sobota, 31 października 2015

"Adwokat spraw ostatnich. Kontrakt" – Paweł Mirosław Szlachetko

"Jeśli po śmierci dopadną cię dawne kłopoty, znajdź adwokata spraw ostatnich. Bo w świecie żywych nie poradzisz sobie sam".

Wierzycie w życie pozagrobowe? Wierzycie w możliwość istnienia duchów, które nie mogą opuścić naszego świata bez zakończenia pewnych spraw? I moje ostatnie pytanie – czy będąc takim duchem skorzystalibyście z pomocy adwokata, który pomógłby Wam uporać się z tym, co nie zakończone? Odpowiedzi na tak zadane pytania zostawcie dla siebie, ale przed ich sformułowaniem przeczytajcie koniecznie książkę pt. "Adwokat spraw ostatnich. Kontrakt". Być może bowiem, po jej lekturze, Wasze stanowisko ulegnie radykalnej zmianie.

piątek, 30 października 2015

19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - Część 2
Na część pierwszą mojej fotorelacji z Targów Książki w Krakowie zapraszam Was tutaj - KLIK.


Przechadzając się pomiędzy salami, napotkałam taką oto fantastyczną ozdobę. Ludzka kreatywność nadal potrafi mnie mocno zdziwić.

19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - Część 1Po pierwszych minutach mojej bytności na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie powiedziałam sobie - "nigdy więcej". Cóż bowiem z tego, że wydawało mi się, że jestem świetnie przygotowana - mapka z rozkładem stoisk wydrukowana, spory zapas czasu i opracowany plan odwiedzin z wypunktowaną listą autorów, jakich chciałabym zobaczyć. Wszystko to na nic. Godzinne spóźnienie wywołane odbywającym się blisko targów - maratonem, już na samym początku wywołało we mnie złość. Dobrze chociaż, że dzięki wcześniejszej rejestracji, mogłam wejść do tego przybytku rozkoszy bez stania w kilometrowej kolejce. Zapraszam na moją iście subiektywną relację z sobotniego pobytu na targach książki w Krakowie.

Takie oto tłumy zmierzały na miejsce.

czwartek, 29 października 2015

"Notatki geologa: szmaragdy, złoto i... smak przygody" - Andrzej Śliwa

"Szkoda, że Ryszard Kapuściński nie napisał planowanej książki o Aminie – byłoby o czym pisać".
Długoletnie doświadczenie w wykonywaniu pewnych, dość specyficznych zawodów często staje się bazą umożliwiającą spisanie swoich najciekawszych wspomnień i podzielenie się nimi z ludźmi. Niewątpliwie, jedną z takich właśnie profesji jest praca geologa praktyka, który zajmuję się eksploracją złóż na różnych kontynentach. Profesji będącej źródłem wiedzy o kulturze innych społeczeństw. Publikacje takie, będące swoistymi zbiorami wspomnień i własnych, subiektywnych obserwacji, zawsze mają dla mnie wartość unikatową, nawet jeśli forma tych treści nie zaskakuje.

środa, 28 października 2015

Już niebawem! "Dziedzic" Rafała Lewandowskiego pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

Z niekłamaną przyjemnością chciałabym Was poinformować, iż mój blog objął patronatem medialnym najnowszą książkę Rafała Lewandowskiego pt. "Dziedzic".

Wykreuj hasło reklamowe - KONKURS!
Dzisiaj przygotowałam dla Was dość nietypowy konkurs. Konkurs, który wymagał będzie od Was kreatywności, jaką warto ćwiczyć. Dzięki uprzejmości Agnieszki Walczak-Chojeckiej oraz wydawnictwa Filia, mam dla Was dwie książki autorki - "Dziewczynę z Ajutthai" oraz "Włoską symfonię". Zapraszam na konkurs, stricte związany właśnie z tymi tytułami.

wtorek, 27 października 2015

"Złamane pióro" – Małgorzata Maria Borochowska
"Lubię słowa duże, niebezpieczne i przykre".

Książka, czyli arcydzieło, czytadło, egzemplarz, lektura, powieść, pozycja, proza, twór, utwór, utwór epicki, utwór literacki, utwór powieściowy, wolumin, wytwór i można tak wymieniać kolejne synonimy bez końca. Wymieniać, podobnie jak robi to bohaterka książki Małgorzaty Borochowskiej, zręcznie posługując się wyrazami równoważnymi i zbliżonymi znaczeniowo innym. Ale to tylko jedna z cech, jakimi szczecińska autorka obdarzyła postać stworzoną swoim piórem. Postać, w której historii ważne są słowa "duże, niebezpieczne i przykre".

Klub Murakamiego otwiera się na placu Zbawiciela w WarszawieKiedy w 1982 roku japoński pisarz Haruki Murakami zamykał swój jazzowy bar w Tokio, by poświęcić się pisaniu, nie przypuszczał, że ponad 30 lat później kolejny klub firmowany jego nazwiskiem powstanie w Warszawie. Z okazji premiery najnowszej książki japońskiego mistrza słowa „Mężczyźni bez kobiet” 28 października warszawska kawiarnia Karma na siedem dni zamieni się w Murakami Klub.

poniedziałek, 26 października 2015

Gazetowe łowy zaliczone na pięć z plusem!


Przy moim ostatnim wpisie pokazującym Wam gazetowe zdobycze książkowe zarzekałam się, że przy kolejnym razie na pewno będzie ich więcej. Dotrzymuję słowa i dzisiaj mam dla Was całkiem pokaźny zbiór książek zakupionych w kiosku w okresie od sierpnia do października. Jestem z siebie zadowolona :)

Erica Spindler - "Koszmary przeszłości" z Galą za 13,99 zł (twarda oprawa)

Jesienny festiwal książek w Biedronce!Biedronka znowu kusi mnie okazyjnymi cenami książek. Oferta jest bardzo bogata!


Koszmarny sen - wyniki konkursu!Odpowiedzi dotyczące najbardziej koszmarnego snu w Waszym życiu czytałam dość późnym wieczorem. I muszę przyznać, że po takiej dawce, bałam się sama zasnąć. Czego to ludzki umysł nie jest w stanie wykreować. Zapraszam na wyniki konkursu.


niedziela, 25 października 2015

"Przeliczeni. Tajemnice galerii handlowych" - Daniel Dziewit


"Czyż bowiem centra handlowe nie rozrastają się w naszej przestrzeni publicznej niczym złośliwy nowotwór zżerający zdrową do tej pory tkankę miast?".
Wspaniale jest iść sobie w sobotnie popołudnie do galerii handlowej. Wspaniale jest móc pooglądać sobie w tym przybytku rozkoszy najmodniejsze ciuchy, kosmetyki, czasami coś sobie kupić i napić się aromatycznej kawy. Czy jest wśród Was ktoś, kto nigdy nie był w galerii handlowej w swoim mieście? Myślę, że znakomita większość zna czar i urok takich miejsc. Większość niestety również nie wie, jak mroczną stronę mają te kolosy, zbudowane zbyt często na ludzkiej naiwności i zaufaniu.

Wyniki szybkiego konkursu z "Procesem diabła"!

Najchętniej obdarowałabym wszystkich najnowszą książką Adriana Bednarka, ale niestety nie mam takich możliwości. Wygrana może być tylko jedna!

sobota, 24 października 2015

English Matters nr 54/2015
Okładka najnowszego numeru magazynu English Matters zdecydowanie nie zachęcała mnie do lektury jego treści. Cóż, książę Harry, członek brytyjskiej rodziny królewskiej to postać, która ewidentnie działa mi na nerwy. Wiadomo jednak, że nie ocenia się danego magazynu przez pryzmat okładki. Zapraszam więc na krótki przegląd 54 numeru mojego ulubionego językowego magazynu.

Nowości wydawnicze Zysk i S-ka

W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości wydawnicze. Zapraszam na krótki przegląd.


piątek, 23 października 2015

"Zabij, jeśli potrafisz!" – Susanne Mischke

"Brak uwagi jest czasem gorszy niż krytyka".


Wychodząc z dzieckiem na zwykłe zakupy, będąc w tłumie ludzi, martwimy się raczej o to, aby złodziej nie ukradł nam torebki, zegarka czy też telefonu komórkowego z kieszeni. Większość ludzi raczej nie pomyśli o tym, że łupem złodzieja może stać się... dziecko, a nie żaden przedmiot o wysokiej wartości. Po lekturze książki znanej, niemieckiej pisarki, zostanie Wam nieoczekiwanie wszczepiona umiejętność przewidywania. I na pewno odtąd nie zostawicie swojego dziecka w wózku, choćby tylko na małą chwilę.

Zaproszenie do Katowic na spotkanie ze Zbigniewem BiałasemWydawnictwo MG zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Białasem.

czwartek, 22 października 2015

Czytelniczy orgazm dzięki podróżniczym siostrom!Martyna i Paulina, prowadzące razem blog podróżniczy "Sisters92" nie przestają mnie zaskakiwać. Nie minęła mi bowiem jeszcze euforia wywołana ich poprzednią paczką pełną książek, a całkiem niedawno dotarła do mnie następna. Znowu wielka i znowu pełna niespodzianek. Dziewczyny są po prostu nieprzewidywalne!

MG zaprasza na Targi książki w Krakowie


Wydawnictwo MG zaprasza na targi w Krakowie. Oto program.

środa, 21 października 2015

"Czarna samica kruka. Lot nad krawędzią świadomości..." – Dariusz Pawłowski
"Powiem ci, starcze, kim jest twój bóg. Bóg obojętności, a nie miłości. Bóg, który żąda od ojca, aby ten zabił swego jedynego syna. Wszystko, co twój bóg potrafi czynić, to karać".
Lubię klimatyczne kryminały, które potrafią wciągnąć mnie skomplikowaną intrygą, zaciekawić postacią osoby odkrywającej krok po kroku misterną, zabójczą układankę oraz pokazujące techniki pracy śledczych. Lubię jednak także takie kryminały, które cechuje mroczny klimat, swoiste niedopowiedzenie oraz pewne, widoczne elementy powieści grozy. W przypadku tej książki już sam kruk w tytule zwiastuje niepokój, śmierć i złą wróżbę. A im dalej, tym mroczniej.

Gwiazdowie, Zybertowicz i Stanisławczyk - spotkania z autorami wydawnictwa Fronda


Wydawnictwo Fronda zaprasza w najbliższym czasie na spotkania z autorami.


wtorek, 20 października 2015

Złoto templariuszy - KONKURS!


Trzy egzemplarze "Testamentu Templariusza", czyli najnowszej książki Jolanty Marii Kalety, czekają na nowych właścicieli. Zapraszam na konkurs, w którym macie szansę je wygrać!

"Testament Templariusza" - już mam, także dla Was!

Uwielbiam dostawać takie duuuużżże paczki, w których znajduje się kilka egzemplarzy książek objętych moim patronatem medialnym. I cieszę się nie tylko dlatego, że mogę się Wam pochwalić umiejscowieniem logo mojego bloga na okładce, ale także dlatego, że mogę Was obdarować kilkoma egzemplarzami książki, którą polecam. Nie ma nic piękniejszego!

poniedziałek, 19 października 2015

"Poduszka w różowe słonie" - Joanna M. Chmielewska

"Różowe słonie odpędzają złe sny".
Co zrobić, gdy niespodziewanie los przecina ze sobą drogi życiowe dwóch osób, na zawsze łącząc je w jedną całość? Osób, dla których słowem kluczem do rozwiązania problemów jest po prostu "dzieciństwo". Osób, z których jedna, traumę z tego okresu ma już za dawno za sobą oraz druga, która właśnie wkracza w ten etap. Uleczyć je może tylko wspólne wspieranie się i zostawienie za sobą przeszłości. Rada łatwa do wykonania w teorii, trudniejsza jednak w prawdziwym życiu.

niedziela, 18 października 2015

"Sama jestem swoim diabłem" - wywiad z Marią Krzak, autorką książki "Nie taki diabeł"
Czy można nie wierząc w istnienie diabła, napisać książkę właśnie o diable? Można i to nie o byle jakim diable, ale diable, który bawi i rozśmiesza do łez. Zapraszam Was dzisiaj na rozmowę z Marią Krzak, debiutującą autorką powieści pt. "Nie taki diabeł".Recenzja książki "Nie taki diabeł" - KLIK

Maria Krzak to kobieta, której cały dom zawalony jest książkami – można je bowiem znaleźć wszędzie, w łóżku, obok łóżka czy na parapecie w kuchni. Autorka czyta zgodnie z instynktem i potrzebą chwili. Nie wierzy w diabły ani anioły. "Nie taki diabeł" to jej debiut literacki, napisany w okresie styczeń-kwiecień 2014 r.
"Prowincja pełna złudzeń" już niebawem!
21 października ukaże się kolejny tom opowieści o Ludmile Gold, czyli Prowincja pełna złudzeń.

sobota, 17 października 2015

"Morderstwo na Korfu" - Alek Rogoziński"Jak tu ma być dobrze, skoro wszyscy wszystko olewają?!".

Kolejna komedia kryminalna w wykonaniu Alka Rogozińskiego i kolejne zmarszczki mimiczne wywołane zbyt dużą ilością uśmiechania się podczas lektury jego książki. Jak tak dalej pójdzie, to przy kolejnych dwóch zapowiadanych częściach, będę musiała zainwestować w operację plastyczną, aby zlikwidować ślady na twarzy powstałe na skutek zabawnych dialogów i dużego poczucia humoru pisarza. Alek Rogoziński winien w mojej opinii zawrzeć na początku każdej swojej książki klauzulę, że jej czytanie grozi nieodwracalnymi zmianami na twarzy. Inaczej autorowi grozi lawina pozwów.

piątek, 16 października 2015

Kto jest mordercą wszech czasów? Wyniki konkursu!Pełne zaskoczenie, konsternacja i uśmiech - takie uczucia wywołały we mnie Wasze odpowiedzi odnośnie propozycji mordercy wszech czasów. Początkowo miałam nagrodzić jedynie trzy osoby, ale zdecydowałam jednak, że nagród będzie aż pięć. Zapraszam na wyniki, które mogą Was zaskoczyć!

Już mam, dla Was! "Proces diabła" Adriana Bednarka!


Długo wyczekiwana paczka w końcu dotarła. Paczka z książkami Adriana Bednarka pt. "Proces diabła", której mój blog patronuje medialnie. Wydawnictwo Zysk i S-ka przeznaczyło na promocję książki aż 10 egzemplarzy, także mam Was czym obdarowywać. Pięć sztuk rozdysponowałam już na dzisiejsze wyniki konkursu, które ogłoszę o 20. Pozostałe również trafią do czytelników, czyli do Was!

czwartek, 15 października 2015

"Ponoć można też na blogach zarabiać, a więc: „blogerzy do piór!” Piszcie i zarabiajcie! A to co zarobicie, wydajcie na książki" - Wywiad z Jolantą Marią Kaletą, autorką książek przygodowych


Dzisiaj przygotowałam wielką gratkę dla wszystkich miłośników klimatu przygody, sensacji, nierozwiązanych tajemnic z przeszłości oraz aury historii. Zapraszam Was bowiem na rozmowę z Jolantą Marią Kaletą, popularną autorką książek dla dorosłych, zgłębiających nierozwiązane zagadki z przeszłości.


Recenzje powieści Jolanty Marii Kalety - KLIK

Jolanta Maria Kaleta to wrocławska pisarka, z wykształcenia historyk i politolog, znana głównie z powieści sensacyjnych, których akcja dzieje się we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku. Jej książki nawiązują do nieodkrytych tajemnic naszej historii. Autorka pracowała we wrocławskich muzeach, oraz uczyła w szkołach średnich historii i wiedzy o społeczeństwie. Jest miłośniczką górskich, pieszych i rowerowych wędrówek oraz kocha zwierzęta. 

Program spotkań Wydawnictwa Zysk i S-ka podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
Chciałabym Was zaprosić w imieniu Wydawnictwa Zysk i S-ka na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Oto program spotkań.


środa, 14 października 2015

wtorek, 13 października 2015

"Po prostu bądź" - Magdalena Witkiewicz


"Fajnie byłoby mieć mapę z zaznaczonym miejscem, gdzie leży szczęście. Człowiek musi się bardzo namęczyć, by je znaleźć na mapie życia".

Niespodziewana przesyłka, niespodziewane emocje i nieprzespana noc – tak w skrócie mogłabym napisać o najnowszej książce Magdaleny Witkiewicz, która roztrzaskała moje serce na milion kawałków i następnie poskładała na nowo w jedną całość. I w zasadzie nie musiałabym nic więcej pisać, oprócz tego, że po prostu musicie tę książkę przeczytać. A jednak napiszę - muszę bowiem wyrzucić z siebie te wszystkie uczucia, które historia opisana piórem autorki we mnie nagromadziła.

poniedziałek, 12 października 2015

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w łódzkim empiku


Nareszcie się doczekałam, a wraz ze mną inne czytelniczki! Doczekałam bytności wspaniałej, polskiej pisarki w Łodzi. 7 października Magda Witkiewcz pojawiła się w łódzkiej Manufakturze, by w Empiku spotkać się z miłośnikami jej twórczości. Nie mogło mnie tam oczywiście zabraknąć. W Empiku pojawiłam się już o wpół do szóstej, by zająć strategiczne miejsce, bowiem byłam przekonana, że pojawi się wielu czytelników. Nie myliłam się :) 

Twarz z lustra - spotkanie promocyjne w Muzeum Literatury


Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie autorskie z Elżbietą Wichrowską.

niedziela, 11 października 2015

Kartka z Powstania Warszawskiego - Wyniki!Trudno było wśród tylu prac wybrać tę, która zasługuje na miano najlepszej. Tyle bowiem emocji i uczuć wyzierało z tekstów, jakie do nas dotarły, że w zasadzie wszystkie kartki reprezentują ten sam, bardzo wysoki poziom. Pisali do nas uczniowie szkół, pisali ludzie w średnim wieku, pisali seniorzy. I chyba nieważne, kto wygrał - ważne, że Polacy pamiętają o tamtych dniach. O Powstaniu Warszawskim, w którym nasi rodacy walczyli po to, byśmy wszyscy mogli żyć w wolnej Polsce. Wasze prace to mała cegiełka w celebrowaniu pamięci o powstańcach, ale jakże ważna. Dziękujemy! Zapraszam na wyniki konkursu.


Już niebawem! "Tetragon" Thomasa Arnolda pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!

Już tylko parę dni dzieli od premiery kolejnej książki Thomasa Arnolda. Po zbierającej świetne recenzje książce "33 dni prawdy" autor powraca z nowym dziełem - thrillerem kryminalnym. A ja mam przyjemność patronować medialnie tejże książce!


sobota, 10 października 2015

"Przejście A8" – Tomasz Mróz
"Dzień na komendzie rozkręcał się powoli".


Utwór satyryczny, który piętnuje i niejako ośmiesza pewne zjawiska oraz zachowania to jeden z gatunków, po jaki lubię od czasu do czasu sięgnąć. Satyra Tomasza Mroza zawierająca elementy kryminału z karykaturalnie przedstawionym komisarzem na czele i zgrają osiedlowej ekipy, zapewniła mi mile spędzone chwile. A wszystko to udekorowane dość niekonwencjonalną wizją nieba, która rozbawiła mnie niemal do łez.

O tym, jak zasiadłam na Kanapie Literackiej u Moniki Sawickiej


Wczorajszy dzień obfitował w tak wielkie emocje, że dopiero dzisiaj jestem w stanie napisać coś sensownego na ten temat. Otóż wczoraj, miałam wielką przyjemność i przede wszystkim wielki zaszczyt zasiąść na Kanapie Literackiej, czyli telewizyjnym magazynie kulturalnym Moniki Sawickiej - autorki, której najnowszą książkę całkiem niedawno Wam przedstawiałam. Jadąc do studia nagrań, stresowałam się gorzej, niż przed egzaminem magisterskim. Ale było warto!

piątek, 9 października 2015

O zapełnianiu moich "pustych półek"!


Pewnie zdziwicie się, że puste półki na książki i moja osoba to obecnie dwa, kooperujące ze sobą obszary. Cóż, nowe, drewniane półki w naszym domu są już zrobione w jednej trzeciej, ale nadal wymagają jeszcze pomalowania, stąd rzeczywiście stoją póki co puste. Dlatego też, pewna przemiła czytelniczka, którą poznałam na portalu Lubimy czytać trafiła w dobry czas, wysyłając mi w prezencie wspaniałe książki. A ja oczywiście muszę się Wam nimi pochwalić.

Nowości wydawnicze Zysk i S-kaW wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zapraszam na ich krótki przegląd.

czwartek, 8 października 2015

"Na psa urok" - Anna Sokalska


"{No i widziała świnia niebo. Albo indyk niedzielę.}".


Posiadamy w swoim gospodarstwie domowym trzy pieski. Trzy zwierzaki, które stanowią nieodzowny element naszej rodziny i są jej pełnoprawnymi członkami. Na chwilę obecną nie jestem sobie w stanie wyobrazić przeniesienia się w zaświaty jakiegokolwiek naszego pupila, dlatego też nie dziwi mnie fakt, że niektórzy swój smutek po stracie ukochanego zwierzęcia przekuwają w coś, co w znacznym stopniu ukoi ich stratę. Anna Sokalska w ten właśnie sposób uczciła pamięć o swoim ukochanym psie Jerrym, który odszedł w 2014 r. Napisała po prostu książkę.

środa, 7 października 2015

"(...) możemy żyć według doskonałego planu Szefa Kasyna albo według własnego" - wywiad z Renatą Dominek autorką książki "Kasyno życia"


Szef Kasyna zawsze ustala zasady gry. I tylko od nas zależy, jakie decyzje staną się naszym udziałem. Renata Dominek i jej niezwykle obszerny debiut to książka, która pozwoliła mi na nowo uwierzyć w anioły czuwające nad naszym ziemskim losem. Wywiad z autorką, jaki dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować, wiarę tę tylko umocnił.


Recenzja książki "Kasyno życia" - KLIKRenata Dominek to miłośniczka poezji, botwinki, morskich fal, kawy frappe, zapachu bzu, a także wolności słowa. Kocha książki, króliczki-miniaturki, podróże dookoła świata, lipcowe uczty jagodowo-jogurtowe i kolekcjonuje figurki aniołów. Autorka jest dyrektorką przedszkola w Poznaniu, a także szczęśliwą żoną i matką. Aby wydać swoją debiutancką książkę, utworzyła wydawnictwo "Tęczowa kropka".Bilans Platformy | Kto się boi prawdy i najnowsza Fronda Lux!W wydawnictwie Fronda pojawiły się nowości. Zachęcam do zapoznania się z ofertą.


"Państwo Platformy. Bilans zamknięcia" – prof. Andrzej Zybertowicz, prof. dr hab. Maciej Gutowski, dr hab. Radosław Sojak

wtorek, 6 października 2015

"Australia. Wspomnienia wybrane. Melbourne i okolice" - Ignea Orłow


"Wiem jedno, byłam tam szczęśliwa, a na to szczęście złożyło się wiele czynników: ładna pogoda, bliskość oceanu, błękitne niebo, przyroda na wyciągnięcie ręki, czyste ulice i zawsze uśmiechnięci ludzie".Podróże kształcą. Wszystko bowiem, co zobaczymy na tym świecie, pozwala nam zdobywać nowe doświadczenia, uczyć się zrozumienia dla wielu kultur i przede wszystkim – rozwija nasze poglądy i zmienia przekonania. Niektórzy, przechowują wspomnienia ze swoich podróży jedynie we własnej głowie, inni tworzą albumy ze zdjęciami uwiecznionych chwil, a jeszcze inni oprócz tego postanawiają swoje wspomnienia spisać i wydać. Z takich właśnie zbiorów, czytelnik ma szansę wówczas wyłowić to, co ma dla niego największą wartość.

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Goćkiem w Warszawie
Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na spotkanie z Piotrem Goćkiem  dziennikarzem i publicystą, podczas którego promowana będzie jego najnowsza książka "Pozamiatane. Jak Platforma Obywatelska porwała Polskę".

poniedziałek, 5 października 2015

Koszmarny sen - KONKURS!


Kilka godzin temu przedstawiałam Wam nową odsłonę książki Katarzyny Mlek pt. "Zapomnij patrząc na słońce". A teraz, zgodnie z obietnicą, zapraszam Was na konkurs, w którym będzie można wygrać aż cztery egzemplarze powieści, ufundowane przez autorkę. Książka jest psychodeliczna, a więc konkurs też został utrzymany w podobnym klimacie.

Już mam! "Zapomnij patrząc na słońce" Katarzyny Mlek w nowej odsłonie!22 września ukazała się nowa odsłona znanej już czytelnikom powieści Katarzyny Mlek pt. "Zapomnij patrząc na słońce", której mam zaszczyt patronować medialnie. Świeżutkie i nowiutkie egzemplarze tej książki już do mnie dotarły, dlatego chciałabym je Wam dzisiaj zaprezentować. A już wieczorem zapraszam na konkurs, w którym będziecie mieli szansę wygrać aż cztery egzemplarze tej powieści, która wywołuje tak skrajne emocje.

niedziela, 4 października 2015

"Piętnaście kroków" - Grzegorz Gortat"Nie sądzisz, że skoro ktoś uporał się z jednym wyzwaniem, powinien poszukać sobie (…) większego wyzwania?".


Seria "Lepiej w to uwierz!", z której to miałam już okazję czytać jeden tom, czyli "Miasteczko Ostatnich Westchnień", to cykl niecodzienny, wyróżniający się swoistym klimatem i sposobem na przedstawienie pewnych uniwersalnych tematów. W najnowszej części, młody czytelnik musi zmierzyć się bardzo ważną płaszczyzną, tak często pomijaną w literaturze dla młodzieży, czyli ze śmiercią.