, ułatwiającym poszerzenie granic wyobraźni" - wywiad z Robertem Nowakowskim, autorem książki "Człowiek z sową"


Takich debiutów na naszym rynku potrzeba. Mocnych, skłaniających do myślenia, zapadających w pamięć. Jako miłośniczka książek wielopłaszczyznowych, wymuszających głębokie refleksje, nie mogłam nie skusić się na rozmowę z obiecującym autorem tworzącym taką właśnie prozę. Zapraszam na wywiad z Robertem Nowakowskim.


Recenzja książki "Człowiek z sową" - KLIK
Robert Nowakowski to pochodzący z północy Polski, prawnik z wykształcenia, który nie pracuje w swoim zawodzie. Autor nie potrafi przeżyć dnia bez filiżanki kawy, dobrej książki i spaceru z psem. Mieszka obecnie w Krakowie. "Człowiek z sową" to jego debiut prozatorski.

Profil autora - KLIK
Veronica Roth w Polsce!
Mam wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów Veronici Roth. Autorka już za parę dni pojawi się w Polsce!

wtorek, 8 grudnia 2015

"Ostatnia szansa" – Piotr Piątak

"Niewiedza bywa błogosławieństwem, może nawet częściej od nadmiaru wiadomości".


Na różnych etapach życia dopisujemy bądź wykreślamy ze swojej listy marzenia i cele. Niektóre czasami realizujemy, większość jednak pozostaje wyłącznie w sferze planów, które raczej nigdy się nie ziszczą. Gdyby jednak zostało Wam niewiele czasu, gdyby zbliżał się koniec świata, co w pierwszej kolejności byście zrobili? Domyślam się, że Wasza lista byłaby długa, a czasu niestety bardzo mało, prawda?

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Subiektywnie o książkach w obiektywie listopada!Najbardziej przygnębiający pod względem pogody dla mnie miesiąc w roku minął bezpowrotnie. Zanim jednak nacieszycie się grudniem i świątecznym klimatem, mam dla Was garść moich listopadowych wspomnień. Było oczywiście jak zawsze, czyli książkowo.// Kolekcja "Wszystkie kolory miłości" dostępna w kiosku // Felicjan jak zawsze czujny // Jestem zachwycona pierwszym tomem //

Kot w książce, czyli "Kocia książka" Jarosława Iwaszkiewicza2 grudnia miała swoją premierę "Kocia książka" Jarosława Iwaszkiewicza. To tytuł, który po prostu muszę mieć w swoich zbiorach!

niedziela, 6 grudnia 2015

"Numer telefonu" – Anna Kucharska


"Wiedziałam już, że miłość to wspólny poranek przy otwartym oknie w letni dzień, o którym marzysz, aby nigdy się nie skończył".

Żałoba po stracie ukochanej osoby może przybierać różnorakie formy – wielkiej rozpaczy, smutku, zamknięcia się w sobie, ale także sięgnięcia po rożnego rodzaju używki i niekończącą się zabawę. Niektórzy jednak wypracowują w sobie zupełnie inny mechanizm obronny, który pozornie nieszkodliwy, może w dłuższej perspektywie spowodować większe spustoszenie niż chwilowe odreagowanie. Z rzeczywistością trzeba się bowiem zmierzyć prędzej czy później, o czym przekonuje się bohaterka książki pod wiele mówiącym tytułem stanowiącym słowo klucz, czyli "Numer telefonu".

sobota, 5 grudnia 2015

O paczce (od) Mikołajka, czyli świąteczna akcja EmpikuEmpik postanowił w tym roku zrobić najbardziej opiniotwórczym blogerom książkowym wyjątkowy prezent mikołajkowy w postaci gadżetów z kolekcji "Paczka Mikołajka". Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy po powrocie do domu czekała na mnie taka oto niespodzianka.

Otoczeni małym światem MikołajkaWszyscy znają Mikołajka – najsłynniejszego łobuziaka w historii literatury dziecięcej. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy „Mikołajek” ukazał się już w 1959 roku. Charakterystyczna – stworzona przez René Goscinny'ego i Jean-Jacquesa Sempégo – postać pojawiła się po raz pierwszy w Polsce jako bohater serii zabawnych i przydatnych produktów.


piątek, 4 grudnia 2015

"Odgrodzeni" – Michał Matuszak"Jak się ocenia, kto zasługuje na pomoc, a kto nie?".


Niezwykle trafny tytuł, który w pełni oddaje kwintesencję tego, o czym przeczytałam – taka była moja pierwsza myśl po przewróceniu ostatniej strony tej książki. Jak bowiem nazwać ludzi, którzy wychowani w patologicznych środowiskach, żyją mimo swojej woli poza nawiasem społeczeństwa?  Odgrodzeni od wszelkich szans, zaszufladkowani stereotypowym myśleniem, będący w pułapce.

czwartek, 3 grudnia 2015

Dealerzy książkowi w natarciu!

Paulina i Martyna, które prowadzą blog podróżniczy, nie przestają mnie zaskakiwać. Dopiero co bowiem zdążyłam nacieszyć się książkami, jakie od nich otrzymałam, a przyszła kolejna paczka z równie wspaniałymi smakowitościami. Dziewczyny wiedzą o naszych planach rozszerzenia rodziny, więc tym razem dostałam od nich sporo książek dla dzieci i młodzieży. Półeczka z literaturą dla naszego przyszłego dziecka zatem powoli się zapełnia.

Nieskończona przestrzeń snu - Wyniki konkursu!
Senny konkurs dobiegł końca. Przyznaję, że obydwa zadania do łatwych nie należały, jednak znalazły się wśród Was osoby, które postanowiły spróbować. Zapraszam na wyniki.

środa, 2 grudnia 2015

"Furia rodzi się w Sławie" - Krzysztof Koziołek


"Mundur należy zapinać do ostatniego guzika".

Pewnie wielu z Was słyszało o tym, iż Hitler i jego najbliższy oraz zaufany współpracownik, czyli Himmler, interesowali się okultyzmem, czarną magią i innego tego typu tematyką. Czy wiecie jednak o tym, że to właśnie w Polsce, na Ziemi Lubuskiej, nad jeziorem Sławskim, w czasach II wojny światowej, znajdowało się miejsce, w którym to trzymano tony księgozbiorów poświęconych właśnie tym zagadnieniom? I właśnie w tym miejscu akcję swojego kryminału umieścił Krzysztof Koziołek. Nie mogło więc być nudno.

Zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego na dokończenie Wędrówek i myśli...

Wydawnictwo MG zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda.