środa, 30 września 2015

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką, czyli o moim nowym, literackim odkryciu!


23 września 2015 r. wybrałam się na spotkanie z łódzką pisarką Moniką Sawicką, o której słyszałam już wielokrotnie. Impulsem do poznania autorki okazała się dla mnie jej najnowsza książka pt. "Dobrze, że jesteś" wydana nakładem wydawnictwa Replika, którą zdążyłam już przeczytać. Spotkanie, zaplanowane na godzinę 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna w Łodzi, rozpoczęło się z półgodzinnym poślizgiem, bowiem wydarzył się dość nieprzyjemny incydent, stawiający cały literacki wieczór pod znakiem zapytania.

Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda 2015 (1-3.10.2015)W dniach 1-3 października 2015 w Krakowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda 2015

wtorek, 29 września 2015

"Nieskończona Przestrzeń Snu" - Jan Drożdż
"Śnimy o odejściu spragnieni nieistnienia, choć na jawie dumnie ufamy w nasze dążenie do nieskończoności".


Posiadacie w domu sennik? Czy sprawdzacie znaczenie swoich snów, które bardzo często przybierają postać nielogicznych sekwencji, które trudno zinterpretować? Umiecie świadomie śnić? Bez względu na to, jak odpowiecie na powyższe pytania, wyobraźcie sobie nasze życie bez snu. Sytuację bez możliwości śnienia, która powoduje wiele stanów chorobowych na czele z zaburzeniem logicznego myślenia. Albo lepiej sobie tego nie wyobrażajcie, tylko przeczytajcie całkiem udany debiut, który obrazuje taki właśnie stan rzeczy. Sytuację, w której nieskończona przestrzeń snu zwyczajnie przestaje istnieć.

poniedziałek, 28 września 2015

Morderca wszech czasów - KONKURS!
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk i S-ka ma dla Was, czyli czytelników mojej strony kilka egzemplarzy książek "Procesu diabła" Adriana Bednarka, która właśnie dzisiaj ma swoją premierę. Niezdecydowanych odsyłam do wywiadu z autorem, jaki zamieściłam kilka godzin temu - KLIK.

"Bezwzględny i wyjątkowo okrutny. Jednocześnie czarujący, inteligentny, dbający o swoją przyszłość, z pozoru poukładany" czyli o "Procesie diabła" w dniu premiery książki Adriana Bednarka!


To już dzisiaj! Dzisiaj pojawiła się w księgarniach książka, która zawładnie Waszym umysłem. "Proces diabła wydany pod moim patronatem medialnym zniewala i nie każe o sobie zapomnieć. Zanim jednak pobiegniecie do księgarni, zanim znajdziecie ją na stronie Waszego ulubionego sklepu internetowego, przeczytajcie krótki wywiad z autorem odnoszący się do jego najnowszego dzieła. A wieczorem zajrzyjcie do mnie, będę bowiem miała dla Was także niespodziankę :)

niedziela, 27 września 2015

"Czerwień obłędu" – Dawid Waszak"To już jutro to już jutro to już jutro to już jutro to już jutro...".
Zastanawialiście się kiedyś skąd i w jaki sposób tworzą się w umyśle człowieka myśli doprowadzające go do szaleństwa? Co czuję osoba, która rozumie, że z jej świadomością i percepcją życiową, dzieje się coś bardzo złego? Już nie musicie się tylko zastanawiać, bowiem na rynku dostępna jest książka, która dotyka tego właśnie tematu w sposób dość oszczędny, ale jednocześnie skłaniający do myślenia.

Jak poszłam po kawę, a wróciłam z kawą i książkamiW czwartek zabrakło w mojej kuchni kawy. Zapisałam więc sobie na piątkowej liście zakupów mój ulubiony afrodyzjak, by na pewno zaopatrzyć się w niego na weekend, bowiem sobota i niedziela bez kawy to dla mnie nie weekend. W piątek po pracy jak zazwyczaj to u nas bywa, wybrałam się z mężem na zakupy. Gdzie? - oczywiście do Biedronki wiedząc, że trwa tam nadal promocja książkowa, na którą się już skusiłam dzień wcześniej, czyli 2+1. I co? I wyszłam oczywiście obładowana zakupami, w tym kawą i kolejnymi książkami. Dwa razy cofałam się do stoiska z koszem z literaturą, by zdecydować się na konkretne tytuły...Co za szaleństwo!!

sobota, 26 września 2015

Mąż tragarz nie narzeka, półki się robią - paczki przybywajcie!

Martyna i Paulina, czyli dwie siostry prowadzące blog podróżniczy Sisters92 po raz kolejny postanowiły zrobić mi niespodziankę i wysłać wielką, ale to naprawdę wielką paczkę pełną książek. Nie wiem, czy dziewczyny lubią mnie za ciągłe pisanie o moim uzależnieniu od literatury, za moje marzenie otworzenia własnego antykwariatu, czy może po prostu za moje książkowe szaleństwo. Nie wiem, nie wnikam, tylko proszę męża o to, by pojechał ze mną na pocztę odebrać ciężką paczkę. Dalej to już jedna, wielka radocha!!

MG zaprasza do Katowic - promocja najnowszej książki Zbigniewa Białasa pt. "TAL"
Wydawnictwo MG zaprasza na katowickie spotkanie ze Zbigniewem Białasem.

piątek, 25 września 2015

"Wynalazca szczęścia" – Michał Rutkowski


"Jest taki zawód: wynalazca. Musisz zostać wynalazcą szczęścia. Wymyślać wciąż nowe szczęście".

Rzadko kiedy otrzymuję sposobność zajrzenia do książki, której nie da się przeczytać w ekspresowym tempie, bowiem jej wymiar psychologiczno-obyczajowy zmusza do uważnej lektury każdego zdania, a nawet każdego słowa i sformułowania. Niewątpliwie, książka "Wynalazca szczęścia" jest właśnie takim dziełem. Dziełem, do którego można wracać wielokrotnie, odnajdując w nim coraz to nowe treści i płaszczyzny, bądź zrezygnować z lektury po pierwszych paru stronach.

czwartek, 24 września 2015

"Poza sezonem" - Jørn Lier Horst


Recenzje:
"Jaskiniowiec" (2014) – część dziewiąta - KLIK
"Psy gończe" (2015) – część ósma -
KLIK
"Jak ciemność może zmienić charakter i stać się groźna, jak to, na co się patrzyło, może ożyć i urosnąć w naszej świadomości".

Sezon letni już praktycznie za nami, działkowicze opuszczają swoje wakacyjne domy w wypoczynkowych miejscowościach, by z powrotem zamieszkać w ciepłych mieszkaniach dużych aglomeracji. Wyjazdy działkowiczów obserwuję co roku od kilku lat, bowiem sama mieszkam na stałe w miejscowości, w której więcej sezonowych mieszkańców, niż rdzennych. Wiem więc dobrze, co dzieje się poza sezonem. A teraz i Wy możecie się o tym przekonać, czytając kolejny kryminał norweskiego pisarza, który powoli buduje swoją pozycję na naszym rynku książki.

Kup 2 książki, a 3-cią otrzymasz za grosz, czyli Biedronka znowu kusi!

Biedronka nie przestaje mnie zaskakiwać. Co chwilę bowiem pojawiają się w niej jakieś promocje, które kuszą i zmniejszają zasoby mojego portfela. Dzisiaj było podobnie :)

środa, 23 września 2015

Lawina pełna książek ruszyła!
Mój listonosz mnie nie chyba nigdy nie polubi. Panie na poczcie znają moje nazwisko i uśmiechają się pod nosem, gdy przychodzę odebrać zaległe przesyłki. A będzie jeszcze "gorzej", bowiem ostatnie miesiące to dosłowna lawina książek, jakie stale do mnie napływają z całej Polski. Tym razem, paczkę z książkami do mojej biblioteczki postanowiła przesłać mi Basia z bloga Bacha's World. Tak po prostu, na poczet mojego przyszłego antykwariatu.

"Chcę wszystko" - dokończenie powieści Charlotte Brontë
Już dzisiaj w księgarniach pojawi się książka, wobec której niektórzy mogą mieć silne, ambiwalentne uczucia. Oto bowiem Dorota Combrzyńska-Nogala dokończyła książkę Charlotte Brontë. Skąd w ogóle taki pomysł?

wtorek, 22 września 2015

Seria "Wszystkie oblicza kobiety" już w kioskach!
W kioskach pojawiła się właśnie kolekcja książek przeznaczonych dla kobiet. Kupiłam już pierwszy tom, czyli książkę Marii Ulatowskiej pt. "Sosnowe dziedzictwo" za 5,99 zł. I z czystym sumieniem mogę Wam polecić tę kolekcję.Zaproszenie na spotkania z Elżbietą Cherezińską - Wrzesień/Październik


Wydawnictwo Zysk i S-ka serdecznie zaprasza na spotkania autorskie promujące najnowszą książkę

Elżbiety Cherezińskiej "Turniej cieni"
Fascynująca opowieść o Polsce. O ludzkich losach, przeznaczeniu, zdradach i niezłomności.


poniedziałek, 21 września 2015

"Proces diabła" – Adrian Bednarek
PATRONAT MEDIALNY SUBIEKTYWNIE O KSIĄŻKACH


Recenzja przedpremierowa - premiera 28.09.2015 r.!"Ludziom często wydaje się, że stagnacja to coś negatywnego".Rzeźnik Niewiniątek, czyli fikcyjna postać wykreowana przez niezwykle twórczy umysł Adriana Bednarka, powrócił. Postać mająca szansę stać się literackim, kultowym bohaterem budzącym lęk, podziw i... sympatię. Kuba Sobański powrócił wraz z fabułą kontynuacji "Pamiętnika diabła". A wraz z tą książką, powróciło mnóstwo emocji i przeświadczenie, że gdzieś tam, być może żyje sobie taki seryjny morderca, któremu udało się przechytrzyć wymiar sprawiedliwości.

niedziela, 20 września 2015

Nowości w wydawnictwie Zysk i S-kaW wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiło się wiele nowości wydawniczych. Zapraszam do przeglądu.

"KSIĄŻKA W PODRÓŻY" – PKP INTERCITY I PUBLIO.PL NAMAWIAJĄ DO CZYTANIA
Od połowy września br. pasażerowie PKP Intercity mogą korzystać z darmowych e-booków oraz dużych zniżek na zakup książek dzięki akcji „Książka w podróży". Wspólna inicjatywa PKP Intercity, Publio.pl  i Matras Księgarnie oraz biblioteki internetowej Wolne Lektury, przy wsparciu merytorycznym Instytutu Książki, promuje czytanie -  doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w pociągu. 

sobota, 19 września 2015

"Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie" – Agnieszka Biela
"Przymiotnik "kreatywny" jest odmieniany przez wszystkie przypadki bodaj w każdym obszarze naszego życia".
Szukacie pracy? Musicie być kreatywni. Chcecie dostać awans? Wasz szef wymaga od Was kreatywności. Wychowujecie dziecko? Wasze metody wychowawcze powinny być kreatywne, by rozwijać małego człowieka. I tak dalej, i tak dalej. Dzisiejszy świat nie mógłby istnieć bez pojęcia kreatywności. Warto więc wiedzieć, co tak naprawdę to słowo oznacza i jak trenować tę umiejętność.

piątek, 18 września 2015

O tym, jak zmiana stanu cywilnego wpływa na powiększanie się mojej biblioteczki!O naszym wielkim dniu, czyli dniu ślubu, oprócz Pauliny i Martyny, które prowadzą blog podróżniczy "Sisters92", nie zapomniała także Gosia Bibliofilka. Gosia bowiem przysłała mi wielką paczkę pełną książek i różnych innych prezentów. Nie byłabym oczywiście sobą, gdybym nie pokazała Wam części książkowej tego ślubnego prezentu. Gosia po raz kolejny nazbierała dla mnie sporo ciekawych tytułów, które już znalazły miejsce na moich półkach.

Karen Robards - "Po tej stronie nieba"
Stephen King - "Cujo"
Dorothy Uhnak - "Ofiary"
Colette - "Gigi i inne opowiadania"
Chelsea Haywood "Biała gejsza"
Ian Kerner - "MBŚ: Randka pod lupą"

Spotkanie z Mariolą Pryzwan, autorką książki "Lilka. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach i listach"
Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Mariolą Pryzwan.

czwartek, 17 września 2015

"Testament Templariusza" - Jolanta Maria Kaleta

PATRONAT MEDIALNY SUBIEKTYWNIE O KSIĄŻKACH
RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
"Zastygł w bezruchu, tym razem już na wieki, uspokojony, że w końcu jego bezcenny skarb, skarb, od którego nic cenniejszego nie masz na świecie, święty niczym przelana krew Baranka Bożego, wrócił w bezpieczne miejsce".


Zakon Templariuszy i jego błyskawiczna zagłada opisana na kartach historii, dała początek wielowiekowej legendzie o ludziach, którzy znają największe tajemnice naszego świata oraz zasiadając w lożach masońskich, decydują o losach całej, międzynarodowej społeczności. Templariusze – już samo to słowo potrafi rozgrzać wyobraźnię niejednego archeologa i poszukiwacza skarbów. Nie dziwi więc fakt, że pisarze często sięgają po ten motyw, budując coraz bardziej fikcyjne scenariusze. Po templariuszy w swojej najnowszej książce sięgnęła także Jolanta Maria Kaleta, zgrabnie łącząc ze sobą fikcję literacką z faktami historycznymi.

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Karoliną oraz Tomaszem ElbanowskimiWydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na spotkanie autorskie z Karoliną oraz Tomaszem Elbanowskimi autorami książki "Ratuj Maluchy!" i inicjatorami akcji pod tym samym tytułem.

środa, 16 września 2015

Joanna i Andrzej Gwiazdowie | Quiz "Stawka większa niż życie" | Spotkania z K. KłopotowskimCo ciekawego w Wydawnictwie Fronda? Zobaczcie!

Nowa odsłona "Zapomnij patrząc na słońce" Katy Mlek pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"!

Książka "Zapomnij patrząc na słońce" po raz pierwszy ukazała się drukiem trzy lata temu. Już 22 września na rynek trafi jej wznowienie, poprawione względem oryginału i opatrzone nową okładką. Ale to nie wszystko – wraz z wersją polską do księgarń na całym świecie trafi angielski przekład książki, zatytułowany „Absolute Sunset”. A ja mam zaszczyt patronować medialnie nowej odsłonie tego dzieła.

wtorek, 15 września 2015

"W oczach jej błękitu" – Jacek Brzozowski

"Dawno już pojęliśmy, że informacja, ta rzadka i posiadająca swoją cenę, jest niczym innym, jak tylko kluczem do naszego zwycięstwa. Czyli, w perspektywie, do zbawienia!".
Inwigilacja, wywiady, podsłuchy to pojęcia obecnie często używane w naszym życiu społecznym i politycznym. Boimy się wszelkiej maści ingerowania w nasze życie, poznania naszych tajemnic. Tymczasem sami, z własnej woli zdradzamy najtajniejsze sekrety od setek lat. Tak, za każdym razem, gdy decydujecie się na spowiedź, dostarczacie informacji największemu wywiadowi świata. Takim innowacyjnym pomysłem na fabułę swojej powieści zaskoczył mnie Jacek Brzozowski – autor, o którym, jak przypuszczam będzie jeszcze w przyszłości głośno.

Wydawnictwo 2 Kolory prezentuje pierwszą polityczną biografię Prezydenta pt. "Misja"Wielu Polaków wciąż zadaje pytanie kim właściwie jest Andrzej Duda? Nie ulega wątpliwości, że jest to człowiek, który zrobił najbardziej spektakularną karierę polityczną w wolnej Polsce. Jak to możliwe, że nieznany polityk, kreowany przez media głównego nurtu na trzeciorzędnego, „plastikowego” czy „teflonowego”, zdobywa w trakcie niespełna półrocznej kampanii wyborczej zaufanie większości Polaków?


poniedziałek, 14 września 2015

Garść książkowych inspiracji, czyli literackie migawki z urlopuUrlop będący jednocześnie naszą podróżą poślubną dobiegł już dawno końca. Poznań zwiedzony wzdłuż i wszerz, Świnoujście także zaliczone. Oprócz niezapomnianych wspomnień, mamy także liczne zdjęcia, spośród których chciałabym się z Wami podzielić tymi, które dotyczą mojej książkowej pasji. Zapraszam więc na obejrzenie literackich migawek z mojego urlopu.


Na sam początek spotkanie z Adamem Mickiewiczem w Poznaniu. Lubię wysokich mężczyzn.

Już niebawem "Testament Templariusza" pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"
Już 15 października w księgarniach w całej Polsce pojawi się najnowsza powieść Jolanty Marii Kalety pt. "Testament Templariusza". To książka, którą objęłam swoim patronatem medialnym.

niedziela, 13 września 2015

"Wszystko, o czym marzysz" – Mike Greenberg

"A rakowi mówię po prostu: PIEPRZ SIĘ!".Rak piersi to najpopularniejszy, wykrywany nowotwór złośliwy u kobiet w naszym kraju. Wcześnie wykryty, może zostać całkowicie wyleczony. Ważna jest więc edukacja młodych kobiet, które same muszą pamiętać o bardzo istotnej w tym przypadku profilaktyce. Niezmiernie cieszy więc fakt, że powstają książki, będące swoistym ostrzeżeniem przed katastrofalnymi skutkami zaniedbania profilaktycznych działań. "Wszystko, o czym marzysz" jest właśnie takim dziełem.

Wasze książkowe tajemnice - Wyniki konkursu!Nie spodziewałam się, że obdarzycie mnie aż takim zaufaniem. Wasze książkowe tajemnice, jakie postanowiliście mi zdradzić wielokrotnie wywoływały we mnie śmiech, zdumienie i konsternację. Po ciężkiej, umysłowej walce wybrałam cztery odpowiedzi, które najbardziej utknęły mi w pamięci. Zapraszam na wyniki konkursu.


sobota, 12 września 2015

Nauka języków obcych, a czytanie zagranicznych książekTrudno w dzisiejszych czasach obyć się bez przynajmniej podstawowej znajomości jakiegoś obcego języka, a w szczególności języka angielskiego, który stał się niemalże międzynarodowym środkiem komunikacji, dzięki któremu zawsze można się dogadać. W dobie wielkiej, globalnej wioski, jakim stał się świat doskonale zdają sobie z tego sprawę miłośnicy książek i słowa pisanego, bowiem nagle wszystkie obcojęzyczne dzieła są niemal w zasięgu naszych rąk. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, by na czytniku posiadać wersję oryginalną "Wichrowych wzgórz" Emily Brontë czy też trylogii "Millenium" Stiega Larssona. Trzeba tylko i aż znać język, wówczas bowiem świat literatury w oryginale czeka na swoje poznanie w pełnej krasie. A każdy przecież wie, że żadne polskie tłumaczenie nie odda prozy napisanej w oryginalnym języku. Miłośnicy książek chcący czytać klasykę i współczesne bestsellery muszą więc znać języki obce, po prostu nie mają innego wyjścia.

Jak w tym temacie prezentuje się moja osoba? Języka angielskiego uczę się od szkoły podstawowej, jednak dopiero w późniejszym czasie zrozumiałam, jak ważne jest podejście do nauki i przede wszystkim motywacja. Pamiętam, jak podczas studiów zdobyłam swoją pierwszą, anglojęzyczną książkę, którą prosto z Anglii przywiozła mi moja ówczesna, dobra znajoma. Książka ta miała stać się moją motywacją do zwiększenia intensywności nauki języka angielskiego, tak bym mogła ją w przyszłości przeczytać z pełnym zrozumieniem. I spełniła swoją funkcję, bowiem od tego momentu zaczęłam bardziej perspektywicznie patrzeć na naukę języka. Jeśli jesteście ciekawi, jaka to książka - spójrzcie na zdjęcie poniżej.

Moja recenzja najlepszym artykułem sierpnia na portalu Interia360!


Wczoraj odebrałam cudowną wiadomość, która zapewniła mi świetny nastrój na cały weekend.


piątek, 11 września 2015

"Włoska symfonia" – Agnieszka Walczak-Chojecka

"Znakomicie, wszystko się zgadza, pierwszy temat był utrzymany w dynamice piano, ale teraz wchodzą werble, a puzony i trąbki łączą się w jedność, symfonia nabiera mocy (...)".Aby stworzyć coś oryginalnego - ponadczasowe dzieło, które nawet po naszej śmierci będzie nadal istniało dla potomnych, artysta musi być otwarty. Otwarty na różnorakie, nowe doznania, gdzie zmysły rozwinięte do wszelkich, możliwych granic, otwierają wrota do innego świata. Przekonała się o tym bohaterka najnowszej powieści Agnieszki Walczak-Chojeckiej – autorki, która do tej pory nie miała nic wspólnego z nurtem literatury erotycznej. Za sprawą "Włoskiej symfonii" właśnie się to zmieniło.

Już jest! "Życie z drugiej ręki" Anny GrzybWspaniale jest obserwować, jak spełniają się czyjeś marzenia. Anna Grzyb, znana blogerka recenzująca książki zawalczyła o własne szczęście i udało się jej osiągnąć swój cel. W księgarniach bowiem pojawiła się właśnie jej debiutancka powieść pt. "Życie z drugiej ręki".

czwartek, 10 września 2015

Pchli targ w Świnoujściu, czyli byłam, widziałam i zdobyłam!Wyobraźcie sobie parę młodych ludzi idących ulicą, z których osobnik płci męskiej zaczepia wszystkie psy, jakie pojawią się w zasięgu jego wzroku (typowy psiarz) i osobniczkę płci żeńskiej, która wypatruje książek wszędzie, gdziekolwiek tylko się da (typowa książkomaniaczka). Tak, to obraz nas - mnie i mojego męża podczas urlopowych wojaży. Czy mogłam więc opuścić takie wydarzenie, jak pchli targ? Wydarzenie, na którym znajdę prawdziwe książkowe perełki? Oczywiście, że nie!

Książka na bezludnej wyspie - KONKURS!
Dzięki uprzejmości agencji Open Gate mam dla Was jeden, nowiutki egzemplarz książki Igora Ostachowicza pt. "Zielona wyspa". Zapraszam wszystkich zainteresowanych na konkurs.

środa, 9 września 2015

"Niedobra miłość" - Jonathan Kellerman"Powiedz mi, dlaczego psychoterapeuci są tak pasywną, beznadziejną zgrają? Dlaczego wszyscy jesteście tak żałośni? Gadacie o życiu, a nigdy niczego nie robicie".
Niedobra miłość, lub inaczej parszywa miłość to uczucie, które może pojawić się jedynie w sercu dziecka. Uczucie, będące przeciwieństwem czystej, bezwarunkowej miłości. Uczucie, rosnące w siłę z każdą minutą swojego istnienia, przekształcające się w ostatecznym rozrachunku w piekielną zemstę. O takiej właśnie miłości opowiada thriller, którego zakończenia nie byłam w stanie w żadnej postaci przewidzieć.

Życie bywa zabawne, ale nigdy nie jest łatwe – już dzisiaj premiera książki "Trudny mężczyzna"
Życie Olgi usłane jest różami. Realizuje się w pracy, ma zaufanych znajomych i co najważniejsze, idealnego partnera. Tak się przynajmniej wszystkim wydaje, ponieważ jedna noc całkowicie odmieni życie młodych ludzi. Powieść „Trudny mężczyzna” Anny Bednarskiej trafi do rąk czytelników już 9 września.

wtorek, 8 września 2015

Sklep z cytatami, czyli miejsce, które odwiedziłam będąc w Poznaniu
W Poznaniu na ulicy Świętego Jerzego 12, dość daleko od centrum miasta, mieści się niezwykle oryginalny sklep - miejsce idealne dla każdego mola książkowego, czyli Sklep z cytatami. Miejsce do którego ciągnęłam swojego męża w ponad trzydziestostopniowy upał, idąc na pieszo. Ale wiecie co? Było warto, o czym zaraz się przekonacie oglądając moją fotorelację.

Nowa odsłona "Dziewczyny z Ajutthai" Agnieszki Walczak-Chojeckiej już 9 września!


9 września nakładem wydawnictwa Filia ukaże się rozszerzone wydanie powieści, którą niektórzy z Was mogą już znać. "Dziewczyna z Ajutthai" powraca z nową okładką!

poniedziałek, 7 września 2015

"Zatrzymać chwilę" - Maria Wolska

"(...) wszak każdy ma swojego anioła...".

Odkąd poznałam w praktyce wartość pracy w swoim życiu, zaczęłam wyznawać dwie zasady - pracujemy po to, by żyć, ale w żadnym wypadku nie żyjemy po to, by stale pracować. I staram się tych zasad trzymać, niezależnie od wszystkiego. Niektórzy jednak, nie potrafią zachować równowagi pomiędzy życiem zawodowym, a życiem prywatnym, i o tym właśnie traktuje debiut Marii Wolskiej pt. "Zatrzymać chwilę".

niedziela, 6 września 2015

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu


Będąc w ostatnim czasie w Poznaniu, nie mogłam nie zajrzeć do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza znajdującego się przy Starym Rynku 84. Muzeum to powstało w czerwcu 1978 r. dzięki Dzięki fundacji Ignacego Mosia. Władze miasta przeznaczyły na siedzibę muzeum staromiejską kamieniczkę wybudowaną w 1553 r. i stanowiącą własność Jana Baptysty Quadro z Lugano, architekta włoskiego, budowniczego ratusza poznańskiego. Chciałabym Was dzisiaj zaprosić na fotorelację z moich odwiedzin, bez zbędnych opisów. Wszystkie przedstawione przeze mnie zdjęcia powinny ucieszyć pasjonatów starych woluminów oraz miłośników twórczości Henryka Sienkiewicza.

Wejście do muzeum

Dzieci na pokładzie antykwariatu - wyniki konkursu!
Wasz rady i wizje antykwariatu przyjaznego dzieciom, bardzo mnie zainspirowały i na pewno część z nich postaram się wdrożyć, gdy już otworzę swój książkowy biznes. Tymczasem, zapraszam Was na wyniki konkursu.

sobota, 5 września 2015

"Kukiełki doktora Mengele" - Yehuda Koren, Eilat Negev


"Nie wierzę, żeby przeprosił, ale gdyby sędzia zapytał mnie, czy ma być powieszony, odpowiedziałabym, że mają go puścić wolno. Uratowała mnie łaska diabła – Bóg go właściwie osądzi".Doktor Mengele – postać w historii świata, która wzbudza w wielu ludziach strach i przerażenie. Zbrodniarz wojenny nazywany "Aniołem śmierci", który niczym Bóg rządził ludzkim losem, decydując o życiu i śmierci wielu jednostek ludzkich, przeprowadzając na nich przerażające eksperymenty medyczne. Poznając mało znaną historię żydowskiej rodziny karłów, jaka stała się materiałem badawczym doktora Mengele, szokuje jednak coś innego, a mianowicie ukazany mechanizm przywiązania się ofiary do swojego oprawcy. W historii tej mogłabym bowiem spodziewać się wszystkiego, ale nie tego, że rodzina Ovitzów nawiążę tak silną więź z tym zbrodniarzem.

piątek, 4 września 2015

Subiektywnie o książkach w obiektywnie sierpnia!Sierpień to miesiąc w którym działo się wiele, w szczególności w moim życiu osobistym - ostatnie przygotowania do ślubu i wesela, planowanie podróży poślubnej i stres związany z tymi wszystkimi wydarzeniami. Katalizatorem na wszystko były jednak dla mnie jak zawsze książki - i to właśnie w stricte książkowy sposób chciałabym Wam przedstawić jak minął mi piękny i upalny ostatni miesiąc wakacji. A działo się jak zwykle wiele, jestem bardzo zadowolona z tych wszystkich dni. Zapraszam na fotograficzny przegląd tego okresu.


// Duże nadzieje i duży zawód, czyli niezbyt udana kolekcja książek Zbigniewa Nienackiego // Ciasteczka za to były bardzo pyszne //

Narodowe czytanie "Lalki" Bolesława Prusa5 września 2015 roku, czyli już jutro odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której wszyscy chętni będą czytać powieść Bolesława Prusa pt. „Lalka”. W zeszłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.


czwartek, 3 września 2015

"Zielona wyspa" – Igor Ostachowicz


"Mamy pecha, w sensie my Polacy. Wpuścili nas na dogorywającą imprezę. Staliśmy całą noc, na mrozie przed wejściem. Weszliśmy dopiero nad ranem, kiedy bramkarzom już się nie chciało pilnować. (...) próbujemy tańczyć i dobrze się bawić, zarazić naszym entuzjazmem tych, co już się wybawili. Obserwują nas bez zainteresowania..."."Zielona wyspa", czyli symboliczny zwrot, którego większość z nas będzie kojarzyć z rządami Donalda Tuska i pokazywaniem przez niego naszego kraju na mapie. To marketingowe hasło utkwiło w świadomości Polaków, stając się często obiektem drwin i kpiny. Igor Ostachowicz, były piarowiec premiera Tuska z pewnością miał z "zieloną wyspą" wiele wspólnego. Trudno więc w obliczu takiej sytuacji, uznać tytuł jego książki za zwykły przypadek.

środa, 2 września 2015

"Dom na jeziorze" - Sarah Jio
"(..) ale szczęście nie pomaga nam się rozwijać. Tylko niedola jest bodźcem do rozwoju".W jaki sposób skutecznie uwolnić się od demonów przeszłości, które nie pozwalają przeżyć ani jednego dnia bez cierpienia i wyrzutów sumienia? Być może wystarczy spakować walizkę i wyjechać daleko, do zupełnie innego miejsca, pozostawiając koszmary przeszłości za sobą. Miejsca, w którym czeka na swoje odkrycie pielęgnowana od lat tajemnica, mająca szansę w końcu na swoje rozwikłanie. Czy można uzdrowić własną duszę poprzez poznanie historii, która wydarzyła się dawno temu? Książka "Dom na jeziorze" pokazuje, że jest to możliwe.